• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם חייב כרטיס אשראי?

Morty

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום לכולם ,
אני זכאי בתור איש קבע לכרטיס אשראי של חבר דרך חברת ישראכרט+ כרטיסים נטענים אשר מקנים הנחות של 30% בכל מיני מקומות.
לאור השירות הגרוע מאוד מאוד של חברת ישראכרט הם דאגו לשלוח לי רק את האשראי שלהם ולא את הכרטיסים הנטענים במשך כבר כמה חודשים ולא משנה כמה פניות עשיתי בעניין (דרכם דרך חבר נציג אוטומטי נציג טלפוני) לא הצלחתי לקבל שירות בסיסי מהם והכרטיסים הנטענים לא הגיעו.
החלטתי שנמאס לי מהם וביטלתי את האשראי שלהם .
אבל לא רק שנמאס לי מהם ומהשירות הכי גרוע שקיבלתי אי פעם החלטתי שנמאס לי בכלל להיות תלוי אי פעם בבני אדם ואני מעדיף כמה שפחות שירות אנושי שגובל בטמטום ולהיות תלוי בהם ולעשות כמה שיותר דברים בעצמי .

מה שהוביל אותי לשאלה העקרונית הבאה - אם בתור אדם בוגר אני חייב להוציא כרטיס אשראי ? האם אני לא יכול להסתדר רק עם כרטיס למשיכת כספים מכספומט ?
לא יהיה לי אורח חיים זול יותר אם אשתמש רק במוזמן ? - נכון יש הטבות פה ושם בכרטיסי אשראי אבל לרוב זה רק תירוץ לגרום לך לקנות דברים שלא בטוח שהיית קונה אחרת .

*לקניות גדולות באמת (מעל 10K) אפשר תמיד להשתמש בצקים או העברה בנקאית .

שלום לכולם ,
אני זכאי בתור איש קבע לכרטיס אשראי של חבר דרך חברת ישראכרט+ כרטיסים נטענים אשר מקנים הנחות של 30% בכל מיני מקומות.
לאור השירות הגרוע מאוד מאוד של חברת ישראכרט הם דאגו לשלוח לי רק את האשראי שלהם ולא את הכרטיסים הנטענים במשך כבר כמה חודשים ולא משנה כמה פניות עשיתי בעניין (דרכם דרך חבר נציג אוטומטי נציג טלפוני) לא הצלחתי לקבל שירות בסיסי מהם והכרטיסים הנטענים לא הגיעו.
אבל לא רק שנמאס לי מהם ומהשירות הכי גרוע שקיבלתי אי פעם החלטתי שנמאס לי בכלל להיות תלוי אי פעם בבני אדם ואני מעדיף כמה שפחות שירות אנושי שגובל בטמטום ולהיות תלוי בהם ולעשות כמה שיותר דברים בעצמי .

מה שהוביל אותי לשאלה העקרונית הבאה - אם בתור אדם בוגר אני חייב להוציא כרטיס אשראי ? האם אני לא יכול להסתדר רק עם כרטיס למשיכת כספים מכספומט ?
לא יהיה לי אורח חיים זול יותר אם אשתמש רק במוזמן ? - נכון יש הטבות פה ושם בכרטיסי אשראי אבל לרוב זה רק תירוץ לגרום לך לקנות דברים שלא בטוח שהיית קונה אחרת .

שבת שלום אח יקר.
ראשית,
יש כרטיסי אשראי עם מינימום עמלות (i need it).

א. זה טוב לביטחון אם נתקעים או נגמר הפיאט עליך.
ב. הזמנת כרטיסי טיסה לחו"ל דרך האינטרנט? מלון?
ג. בעוד שנתיים-ארבע תוכל להזמין מהאינטרנט מוצרי צריכה בסיסיים (שופרסל אונליין וכו'), איך תזמין?

