• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל

הדיבידנד זה לא כסף מהאוויר, זה בא על חשבון שווי המנייה.
נראה לי שזה מוסכם. בכל אופן אני מסכים.
ועדיין יש חברות שמשלמות דיבידנד למשקיעים בצורה יציבה גם בזמנים של פאניקה בשווקים.
בזמנים של פאניקה שווי המנייה יורד, בגלל סיבות מאקרו ולא בגלל שיש בעייה בחברה.
זה זמנים שאתה כמשקיע לטווח ארוך לא רוצה למכור מניות
ולקבל דיבידנד זה נהדר. כי אתה למעשה מוכר מניות בשווי הוגן.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Roi
ולקבל דיבידנד זה נהדר. כי אתה למעשה מוכר מניות בשווי הוגן.
אבל באותה מידה החברה הייתה יכולה לקנות חברות אחרות בזול (לנצל את הפאניקה) ולכן לא עשתה בחכמה כשמסרה לך את הדיבידנד.
אין מה לעשות, זה תמיד יהיה על חשבון משהו.

אבל באותה מידה החברה הייתה יכולה לקנות חברות אחרות בזול (לנצל את הפאניקה) ולכן לא עשתה בחכמה כשמסרה לך את הדיבידנד.
גם בזה אני מסכים אתך.
בשלב ההשקעה דיבידנד זה רע.
אני מדבר רק על מי שחי מתיק השקעות,
בזמני פאניקה בשווקים עדיף לו לקבל דיבידנד מאשר למכור תיק השקעות.

גם מי שחושב בעתיד לחיות מתיק השקעות
יכול להיות ששווה לו להביא בחשבון את המעלה של דיבידנד יציב. ולהיכנס להשקעה בקרנות מחלקות ומישהו כבר העלה את הרעיון הזה כאן באשכול.

כמו שכבר כתבתי גם בשיטה הזאת יש חיסרון
שדיבידנד הוא לא ממש יציב ולו רק מהסיבה של שער הדולר שקל.

אגב, זאת ההודעה ה10,000 שלך.
שאפו ענק על העזרה שלך בפורום לקטן כגדול אין עליך! :)

תיאורטית הייתי מעוניין במעבר לתיק שכזה לקראת הפרישה (בין אם רגילה או "מוקדמת") וכמו שאתה אומר מלכודת המס הופכת את העניין הזה לאתגר.
לא חייבים לשנות את ההרכב דווקא ע"י קנייה ומכירה. אפשר לקנות מניות דיבידנד בכסף חדש שנכנס לתיק, כתלות באחוז שאתה רוצה לייצר עבור המניות הללו בתיק.

לא חייבים לשנות את ההרכב דווקא ע"י קנייה ומכירה. אפשר לקנות מניות דיבידנד בכסף חדש שנכנס לתיק, כתלות באחוז שאתה רוצה לייצר עבור המניות הללו בתיק.
ואז עם הזמן לקנות מניות לחלק הזה בתיק רק מהדבידנד ולתת לכשור השלג לגדול.
בסוף אני מעדיף לישון טוב בלילה מאשר להיות יעיל כמו AI.

ואז עם הזמן לקנות מניות לחלק הזה בתיק רק מהדבידנד ולתת לכשור השלג לגדול.
בסוף אני מעדיף לישון טוב בלילה מאשר להיות יעיל כמו AI.
לקנות בכספי דיבידנד עוד מניות דיבידנד שקול להחזקה בקרן צוברת ומשלוח צ'ק תרומה לממשלת ארה"ב מדי חודש או רבעון.

אתה חושב שקוקה קולה צריכה לקנות מניות בחברות הייטק אם היא מחליטה שהן זולות, למרות שזה לחלוטין מחוץ לתחום שלהם? שכל חברה בעצם צריכה להיות גם סוג של מנהל השקעות אקטיבי?
אפשר לדון על דיבידנדים מול BB ככלי לחלוקים רווחים, אבל לי נראה מובן מאליו שחברות צריכות לחלק רווחים בחזרה למשקיעים בדרך זו או אחרת.

לקנות בכספי דיבידנד עוד מניות דיבידנד שקול להחזקה בקרן צוברת ומשלוח צ'ק תרומה לממשלת ארה"ב מדי חודש או רבעון.
1. גם הקרן משלמת מס דיבידנד (אולי פחות).
2. לא הרווחת את המס, רק דחית אותו.

• אהבתי
Reactions: Roi
אין לי מקורות שיעשו לי השוואה בין:
שיטה של קרן מחלקת SP500 שבה אתה מתבסס על דיבידנד בגיל 70.
לעומת
שיטה של קרן צוברת SP500 שבה אתה תתבסס על חוק טריניטי בגיל 70.

בראשונה אתה לא נוגע בתיק בכלל, אתה חי מהדיבידנד שיהיה כנראה 3% בשנה. אבל התחלת בגיל 70 עם פחות כסף לעומת השניה, אין סיכון רצף תשואות.
וגם לא כל ה500 חברות יבטלו את הדיבידנד במכה אחת, אפילו בקורונה הקרן המחלקת חילקה משהו.
בראשונה תוכל גם לבצע חוק טריניטי מידי פעם אם תרצה.
בשניה אתה מחסל את התיק לאט אבל היה לך מראש יותר כסף כי צברת את הדיבידנד ללא מס, אבל יש סיכון רצף תשואות בגיל מבוגר זה מקזז את זה אולי. ואין לך אפשרות לבצע את שתי השיטות ללא מכירה כפויה ורכישה ומעבר לקרן מחלקת.
אבל זו השוואה לא נכונה משתי סיבות:
1.
בשיטה אחת אתה מקבל *אחוז* מסוים מהתיק, ומכאן שהתקציב החודשי/שנתי שלך יכול להשתנות.
ובשיטה השנייה אתה מחליט על תקציב בתחילת הדרך ובלי קשר לאיזה אחוז זה מהתיק, אתה ממשיך להוציא את הסכום הזה (ואף מגדיל אותו כתלות באינפלציה) כי זה התקציב שאתה רוצה לחיות ממנו.
למעשה גם בשיטה השנייה אם תמיד תוציא אחוז מסוים מהתיק (נניח תבחר את האחוז המשולם כדיבידנד מה- S&P500 ותוציא את האחוז הזה מהתיק כל שנה) אתה אף פעם לא תגמור את הכסף. התקציב אולי ייקטן (עד כדי מצב שהוא לא מספיק לך למחייה) אבל אתה אף פעם לא תחסל את התיק (תמיד תוציא *אחוז* מהתיק).

2.
בשביל לחיות רק מדיבידנדים של S&P500 אתה צריך להתקיים מאחוז משיכה של 2% בממוצע.
לכן אם בשיטה השנייה אתה מסתכל על ״סיכון רצף תשואות״, אתה צריך להשוות את זה למשיכה של 2% בממוצע (ואז הסיכון כנראה מתאדה אלא אם כן תקרה קטסטרופה שכנראה תחסל לך את ההון גם לפי השיטה הראשונה).

בכל מקרה וכמו שכתבתי קודם, להשוואה נכונה, אתה צריך להקפיד למשוך אך ורק את *אחוז* המשיכה שמחולק כדיווידנד ב- S&P500.
במקרה כזה לא אמור להיות שום הבדל בין קרן מחלקת לבין קרן צוברת מבחינת שרידות התיק ומבחינת התקציב שאתה מקבל.

אתה רוצה לומר שמנהלי החברה חוטאים למשקיעים ומחלקים דיבידנד למרות שהדבר פוגע בתפקוד החברה.
זו אמירה קצת קיצונית.
הייתי מעדיף לומר משהו קצת יותר מרוכך כמו, מנהלים טובים יותר היו יודעים איך לנצל את הכסף כדי להגדיל יותר את צמיחת החברה. לחילופין, אם הם מאמינים בצמיחת החברה כפי שהיא אז היו משתמשים בכסף לצורך buy back שאמנם לא מצמיח את החברה אבל מצמיח את מחיר המניה כי נותרות פחות מניות.
חלוקת דיבידנדים מצביעה על כך שהמנהלים לא יודעים איך יוכלו לנצל טוב יותר את הכסף ולא מאמינים בצמיחה הנוכחית של החברה.

אתה רוצה לומר שמנהלי החברה חוטאים למשקיעים ומחלקים דיבידנד למרות שהדבר פוגע בתפקוד החברה.
זה הגיוני, לא?
תהיה רגע בהנהלת חברה שמחלקת באופן קבוע דיבידנד שאינו יורד. כעת הזדמנה לחברה השקעה נהדרת הנוגעת לתחום פעילותה, מה השיקולים שיובילו את ההנהלה להחלטה האם לחלק דיבידנד או להשקיע?
ומה אתה היית רוצה שיהיה השיקול?

זה הגיוני, לא?
תהיה רגע בהנהלת חברה שמחלקת באופן קבוע דיבידנד שאינו יורד. כעת הזדמנה לחברה השקעה נהדרת הנוגעת לתחום פעילותה, מה השיקולים שיובילו את ההנהלה להחלטה האם לחלק דיבידנד או להשקיע?
ומה אתה היית רוצה שיהיה השיקול?
השיקול הטוב יהיה לחלק דיבידנד ולא להשקיע.
זה מה שהמשקיעים רצו לחיות מההשקעה ולא להשקיע.
מי שרוצה להשקיע יכול ללכת להשקיע בחברות אחרות.

זו אמירה קצת קיצונית.
הייתי מעדיף לומר משהו קצת יותר מרוכך כמו, מנהלים טובים יותר היו יודעים איך לנצל את הכסף כדי להגדיל יותר את צמיחת החברה. לחילופין, אם הם מאמינים בצמיחת החברה כפי שהיא אז היו משתמשים בכסף לצורך buy back שאמנם לא מצמיח את החברה אבל מצמיח את מחיר המניה כי נותרות פחות מניות.
חלוקת דיבידנדים מצביעה על כך שהמנהלים לא יודעים איך יוכלו לנצל טוב יותר את הכסף ולא מאמינים בצמיחה הנוכחית של החברה.
לא בהכרח.
נניח אדם שיש לו דפוס פרטי והוא מבוגר ורוצה לחיות מהרווח. הוא לא ישקיע את הכסף אלא יחיה ממנו.
כל חברה מבטיחה משהו אחר למשקיעים.

השיקול הטוב יהיה לחלק דיבידנד ולא להשקיע.
זה מה שהמשקיעים רצו לחיות מההשקעה ולא להשקיע.
מי שרוצה להשקיע יכול ללכת להשקיע בחברות אחרות.
ובקיצור, אתה אומר בפירוש שההחלטה שלהם לא תהיה ההחלטה הטובה ביותר עבור כלכליות החברה, אלא עבור אנשים שמעוניינים לאכול אותה.
כך שבפועל, בניגוד למחשבה הקלאסית שחברות ללא דיבידנד הן משחטת תרנגולות ואילו חברות דיבידנד הן יצרניות ביצים, הרי שבמקרים רבים חברות דיבידנד הן אלו ששוחטות את התרנגולות כדי להאכיל את המשקיעים הרעבים, לעומת חברות שאינן מחלקות ומגדילות את מספר המטילות שברשותן.

ולסיכום, לחברות דיבידנד יש תמריץ ברור לקבל החלטות גרועות מבחינה כלכלית, רק בכדי לשלם קאש למשקיעים.

ובקיצור, אתה אומר בפירוש שההחלטה שלהם לא תהיה ההחלטה הטובה ביותר עבור כלכליות החברה, אלא עבור אנשים שמעוניינים לאכול אותה.
כך שבפועל, בניגוד למחשבה הקלאסית שחברות ללא דיבידנד הן משחטת תרנגולות ואילו חברות דיבידנד הן יצרניות ביצים, הרי שבמקרים רבים חברות דיבידנד הן אלו ששוחטות את התרנגולות כדי להאכיל את המשקיעים הרעבים, לעומת חברות שאינן מחלקות ומגדילות את מספר המטילות שברשותן.

ולסיכום, לחברות דיבידנד יש תמריץ ברור לקבל החלטות גרועות מבחינה כלכלית, רק בכדי לשלם קאש למשקיעים.
מסכים.
רק הייתי מחליף מילה אחת
את המילה כלכלית במילה "השקעות".

כלכלית כל אחד מה שטוב לכלכלה שלו.
מי שפורש ורוצה ביטחון גבוה
כלל ה300 יספק לו פחות ביטחון במקרה של פאניקה בשווקים מאשר מניות דיבידנד.

כלל ה300 יספק לו פחות ביטחון במקרה של פאניקה בשווקים מאשר מניות דיבידנד.
מסקנה שלא הוכחה בשום צורה ודרך.

אלא אם כן ב״בטחון״ אתה מתכוון ל ״פחד״ ולא ״ערך כספי״.

נערך לאחרונה ב:
הסולידית עברה למניות דיבידנדים...
We live in strange times

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
guesto מיסוי דיבידנדים במקור מאירופה: אירלנד מול ישראל מיסים 8
D האם מגן מס מתקזז מול מס ששולם על דיבידנדים מחו"ל? מיסים 63
I קיזוז הפסדים מול ניכוי מס במקור על דיבידנדים שוק ההון 19
A דיבידנדים מחו"ל שוק ההון 5
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
פ אישור דיבידנדים Fidelity-ESPP מיסים 0
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
חתול לילה השקעה כשאין מס על דיבידנדים שוק ההון 3
R מיסוי על דיבידנדים ורווחי הון לאזרח אמריקאי מיסים 5
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
מ כלל 4% - דיבידנדים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 35
Royi מחקה מדד עם חלוקת דיבידנדים ועמלה נמוכה שוק ההון 2
מ שאלה על סוגי דיבידנדים שוק ההון 3
A S&p 500 etf דיבידנדים שוק ההון 1
F 1322: חשבון IB, יש הפסד רווח הון, אבל על דיבידנדים שולם מס במקור - למלא 2 טפסים? מיסים 7
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
ש מכפילי רווח ותשואות דיבידנדים של מדדים פוסטים מאיכות נמוכה 4
F 30% מס על דיבידנדים ב-Interactive Brokers מיסים 2
דו דו דיבידנדים ועמלות ב-RSU מיסים 4
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
ס חישוב תקבולים עתידיים - דיבידנדים לטווח ארוך שוק ההון 17
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
Avi W האם כדאי לקנות קרן דיבידנדים נוספת? שוק ההון 12
W דיבידנדים ומס עזבון אמריקאי שוק ההון 65
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2