• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל?

Shamamal

משתמש רגיל
דירוג
121
אהלן!

לפני כמה וכמה שנים הייתה בבעלותי ניקון D40 שהגיעה משומשת כמתנה מבן משפחה עם עדשת 18-55.
זה היה לפני שהיה לי סמרטפון והיה לי ׳׳סטופידפון׳׳.

אז הייתי תיכוניסט ונהנתי ממנה מאוד.
לפני הצבא היא שבקה חיים ולא הצדיקה שום השקעה, העדשה שהיתה לי עברה הלאה.

אני כבר מעל שנה משתשע ברעיון לרכוש מצלמה.
אשמח לשמוע את דעתכם, האם בכלל לאדם שמחזיק סמרטפון בקצה סקאלת טכנולוגיית המצלמות (iPhone 13 Pro) יש הצדקה מעשית לרכישת מצלמה נוספת?
מי שיש לו מצלמה, אתם משתמשים בה? מתי?
כמה מהזמן היא מוטלת כאבן שאין לה הופכין?
רק רוצה לציין שכשהייתה לי מצלמה הייתי מצלם\עורך\מדפיס הרבה הרבה יותר מהיום.

רוב השימוש שאני רואה את עצמי משתמש בה זה בעיקר לטיולים בהם אני מעדיף לטייל ללא טלפון נייד. זה לא מצדיק בעייני עדיין רכישה.
אבל זה כלי שהייתי שמח שיהיה לי בבית.
כבר שנה שאני דוחה את ההשקעה הכלכלית הלא כ׳׳כ הגיונית הזו, אבל כרגע אני חושב שאני רוצה.

יש המלצות אולי?
הדי40 הייתה בסיסית מאוד, מצלמת slr מאוד מיושנת, אני חושב שרכישה היום תהיה דווקא של מצלמת מירורלס.
חשבתי על סוני, מסדרת האלפא 6000 הראשונות מיד שתיים.

תקציב:
אני חושב שעד 2500 ש׳׳ח לציוד משומש (גוף פלוס עדשה אחת בעדיפות ל18-55 שאז הרגישה לי די ורסטילית להתחלה) יהיה מחיר שאני אוכל לשלם בחיוך, כמובן שעדיף פחות.
הקצה העליון הוא 3,000 ש׳׳ח, 3,001 ש׳׳ח לא רלוונטי.
אשמח לתובנות :)

If you're planning to do photography or video professionally, or as a hobby where you go out specifically to take photos then it's worth having an interchangeable lens camera with a few lenses.
Personally, I still have my Canon 550D from like a decade ago that I used while studying graphic design.
I almost never use it, and when I spontaneously want to take a picture of something I just have my phone.
I think the camera body doesn't really matter all that much unless you're doing something very specific, like high resolution/framerate video, very low light/high speed, the lenses matter much more.

אהלן!

לפני כמה וכמה שנים הייתה בבעלותי ניקון D40 שהגיעה משומשת כמתנה מבן משפחה עם עדשת 18-55.
זה היה לפני שהיה לי סמרטפון והיה לי ׳׳סטופידפון׳׳.

אז הייתי תיכוניסט ונהנתי ממנה מאוד.
לפני הצבא היא שבקה חיים ולא הצדיקה שום השקעה, העדשה שהיתה לי עברה הלאה.

אשמח לשמוע את דעתכם, האם בכלל לאדם שמחזיק סמרטפון בקצה סקאלת טכנולוגיית המצלמות (iPhone 13 Pro) יש הצדקה מעשית לרכישת מצלמה נוספת?

רוב השימוש שאני רואה את עצמי משתמש בה זה בעיקר לטיולים בהם אני מעדיף לטייל ללא טלפון נייד. זה לא מצדיק בעייני עדיין רכישה.
כבר שנה שאני דוחה את ההשקעה הכלכלית הלא כ׳׳כ הגיונית הזו, אבל כרגע אני חושב שאני רוצה.

יש המלצות אולי?
הדי40 הייתה בסיסית מאוד, מצלמת slr מאוד מיושנת, אני חושב שרכישה היום תהיה דווקא של מצלמת מירורלס.
חשבתי על סוני, מסדרת האלפא 6000 הראשונות מיד שתיים.

תקציב:
אני חושב שעד 2500 ש׳׳ח לציוד משומש (גוף פלוס עדשה אחת בעדיפות ל18-55 שאז הרגישה לי די ורסטילית להתחלה) יהיה מחיר שאני אוכל לשלם בחיוך, כמובן שעדיף פחות.
הקצה העליון הוא 3,000 ש׳׳ח, 3,001 ש׳׳ח לא רלוונטי.
אשמח לתובנות :)
אני חושב שכן , כיף פי כמה לצלם עם מצלמה אמיתית .
היתרון של סוני E הוא שהם פתחו את המצלמות שלהם לעדשות צד שלישי . יש לך 3 עדשות של סיגמא f1.4 במחירים זולים.אלה ברמה גבוהה מאוד.

לאדם שזה לא התחביב או המקצוע שלו חבל על הכסף.
זה נכון לגבי כל רכישה שהיא

מאידך כותב פותח הפוסט שהוא מאוד נהנה בעבר מזה.
אז מה הבעיה לקנות בסכום שהוגדר ובמקרה הכי גרוע למכור באותו סכום פחות כמה מאות שקלים?
אז תחשוב שהלכת למסעדה ולא נהנת.
בשביל לבדוק אם זה מדבר אליו עדיין?
בעיניי לא סיכון בכלל
לא מייעץ איזה מצלמה כי הידע שלי עדכני ללפני 40 שנה כשלמדתי צילום

אין מצלמה מקצועית סולידית, יש מצלמות לצלמים מתחילים חצי מקצועיות וגם הן עולות כמו אייפון.
בכל אופן, גוף המצלמה הוא רק הסיפתח כי מתחילים לקנות עדשות שונות וההשקעה בהובי גדלה...

זה
אין מצלמה מקצועית סולידית, יש מצלמות לצלמים מתחילים חצי מקצועיות וגם הן עולות כמו אייפון.
בכל אופן, גוף המצלמה הוא רק הסיפתח כי מתחילים לקנות עדשות שונות וההשקעה בהובי גדלה...
נכון, מצד שני מצלמה יכולה לשרת אותך נאמנה עשור או שניים בקלות.

מהמחקר שעשיתי כשקניתי מצלמה, אני חושב שהדיל הכי משתלם של מצלמה + עדשת קיט הוא של מצלמות mirrorless של fujifilm. העדשת 18-55 שמגיעה עם המצלמות האלה פשוט מעולה, מסוג העדשות שקונים בנפרד, ולא כחלק מ'קיט'.

אני לא חושב שתצליח למצוא קיטים כאלה בתקציב שלך ליד ראשונה, אבל יש מצב טוב לדעתי שתוכל למצוא את xt-20 והעדשה הנ"ל בתקציב הזה באיביי.

בטח שאפשר ,יש כל כך הרבה אופציות.
פשוט קונים יד שניה דגמים מוצלחים שיצאו לפני כמה שנים. ציוד צילום מחזיק שנים ובדרך כלל אפשר למכור הלאה ולשדרג.

מקווה שהסרטון הבא יעזור לך להחליט:

אני אמנם לא מתעסק בצילום אבל בימינו כשוידאוקליפים וסרטים עצמאיים מצולמים באייפון לא נראה לי שנשאר צורך לקנות מצלמה במיוחד

קודם כל,
מצטער שפספסתי את הזמן להגיב לשרשור ולהתייחס ברצינות.

תודה רבה לכל המגיבים.

If you're planning to do photography or video professionally, or as a hobby where you go out specifically to take photos then it's worth having an interchangeable lens camera with a few lenses.
Personally, I still have my Canon 550D from like a decade ago that I used while studying graphic design.
I almost never use it, and when I spontaneously want to take a picture of something I just have my phone.
I think the camera body doesn't really matter all that much unless you're doing something very specific, like high resolution/framerate video, very low light/high speed, the lenses matter much more.
לגמרי תחביב, לגמרי פשוט.
מצלמת מירורלס (בעדיפות בגלל הכיפיותֿ), עדשה אחת די ורסטילית, ותיק.

אני חושב שכן , כיף פי כמה לצלם עם מצלמה אמיתית .
היתרון של סוני E הוא שהם פתחו את המצלמות שלהם לעדשות צד שלישי . יש לך 3 עדשות של סיגמא f1.4 במחירים זולים.אלה ברמה גבוהה מאוד.
זו באמת הייתה המחשבה שלי, אבל בהמשך הגיבו על fuji ובאמת נראה מעניין, יש לך דעה גם עליהם?