(ואני אפילו לא מזכיר את היתרון שתוכל להזמין מוצרים מחו"ל פעם בשנה כשיש מבצע אימתני, אני יוצא מנק' הנחה שאתה סולידי-קיצוני-על-חלל לכן לא הכנסתי את הסעיף הזה)

ד. יש ספקי שירות שמחייבים באקסטרה עמלות אם אתה משלם בהוראת קבע ולא באשראי (חברות סלולר). יש נדמה לי גם כמה מהקטנות שלא מאפשרות בכלל לשלם בהוראת קבע. מעבר לזה ספקי שירות אחרים (חשמל, מים, גז, וכו') - ככל שתצבור יותר תשלומים בהוראת קבע תשלם יותר דמי ניהול לבנק אם אתה במסלול שמחייב אותך על עמלות שורה.

אגב, יש היום כתבה ב"ממון" של ידיעות שבשבדיה מתקדמים לביטול אפשרות השימוש במזומן תוך כמה שנים. אני מניח שזה משהו שיתפשט בכל העולם בגלל הרצון של הרשויות להילחם בכסף השחור.

ואז מה תעשה?

הדרך להימנע מבזבוזים מיותרים דרך זה "שתכריח" את עצמך להתנהל בלי כ"א, אולי טובה לטווח הקצר, אבל פחות טובה לטווח הרחוק, כשלא תוכל עוד להשתמש במזומן. עדיף שתעבוד על עצמך בהיבט הפסיכולוגי כך שגם כשיהיה לך כרטיס אשראי, לא תבזבז על מה שלא צריך (למשל, דרך תכנון תקציב הכולל סכום מוגדר ל"ביזבוזים" ועמידה בו).

שלום לכולם ,

א. נראה לי שכרטיס אשראי זה לא הכרחי לכל אחד אבל בהחלט שימושי
ב. יש מדריכים איך להיכנס לקבע שמדברים בהם גם על הכרטיסים הנטענים
ג. כנראה לשחקניות בחו״ל עדיף לך להוציא את הכרטיס I need it

מה שהוביל אותי לשאלה העקרונית הבאה - אם בתור אדם בוגר אני חייב להוציא כרטיס אשראי ?
כן, כרטיס אחד מספיק אבל חייב אחד. זה יבנה את את הקרדיט סקור שלך לאורך זמן.
נו, צריך מזומן? תחפש חנייה להגיע לכספומט של הבנק? עם כרטיס אשראי אתה יכול להוציא מרשרשים בכול ATM.
לעסקעות גדולות אפשר בשקים אבל הבעייה שאי אפשר לבטל אותם לאחר רכש דפוק ובכרטיס אשראי אפשר לפתוח דיספיוט ולעצור תשלומים.
ובאשר לאיזה כרטיס אשראי חינמי עם הטבות?
יש כאן שרשור ממוטה בנושא:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/כרטיסי-אשראי-ישראליים-חינמיים.11831/
וגם:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/כרטיסי-אשראי-עם-הטבות-צרכניות.7741/
מעבר לזה ספקי שירות אחרים (חשמל, מים, גז, וכו') - ככל שתצבור יותר תשלומים בהוראת קבע תשלם יותר דמי ניהול לבנק אם אתה במסלול שמחייב אותך על עמלות שורה.
+1

בתור איש קבע לשעבר וסולידי בהווה, אני ממליץ לך בחום שתעשה את כרטיס האשראי של חבר ושתשיג איכשהו את הכרטיסים הנטענים. על מועדון חבר אתה משלם 32 ש"ח בחודש ואתה מרוויח הרבה יותר:

1. דרך כרטיס האשראי יש לך 6% הנחה על קניות בשופרסל דיל ו- 9% הנחה בשופרסל שלי / יש בשכונה. לא תוכל להשיג הנחה כזאת גם אם יש לך כרטיס אשראי שופרסל ומועדון שלהם - זו ההנחה הכי טובה שתצליח להשיג ממועדון כלשהו בשופרסל, ולדעתי בכל סופרמרקט בכלל.
2. דרך הכרטיס הצהוב יש לך 30% הנחה על המון רשתות שיווק - FOX, א.ל.מ, שקם אלקטריק ועוד. אין עוד מועדון עם כמות החנויות וההנחה שנותנים.
3. דרך הכרטיס הכחול (חבר טעמים) יש לך 30% הנחה על מסעדות נחשבות כך שארוחה יקרה הופכת לארוחה במחיר טוב, ברוב המקרים טוב יותר מארוחה במסעדה רגילה.

אפילו אם נתעלם מ- 2 ו- 3, תעשה את החישוב על הקניות בשופרסל ותראה שזה שווה לך 32 ש"ח בחודש - תעשה קניות להורים, לחברים, לבת הזוג ולכולם - דרך כרטיס האשראי שלך. אני השתחררתי לפני שנה ועדיין מחזיק בכרטיס האשראי הזה וממשיך לקבל את ההנחה בלי לשלם על חבר, כלומר במקרה של כרטיס האשראי זה אפילו לא קשור אם אני ממשיך בצבא ומשלם לחבר או לא!

אני באמת מפציר בך לחזור מההחלטה שלך. זו ההחלטה הכי סולידית שתיקח - תאמין לי. אל תיתן לבירוקרטיה התחלתית להפחיד אותך - זה שווה את הכסף.

אם אתה רוצה לעשות קניות כלשהן באינטרנט כולל כרטיסי טיסה לחו"ל, מלונות, ספרים, הנחות מיוחדות באינטרנט אז אתה חייב כרטיס אשראי.

באופן עקרוני אני איתך לגמרי. אגב, יש תחנות דלק שבהן תשלום במזומן גורם למחיר לרדת באיזה 5 אגורות לליטר.

מה שכן, יהיה לך קשה יותר לעקוב אחרי הוצאות. בכרטיס אשראי רשום לך בדיוק על מה שילמת וכמה, במזומן לא תדע את זה. לא מזמן לדוגמה עשיתי חישוב של כל ההוצאות שלי בשנה החולפת. אם לא הייתי משתמש בכרטיס אשראי רוב הזמן לא הייתי יודע מהן בכלל.

שים לב שהמגמה של המדינות המפותחות, כולל בישראל, היא להגביל ולבטל את השימוש במזומן ובצ'קים.

נערך לאחרונה ב:
אני השתחררתי לפני שנה ועדיין מחזיק בכרטיס האשראי הזה וממשיך לקבל את ההנחה בלי לשלם על חבר,
מסכים עם כל מה שנאמר בהודעה ומוסיף: אני משוחרר כבר 5 שנים (אחרי קבע של 4 חודשים, ללא מילואים), עדיין בתוקף. כשהכרטיס פג תוקף מגיע כרטיס חדש של חבר עם ההנחות. זאת אומרת - ההנחות הטובות של חבר ימשיכו, כל עוד הם לא משנים מדיניות.

דברים קשים לעיכול מבחינתי מכיוון שאני מאוד לא רוצה להיתקל שוב בתופעה של הטמטום הזה חבל לי על העצבים והזמן .
אם אני אתבע אותם בבית משפט לתביעות קטנות זה יעזור?

ניסית לפנות לפניות הציבור של ישראכרט? אולי זה יעזור.

אולי כרטיס פריפייד (נטען) כלשהוא יעזור לך במקום אשראי רגיל? לא יודעת אם זה מתקבל בכל מקום, אבל אולי זה יכול לעזור כפתרון ביניים.

חוזר לשרשור הישן הזה עם שאלה: בתור מי שי לו כרטיס אשראי חבר אבל אינני חבר מועדון כבר כמה שנים. הצלחתי לנצל את כרטיס האשראי כדי לקבל הוזלה בדמי ניהול לקופת גמל (גם בשביל בני משפחה) לחברי המועדון, ולהנחה מסוימת בעלות של תמי 4. האם העובדה שיש לי כרטיס אשראי כזה יכולה לשמש אותי עדיין גם למבצעים של המועדון? לדוגמה: קניית רכב בהנחה וכדומה או ששם הם כבר יידאגו לוודא שאני חבר מועדון בפועל? יש לציין שכבר לא גובים ממני תשלום חודשי אז ממש לא אכפת לי להחזיק את כרטיס האשראי.

יכולה לשמש אותי עדיין גם למבצעים של המועדון? לדוגמה: קניית רכב בהנחה
בשנים האחרונות המבצעים לא כאלה אטרקטיבים, נניח על רכב יש הנחה של 3K או משהו כזה.

קרוב שלי קנה רכב כזה לפני כמה חודשים. מן הסתם את היבואן מעניין בעיקר למכור, והוא לא יבדוק את סטטוס הכרטיס.
קשה לי לדמיין את "חבר" עוצרים את העסקה אחרי המכירה.

אולי בנושא של קניית דירה זה יותר מורכב.

קרוב שלי קנה רכב כזה לפני כמה חודשים. מן הסתם את היבואן מעניין בעיקר למכור, והוא לא יבדוק את סטטוס הכרטיס.
קשה לי לדמיין את "חבר" עוצרים את העסקה אחרי המכירה.
אני קניתי לפני שלוש שנים רכב בחבר כשהייתי עדיין חבר מועדון. היתה הנחה יפה, משהו כמו 5%. בדקתי עכשיו את ההתכתבות מאז בווטסטאפ. יש מצב שהם לוקחים פרטים ומוודאים עם המועדון שאתה אכן שם לפני שמאשרים את העסקה. אבל אני לא בטוח.

חוזר לשרשור הישן הזה עם שאלה: בתור מי שי לו כרטיס אשראי חבר אבל אינני חבר מועדון כבר כמה שנים. הצלחתי לנצל את כרטיס האשראי כדי לקבל הוזלה בדמי ניהול לקופת גמל (גם בשביל בני משפחה) לחברי המועדון, ולהנחה מסוימת בעלות של תמי 4. האם העובדה שיש לי כרטיס אשראי כזה יכולה לשמש אותי עדיין גם למבצעים של המועדון? לדוגמה: קניית רכב בהנחה וכדומה או ששם הם כבר יידאגו לוודא שאני חבר מועדון בפועל? יש לציין שכבר לא גובים ממני תשלום חודשי אז ממש לא אכפת לי להחזיק את כרטיס האשראי.
תלוי מקום ותלוי הנחה.
ברוב המקומות לא אכפת להם, ופשוט רוצים למכור לך. האמת גם שעד עכשיו לא נתקלתי במקום שאשכרה בדק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
סול מי שעצמאי חייב - חייב - הסכם ממון אוף טופיק 11
I חוקים ומיסוי - חייב רואה חשבון? מיסים 1
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
A תשלום מס רווחי הון(לא חייב בדוח שנתי) צרכנות פיננסית 1
Yuvalbuz3 תואר , לא פרקטי אבל חייב ? ובמה ? התפתחות אישית 41
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
K כל כמה זמן ETF חייב לאזן מחדש שוק ההון 9
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
B טופס 135 להחזר מס עקב תרומות- האם חייב למלא נתוני שוק ההון? צרכנות פיננסית 7
A האם מי שאינו אזרח אמריקאי חייב לחתום על טופס W8-BEN? צרכנות פיננסית 5
breezblock איזון התיק - חייב להיות במועדים קבועים? שוק ההון 13
אליא חייב, חייב, חייב עזרה בהבנת אג"ח ממשלתי ... :-) שוק ההון 7
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
יוסירחיוסי הבנק התחיל לחייב על כרטיס דיירקט צרכנות פיננסית 18
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
J כרטיס מקס קריפטו אוף טופיק 2
C כרטיס דיירקט, להשאיר? צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
T משלוח כרטיס בנק לחו"ל צרכנות פיננסית 3
S כרטיס הקשבק המשתלם ביותר ? צרכנות פיננסית 2
משה גל למחזיקי כרטיס ירושלמי. קונצרט חינם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26

נושאים דומים

Back