• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות

הי כן, קיבלתי הצעות מחיר מכמה חברות.
בחרתי לבטח יחד עם צד ג' ולהוסיף כסף לשווי המלא (או הכמעט מלא של הדירה). ההצעה הכי זולה שקיבלתי הייתה בערך 1100 שקל לשנה (לדעתי מהכשרה ביטוח, אבל לא זוכר כבר), עבור דירה של 1.3M בערך.

אני ממתין עם הסגירה של זה כי החל מספטמבר אני אהיה ב"חבר" אז אולי תהיה לי הנחה בביטוח.

הכוונה לביטוח מבנה + צד ג'? בלי נזקי מים?

הכוונה לביטוח מבנה + צד ג'? בלי נזקי מים?
סליחה, כן עם נזקי מים, שרברב בהסדר, אבל הדגש הוא תוספת המכסה עד שווי הדירה ולא רק את שווי הכינון (~6,000 שקל למ"ר).

אגב למה חשוב שגם לדייר יהיה ביטוח צד ג'? אני נכנסת עכשיו לדירה בה עלות הביטוח מתחלקת בין השוכר למשכיר, והעלות גבוהה כי יש תוספת צד ג' לדייר. לא כ"כ הבנתי למה צד ג' של המשכיר לא חל על כל נזק לצד ג' בדירה.

וגם - האם יש בעיה ביטוחית במצב של סאבלט, בו דייר מביא דייר שמחליף אותו לתקופה עקב נסיעה? האם יכולה לקרות סיטואציה בזמן שהותו של דייר המשנה שלא תכוסה ע"י הביטוח אבל הייתה מכוסה אם הדייר הראשי היה שם?

אגב למה חשוב שגם לדייר יהיה ביטוח צד ג'?
ביטוח צד ג' של בעל הדירה נועד לכסות את בעל הדירה.
אם יוכח שהדייר הפגין רשלנות הוא חשוף לתביעה ללא קשר אם קיים ביטוח צד ג' כלשהוא על הנכס.

4. במקרה של בניין משותף, כמו אצלי, אם לא לכל הדיירים יש ביטוח מבנה, יש סיכוי סביר שהסכום שאקבל מהביטוח לא באמת יאפשר לי לבנות דירה חדשה. ולכן מומלץ לשלם גם על הרחבה שתשלם לי עוד כסף שלכאורה אמור לאפשר לי לקנות דירה חדשה. העניין שלפי מה שכתוב בתקנון של זה- מדובר בתוספת של עוד "לפחות 100%". לא ברור מה זה בדיוק אומר- אבל נראה לי שגם אם זה יעלה ל-800 אלף נניח, עדיין זה לא בדיוק יאפשר לי לקנות דירה שוות ערך.

סוגייה מעניינת. לפי הפילוסופיה של הסולידית (וגם של כהנמן וטברסקי, והם קיבלו פרס נובל) - אל תבטח על מה שלא יכול לרושש אותך. לפי זה נראה לי שאם כבר, למישהו שזה הנכס היחיד או העיקרי שלו - צריך לעשות את הביטוח שמאשפר לקנות דירה חדשה. כי אם הלך הבניין אבל הקרקע נותרה שמישה + לכל שאר בעלי הדירות ביטוח / יכולת כלכלית לשאת בבנייה מחודשת של הבניין - כנראה ש 200,000 ש"ח על בנייה חדשה לא ירוששו את בעל הדירה (ולכן יכול להיות שמיותר לבטח). לעומת זאת אם הקרקע הפכה לבלתי שמישה/ אין יכולת של שאר בעלי הדירות לשאת בעלות בנייה, הפסדת נכס בשווי 1,500,000 וזה יכול לרושש.

סגרתי את הביטוח דירה. אני אכתוב כמה פרטים למי שזה יהיה רלוונטי לו בעתיד.
החלטתי לעשות ביטוח מבנה וצד ג' בלבד.
לדעתי רעידות אדמה (באזור המרכז) זה תרחיש אימה קלאסי שלא יקרה אף פעם, ואם הוא כן יקרה, זה לא יהיה רק באדמה מתחת לבית שלך, אלא אצל כולם, ואז סביר שלחברות הביטוח לא יהיה כסף לפצות את כולם. מה גם שזה יחסית יקר.
ביטוח צנרת החלטתי לא לעשות מכמה סיבות:
א. זה יקר ביחס לעלות הכוללת של הביטוח.
ב. ההשתתפות העצמית גבוהה (כ-1500 ש"ח), מה שאומר שעבור בעיות סבירות/שכיחות, לא בהכרח משתלם להשתמש בשירות הזה.
ג. כבר יצא לי לעבוד בעבר עם "שרברב בית" של חברת ביטוח (של השכן - בעקבות נזקים שנגמרו לדירה משכן שהייתה לו נזילה) והם לא מקצועיים בעליל. ובעיקר
באינסטלציה, עדיף לא לקחת סיכונים עם בעלי מקצוע שכאלה. יש אופציה לבטח צנרת עם שרברב לבחירתך - אבל אז ההשתתפות העצמית כמעט מוכפלת וזה כבר באמת מוגזם.

וקצת מספרים:
הדירה כ-110 מ"ר.
בחרתי לעשות ב-AIG שם העלות של הביטוח יצאה 203 ש"ח. אם הייתי מוסיף צנרת היה יוצא כ-500 ש"ח.
גובה כיסוי ביטוח המבנה הוא כ-600,000 ש"ח.
בביטוח ישיר העלות הייתה די זהה, אך גובה הכיסוי בביטוח צד ג' היו 250,000 ש"ח לעומת 1,200,000 ש"ח של AIG.

מתחבטת לגבי סעיף הצנרת בביטוח דירה ושוקלת לא לעשות אותו בכלל. כי:
1. נראה ששרברב הבית הוא שירות שרוב האנשים לא מרוצים ממנו ואף מזיק לפעמים, ושרברב פרטי הפרמיה + ההשתתפות העצמית גבוהה
2. מאמינה בביטוח מפני דברים שיכולים לרושש אותך, מדובר בדירת 28 מ"ר, תוהה כמה כבר יכולים לעלות שם נזקי צנרת?
3. הובהר לי ע"י חברת הביטוח שאם אני לא לוקחת נזקי צנרת, עדיין מכוסים בצד ג' נזקי צנרת שגרמתי לדירות אחרות. כך שעלות התיקון עלי אם יש נזק צנרת אצלי בדירה או נזק מים שנגרם לדירתי ע"י דירה אחרת שאין לה ביטוח צד ג'.

דעתכם?

רוב התקלות בבית שמכוסות ע"י ביטוח הם נזקי צנרת. הסיכוי שלדירה יהיו נזקים כתוצאה משריפה, רעידת אדמה או פריצה הם אפסיים, דווקא צנרת זה הדבר הראשון שהייתי מבטח, גם אם ע"י שרברב הבית, נכון הוא יעשה חרא של עבודה אבל תהיה לך עילת תביעה בה תזכי די בקלות.
מנסיון רב, זה הביטוח שהכי הרבה מפעילים ועם הכי הרבה פוטנציאל נזק, ההורים שלי כבר קיבלו מהביטוח מאות אלפי שקלים בגלל נזקי צנרת.

רוב השרשור מדבר בעיקר על ביטוח מבנה.
אשמח לשמוע דעות לגבי ביטוח תכולה - מתי כדאי לעשות, האם החל מסכום תכולה מסויים?
האם לא משתלם לעשות?

תודה!

רוב השרשור מדבר בעיקר על ביטוח מבנה.
אשמח לשמוע דעות לגבי ביטוח תכולה - מתי כדאי לעשות, האם החל מסכום תכולה מסויים?
האם לא משתלם לעשות?

תודה!
תלוי בעלות התכולה וביכולת שלך לעמוד בה ללא משבר והאם אתה מעריך את הסיכון כאפשרי (גם אם נדיר)

יש מי שעבורו נזק של 100 אלף שח זה זניח ויש שעבורם 5000 של זה משבר עמוק שיוביל למגורים ברחוב.

תגידו מישהו יודע מה קורה אם נגרם נזק למבנה שלא נגרם ע"י אחת הדירות. נגיד צריך לעשות תיקון ביסודות וכל בעל דירה צריך לשים 100,000 ש"ח. האם ביטוח הדירה מכסה את זה?
אני מוצאת דעות סותרות ברשת וזה לא מופיע באופן ברור בפוליסה שלי או בפוליסה התקנית של משרד האוצר.
בחברת הביטוח לרוב מי שעונה לטלפון לא מבין בביטוח, וגם אם הם אומרים משהו לגבי סעיף שלא מופיע בבירור בפוליסה, הם לא מוכנים לשלוח את זה בכתב :|

תגידו מישהו יודע מה קורה אם נגרם נזק למבנה שלא נגרם ע"י אחת הדירות. נגיד צריך לעשות תיקון ביסודות וכל בעל דירה צריך לשים 100,000 ש"ח. האם ביטוח הדירה מכסה את זה?
לא, ביטוח דירה לא מכסה רכוש משותף.
אם היה ביטוח לרכוש המשותף אז אולי כן, אבל גם אז אני חושב שזה מותנה בזה שזה קרה בגלל ארוע חיצוני כלשהו כמו שריפה או הצפה ולא סתם בלאי טבעי של המבנה.

@Fitch אני יודעת שועד הבית עשה ביטוח כלשהו (העלו לכולם בהתאמה את דמי הועד לפני 3 שנים), אך אין לי גישה לפוליסה. ניתן להניח שזה סוגר את הפינה?

@Cleo בדרך כלל מבטחים מבנה שהוא רכוש משותף, צד ג', חבות מעבידים וכד'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ראובן7 ביטוח דירה פוסטים מאיכות נמוכה 0
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 25
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
S ביטוח דירה להשקעה נדל"ן 1
גילגה ביטוח דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
M ביטוח דירה צרכנות פיננסית 1
Henchman34 תהיות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 53
hommie ביטוח דירה ללא משכנתא אוף טופיק 1
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
א התלבטות בנושא ביטוח דירה צרכנות פיננסית 5
י שאלות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 2
Y ביטוח דירה - צריך את זה? צרכנות פיננסית 4
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה