• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות

תוכל להגיד באיזו חברה? זה נראה כמו aig כי הם היחידים שהוסיפו מנעולן "בלי תוספת תשלום" לטענתם אבל ההצעה שקיבלתי מהם אחרי הרבה ויכוחים הרבה פחות טובה לדעתי.
אומנם הגעתי ל-500 ש"ח עבור ערך כינון 522,000 (לפי 6000 למ"ר - דרישת הבנק) אבל השתתפות עצמית גבוהה וביטוח צד ג' מוגבל ל-600,000 ש"ח.
מוסיפים "בחינם" את ביטוח נגד התקפת הסייבר, מצחיקים שכאלה...
ליברה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לא יודע. מומלץ לשאול שמאי או בבנק למקרה וזה עבור משכנתא.
לא עבור משכנתא.
קראתי שכלל האצבע הוא בין 6 ל7.5.
אז לקחתי את אמצע הטווח

לא יודע. מומלץ לשאול שמאי או בבנק למקרה וזה עבור משכנתא.
לשמאי לא אכפת וגם לא לבנק לא, כל עוד יש ביטוח.
העלות למ"ר תלויה ברמת הגמרים. 6K זה המינימום של המינימום, אישית מעדיף לשלם קצת יותר כדי לא להיות בתת ביטוח.

בדיוק ביטחתי היום בגלל התמונות הנוראיות מרעידת האדמה במרוקו, והסמיכות לרעידה בסוריה\טורקיה. ואז שאלתי את chatgpt ומאז אני מסתובב בהרגשה שאני מפגר כי הסיכוי לרעידת אדמה נמוך מאוד ולקחתי פוליסה שנראית לי יקרה ומוגזמת אולי...

הפוסט הזה עודד אותי קצת כי נראה שאתם בעד ביטוח וזה לא רק רעידת אדמה אלא שריפה, צד ג וכו' וזו דירה מפוצלת, אז יש שני מטבחים, שתי מקלחות וכו', שאני משכיר לאנשים אחרים ובניין בן 60 שנה. דירה 105 מ"ר. דירת גן אז הם מחשיבים כאילו יש סיכוי גבוה יותר לפריצה ונזקי פריצה מכוסים אז זה מייקר קצת.

מה אתם חושבים על הכיסויים? מוגזם? במנורה מבטחים, 1900 ש"ח לשנה. מצד אחד 1900 זה לא גבוה לחודש וזה מגיע מהשכירות. ולהוריד ב40 שקל לחודש זה לא נשמע לי דרמטי. מצד שני אנשים כותבים שגם 1500 זה סכום מטורף.

הפוליסה כוללת נזקי מים, כיסוי הוצאות שכר דירה לשנה אם הדירה לא ניתנת לשימוש או פיצוי על הפסד שכר דירה, תיקוני גם של נזקי נזילות, זה בנוסף לתיקון הנזילה עצמה, הרחבה לכיסויים הרגילים גם לגבי כל הבניין, נגיד אם כל הבניין נשרף (זה כמו ערך קרקע ברעידת אדמה, אבל בשביל סיכונים לא רעידה), ערך כינון 600 אלף, ערך קרקע מיליון, הקטנת השתתפות עצמית רעידות אדמה ל2%, כיסוי "כל הסיכונים" למבנה שלא מכוסים בדרך כלל תחת הפוליסה הרגילה, עד 20 אלף ש"ח, אחריות צד ג 2 מיליון, חבות מעבידים 6 מיליון למקרה ו20 מיליון סה"כ, הרחבה לכלים סניטריים, זכוכיות, 650-700 השתתפות על קריאות חשמל\אינסטלציה, כולל כיסוי קריאות חירום בלילה. שרברב הסדר. הלכתי רחוק מידי? העניין הוא שהם לא נותנים לשנות יותר מידי דברים. רק להרחיב. ואני תיכף טס לתקופה ארוכה וקרצה לי האפשרות שלדיירים יש מוקד 24/7 שהם יכולים להיעזר בו במקרה של בעיות חשמל ואינסטלציה שהוא לא מתווך.

נערך לאחרונה ב:
הפוליסה כוללת נזקי מים, כיסוי הוצאות שכר דירה לשנה אם הדירה לא ניתנת לשימוש או פיצוי על הפסד שכר דירה, תיקוני גם של נזקי נזילות, זה בנוסף לתיקון הנזילה עצמה, הרחבה לכיסויים הרגילים גם לגבי כל הבניין, נגיד אם כל הבניין נשרף (זה כמו ערך קרקע ברעידת אדמה, אבל בשביל סיכונים לא רעידה), ערך כינון 600 אלף, ערך קרקע מיליון, הקטנת השתתפות עצמית רעידות אדמה ל2%, כיסוי "כל הסיכונים" למבנה שלא מכוסים בדרך כלל תחת הפוליסה הרגילה, עד 20 אלף ש"ח, אחריות צד ג 2 מיליון, חבות מעבידים 6 מיליון למקרה ו20 מיליון סה"כ, הרחבה לכלים סניטריים, זכוכיות, 650-700 השתתפות על קריאות חשמל\אינסטלציה, כולל כיסוי קריאות חירום בלילה. שרברב הסדר. הלכתי רחוק מידי? העניין הוא שהם לא נותנים לשנות יותר מידי דברים. רק להרחיב. ואני תיכף טס לתקופה ארוכה וקרצה לי האפשרות שלדיירים יש מוקד 24/7 שהם יכולים להיעזר בו במקרה של בעיות חשמל ואינסטלציה שהוא לא מתווך.

לדעתי פוליסה צריכה לכלול סיכוני קצה, ושם לא להתקמצן. על כיסויים ה"קטנים" אפשר לקחת את הסיכון על עצמך.
צד ג 2 מליון זה אחלה, אבל תבדוק כמה כיסוי למקרה. יש חברות שמגבילות את הסכום נניח הכיסוי עד 2 מליון אבל רק חצי מליון לכל מקרה.
כל הסיכונים זה אחלה, אבל אם זה רק עד 20k זה קצת מאבד מהפואנטה וזה הופך מכיסוי משמעותי לכיסוי "נחמד שיהיה". יש מעט חברות שעושות כל הסיכונים על כל סכום הביטוח, ולדעתי זה מאוד משמעותי.
כלים סניטרים וכו זה שטויות לדעתי, כלומר זה בקטגוריית ה "נחמד שיהיה אם יש לך כסף מיותר ואתה רוצה שקט נפשי" אבל בשום פנים שזה לא יבוא על חשבון הכיסויים הגדולים.
שרברב הסדר ומוקד חירום, גם בקטגורית הנחמד.
הפחתת ההשתתפות עצמית לרעידת אדמה, כנ"ל, נחמד שיהיה. לא חובה.

לדעתי תתחיל מהבסיס של קטסטרופות, שזה מבנה לפי הערכת שמאי (כלומר אם יש לך הערכת שמאי מלפני 10 שנים, תצמיד את זה למדד תשומות הבנייה ותראה כמה זה יוצא היום), צד ג על לפחות 1.5 מליון לנזק ראשון, וכל הסיכונים למבנה על כל הסכום.
מעבר לזה, בהרחבות הקטנות תחליט על כל הרחבה אם היא שווה לך או לא. ואתה יכול גם להחליט לוותר לגמרי על סיכוני מים, כי ממילא אם צריך לעשות תיקון מורכב יש סיכוי טוב שתזמין מישהו בעצמך שישתמש במצלמה טרמית ויבוא תוך יום מאשר שרברב של הביטוח שיקח לו חודש וחצי להגיע וישבור לך חצי בית כדי לאתר את הנזילה.

יש עוד כיסוי שלא הזכרת, שזה "ביטוח חיים" לבית, אם הוא לא ראוי לשימוש ולא מתחילים בנייה מחדש תוך נראה לי חצי שנה, אתה מקבל את שווי הדירה ויכול לקנות דירה אחרת. הכיסוי הזה נקרא "סכום נוסף בבית משותף".
אם הבניין קורס מספיק דייר אחד שאין לו כסף או ביטוח ואי אפשר לבנות מחדש את הבניין.

כמו כן יש הרחבה לטרור, לא יודע אם זה רלוונטי לאיזור שלך. טרור לא מכוסה בפוליסה הרגילה.

שמתי לב למשהו חשוב נוסף, שהדירה שלך מפוצלת. שים לב שיש חברות שרושמות במפורש שהם לא מבטחים דירות מפוצלות!
אתה צריך שיהיה ברור לסוכן שזו דירה מפוצלת, ותקרא את תנאי הפוליסה ותוודא שלא רשום שם שמדיניות החברה היא לא לבטח דירות מפוצלות!

נערך לאחרונה ב:
על כיסויים ה"קטנים" אפשר לקחת את הסיכון על עצמך
אני מסכים, אבל זו הבעיה, שהם לא נותנים לוותר על הכיסויים הקטנים. וכמו שאמרת לא כל חברה מסכימה לבטח דירה מפוצלת, והם כן וזה מצוין במיוחד על הפוליסה, אז אין כל כך אלטרנטיבה, לפחות אני לא מצאתי. בהראל היו מוכנים לאשר לעשות שתי פוליסות, אחד על כל חצי מהדירה בנפרד, וזה לא שווה.

צד ג 2 מליון זה אחלה, אבל תבדוק כמה כיסוי למקרה. יש חברות שמגבילות את הסכום נניח הכיסוי עד 2 מליון אבל רק חצי מליון לכל מקרה.
נקודה טובה. נראה שלא מוגבל

כל הסיכונים זה אחלה, אבל אם זה רק עד 20k זה קצת מאבד מהפואנטה וזה הופך מכיסוי משמעותי לכיסוי "נחמד שיהיה"
זה חרטא אבל הם לא נותנים להוריד

יש מעט חברות שעושות כל הסיכונים על כל סכום הביטוח, ולדעתי זה מאוד משמעותי.
מעניין. מי עושה? איזה עוד סיכון יכול להיות כזה מסיבי שצריך לעשות אותו על כל סכום הביטוח? אפילו נפילה של כלי טיס מכוסה כבר בכיסוי הרגיל. מה עוד יכול לגרום טוטאל לוס לכל הבית חוץ מרעידת אדמה או שריפה?

שישתמש במצלמה טרמית ויבוא תוך יום מאשר שרברב של הביטוח שיקח לו חודש וחצי להגיע וישבור לך חצי בית כדי לאתר את הנזילה
זה באמת המצב? לוקח להם חודש להגיע ואין להם ציוד איתור?

יש עוד כיסוי שלא הזכרת, שזה "ביטוח חיים" לבית, אם הוא לא ראוי לשימוש ולא מתחילים בנייה מחדש תוך נראה לי חצי שנה, אתה מקבל את שווי הדירה ויכול לקנות דירה אחרת.
זה בדיוק מה הרחבת ביטוח לערך קרקע עושה, אני אקבל סכום שהוא כמעט עלות של כל הדירה ולא רק את עלות הבניה. זה נשמע מדבריך שאתה חושב שזה עוד הרחבה מיוחדת ולא ערך הקרקע. אני מפספס משהו? זה לא ערך קרקע רגיל?

טרור לא מכוסה בפוליסה הרגילה
השכנים טרוריסטים אבל לא נראה לי שזה יתפוס בפוליסה....

אתה צריך שיהיה ברור לסוכן שזו דירה מפוצלת, ותקרא את תנאי הפוליסה ותוודא שלא רשום שם שמדיניות החברה היא לא לבטח דירות מפוצלות!
חד משמעית זה היה העניין הכי קריטי ומנורה מסכימה ומציינת במפורש על גבי טופס הפוליסה ביחד עם כתובת הדירה והפרטים שמדובר בדירה מפוצלת ליחידות וזו גם הסיבה שהלכתי עם מנורה למרות המחיר הגבוה.

מנסה להחליט מה עדיף, ערך כינון 600 אלף ועוד ערך קרקע 1 מיליון, השתתפות עצמית 2% בשניהם, יוצא כיסוי בפועל 1,568,000, או כינון 600 וערך קרקע 1.5 מיליון, השתתפות עצמית 10%, יוצא בפועל 1,890,000. המחיר של הכיסוי האחרון יוצא יותר זול, בכמה מאות שקלים, אני לא מצליח להבין למה.

מנסה להחליט מה עדיף, ערך כינון 600 אלף ועוד ערך קרקע 1 מיליון, השתתפות עצמית 2% בשניהם, יוצא כיסוי בפועל 1,568,000, או כינון 600 וערך קרקע 1.5 מיליון, השתתפות עצמית 10%, יוצא בפועל 1,890,000. המחיר של הכיסוי האחרון יוצא יותר זול, בכמה מאות שקלים, אני לא מצליח להבין למה.
מה זה ערך קרקע ולמה צריך לבטח אותו. הקרקע נשארת שם גם אם הבניין קורס.

לדעתי פוליסה צריכה לכלול סיכוני קצה, ושם לא להתקמצן. על כיסויים ה"קטנים" אפשר לקחת את הסיכון על עצמך.
איך אפשר לדעת מהו תמחור סביר במקרה זה?
אני למשל ביררתי בwesure עבור הדירה של הורי ואני רואה עכשיו שבפוליסה שני הסעיפים "ביטוח רעידת אדמה - מבנה הדירה" וגם "הרחבת סיכוני מים ונוזלים אחרים (לרבות הרחבת איטום לקוי) -שרברב שבהסדר", גבול האחריות הוא 550,000. איך יכול להיות שנזקי רעידת אדמה, בעל פוטנציאל לחרב את הדירה עד עפר שווה בסכום לנזקי מים? אמנם גם לנזקי מים יש פוטנציאל להרס רב, אבל לא חושבת שניתן להשוות לרעידת אדמה.
אבל בשום פנים שזה לא יבוא על חשבון הכיסויים הגדולים.
מהם הכיסויים הגדולים לדעתך?

בכלל, מה חשוב לבדוק בביטוח דירה? האם יש הבדל בין דירה שעדיין משלמים עליה משכנתא לבין דירה נקיה משיעבוד?
ההורים שלי מעוניינים בביטוח מבנה עבור הדירה בה הם גרים וביטוח נוסף עבור דירה ישנה יותר בבעלותם שכרגע מושכרת.
בנוסף, כאשר דיברתי עם אמא שלי על הנושא, היא הביעה עניין גם בביטוח תכולה עבור דירתם. יש לציין שהדירה נפרצה לפני מספר שנים ולדעתי לא נשארו יותר מדי תכשיטים לגנוב ופנקסי צ'קים תמיד אפשר לבטל כך שלדעתי אין ממש טעם בביטוח שכזה.

למקרה שלשכנים אין ביטוח ואין כסף להקים את הבניין מחדש
ואז מה? תבנה על חלקי גרגירי החול שהם שלך?
הרי 1.5 זה לא מספיק אפילו לא מתקרב להקים בניין

איך יכול להיות שנזקי רעידת אדמה, בעל פוטנציאל לחרב את הדירה עד עפר שווה בסכום לנזקי מים? אמנם גם לנזקי מים יש פוטנציאל להרס רב, אבל לא חושבת שניתן להשוות לרעידת אדמה.
את פוטנציאל הנזק צריך להכפיל בסיכוי להתרחשות האירוע, אחרת אין לזה משמעות

כנראה סטטיסטית הסיכוי לנזקי מים הוא גבוה הרבה יותר מסיכוי של רעידת אדמה הרסנית

נערך לאחרונה ב:
ואז מה? תבנה על חלקי גרגירי החול שהם שלך?
הרי 1.5 זה לא מספיק אפילו לא מתקרב להקים בניין
1.5 מיליון שאקבל על ערך הקרקע + 600 אלף שאקבל על ערך הכינון זה 2.1 מיליון. אחרי השתתפות עצמית זה 1.9 מיליון. זה כבר קרוב מאוד לדירה דומה. ועדיין נותרות בידי הזכויות על הדירה שנהרסה. אם אני מוכר אותן (נגיד לחברה קבלנית שתבנה בניין חדש) אני כבר מתקרב לסכום רכישה של דירה חלופית. מקסימום אקח משכנתא קטנה או אוסיף כסף מכיסי. אבל מרוב הנזק אני מוגן. אני יכול לבחור לבטח על סכום גבוה יותר אבל זה כמובן יהיה יותר יקר.

נערך לאחרונה ב:
גבול האחריות הוא 550,000
אני לא יודע כמה עולה הפוליסה שמדובר עליה אבל שתי פוליסות שאני התלבטתי ביניהן, באחת הגבלת אחריות על צנרת היא 10 אלף ובשניה 18 אלף, ואלה פוליסות סטנדרטיות, אני חושב ש550 על נזקי צנרת זו טעות.
איך אפשר לדעת מהו תמחור סביר במקרה זה?
לקבל הרבה הצעות מחיר מחברות שונות. להתייעץ כאן

מהם הכיסויים הגדולים לדעתך?
רעידת אדמה\שריפה, ביטוח צד ג, חבות מעבידים (אם יש עוזרת בית, מנקה, בייביסיטר וכאלה), צנרת ותכולה. תלוי מאוד במבנה הדירה. למשל אצלי אין כמעט צנרת מתחת למרצפות.

מה חשוב לבדוק בביטוח דירה?
כיסוי לערך הקרקע, ושערך קרקע מכסה גם שריפה ולא רק רעידה

האם יש הבדל בין דירה שעדיין משלמים עליה משכנתא לבין דירה נקיה משיעבוד?
אם משלמים משכנתא אז כנראה שיש כבר ביטוח והוא משועבד לבנק

לדעתי אין ממש טעם בביטוח שכזה
אני לא לקחתי. כמו שאמרת, תלוי מה התכולה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ראובן7 ביטוח דירה פוסטים מאיכות נמוכה 0
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 25
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
S ביטוח דירה להשקעה נדל"ן 1
גילגה ביטוח דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
M ביטוח דירה צרכנות פיננסית 1
Henchman34 תהיות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 53
hommie ביטוח דירה ללא משכנתא אוף טופיק 1
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
א התלבטות בנושא ביטוח דירה צרכנות פיננסית 5
י שאלות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 2
Y ביטוח דירה - צריך את זה? צרכנות פיננסית 4
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה