יעוץ כלכלי במעבר דירה

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,925
שלום רב,

הוריי בגיל הגמלאות וגרים בבית פרטי אשר רכשו לפני קרוב ל40 שנה והשקיעו בו המון כסף, עבודה (נפשית ופיזית) ומשאבים. הבית כבר לא מתאים להם מבחינה פרקטית והם מעוניינים לעבור דירה. ישנם המון שיקולים כלכליים, פסיכולוגים ושיקולי נוחיות ופרקטיקה שהם צריכים לשקול ולבדוק וכל מיני אפשרויות. אידיאלית הם ישמחו להשאיר גם את הבית הקיים ברשותם אך מבחינה כלכלית זה יהיה מורכב.

האם קיים סוג של יעוץ בתחום?
אדם שמציגים לו את כל התמונה המלאה והוא יכול לפרוס בפניהים את האפשרויות השונות העומדות בפניהם בהתחשב בכל הנתונים שקיבל מהם והידע המקצועי שלו?
אני מתקשה להגדיר במדויק אך נדמה לי שיש צורך בסוג של מתווך, שמאי, יועץ השקעות ומשכנתאות, פסיכולוג ובעיקר אדם יצירתי שיכול לחשוב על פיתרונות מגוונים.

אשמח לכל כיוון, עזרה או הצעה בנושא.
תודה מראש

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,991
אידיאלית הם ישמחו להשאיר גם את הבית הקיים ברשותם אך מבחינה כלכלית זה יהיה מורכב.
יש יועצי משכנתאות אובייקטיבים (כלומר, לא עובדים של הבנק ומתפרנסים ממנו) שתמורת תשלום של כמה אלפי ש"ח (אני שילמתי 2000 בערך) נותנים
לך יעוץ שמדוייק למצב שלך. למשל, איך אפשר לאכול את העוגה ולשמור אותה שלמה, בערך :)
ממה שכתבת, נראה לי שאם זה ייפתר אז כבר לא יצטרכו פסיכולוג. מתווך בכלל לא רלוונטי ליעוץ.

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,925
תודה.

יועץ משכנתאות יוכל לעזור באופן חלקי בלבד. למשל, יש ספריה ענקית בבית שדורשת חדר גדול מאוד. יכול להיות שניתן לשמרה בבית הקיים (ולבנות כניסה נפרדת) ואז לקנות דירה קטנה יותר באזור. יכולים להיות עוד כל מיני פתרונות יצירתיים וטובים שלא עולים לאדם הממוצע (הוריי ואני) אבל למישהו אחר כן.
אגב, יכול להיות ששווה באמת להתיעץ עם כמה אנשים מתחומים שונים. השאלה אם אין מישהו שזה תחומו או משהו דומה...

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,657
מצטער, אבל אף אחד לא יעשה לך את העבודה.
את החלק הקשה עליך לעשות לבד וזה אומר להחליט מה אתה רוצה (אתה=אתה והוריך כמובן). האם לשפץ את הבית הקיים כדי שיהיה מקום לספרים, האם למצוא דרך פיננסית לממן דירה נוספת, האם ברור שצריך למכור את הבית אבל קשה להשלים עם ההחלטה.
רק אחרי שתדע מה צריך תוכל לדעת אם לפנות למעצב פנים, פסיכולוג או יועץ משכנתאות (אפשר ליותר מאחד אבל רק אחרי שמגדירים צרכים).
אם אתה ממש לא מסוגל, אז חפש בסביבתך הקרובה מישהו שיוכל לעזור - קרוב או חבר. הם שווים יותר מכל יועץ.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,991
למשל, יש ספריה ענקית בבית שדורשת חדר גדול מאוד
מעניין אותי הסיפור הזה...מזכיר לי נשכחות.
הספריה נועדה להישמר כי הוריך קוראים את הספרים שם? או שקשה להם להיפרד מהם גם בלי שהם קוראים?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,657
הספריה נועדה להישמר כי הוריך קוראים את הספרים שם? או שקשה להם להיפרד מהם גם בלי שהם קוראים?
התמונה שזורקים את אנציקלופדיות בריטניקה לפח תלווה אותי כל חיי. אוצרות ידע ותרבות שאינם רלוונטיים שתופסים המון מקום.

passive income

משתמש ותיק
דירוג
80
שלום רב,

הוריי בגיל הגמלאות וגרים בבית פרטי אשר רכשו לפני קרוב ל40 שנה והשקיעו בו המון כסף, עבודה (נפשית ופיזית) ומשאבים. הבית כבר לא מתאים להם מבחינה פרקטית והם מעוניינים לעבור דירה. ישנם המון שיקולים כלכליים, פסיכולוגים ושיקולי נוחיות ופרקטיקה שהם צריכים לשקול ולבדוק וכל מיני אפשרויות. אידיאלית הם ישמחו להשאיר גם את הבית הקיים ברשותם אך מבחינה כלכלית זה יהיה מורכב.

אדם שמציגים לו את כל התמונה המלאה והוא יכול לפרוס בפניהים את האפשרויות השונות העומדות בפניהם בהתחשב בכל הנתונים שקיבל מהם והידע המקצועי שלו?
אני מתקשה להגדיר במדויק אך נדמה לי שיש צורך בסוג של מתווך, שמאי, יועץ השקעות ומשכנתאות, פסיכולוג ובעיקר אדם יצירתי שיכול לחשוב על פיתרונות מגוונים.

תודה מראש
אולי לא בדיוק קשור,
אבל שאלה : ראיתי שהרבה אנשים שיכולים להרשות לעצמם , עוברים בית בגיל מסויים או אפילו הרבה הרבה לפני שיפריע להם מדרגות בבית. ואז עוברים למקום שטוח.

האם כלכלית (רק כלכלית) , כדאי יותר להתקין סוג של מעלית בכל מקום שיש מדרגות בבית ? יש פתרון כזה ? לא מעלית של בניין.. משהו שמתקינים על הצד של המדרגות...

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,959

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,925

אבי אקדמאי במקצועו ומאוד מסור לתחום המחקר שלו ולכן יצאתו לפנסיה היא עניין פורמלי בלבד והספריה שלו תמשיך לשמש אותו למחקר.

יש אפשרות לפצל את הבית ולהשכיר את חלקו?

אני חושב שיש אפשרות כזו. אחת האפשרויות היא לעשות כניסה נפרדת לחדר העבודה (עם הספרים) ולחבר לשם שירותים ואז לקנות דירה קטנה יותר באזור. השאלה אם יש עוד אפשרויות שלא עולות לי בראש (אני בטוח שכן).

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,991
והספריה שלו תמשיך לשמש אותו למחקר.
כל הספריה הענקית קשורה לעבודתו ולמחקר?
אם לא- אולי אפשר להקצות במוסד האקדמי שמשתייך אליו מקום לספרים האלה? או שהוא זקוק לספריה גם כחדר העבודה היחיד שלו?

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,925
כל הספריה הענקית קשורה לעבודתו ולמחקר?
אם לא- אולי אפשר להקצות במוסד האקדמי שמשתייך אליו מקום לספרים האלה? או שהוא זקוק לספריה גם כחדר העבודה היחיד שלו?

הספריה של חדר העבודה (שהיא מאד גדולה). כן, הוא צריך אותה בבית (בחדר עבודה אישי - האוניברסיטה לא באה בחשבון).
מחשבה יפה אבל! :)

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,352
מ
שלום רב,

תודה מראש

מניסיון אישי עם ההורים של אישתי, כל התוכניות שלי לא יצאו לפועל, הם לא מוכנים נפשית לעזוב את הבית, כל רוכש פוטנציאלי שהציע מחיר על הבית, חמי בתגובה העלה את המחיר שהוא דורש על הבית. החלטתי להניח להם עד שירימו ידיים ויפנימו שהם לא יכולים לתפקד בבית הנוכחי, לפעמים צריך לשחרר.

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,294
בתור חובב ספרים, אם הילד שלי יציע לי להיפטר מהספרייה שלי, אני אפטור אותו מהירושה שלו.

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,959
מניסיון אישי עם ההורים של אישתי, כל התוכניות שלי לא יצאו לפועל, הם לא מוכנים נפשית לעזוב את הבית, כל רוכש פוטנציאלי שהציע מחיר על הבית, חמי בתגובה העלה את המחיר שהוא דורש על הבית. החלטתי להניח להם עד שירימו ידיים ויפנימו שהם לא יכולים לתפקד בבית הנוכחי, לפעמים צריך לשחרר.
כנ"ל.
גם זה שחמותי שברה את הרגל ולא יכלה לעלות במדרגות לחדר השינה לא סייע להם לזוז מדעתם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש יעוץ/המלצה לרכישת נכס. נדל"ן 0
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B יעוץ קרירה והתפתחות התפתחות אישית 7
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3
V יעוץ מס לשכירים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
מ יעוץ בנושא פתיחת תיק השעות שוק ההון 6
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
ליאת - איפה שיש רצון... למישהו יש המלצה (לא יעוץ!) על קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול נורמליים? צרכנות פיננסית 26
A יעוץ פנסיוני ו-או ביטוחי צרכנות פיננסית 1
K יעוץ מס כמקצוע התפתחות אישית 27
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
F יעוץ פנסיוני בבנק צרכנות פיננסית 15
מ יעוץ למתחילים שוק ההון 3
א יעוץ השקעות כמקצוע התפתחות אישית 3
ג בחירת קרן השתלמות - עזרה לא יעוץ צרכנות פיננסית 0
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
A עימות כלכלי/צבאי בין ארה״ב לסין והשלכותיו אוף טופיק 4
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 33
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 189
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
ה התייעצות לאמא במצב כלכלי לא טוב צרכנות פיננסית 55
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 21
השמח בחלקו מבט מקרו כלכלי קדימה שוק ההון 46
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
N קניה של בית למגורים בפרפריה הרחוקה - כלכלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 113
T האם אני במצב כלכלי טוב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 290
A ייעוץ כלכלי לאח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
פ האם נולד ימין כלכלי חדש בישראל?(נאום שקד) אוף טופיק 67
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
עש לילה סנאף כלכלי אוף טופיק 0
doc29 תכנון כלכלי ל(רופא) הצעיר אוף טופיק 0
Delta משהו לא "כלכלי" שאני שמח שעשיתי אוף טופיק 20
adamshalev המסע שלי דרך בלוג "חופש כלכלי" יומני מסע אישיים 66
א חינוך כלכלי אוף טופיק 11
aziz מסלול כלכלי של הומלס יומני מסע אישיים 18
פ מיסוי ניירות ערך במעבר בין מדינות שוק ההון 22
J חסרונות במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13