• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם בכלל משתלם להשקיע בסכומים נמוכים?

הדב

משתמש רגיל
דירוג
62
אסביר, סיימתי לפתוח חשבון במיטב דש, הציעו לי 15 שקל דמי ניהול בחודש

עכשיו סכום ההשקעה שלי הוא 20,000 שקל.

עכשיו אם אהיה אופטימי, והרווח השנתי הסולידי יהיה 4% זא אסיים את השנה ב20,800 שקל.

אבל
15*12 = 180 שקלים, ככה שהרווח שלי נחתך ברבע ל620, עכשיו נגיד ואני הולך ושם את כספי בקרן מחקה הבאה:
קרן נאמנות אי.בי.אי סל S&P 500 5117601 0.25% 0.03%

זא, הם לוקחים לי 0.03% (אני לא בטוח מתי, בשנה? בקנייה חד פעמית?) שהם 6 שקלים (כתבתי 600, אך תוקנתי בתגובה על החישוב השגוי!)

כמה שאלות:

1) מה הם דמי הנאמנות הקרן , מתי גובים אותה
2) כל כמה זמן גובים ממני דני ניהול קרן?

אני מאד ארצה להתחיל כבר השבוע לתת לכסף לעבוד אבל נראה שבסכומים שאני יכול להרשות הרווח מצומצם גם בתרחישים אופטימים

נערך לאחרונה ב:
0.03% מ- 20,000 זה 6 שקל
חישבתי כ3%, חיי זקני :'(

את דמי הניהול במיטב דש אני יודע שגובים פעם בחודש, כך צוין.
כל כמה זמן גובים את הדמי ניהול של קרן השתלמות כלשהי? ודמי נאמנות, זה משהו שלא מצוין

סה"כ דמי ניהול של הקרן בשנה 0.28% = 56 שח בשנה = 4.67 שח בחודש

אסביר, סיימתי לפתוח חשבון במיטב דש, הציעו לי 15 שקל דמי ניהול בחודש
זה לא בדיוק דמי ניהול, זה דמי שימוש בפלטפורמת המסחר, תקנו אותי אם אני טועה.

כל כמה זמן גובים את הדמי ניהול של קרן השתלמות כלשהי? ודמי נאמנות, זה משהו שלא מצוין
כל יום.
נראה שבסכומים שאני יכול להרשות לעצמי להתחיל העניין לא משתלם בכלל
אין ספק שדמי הניהול החודשיים מהווים כרגע אחוז משמעותי (0.9%) מהתיק שלך. אבל ככל שתפקיד יותר, משקלם ילך וירד.
כמו כן, אתה נמצא בשלב שבו התשואה לא רלוונטית. כרגע, כל הפקדה חודשית שלך גדולה מהרווח השנתי הצפוי.

זה לא בדיוק דמי ניהול, זה דמי שימוש בפלטפורמת המסחר, תקנו אותי אם אני טועה.
נכון.
אף פעם לא הבנתי מה בדיוק ההבדל בין זה ובין מה שנקרא ״דמי משמורת״ הנהוגים בחשבונות המסחר של הבנקים.

כל יום.

אין ספק שדמי הניהול החודשיים מהווים כרגע אחוז משמעותי (0.9%) מהתיק שלך. אבל ככל שתפקיד יותר, משקלם ילך וירד.
כמו כן, אתה נמצא בשלב שבו התשואה לא רלוונטית. כרגע, כל הפקדה חודשית שלך גדולה מהרווח השנתי הצפוי.

רגע, אז הם לוקחים ממני 6 שקלים ביום? 180 שקל בחודש?

אז בעצם אם אני משקיע 20,000 עם רווח 4% ל20,800

חצי מהתשואה שלי הולכת על דמי ניהול מיטב דש ודמי ניהול הקרן?

בלי לדבר על דמי נאמנות אינפלציה ומס רווח הון?

O:

רגע, אז הם לוקחים ממני 6 שקלים ביום? 180 שקל בחודש?

בלי לדבר על דמי נאמנות אינפלציה ומס רווח הון?

O:
לא. דמי ניהול החשבון של מיטב דש הם 15 ש"ח קבוע בכל חודש. בשנה זה 180 ש"ח.
כרגע התיק שלך עומד על 20,000 אז זה יוצא 0.9% שנתי.
זה כמובן בנפרד מדמי הניהול של הקרנות שאתה קונה ובנפרד מעמלות הקנייה והמכירה (אם יש לך).
למשל בקרן שכתבת למעלה, סה"כ דמי ניהול של הקרן בשנה 0.28% = 56 שח בשנה = 4.67 שח בחודש (על סכום של 20,000 ש"ח).

אני חושב ש20 אלף זה הסכום המינימלי שהיית מתחיל להשקיע בו. זה חשוב גם אם זה קצת נאכל לך בעמלות כי ככה אתה לומד איך להשקיע וכשיהיה לך יותר כסף אז כבר תהיה מוכן ותדע. מה שגם רק זה שיש לך חשבון השקעות יעודד אותך לחסוך יותר ולהשקיע כי זה ממכר (לפחות אצלי)

רגע, אז הם לוקחים ממני 6 שקלים ביום?
לא. ה-6 שקל הם שנתיים. כל יום לוקחים ממך (יותר נכון מתוך השווי של הקרן - אתה לא תראה את העמלה הזאת בחשבון המסחר) 6 חלקי 365, שהם כ-1.5 אגורות.
לא, רק רבע :>. דמי הניהול האפקטיביים שלך הם (כרגע!) 0.9+0.28 ~ 1.2%. כל עוד התשואה מעל 1.2% אתה ברווח (לפני מס).

אף פעם לא הבנתי מה בדיוק ההבדל בין זה ובין מה שנקרא ״דמי משמורת״ הנהוגים בחשבונות המסחר של הבנקים.
אין הבדל. אחד הוא סכום קבוע, ואחר הוא אחוז משווי התיק.

אין הבדל. אחד הוא סכום קבוע, ואחר הוא אחוז משווי התיק.
לא, גם דמי שימוש בפלטפורמה (בתי השקעות) וגם דמי משמורת (בנקים) הם קבועים. מה שמשונה זה שלעיתים בבתי השקעות כתוב שאין ״דמי משמורת״ אבל יש דמי שימוש חודשיים.
לי נשמע שזה אותו הדבר אבל משום מה בתי השקעות לא משתמשים במושג ״דמי משמורת״.

*עריכה: כתבתי פה שטויות - לא להתיחס :)

נערך לאחרונה ב:
כדאי לך גם לבדוק קרנות מחקות על אותו מדד עם דמי ניהול 0.02-0.03%, כדוגמת 5122627, 5127469 או 5124482, יותר מסביר להניח שדמי הניהול לא יישארו כל כך נמוכים לאורך זמן ויעלו מתישהו, אך אי אפשר לדעת מתי וכדאי להנות מהם כמה שאפשר. בנוסף, לא יודע למה בחרת במיטב מלכתחילה, אבל חבר שפתח חשבון לאחרונה גם כן עם סכום נמוך יחסית, קיבל מהם את ההצעה הכי יקרה. אם זה עוד לא מאוחר מבחינתך, הייתי בודק את אופציית פסגות, אם אני זוכר נכון היו הכי זולים מבחינת דמי שימוש חודשיים ומבחינת עמלות מינימום/קנייה/מכירה וכו'.

לא ממליץ ולא מייעץ כמובן

צודק. משום מה חשבתי אחרת...
לתיק של 20K עם דמי משמורת של 0.15% לרבעון, יוצא בערך הסכום שמשלמים בבית השקעות כדמי ניהול.
בתיק עם סכום של 6 ספרות הפער כבר משמעותי אם כי בשלב מסויים נדמה לי שהבנק כבר מוכן לתת פטור מהעמלה הזו.

לתיק של 20K עם דמי משמורת של 0.15% לרבעון, יוצא בערך הסכום שמשלמים בבית השקעות כדמי ניהול.
בבית השקעות עמלות רכישה/מכירה מתקזזות מול דמי טיפול בחשבון. בבנק זה בנוסף לדמי משמורת.
בנוסף, בבית השקעות עמלות רכישה/מכירה + דמי טיפול, מחושבות כהפסד להתחשבנות בסוף שנה. בבנק זה נגבה מהעו"ש ולא ראיתי שזה מחושב כהפסד (אבל יכול להיות שאני טועה).

בבית השקעות עמלות רכישה/מכירה + דמי טיפול, מחושבות כהפסד להתחשבנות בסוף שנה.

אתה מתכוון - מי שמגיש דו״ח שנתי יכול להוסיף למשל את ה15*12 כ״הפסד״ ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
O השקעה בארץ, בחול, או בכלל לא? נדל"ן 4
F איך בכלל אפשר לצבור הון? התפתחות אישית 63
Y הרפורמה\המהפכה המשפטית - אולי בכלל המחלוקת היא על מושגי יסוד. מה אני מפספס? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 305
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
T יוקר המחיה בכלל ומשבר הדיור בפרט והשפעתו על קבלת החלטות של הדור הצעיר ביחס למדינה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
ד יש בכלל אלטרנטיבה למדד? שוק ההון 34
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D היגיון בהשקעה במניות ריט ישראליות, אם בכלל שוק ההון 1
S איך לדעת אם זה בכלל מתאים לי להשקיע בבורסה ולראות כל יום את התנודות של אחוז ויותר לפה ולשם שוק ההון 26
B סימולטור - האם בכלל בכיוון שוק ההון 0
wa11a למי אתם תורמים ? (אם בכלל) אוף טופיק 197
Liron2035 למה בכלל להחזיק חלק אג"חי שקלי? שוק ההון 38
נ אגח בכלל ובחשבון דוחה מס בפרט שוק ההון 6
M השקעה בכלל שוק האג"ח (מדד אג"ח כללי) שוק ההון 12
Y יש כאן רווקות מירושלים? או בכלל?(אני גמיש) אוף טופיק 192
R מחיר למשתכן ונדלן בכלל נדל"ן 253
כ תשואת מסלול פסיבי אי.בי.אי S&P 500 לא תואמת בכלל את המדד? שוק ההון 1
Venus1 10% תשואה בשנה, למה בכלל להתעסק עם מניות? שוק ההון 34
B ביטוח בריאות - משלים, פרטי או בכלל לא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
H מס ירושה בארה"ב - זה בכלל רלבנטי? שוק ההון 86
whybe איך אתם מפרידים השקעות למטרות שונות אם בכלל צרכנות פיננסית 29
nimrodko בעיה בפדיון פוליסת חיסכון בכלל צרכנות פיננסית 4
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
Gari איך ירי לדרום או מבצע\מלחמה ישפיע אם בכלל על הבורסה\שוק ההון? שוק ההון 12
c881 כותרות "אדומות" - בכל מצב. יש להם בכלל צבע כחול בכותרת? שוק ההון 3
B איפה רשום (אם בכלל) שאני הבעלים של מניה בחברה מסויימת שוק ההון 3
wa11a הרכבת הקלה בפרט וחבורה ציבורית בכלל אוף טופיק 17
G חסכון מנוהל או חסכון בכלל לילדים שוק ההון 4
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
H מועדון "ביחד בשבילך", האם משתלם להצטרף כעצמאי? צרכנות פיננסית 2
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I קנסות במשכנתא - האם משתלם לפרוע? נדל"ן 5
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה