• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date)

תקרא שוב את מה שאמרתי ותנסה לענות על מה ששאלתי:
אנא הצג חברה כלשהי שמחלקת דיבידנד בעקביות ומחירה זז ביום האקס בדיוק כמו הדיבידנד שהיא מחלקת בלי סטייה כלשהי במשך כמה שנים ברציפות.

בשביל שהדיון כאן יהיה רלוונטי למשהו מציאותי ולא תאורתי צריך להיות לפחות נייר אחד שעונה על כך.
אנא הראה לי כמה הדיון כאן רלוונטי ע"י הצגת נייר כזה.

צריך להיות לפחות נייר אחד שעונה על כך.
לא נכון. לשם כך מספיקה סטטיסטיקה.
שאלה טובה. כדאי לבדוק

בשביל שהדיון כאן יהיה רלוונטי
אסכם שהדרישה שלך
להחזיק מניות שמחלקות דיבידנד שלא מייצרות רווח הון במשך 20 שנה
לא שייכת לכאן

מעניין. אפשר ככה באמת להמנע מתשלום מס על הדיבידנדים במקרה כזה. השאלה מה לגבי מה שיקרה למחיר המניה ביום לפני אחרי המסחר (ואולי גם באותו יום בשעות לפני המסחר) ?
אם יהיה שינוי מסוים במחיר המניה (בגלל ארוע איקס) לפני שתספיק לקנות אז אולי הקנייה לא תהיה ב-97. במקרה ומחיר הקניה שלך יהיה 97.8 זה כבר לא ממש משתלם (ועוד התעלמתי מהspread).

אם יהיה שינוי מסוים במחיר המניה (בגלל ארוע איקס) לפני שתספיק לקנות אז אולי הקנייה לא תהיה ב-97
נכתב על כך רבות ברשת, תחת הכותרת DRIP של ברוקרים. בשורה התחתונה: יש חוסר יעילות בפתיחת המסחר, אבל הוא קטן לעומת מס הדיבידנדים האלטרנטיבי.

נכתב על כך רבות ברשת, תחת הכותרת DRIP של ברוקרים. בשורה התחתונה: יש חוסר יעילות בפתיחת המסחר, אבל הוא קטן לעומת מס הדיבידנדים האלטרנטיבי.
אתה סותר את עצמך:
אני לא יודע אם יש ניכוי מס במקור אם נרשמים לתכנית DRIP (אתה הרי מקבל חלקים של מניות במקום מזומן) - לא בדקתי זאת מעולם.
יש (מרו"ח)
לדברי הרו"ח מדובר במאורע מס בין בארה"ב ובין בישראל.
אם אתה מדווח מס לארה"ב, אתה אף פעם לא ממוסה במקור, אחרת תמוסה במקור על כל מאורע לפי האמנה.
וחילופיו בישראל בהתאמה.

אתה סותר את עצמך
אינני רואה את הסתירה.
אף פעם לא טענתי שאין מס על DRIP. בציטוט הראשון אמרתי שהמאמרים על יעילות הDRIP רלוונטיים לעניין קניה מחדש ביום הX. בDRIP יש מס דיבידנדים, אבל אם מוכרים בסגירה של הX-1, אין.

לא נכון. לשם כך מספיקה סטטיסטיקה.
תיאוריה זה נחמד - במציאות היא לא עובדת...
אנא הראה לי איך אתה מרוויח מזה משהו במציאות ולא בתיאוריה הסטטיסטית.

מעניין. אפשר ככה באמת להמנע מתשלום מס על הדיבידנדים במקרה כזה. השאלה מה לגבי מה שיקרה למחיר המניה ביום לפני אחרי המסחר (ואולי גם באותו יום בשעות לפני המסחר) ?
ומה יקרה למחיר המניה בפתיחה עצמה.
גם אם אתה מוכר את המניה בדיוק במחיר הסגירה ורוכש אותה בדיוק במחיר הפתיחה אתה עדיין תחווה תנודתיות לא צפויה במחיר המניה שהופכת את כל הדיון כאן לתאורטי ותו לאו.
ראה בקשתי לעיל מ @TunaGolem להציג נייר ערך שבו האסטרטגיה הזו עבדה (ועדיין ייצר תשואה מקבילה/עודפת מול המדד הרחב בטווח הארוך) שהוא מסיבות ברורות מתחמק מלהציג אפילו נייר אחד שמראה שזה אפשרי במציאות.

אם יהיה שינוי מסוים במחיר המניה (בגלל ארוע איקס) לפני שתספיק לקנות אז אולי הקנייה לא תהיה ב-97. במקרה ומחיר הקניה שלך יהיה 97.8 זה כבר לא ממש משתלם (ועוד התעלמתי מהspread).
+1
יחי ההבדל הקטן בין התאוריה והמציאות.

אם מוכרים בסגירה של הX-1, אין.
אין מס דיבידנדים אבל יש הפסד תשואה על יום השקעה.

בוא ותחשוב על זה במונחים התאורטיים שלך:
נניח שנייר ערך מייצר תשואה של X% בשנה שמתורגמת לתשואה יומית של Y%.
מתוך אותם Y% קיים אחוז רווח (קטן ככל שיהיה) שנובע משינויי מחיר בין מחיר הסגירה של יום אחד למחיר הפתיחה של היום העוקב - נקרא לו W%.

בהינתן נייר שמחלק דיבידנד 4 פעמים בשנה אז שימוש באסטרטגיה שלך גם במקרים שבהם אין עמלות לעולם ואין מיסוי רווחים לעולם עדיין יוביל את המשקיע להפסד של %W כפול 4...

אנא הראה לי איך אתה מרוויח מזה משהו במציאות ולא בתיאוריה הסטטיסטית.
שום תיאוריה. סטטיסטיקה על המציאות.

הוא מסיבות ברורות מתחמק מלהציג אפילו נייר אחד שמראה שזה אפשרי במציאות.
אני חושב שאמרתי דברים ברורים מאוד. לא קיים נייר כזה, אבל לא צריך להתקיים נייר כזה. הדרישה לנייר כזה הינה מיותרת לדיון.

אין מס דיבידנדים אבל יש הפסד תשואה על יום השקעה.
לילה.
ושוב, הטענה שלי היא שיש בדיקה פשוטה של העלות הזו, שאחרים רבים כבר ביצעו ופרסמו את מסקנותיהם (אם תהיה לי גישה נורמלית לאינטרנט היום, אקשר).

עריכה:
מצאתי משהו עם אינטרנט מקרטע.

נערך לאחרונה ב:
הדרישה לנייר כזה הינה מיותרת לדיון.
אז תסביר בבקשה איך אני מייצר כסף מהטענה שלך (בהנחה ובאמת אין מיסוי ואין עמלות פעולה בכלל).
תן לי דוגמה מהמציאות שמראה שאני מייצר יותר רווחים בדרך הזו בבקשה.

מבחינתי אם אין לי דרך לתרגם את זה לחשבון הבנק/ההשקעות שלי אז זו תאוריה ותו לאו.

אתה יכול לקרוא לה סטטיסטיקה אם אתה מתעקש...

אז תסביר בבקשה איך אני מייצר כסף מהטענה שלך (בהנחה ובאמת אין מיסוי ואין עמלות פעולה בכלל).
תן לי דוגמה מהמציאות שמראה שאני מייצר יותר רווחים בדרך הזו בבקשה.
בשמחה.

ידידי שגר באותה מדינה של @Swiss ומשתמש באותם שירותי ברוקר,
  • קנה בתחילת 2015 20,004 יחידות של SCHB ב$1M (כל פקודות הקניה הן בMOO והמכירה בMOC).
  • ב20 למרץ הוא מכר את כל המניות בתמורה ל$1,031,406, איתם קנה ב23 למרץ 20,113 מניות (ואת היתרה ~ $10 שמר במזומן).
  • ב19 ליוני הוא מכר את כל המניות והחזיק ביד $1,042,469, איתם קנה ב22 ביוני 20,163 מניות (ואת היתרה ~ $40, שמר במזומן).
  • ב18 לספטמבר הוא מכר את כל המניות והחזיק ביד $967,258, איתם קנה ב21 בספטמבר 20,256 מניות (ואת היתרה שמר במזומן).
  • ב18 לדצמבר הוא מכר את כל המניות והחזיק ביד $992,578, איתם קנה ב21 בדצמבר 20,482 מניות (...).
  • ב31 בדצמבר הוא מכר הכל והחזיק ביד $1,004,458.
רעו, שגם גר באותה מדינה, משתמש באותם שירותים וממוסה ב23% על הדיבידנדים,
  • קנה בתחילת 2015 20,004 יחידות של SCHB ב$1M (כל פקודות הקניה הן בMOO והמכירה בMOC).
  • קיבל ב23 למרץ $4,400.88 כדיבידנד, והם מיד הושקעו מחדש אחרי מס לקבלת 65.93 יחידות נוספות.
  • קיבל ב22 ביוני $5,539.30 כדיבידנד, והם מיד הושקעו מחדש אחרי מס לקבלת 82.44 יחידות נוספות.
  • קיבל ב21 בספטמבר $4,755.96 כדיבידנד, והם מיד הושקעו מחדש אחרי מס לקבלת 76.55 יחידות נוספות.
  • קיבל ב21 בדצמבר $5,057.23 כדיבידנד, והם מיד הושקעו מחדש אחרי מס לקבלת 80.41 יחידות נוספות.
  • ב31 בדצמבר מכר הכל והחזיק ביד $965,969.
כך, ידידי השיא 0.85% יותר במהלך אותה השנה, עם אותו נייר ואותם עמלות ומיסים, בעזרת האסטרטגיה של @Swiss.

הערות:
  1. בחרתי את השנה השלימה האחרונה. בחרתי את הנייר הראשי של כל התיקים של Schwab. לא בחנתי אף נייר אחר, כך שהבחירה הינה אקראית ולא מוטה לפי התוצאה.
  2. כל הנתונים נלקחו מYAHOO, עם השוואה לנתונים בdividata.com ועם אימות עם schwab.com.

נערך לאחרונה ב:
לאחר שהראיתי דוגמא מעשית, כפי שדעת ביקש, אראה סטטיסטית שמבחינת השוק אין הבדל בין מכירה לפני יום הX וקניה בפתיחת יום הX, לבין קבלת הדיבידנד במזומן.

לקחתי את הנתונים על 6,012 ימי המסחר של הSPY, ואת 99 חלוקות הדיבידנד שלו. תיאמתי את מחיר הפתיחה ביום הX לפי הדיבידנד שחולק בפועל. כפי שתראו להלן, השינוי במחיר בפתיחה לעומת הסגירה בימי חלוקה, היה זהה לשינוי במחיר בימים בהם לא בוצעה חלוקה:
tk8VOx7.png

הממוצע של היחס בימי חלוקה הוא 1.00189±0.00089.
הממוצע של היחס בשאר הימים הוא 1.000360±0.000082.
ההפרש בין השניים הוא 1.7 סטיות תקן, ולכן ההתפלגויות הינם עקביות זע"ז (P value של 9% למבחן t).

בכל פעם שתתבצע הפעולה, המחיר יעלה/ירד ב±0.6%, אבל לאחר מספר רב של פעמים, הממוצע יתאזן והתוצאות תהינה שקולות.

נערך לאחרונה ב:
בכל פעם שתתבצע הפעולה, המחיר יעלה/ירד ב+-0.6%, אבל לאחר מספר רב של פעמים, הממוצע יתאזן והתוצאות תהינה שקולות.
לא מסכים עם הטענה. התפלגות התשואות היומיות (וגם השבועיות או החודשיות) של S&P 500 היא נורמלית כמעט לחלוטין, עם סיגמה גדולה בהרבה מהממוצע (ראה כאן למשל: https://behavioralrisk.files.wordpress.com/2010/09/sp-histogram-ok.jpg ). זה עדיין לא אומר שההתפלגות הזו "עקבית" עם התפלגות שיש לה ממוצע אפס בדיוק (או כל ממוצע אחר ששונה מהממוצע האמיתי במעט סיגמה).

לא מסכים עם הטענה. התפלגות התשואות היומיות (וגם השבועיות או החודשיות) של S&P 500 היא נורמלית כמעט לחלוטין, עם סיגמה גדולה בהרבה מהממוצע (ראה כאן למשל: https://behavioralrisk.files.wordpress.com/2010/09/sp-histogram-ok.jpg ). זה עדיין לא אומר שההתפלגות הזו "עקבית" עם התפלגות שיש לה ממוצע אפס בדיוק (או כל ממוצע אחר ששונה מהממוצע האמיתי במעט סיגמה).
  1. מדובר בהתפלגות תשואות הלילה (פתיחה פחות סגירה קודמת).
  2. לא בחנתי ביחס לסטיית התקן (standard deviation) אלא ביחס לשגיאת התוחלת (standard error of the mean), וזו קטנה בהרבה.
  3. אילו היתה שגיאת התוחלת גדולה מאשר הפרש התוחלת מיחידה גם בהתפלגות היומית/שבועית/חודשית, הייתי טוען שגם הסנופי הוא רולטה בטווח זה.
  4. הטענה העיקרית שלי היא שאין הבדל בין יום הX לבין כל יום אחר. הטענה על המיצוע לאפס מוחלט הינה חלשה יותר, אוני לא מתכוון לומר זאת בדיוק. אם תטען שיש מחיר שיטתי של 3 נקודות בסיס לפעולה, לא אוכל לסתור זאת.
**** עריכה ****

להשלמת הטענה מובאת התפלגות התשואה היומית מאותה התקופה באותו תחום:
xQOKNfu.png

ממוצע – 1.00042±0.00015.
סטיית תקן – 0.01179.

נערך לאחרונה ב:
כדאי לראות את כל התמונה.
באיי קיימן אין מיסים ישירים בכלל, אבל המיסים העקיפים גורמים לכך שרק מיליונרים חיים שם.
+1
כמה דוגמאות מגן העדן כאן (שוויץ)...
מס הון 0.45%-0.8%
ביטוח בריאות בסיסי (חובה) למשפחה עם 2 ילדים. כ 10000$ לשנה. ועוד 5000$ השתתפות עצמית.

למה לא קרנות איריות צוברות?

שאלה טובה. כדאי לבדוק את ההסטוריה של SPY (הETF הישנה ביותר), או את ההסטוריה הארוכה יותר של VFINX (הקרן הפסיבית העתיקה) ולהשוות שער סגירה בלבד.
בדוק היטב שSchwab לא גובים עמלות על מסחר מרובה באותו נייר (TD עושים זאת).

1. מרווח בסגירה ובפתיחה.
  2. קפיצות שער בפתיחה (בייחוד שכל הברוקרים שמבצעים DRIP קונים יחד איתך).
תודה על העצות.
בקרנות איריות צוברות הייתי חוסך רק כ 8% מס. לא?
(הנחה ETF של חברות ארהב. מס מנוכה במקור 15%. סהכ חיסכון 8%.)
בנוסף לפי החוק כאן (שלא נאכף...), יש מס דיבידנדים גם בקרנות צוברות (מחשבים כאילו חילקו) .

תודה על העצות.
בסוף ביצעתי את אחת הבדיקות עליה המלצתי (לעיל בשרשור זה).

בקרנות איריות צוברות הייתי חוסך רק כ 8% מס. לא?
(הנחה ETF של חברות ארהב. מס מנוכה במקור 15%. סהכ חיסכון 8%.)
נכון.

בנוסף לפי החוק כאן (שלא נאכף...), יש מס דיבידנדים גם בקרנות צוברות (מחשבים כאילו חילקו) .
נורא. גרוע כמו ארה"ב (שם אין אכיפה אבל יש חובת דיווח).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול בקשת עזרה באיזון התיק עם קרן ההשתלמות שוק ההון 4
cypriano de rore בקשת עזרה יצירתית עם אתגר תעסוקתי אוף טופיק 4
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
Waler [בקשת עזרה] הבנת ההבדלים בין קרנות שונות שוק ההון 3
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
F בקשת הארכה להגשת דו''ח שנתי מיסים 1
I בקשת העברת קופה פנסיונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B בקשת שכר בסיס נמוך יותר לצורך הפרשות פנסיוניות - האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E בקשת המלצה לקומקום אוף טופיק 2
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בקשת המלצה לספרי קריאה בעברית לפי נושאים.. אוף טופיק 1
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
S זמן לקבלת תשובה לאחר בקשת ממליצים אוף טופיק 49
S בקשת פתרון למבחן ראיון שלא עברתי אוף טופיק 7
M שיחת הפחדה ממנורה עקב בקשת מעבר להלמן אלדובי צרכנות פיננסית 31
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
B נכסים בעת בקשת משכנתא אוף טופיק 13
S פתיחת חשבון באמריטרייד, ויזת L1, בקשת ITIN צרכנות פיננסית 4
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
ג בקשת לינק לאחזקות הגופים המוסדיים שוק ההון 6
י בקשת הסבר - יתרון העברת הפסד לטובת קיזוז מס בעתיד שוק ההון 24
C 5 חודשים מאז בקשת החזר מס צרכנות פיננסית 6
Res Cogitans בקשת מעסיק מעובד לשלם עבור שירותי סליקה של סוכן צרכנות פיננסית 0
ש בקשת פידבק בנוגע למבנה תיק השקעות חדש שוק ההון 24
A בקשת אישור מהמעסיק לעבודה בשעות הפנאי כעצמאי התפתחות אישית 34
שרון לבעלי iRobot בקשת המלצה אוף טופיק 52
פ שאלות על בקשת החזר מס רווחי הון ממספר שנים צרכנות פיננסית 21
aziz הירייה בקשת התפתחות אישית 0
הסולידית חל איסור על בקשת/מתן ייעוץ השקעות אישי! שוק ההון 1
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים