• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה?

את פריצת הדרך הכלכלית שלי עשיתי דרך נדל"ן ואני מאוד מאמינה בתחום הזה.
אבל אני משקיעה בשוק ההון, ומשלבת דרך מינוף, נדל"ן ושוק ההון ביחד.
סוגיית כאב הראש מדיירים היא לא רצינית בעייני, ישנן חברות ניהול שיכולות תמורת סכום חודשי נמוך להוריד את הנטל הזה ממך.
יתרונות המס בדירה ראשונה (במינוף, במיסוי, כמגן אינפלציה), זוהי תיבת אוצר שוויתור עליה משול בעייני לקרן השתלמות עצומה בגודלה שמשקיע מחליט לוותר עליה.

יתרונות המס בדירה ראשונה (במינוף, במיסוי, כמגן אינפלציה), זוהי תיבת אוצר שוויתור עליה משול בעייני לקרן השתלמות עצומה בגודלה שמשקיע מחליט לוותר עליה.
אני חושב שההשוואה לקרן השתלמות היא לא מדויקת, בקרן השתלמות לא צריך להקריב פיזור בשביל לקבל הטבת מס.
אולי השוואה יותר מתאימה היא למי שמקבלים RSU ובמקום להחזיק אותם מוכרים אותם בזמן שהם במדרגת המס הכי גבוהה.

לדעתי הפוך, הגעת לגיל 40, חסכת מספיק כדי לפרוש, הגיע הזמן למכור את הדירה ולצאת לטיול סביב העולם. לילדים זה יעשה בעיקר טוב.
אני חושב שאנחנו יותר דומים בדעות שלנו מאשר שונים.

אני דווקא יותר בעד הטיולים לאורך כל החיים בזמנים כמו בין עבודות. ורכישת דירה למגורים, רק בתור ה-cherry on top בתחילת שנות ה-40. כשרוצים להתחיל להתברגן קצת במקום אחד ובשאיפה שזה יהיה המקום שתרצה לפרוש בו. וכמובן, שהמשכנתא תסולק איפשהו בגיל 60.

אבל אין בזה פסול - אם מישהו רוצה לקנות דירה בגילאי ה-20 שלו (או לא לקנות בכלל), לעבוד קשה ברצף ואז בגיל 40 להניח את המקלדת עם 1-2 מ׳ דולר. לא שונה במהות ממה שאני מציע. רק בתמהיל.

יש לך 1.8 מיליון ש"ח בחסכונות פנסיוניים. סדר בזה יכול להניב עוד כמה מאות אלפי שקלים (הפחתת דמי ניהול, העברת מסלולים במידה ונחוץ, ביטול ביטוחים מיותרים....)

אני חושב שההשוואה לקרן השתלמות היא לא מדויקת, בקרן השתלמות לא צריך להקריב פיזור בשביל לקבל הטבת מס.
אולי השוואה יותר מתאימה היא למי שמקבלים RSU ובמקום להחזיק אותם מוכרים אותם בזמן שהם במדרגת המס הכי גבוהה.
זו התקטננות ברור שזה לא אותו הדבר גם בהקשרים נוספים,
אבל הפטור הגבוה ממס ברכישה ובמכירה יחד עם יכולת המינוף הגבוהה בתנאים מצויינים הוא בבחינת כסף על הריצפה,
וויתור על הפריבילגיה הזו היא כמו אי ניצול ההטבה של קה"ש הפיצפונת שעושים ממנה היהלום שבכתר.

יש בתיק המדובר סכום כסף משמעותי שיש בו בשר לפיזור נדיב, גם לדירת מגורים. מעבר לזה ניתן לקחת פוליסת חיסכון במסלול כללי במינוף של 80%, ולחלץ כסף לנדל"ן אם ממש רוצים, בתיק כזה זה בזבוז משאבים לא למנף.

אני רואה שבאת במצב רוח לריב וזה פחות מתאים לי.
יום טוב לך.
נהפוך הוא ואם השתמע מדבריי שזו כוונתי אני מתנצלת (יש בי להט כיאה לנועזת:))
מה שהתכוונתי לומר שיש עיקר ויש טפל בסיפור הזה,
קרן השתלמות שכל כך מהללים ומשבחים אותה מסתכמת במקסימום ב 18,480 ש"ח לשנה.
כן היא צוברת רווחים וריבית דריבית, אבל לוקח שנים עד שהיא צוברת נפח.
בדירה ראשונה (במיוחד אם היא להשקעה) מהיום הראשון ניתן להנות ממנה, רמת הסיכון היא לרוב כשל אג"ח ועד למעלה מ 1.7 מליון היא פטורה ממס רכישה. כשמדובר במכירה הפטור ממס שבח הוא בכלל חגיגה. אפשרויות המינוף מייצרות תשואת cash on cash גבוהה ביותר.
טענתי היא שרבים אינם מעריכים מספיק את גודל ההטבה, לעומת השקעות אחרות.

קרן השתלמות שכל כך מהללים ומשבחים אותה מסתכמת במקסימום ב 18,480 ש"ח לשנה.
אני לא מהלל/משבח אותה, אבל ביחס להשקעה (נניח 18480 ש"ח בשנה) היא נהנית מהטבות מס הרבה יותר טובות (לדעתי) מדירה / RSU.

רמת הסיכון היא לרוב כשל אג"ח
א. לא כל אגרות החוב נולדו זהות
ב. אני חושב שקרן על אג"ח ממשלתיים בפיזור סביר היא הרבה פחות תנודתית / מסוכנת מאשר דירה

עד למעלה מ 1.7 מליון היא פטורה ממס רכישה
שזה נחמד מאוד, בשוק ההון אני חושב שיש פטור ממס רכישה בלי הגבלה, אבל אולי אני טועה.

כשמדובר במכירה הפטור ממס שבח הוא בכלל חגיגה
אם מתכננים פליפ בשנים הקרובות זה אולי "סביר" לבנות על זה שהטבת המס תישאר (ולפני שנשווה את האמירה הזו למקרה של קרן השתלמות, אני מתכוון ליתרון של נדל"ן ביחס, נניח, לשוק ההון בתיק ממוסה).
אחרת זה נראה לי מסוכן להסתמך על זה.
ושוב, אני אמרתי שאפשר להשוות את זה ל-RSU שגם הן נהנות מהטבות מס משמעותיות, אבל בתמורה דורשות ממך להיות בפוזיציה יותר "מסוכנת" (החזקה של מנייה בודדת / דירה בודדת).
האפשרות למתוח הכנסה גבוהה ממתי שעבדת לתקופה עתידית שבה לא תעבדי היא הטבה מאוד משמעותית, נניח יכולה להיות שווה מאות אלפי שקלים פר שנה שדוחים את מס הכנסה.

אפשרויות המינוף מייצרות תשואת cash on cash גבוהה ביותר.
מינוף קיים גם בשווקים אחרים, חוץ משוק הנדל"ן, לפעמים בתנאים טובים יותר.
בכל מצב מינוף הוא חרב פיפיות, מצד אחד כלי ליצירת עושר ומצד שני כלי למחיקת עושר.

טענתי היא שרבים אינם מעריכים מספיק את גודל ההטבה, לעומת השקעות אחרות.
אני כן מעריך את ההטבה, אני חושב שמבחינת דירוג של הטבות היא עדיין ברמה מתחת לקרן השתלמות עד התקרה.

קטונתי מלייעץ אבל הייתי שמח להתייעץ איתך בעניין קטן. אנחנו זוג צעיר מכם בכמה שנים, ואחת הסיבות שאנחנו רוצים לקנות דירה למגורים, היא כי לזוגתי נמאס לחיות בשכירות בתל אביב כשכל רגע יכולים להעיף אותך, במיוחד כשמגדלים ילדים. אתה יכול לשתף אם גם אתם התמודדתם עם הסוגיה הזו ואיך?

נמאס לחיות בשכירות בתל אביב כשכל רגע יכולים להעיף אותך, במיוחד כשמגדלים ילדים
למה שמשכיר הדירה ירצה להעיף אותך? או שאתה מדבר על עליית מחיר שכר הדירה שתגרום לך לעבור?
חברה שלי גרה במרכז ת"א באותה דירה במשך 25 שנה עד שעזבה את העיר.

קטונתי מלייעץ אבל הייתי שמח להתייעץ איתך בעניין קטן. אנחנו זוג צעיר מכם בכמה שנים, ואחת הסיבות שאנחנו רוצים לקנות דירה למגורים, היא כי לזוגתי נמאס לחיות בשכירות בתל אביב כשכל רגע יכולים להעיף אותך, במיוחד כשמגדלים ילדים. אתה יכול לשתף אם גם אתם התמודדתם עם הסוגיה הזו ואיך?
חותמים על חוזי שכירות לטווח ארוך מאד. 3-7 שנים.

לדירות יוקרתיות ויקרות יותר, באופן טבעי יש פחות ביקוש.

לכן בעלי דירות שמחים ואפילו מעדיפים, לחתום על הסכמי שכירות לתקופות ארוכות.

נערך לאחרונה ב:
לדירות יוקרתיות ויקרות יותר, באופן טבעי יש פחות ביקוש.

לכן בעלי דירות שמחים ואפילו מעדיפים, לחתום על הסכמי שכירות לתקופות ארוכות.
גם בעלי הדירות כמובן שונים לגמרי,לבחור בגילאי ה20 שקנה דירה בבש ב600 אלף כנראה מאוד ישנה אם הוא יעשה 3.5% או 4% בשנה גם אם זה ידרוש יותר עבודה ולחפש כל שנתיים/שלוש סטודנטים חדשים,לזוג בגילאי ה50-60(שכנראה ימנעו מדירות להשקעה בפריפריה) שמחזיקים עוד דירה זה הרבה פחות קריטי והם יעדיפו יציבות של שוכר איכותי לטווח ארוך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? מיסים 105
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
בובין חוט-השני פנסיונר מעל גיל 60 - קרנות השתלמות, קופות גמל והגיון בשיגעון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
deussex קופות גמל לאישה אחרי גיל פנסיה במקום העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F לאיזה גיל מתייחס 'פנסיה צפויה' פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכת רווחים מהתיק הפרטי לאחר גיל 60 שוק ההון 0
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
B הטבות מס בשוק ההון מעל גיל 60 מיסים 1
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
D גיל זהב מיסים 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
לארוצה משמעות גיל פרישה בעדכון פרטי ביטוח פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
D מקדם המרה ודמי הניהול אחרי גיל הפרישה צרכנות פיננסית 1
Mose עצמאות כלכלית עד גיל 30? יומני מסע אישיים 13
I הפקדות פנסיוניות לעובדת קשישה לפני גיל פרישת חובה צרכנות פיננסית 1
O השקעה ראשונית, גיל 23. שוק ההון 6
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
P מה עלה בגורל התוכנית לרישיונות נהיגה עד גיל 70? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
M לאחר גיל פרישה האם יש הבדל בין קופת גמל נזילה לבין תיק השקעות פרטי? שוק ההון 1
Y מס רווחי הון לקופת גמל שנפתחה לפני 2005 כשהמשיכה לפני גיל פרישה שוק ההון 4
שיר הלל לטבע פרישה מלאה עד גיל 30-35 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2
ט גיל 60 ללא חסכונות משמעותיים יומני מסע אישיים 45
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
S הטבות מס - גיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
abby1994 משבר אמצע גיל העשרים יומני מסע אישיים 20
א שאלת מיסוי רווח הון מעל גיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 105
Tim_Duncan מחוב של 30K לשווי של 200K - גיל 24-25 יומני מסע אישיים 111
Body Solid בשנת 2037 גיל הפרישה עשוי להגיע ל-72 לגברים ו-70 לנשים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 63
א תיקים לקראת גיל פרישה שוק ההון 1
Apache גיל 30 - תירוץ טוב להתחיל יומן יומני מסע אישיים 53
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
O בחירת גיל פרישה עתידי בהצטרפות לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
B ביטוחים בקרן פנסיה עם מגבלת גיל צרכנות פיננסית 4
A קרן פנסיה בהראל - תלוי גיל או מניות צרכנות פיננסית 21
א פנסיה אחרי גיל הפרישה צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה