• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דילמה לימודית ותעסוקתית.

retropie

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני ניצב כרגע בסוג של דילמה לא פוסקת לגביי העתיד.
בן 27, סיימתי לפני שנה וקצת לימודי הנדסאי תוכנה, מיד התחלתי לעבוד בתפקיד לא רע יחסית להנדסאי בתור מפתח אוטומציה, צוות מחקר ופיתוח בחברת הייטק מכובדת.
פרט לעבודה, אני סטודנט מתחיל באוניברסיטה הפתוחה, במסלול ״ניהול עם חטיבה במדמח״ עם שני קורסים מאחוריי “מעבדה בתכנות מערכות״ ו״סטטיסטיקה לתלמידי מדעים״ שניהם עם סופי 90.
כרגע לומד ״סטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב״ ו״מיקרו כלכלה״
ישנן שלושה סיבות שבגללן הלכתי למסלול הנדסאי:
1. 3 יחידות מתמטיקה, שלאו דווקא מעידות על היכולות שלי, אך זה מה שזה.
2. לא הייתי בטוח ביכולות הלימודיות שלי.
3. כן, העדפתי לוותר לעצמי וללכת בדרך הקלה, כנראה.
עד כאן רקע כללי.

דילמה תעסוקתית:
בתהליך שהולך וגובר, לאט לאט עם ההתפתחות האישית של למידה ועבודה, אני מוצא את עצמי נמשך יותר ויותר לנושא של נתונים,סטטיסטיקה,מחקרים ומודלים.
כן, מצאתי היכן להכניס את זה בעבודה בדמות של דוחות אוטומטיים יומיים עם גרפיים & KPIs.
הייתי רוצה לעסוק בזה במשרה יעודית כמו אנליסט, הבעיה היא הרקע הלימודי והמתמטי נכון להיום.
אני במשרה טובה, עם צוות ובוסים מעולים, אך בעתיד אחרי הלימודים ארצה לעסוק במה שיש לי זיקה אליו.

דילמה לימודית:
ישנו קשר ישיר בין זו לקודמת.
אני מאמין שהתואר הכי מתאים הוא מערכות מידע.
הבעיה שהפתוחה לא מציאה כזה, וכרגע היא האפשרות היחידה שלי מהאוניברסיטאות.
הכי קרוב, זה תואר בתעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע, הבעיה שהוא מסלול ארוך מאוד ולא ריאלי כרגע מבחינתי.
אחריו, מדעי המחשב חד חוגי, יותר מדי קורסים שלא באמת מדברים אליי והמתמטיקות טיפה מפחידות(ליניארית 1/2, אינפי 1/2).
כרגע במסלול ניהול עם חטיבה במדמח, יש לי מספר פטורים במדמח אז נשארו בחטיבה מספר קורסים בודדים מעניינים(תורת הקבוצות, מבנה נתונים ומבוא לבינה מלאכותית).
בניהול, יש שלושה קורסים במערכות מידע, שתי קורסים בכלכלה נחמדים וקורס בתורת המשחקים שנראה מעניין.
הבעיה? לא יודע כמה יקחו אותי ברצינות עם תואר בניהול במקומות ומשרות שארצה להתמין אליהן.
בנוסף התחלתי להתעניין. תחום של הכלכלה, שכן יכול להתפס כתואר רציני ומתאים לתחום.
אך יש מגוון גדול של קומבינציות ואני לא מצליח להסגר על אחת.
וזה מה שמביא אותי לאפשרויות הבאות(כולן ba):
1. להישאר במסלול הנוכחי, לסיים עוד שלוש שנים ניהול עם חטיבה במדמח(בתעודה יהיה ״ניהול״).
2. תואר בכלכלה חד חוגי, לסיים עוד שלוש שנים וסמסטר.
- המון קורסים במסלול הם 3 נקודות ולכן זה מאריך.
-מצריך המון המון קורסי בחירה שבשלב מאוחר יותר עוסקים בפן חברתי ושיוויוני שפחות מעניין.
3. תואר בכלכלה עם חטיבה בפסיכולוגיה(בתעודה יהיה ״כלכלה״).
- הקורסים בפסיכולוגיה מחליפים את הפחות מעניינים בכלכלה.
-אני מוצא קשר בין שני התחומים ובכלל מאוד מעניין אותי ללמוד את הדרך בה האדם חושב ומתנהג.
- השאלה איך התואר יתפס ראש בראש מול כלכלה ״נקי״?
4. דו חוגי כלכלה וניהול, שלוש שנים וסמסטר(בתעודה ירשם ״ניהול וכלכלה״)
-במקרה זה אוכל ללמוד את קורסי מערכות המידע מהניהול ואת הקורסים המעניינים מכלכלה.
- השאלה היא מה רמת היוקרה שלו לעומת כלכלה חד חוגי לתחום בו אני מעוניין?

נערך לאחרונה ב:
רק אומר שבאוניברסיטה העברית ניתן להתקבל לחוגים ריאליים כמו מדעי המחשב ומתמטיקה גם עם 3 יחידות מתמטיקה. בנוסף, יש שם תואר שנקרא "סטטיסטיקה ומדע הנתונים" שגם אליו ניתן להתקבל עם 3 יחידות, והוא נשמע כמו מה שאתה מחפש (בהחלט "נחשב" בתעשייה, ועוד מהעברית).

רק אומר שבאוניברסיטה העברית ניתן להתקבל לחוגים ריאליים כמו מדעי המחשב ומתמטיקה גם עם 3 יחידות מתמטיקה. בנוסף, יש שם תואר שנקרא "סטטיסטיקה ומדע הנתונים" שגם אליו ניתן להתקבל עם 3 יחידות, והוא נשמע כמו מה שאתה מחפש (בהחלט "נחשב" בתעשייה, ועוד מהעברית).
אני לא מכיר את התוכניות האלה אבל אני מאמין שציינת רק צד אחד של המטבע.
זה בטח כולל מבחן ידע ברמה של לפחות 4 יח"ל שחייבים לעבור עם ציון מסוים לפני תחילת הלימודים ו/או מכינה לפני הלימודים ו/או להיות "על תנאי" בשנה הראשונה+דרישה לעמוד בממוצע מסויים.
לא ככה?

על הנייר נשמע מעולה, ואפילו אם זה להיכנס על תנאי.
הבעיה שאני גר ועובד באזור הצפון.
אומנם כרגע עובד ולומד מהבית אבל זה לא ימשיך לנצח.
לא רואה איך אני יכול להמשיך לעבוד במשרה מלאה ובנוסף ללמוד בירושלים.

אני לא מכיר את התוכניות האלה אבל אני מאמין שציינת רק צד אחד של המטבע.
זה בטח כולל מבחן ידע ברמה של לפחות 4 יח"ל שחייבים לעבור עם ציון מסוים לפני תחילת הלימודים ו/או מכינה לפני הלימודים ו/או להיות "על תנאי" בשנה הראשונה+דרישה לעמוד בממוצע מסויים.
לא ככה?
שלילי. כל מה שרשמת- אין. מי שעובר את תנאי הקבלה של ממוצע בגרות ופסיכומטרי (לא גבוהים במיוחד) נכנס בלי קשר לרמת מתמטיקה.
כמובן שאם אין לו ידע מעבר לשלוש יחל הוא לא ישרוד בתואר, אבל להתקבל אפשר.

שלילי. כל מה שרשמת- אין. מי שעובר את תנאי הקבלה של ממוצע בגרות ופסיכומטרי (לא גבוהים במיוחד) נכנס בלי קשר לרמת מתמטיקה.
כמובן שאם אין לו ידע מעבר לשלוש יחל הוא לא ישרוד בתואר, אבל להתקבל אפשר.
חידשת לי, לא שמעתי מעולם על התוכנית הזו ואני באמת שמח שיש פה פתיחות מחשבתית מצד האוניברסיטה העברית.
זה בעצם מאפשר למי שיש לו 3 יח"ל על הנייר אבל הרבה משמעת עצמית ורצון להשלים את החומר עד לתחילת הלימודים, או לחילופין במהלך השנה הראשונה, למרות קשיי העבר.
זו גישה שצריכה להיות מוטמעת בעוד הרבה מקומות!

חידשת לי, לא שמעתי מעולם על התוכנית הזו ואני באמת שמח שיש פה פתיחות מחשבתית מצד האוניברסיטה העברית.
זה בעצם מאפשר למי שיש לו 3 יח"ל על הנייר אבל הרבה משמעת עצמית ורצון להשלים את החומר עד לתחילת הלימודים, או לחילופין במהלך השנה הראשונה, למרות קשיי העבר.
זו גישה שצריכה להיות מוטמעת בעוד הרבה מקומות!
כן, וכאמור ככה זה גם במדמח ומתמטיקה. בעברית באופן כללי לא דורשים דרישות סף בדרך כלל, רק ממוצע בגרות ופסיכומטרי מסוימים יספיקו כדי להתקבל.

אשמח להתייחסות לאופציות שציינתי.
נודע לי הרגע שניתן לשלוח בקשה להוסיף לתוכנית חטיבה שלא מופיעה לבחירה והמוסד יחליט האם לאשר.
במקרה כזה אני יכול לנסות כלכלה עם חטיבה במדמח, אשמח להתייחסות לאופציה זו גם כן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y דילמה על דירה למגורים ל-2-4 חדרים נדל"ן 7
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
R השקעה בפיפלביז - דילמה השקעות אלטרנטיביות 2
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
unrealx דילמה בנושא זוגיות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 59
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
P דילמה נקודתית על רקע הירידות צרכנות פיננסית 19
C שוב דילמה לגבי תואר וכו' התפתחות אישית 9
Buffett דילמה תעסוקתית התפתחות אישית 49
G דילמה בנוגע לכביסה. אוף טופיק 23
F דילמה לשינוי קונספט בביטוחים פנסיוניים צרכנות פיננסית 47
1337justme עמלות גבוהות בקנית קרנות זרות - דילמה שוק ההון 5
N דילמה בעניין קרן השתלמות שכיר צרכנות פיננסית 5
M דילמה חדשה. שוק ההון 67
E דילמה לגבי כסף זמין שוק ההון 15
A ברית מילה - דילמה לגבי המתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
P דילמה טפשית בגלל מדד שלילי צרכנות פיננסית 8