מדבר על מצלמות מירורלס מסדרת האלפא או של פוג׳י, לא מדבר על sony a1 חדשה עם סט עדשות עצום,
ספציפית?
חשבתי על sony a6300 עם עדשת 18-55, מה דעתך?
מהמחקר שעשיתי כשקניתי מצלמה, אני חושב שהדיל הכי משתלם של מצלמה + עדשת קיט הוא של מצלמות mirrorless של fujifilm. העדשת 18-55 שמגיעה עם המצלמות האלה פשוט מעולה, מסוג העדשות שקונים בנפרד, ולא כחלק מ'קיט'.

אני לא חושב שתצליח למצוא קיטים כאלה בתקציב שלך ליד ראשונה, אבל יש מצב טוב לדעתי שתוכל למצוא את xt-20 והעדשה הנ"ל בתקציב הזה באיביי.
מה דעתך על רכישה יד שנייה? ועוד בחו׳׳ל? מכיר את מדד הקליקים. אבל חוץ ממנו, איך באמת בודקים? יש מה לקחת לבדיקה( באיייבי כמובן לא מתאפשר)

אני אמנם לא מתעסק בצילום אבל בימינו כשוידאוקליפים וסרטים עצמאיים מצולמים באייפון לא נראה לי שנשאר צורך לקנות מצלמה במיוחד
אני חושב שזה סרטון שמשרת מטרה, פשוט לא את שלי.
מי שרוצה תמונה טובה יותר בהיבט ׳׳שלוף וצלם׳׳ יהנה מאייפון חד משמעית.
צילום במצלמה סו חוויה אחרת, שליטה על כמות האור, עריכה ברמה גבוההֿ, שליטה על משך החשיפה, זום אופטי אמיתי ולא קרופ דיגיטלי שאפשר לעשות בתוכנות אדובי בהשקעה קטנה, זה באמת הפתרון הקל יותר.
וללא ספק עיבוד התמונה באפל מדהים.
חבל שהסרטון לא מראה תמונה ערוכה אמיתית ומציין את הקסטומיזציה הכ׳׳כ גבוהה שמצלמה נותנת.
ככה שהוא שואל את השאלה שלי, אבל בתשובה חוטא קצת.

השאלה היא האם לאדם שכן חובב צילום, ומכיר את הדלתא (ההולכת וקטנה) בין מצלמה אמיתית לסמרטפון, יש עדיין סיבה לרכוש מצלמה

אייפון משתמש בטריקים לשיפור תמונה (שבדרך כלל הורסים יותר ממה שהם משפרים ) .
ברגע שתציג את אותה תמונה על מסך נורמלי אתה מייד תראה את ההבדל.
ברור שבשימוש web ותנאים טובים גם אייפון יוציא תמונה סבירה, אבל אי אפשר לנצח גודל חיישן וזכוכית איכותית .

רוצה לראות איכות תמונה רצינית ? תוריד sample של sony a7r4 .

הגיבו על fuji ובאמת נראה מעניין, יש לך דעה גם עליהם?
כן .
לכל מערכת כזו יש יתרונות וחסרונות ואין ספק שתוכל להוציא תמונות מקצועיות עם זו או עם זו.
יתרונות לפוג'י:
לחלק מהדגמים יש שליטה אנלוגית מלאה , חלק אוהבים את זה ,חלק שונאים.
אם אתה לא מתכוון לערוך בתוכנת עריכה - כאן תקבל jpeg ברמה הכי גבוהה (למרות שזה עדיין לא כממו עריכה עצמית).
יתרונות לסוני:
1.הם פתחו את הmount ליצרני צד שלישי ויש כרגע כ200 עדשות אפשריות (פי 5 ממה שיש לפוג'י).יותר מבחר ובמחירים זולים יותר.
2. אם תקפיד לקנות עדשות FE , אם תבחר לשדרג לפולפריים בעתיד-העדשות יעבדו שם כ-פול פריים.
3. לסוני יש את מערכת הפוקוס הכי מתקדמת , לא בטוח באיזה דגם התחילו עם זה , 6300 או 6400 , אבל זה מטורף.

מבחינת עדשות, לכל מערכת יש כאלו יותר טובות ופחות טובות לכן חשוב לדעת מה אתה מתכוון לצלם ומה חשוב לך .
ה18-55 אחלה עדשת זום . השאלה אם תרצה בעתיד זום יותר טוב כמו זום מקצועי f2.8 , ואז בפוגי הדגם מפלצתי בגודל ויקר , ובסוני יש לך 2 דגמים זולים וטובים של טמרון וסיגמא.

אני אגיד לך על הניסיון שלי

יש לי מצלמה SLR Canon EOS 650D + עדשת 18-135
כבר 10 שנים

באמת מצלמה מעולה וממש נהנה ממנה עם הסתייגויות

כמה דברים:

טכני: לדעתי עדשה 18-135 עדיפה על 18-50 זה בדיוק נותן לך את הזום הנוסף שאתה צריך וחוסך להחליף עדשות, האקסטרה זום הזה נותן יתרון גדול למצלמה הזאת מעוד טלפון חכם (אפשר להתמקד באובייקט בלי להתקרב, מעולה במסיבות סיום של הגן או הביה"ס, או סתם אירועים שאתה רוצה לצלם את הילד שלך בלי לשבת חצי מטר ממנו)

שימוש בפועל:
שהתחלתי לקחתי גם 2 קורסי צילום והיינו מאוד בעניין וצלמתי כתחביב, הייתי לוקח אותה הרבה לטיול גם בחול ומאוד נהנה
שהגיעו הילדים המשקל והגודל שלה הכריעו ובסוף שהילדים במנשא על הגב וכל הציוד איתך זה די מסורבל לסחוב אותה איתנו וגם לשלוף אותה לכל תמונה
לצערי היום היא יושבת בארון ויוצאת לצילומים בעיקר באירועים משפחתיים, מסיבות סיום וכו
כן שרוצים לתעד משהו מיוחד במשפחה כמו הריון או לעשות לעצמנו צילומי משפחה / אלבום או דברים כאלה מוציאים אותה ומצלמים איתה
וגם נחמד שיש את התמונות של הטלפון שהם יום יומיות והתמונות שלה שכל אחת זה "אירוע"

יתרון נוסף וחשוב הוא שאתה מצלם עם עינית אז כל העולם שלך הוא התמונה, אתה ממש בונה את הקונפיגורציה , בצילום בטלפון לרוב זה נעלם ופשוט מצלמים מה שמרכז, אפשר להתעכב על זה - אבל בפועל לי לפחות התמונות בSLR הרבה יותר מוקפדות ועניניות

מקווה לחזור לצלם איתה יותר בתדירות בקרוב, לא מצטער לרגע על הרכישה שלה (-:

אני אגיד לך על הניסיון שלי

יש לי מצלמה SLR Canon EOS 650D + עדשת 18-135
כבר 10 שנים

באמת מצלמה מעולה וממש נהנה ממנה עם הסתייגויות

כמה דברים:

טכני: לדעתי עדשה 18-135 עדיפה על 18-50 זה בדיוק נותן לך את הזום הנוסף שאתה צריך וחוסך להחליף עדשות, האקסטרה זום הזה נותן יתרון גדול למצלמה הזאת מעוד טלפון חכם (אפשר להתמקד באובייקט בלי להתקרב, מעולה במסיבות סיום של הגן או הביה"ס, או סתם אירועים שאתה רוצה לצלם את הילד שלך בלי לשבת חצי מטר ממנו)

שימוש בפועל:
שהתחלתי לקחתי גם 2 קורסי צילום והיינו מאוד בעניין וצלמתי כתחביב, הייתי לוקח אותה הרבה לטיול גם בחול ומאוד נהנה
שהגיעו הילדים המשקל והגודל שלה הכריעו ובסוף שהילדים במנשא על הגב וכל הציוד איתך זה די מסורבל לסחוב אותה איתנו וגם לשלוף אותה לכל תמונה
לצערי היום היא יושבת בארון ויוצאת לצילומים בעיקר באירועים משפחתיים, מסיבות סיום וכו
כן שרוצים לתעד משהו מיוחד במשפחה כמו הריון או לעשות לעצמנו צילומי משפחה / אלבום או דברים כאלה מוציאים אותה ומצלמים איתה
וגם נחמד שיש את התמונות של הטלפון שהם יום יומיות והתמונות שלה שכל אחת זה "אירוע"

יתרון נוסף וחשוב הוא שאתה מצלם עם עינית אז כל העולם שלך הוא התמונה, אתה ממש בונה את הקונפיגורציה , בצילום בטלפון לרוב זה נעלם ופשוט מצלמים מה שמרכז, אפשר להתעכב על זה - אבל בפועל לי לפחות התמונות בSLR הרבה יותר מוקפדות ועניניות

מקווה לחזור לצלם איתה יותר בתדירות בקרוב, לא מצטער לרגע על הרכישה שלה (-:
הרבה דברים השתנו מאז , שים לב למהפכת המירורלס :

הרבה דברים השתנו מאז , שים לב למהפכת המירורלס :
היה את זה גם אז, זה רק התחיל
אני אישית מאוהב בצליל של המראה בכל קליק - יש משהו ממש כפי במכאניקה האנלוגית הזאת -אבל זה כבר אישי

בפרקטיקה זה לא באמת הקטנה דרמתית בגודל או במשקל
זה עדין לא נכנס לכיס
ובסוף אם אתה עם עדשה גדולה שלדעתי זה היתרון הגדול זה נשאר גדול
ולדעתי גם עולה כפול
אבל לא התנסתי בכזאת עוד...

היה את זה גם אז, זה רק התחיל
אני אישית מאוהב בצליל של המראה בכל קליק - יש משהו ממש כפי במכאניקה האנלוגית הזאת -אבל זה כבר אישי

בפרקטיקה זה לא באמת הקטנה דרמתית בגודל או במשקל
זה עדין לא נכנס לכיס
ובסוף אם אתה עם עדשה גדולה שלדעתי זה היתרון הגדול זה נשאר גדול
ולדעתי גם עולה כפול
אבל לא התנסתי בכזאת עוד...
מן הסתם אי אפשר לבקש גם סופר זום, גם איכות וגם שיכנס לכיס.
בגלל זה שאלתי מה הוא מתכוון לצלם ומה הוא בוחר להקריב.אם אתה רוצה מצלמה שנכנסת לכיס ובא לך הרגשה אנלוגית ,שווה לבדוק את fuji x100v . תקבל איכות תמונה יותר גבוהה ממה שאתה רגיל.

• אהבתי
Reactions: A42
מן הסתם אי אפשר לבקש גם סופר זום, גם איכות וגם שיכנס לכיס.
בגלל זה שאלתי מה הוא מתכוון לצלם ומה הוא בוחר להקריב.אם אתה רוצה מצלמה שנכנסת לכיס ובא לך הרגשה אנלוגית ,שווה לבדוק את fuji x100v . תקבל איכות תמונה יותר גבוהה ממה שאתה רגיל.
תודה!
למרות שמקווה בשנתיים הקרובות אני אוכל להיפתר סופית מהמנשאי גב
ואז הילדים ילכו ברגל ואוכל לחזור לצלם עם הSLR שלי (-:

אם יש לך אוריינות בצילום, אז אני חושב שכדאי להשקיע. סמארטפונים בחיים לא יגיעו לרמה של מצלמה עד שימצאו איך לשלב עדשות רציניות בתוך הגוף הקטן והצר.

אבל כמו שיוסיק אמר פה, זה תחביב ששואב כספים בטירוף. אני חושב שראוי שיהיה גודל ההשקעה כגודל השימוש שאתה מתכנן. אם אתה מתכנן להשתמש בה 2-3 פעמים בשנה, אז זה לא מצדיק השקעה של יותר מאלפים בודדים.

לי יש מצלמה שהיא קצת יותר מבסיסית ואני בכלל לא מתחרט על ההשקעה למרות שאני משתמש בה arguably מעט - כשאני טס לחו״ל, תמונות פספורט עם החצובה (אני עושה לבד), טיולים מטעם העבודה אני מתנדב לצלם... שימוש בסיסי.
כשאני מגיע למסקנה שאני צריך תמונות איכותיות, היא תמיד בהישג יד. אבל לצילום של יומיום, אייפון מהדגמים האחרונים הוא די ויותר. לא הייתי משקיע יותר ממה שהשקעתי, כי זה יהיה overkill. המצלמה עם עדשה קבועה בעלות של אלפים בודדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
de dud מצלמה לילד בן 8 צרכנות פיננסית 24
oz1987 מחפש מצלמה אחורית לרכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 46
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
גרהם רמה מקצועית של נציגי שירות צרכנות פיננסית 27
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
U להתפתח מקצועית בגיל 45 התפתחות אישית 16
jack kapt התקדמות מקצועית התפתחות אישית 4
ב מחפש הסבה מקצועית התפתחות אישית 9
קירכהוף ניהול ,תוכנה או התקדמות מקצועית התפתחות אישית 2
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53