• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם נולד ימין כלכלי חדש בישראל?(נאום שקד)

יופי אבל היא גם חברה של דתיים [נמחק - yossik] שיהרסו את המדינה אז אני מעדיף שיהיה פה גם קומוניזם לשנתיים רק שיעיפו כבר את כל ההתנחלויות שלהם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לדעתי, לא ממש, אבל עדיין מעניין לקרוא על שרת המשפטים נואמת על עקרונות הקפיטליזם ופילוסופיה כלכלית, ולא רק על ענייני מדיניות חוץ וביטחון.
נאומים זה מאד נחמד, הגברת הנ"ל שרה בכירה בממשלה, מה לגבי מעשים?

לדעתי, לא ממש, אבל עדיין מעניין לקרוא על שרת המשפטים נואמת על עקרונות הקפיטליזם ופילוסופיה כלכלית, ולא רק על ענייני מדיניות חוץ וביטחון.
נאום מרתק לפי דעתי, הוא בהחלט משקף שינוי בפרדיגמה השלטת מבחינת תפיסה כלכלית.
יש לי שלוש הערות על הכתבה עצמה:
1. הגברת הינה חלק מאחת המפלגות הקטנות בקואליציה, לכן הנאום יכול להראות כניסיון למשוך תומכים מקרב עורכי הדין בכנס (או לחילופין מקרב אנשי העסקים הליברלים יותר אשר אינם תומכים במפלגה מסיבות אלו או אחרות).
2. התנגדות לחקיקה מיותרת כפי שהגברת ציינה אינה הבעיה העיקרית לפי דעתי, אלא המחסור ביכולת אכיפה נכונה (יש לנו מספיק רשויות\גורמי פיקוח, הבעיה היא שהם מסיבות כאלו או אחרות לא מעוניינים לבצע את תפקידם בצורה מספקת) ושיתוף פעולה בין המגזרים השונים במשק.
3. קידום ערכי הימין הכלכלי כפי שדובר בכתבה מסוכן ברמה מסויימת, כאשר מקדמים ערכי שוק חופשי ללא הגבלה או פיקוח אנו חשופים לסיכון של תאבת בצע או קיפאון מוסרי וכלכלי כאחד.
הפתרון לדעתי הוא קידום חשיבה כלכלית של שוק חופשי ביחד עם חינוך של מודעות קהילתית-סביבתית (קרי מגזר רביעי)

ג"נ: כותב שורות אלו הצביע לעלה ירוק - הרשימה הליברלית בבחירות האחרונות

אין כמו לצטט פילוסופיה ימנית ליברטריאניזם
ובשמה לדחוף ועדה מסדרת לחוקים בשם החופש והיעילות, ממש חופש ודמוקרטיה ...
היא צריכה להתקדם ממשרד המשפטים למניסטריון האמת ...

הרעיון של חקיקה בשם החופש זה משהו אורווליאני לגמרי.

• אהבתי
Reactions: Roi
הרעיון של חקיקה בשם החופש זה משהו אורווליאני לגמרי.
לא בהכרח. למשל, חוקה היא דוגמה לחקיקה שמגינה על החירות, או לפחות מנסה.
כנ"ל לגבי נהלים וחוקים שנועדו לרסן חקיקת יתר. (לא יודע לגבי ההצעה הספציפית. מדבר באופן כללי).

כנ"ל לגבי נהלים וחוקים שנועדו לרסן חקיקת יתר. (לא יודע לגבי ההצעה הספציפית. מדבר באופן כללי).
הדבר היחיד שיכול להגן על החירות זה אנשים שמוכנים ללכת רחוק עבור החירות שלהם, חוקה זה מסמך שאנשים יכולים להחור ליישם או לא ליישם. ראה איך החוקה האמריקאית מכורסמת מכל כיוון בעשורים האחרונים ככל שהמרקסיזם החברתי מתקדם בתוך החברה.

ועדה מסדרת נגד חקיקה, זה בדיוק מה שעובר בראש כשחושבים על ליברטריאניזם או על דמוקרטיה
ממש הועדה המסדרת במפלגת העבודה או בפוליטבירו
כמובן שכל עוד בועדה ישבו אנשים "שלנו" אז הכל בסדר

מסתבר שבמעטה סיסמאות ליברטריאניזם אפשר לפתח כל מני סוגי פטרנליזם לא רק חברתי כלכלי אלא גם חקיקתי כי הבוחרים הם ילדים קטנים שבוחרים ילדים קטנים(חכ"ים) ולכן צריך להגן עליהם מעצמם...

האם חוק שאוסר על רצח, מנוגד לחירות?
האם חוק שאוסר על שוד, מנוגד לחירות?
אין ספק שהחוקים הללו מצמצמים את מרחב הפעולה של רוצחים ושודדים... אבל האם החוקים הללו מנוגדים לחירות או מגינים עליה?

ועכשיו, ניקח את זה צעד אחד הלאה:
האם חוקה שמגבילה את היכולת של הממשל עצמו לפגוע בחירויות, מנוגדת לחירות?
האם הפרדת רשויות, שמרסנת את הנטיה של הממשל עצמו לפגוע בחירויות, מנוגדת לחירות?
האם נוהל חקיקה מסויים*, שמקשה על בית המחוקקים לחוקק חוקים שפוגעים בחירויות, מנוגד לחירות?

* אני מדבר באופן כללי. אין לי דעה מגובשת על ההצעה של שקד.

הדבר היחיד שיכול להגן על החירות זה אנשים שמוכנים ללכת רחוק עבור החירות שלהם, חוקה זה מסמך שאנשים יכולים להחור ליישם או לא ליישם. ראה איך החוקה האמריקאית מכורסמת מכל כיוון בעשורים האחרונים ככל שהמרקסיזם החברתי מתקדם בתוך החברה.
נכון שחל כרסום בחוקה, אבל זה לא אומר שאין לה השפעה או שהיא לא עיכבה/מעכבת את התהליך.
נכון שתפיסות הציבור משפיעות על השיטה, אבל גם השיטה משפיעה על תפיסות הציבור. ההשפעה היא בשני הכיוונים.
תחשוב על גרמניה המזרחית והמערבית: אותם גרמנים, אבל הוצנחה עליהם שיטה שונה. זו טעות לזלזל בהשפעתה של השיטה.

האם חוק שאוסר על רצח, מנוגד לחירות?
האם חוק שאוסר על שוד, מנוגד לחירות?
אין ספק שהחוקים הללו מצמצמים את מרחב הפעולה של רוצחים ושודדים... אבל האם החוקים הללו מנוגדים לחירות או מגינים עליה?

ועכשיו, ניקח את זה צעד אחד הלאה:
האם חוקה שמגבילה את היכולת של הממשל עצמו לפגוע בחירויות, מנוגדת לחירות?
האם הפרדת רשויות, שמרסנת את הנטיה של הממשל עצמו לפגוע בחירויות, מנוגדת לחירות?
האם נוהל חקיקה מסויים*, שמקשה על בית המחוקקים לחוקק חוקים שפוגעים בחירויות, מנוגד לחירות?

* אני מדבר באופן כללי. אין לי דעה מגובשת על ההצעה של שקד.

בעולם דמוקרטי יש משקול לחרויות שונות , אבל עקרון הפרדת הרשויות וזה שהרשות המבצעת לא יכולה מסיבות נוחות או אידאולוגיה למנוע מחברי כנסת להציע חוקים זה בשורש המהות של המשטר הדמוקרטי ולא "סתם נוהל"

אין לי צי\פיה שצקבל או תבין את זה כי אני מכיר את דעותיך במגוון נושאים, לאושרי( עדיין רוב) העולם לא חושב כמוך, כי הרעיונות שלך הם צעד וודאי לאוליגרכיה דרום אמריקאית קלאסית

מס זה שוד, חוק הוא אזיקים, גבולות הם כלא.
אפילו אפי הסתום מצליח להבחין בעוקצנות. ובכל זאת, הטענה נכונה.

אבל עד ארץ ישראל השלמה..
?

אני מעדיף לחיות בחברה / קהילה שלא נותנת את החופש הזה לכל אחד ללא "מחיר"
גם אני.

ואני לא לבד בעולם המערבי
בהחלט.

שמח בחור בילדותך.

שמח בחור בילדותך.
היה מוכר לי ובזכות דוד גוגל יגעתי(?) ומצאתי
"שמח בחור בילדותך ויטיבך לבך בימי בחורותיך והלך בדרכי לבך ובמראי עיניך, ודע כי על כל אלה יביאך האלהים במשפט"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M נולד לי ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א איך נולד ETF ? שוק ההון 17
א הוצאה חודשית לרך נולד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
yossik הזהות הישראלית שאימצה את "הגישה הקורבנית" או "קורבן נולד" אוף טופיק 19
N מפלגת ימין חילונית ליברלית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
Tsachi01 תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 54
נ מובלעת צופר ואיזור נהריים שהוחזרו לירדן, איך לא מחו ב"ימין" על כך פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
L ימין ושמאל בפוליטיקה אוף טופיק 92
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S האם יש ״רף עליון״ כלכלי למדד עולמי / S&P 500 או שהוא יכול לעלות ל״נצח״? שוק ההון 35
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
A עימות כלכלי/צבאי בין ארה״ב לסין והשלכותיו אוף טופיק 4
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
ה התייעצות לאמא במצב כלכלי לא טוב צרכנות פיננסית 55
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
השמח בחלקו מבט מקרו כלכלי קדימה שוק ההון 46
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
N קניה של בית למגורים בפרפריה הרחוקה - כלכלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 113
cypriano de rore יעוץ כלכלי במעבר דירה צרכנות פיננסית 25
T האם אני במצב כלכלי טוב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 290
A ייעוץ כלכלי לאח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
עש לילה סנאף כלכלי אוף טופיק 0
doc29 תכנון כלכלי ל(רופא) הצעיר אוף טופיק 0
Delta משהו לא "כלכלי" שאני שמח שעשיתי אוף טופיק 20
adamshalev המסע שלי דרך בלוג "חופש כלכלי" יומני מסע אישיים 66
א חינוך כלכלי אוף טופיק 11
aziz מסלול כלכלי של הומלס יומני מסע אישיים 18

נושאים דומים

Back