• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

נכון. כתבו על הרולקס ושאלת איך זה שונה מזהב וביטקוין אז הוספתי עוד כמה דוגמאות של מוצרים שאין להם שום ערך או שיש להם ערך קטן ובכל מחירם גבוה.
נכון. אני טוען שכל המוצרים האלה (טוב, למעט בגדים ודברים מתכלים בסגנון) לא שונים מזהב וביטקויין.
ובכל זאת, כשמישהו משקיע בזהב/ביטקויין זה לא נראה מוזר ל @optimum (טוב אולי לו ספציפית זה כן נראה מוזר, אבל לרוב האנשים זה נראה הגיוני), אבל כשמישהו משקיע בשעון רולקס פתאום זה נראה לו מוזר.

נכון. אני טוען שכל המוצרים האלה (טוב, למעט בגדים ודברים מתכלים בסגנון) לא שונים מזהב וביטקויין.
ובכל זאת, כשמישהו משקיע בזהב/ביטקויין זה לא נראה מוזר ל @optimum (טוב אולי לו ספציפית זה כן נראה מוזר, אבל לרוב האנשים זה נראה הגיוני), אבל כשמישהו משקיע בשעון רולקס פתאום זה נראה לו מוזר.
אני מסכים.
כנראה כי רוב האנשים לא יודעים שרולקס יכול מלבד להציג את השעה ולמשוך אליך אנשים שרוצים בקרבת אנשים שיש להם רולקס, גם לאצור ערך ואפילו לעלות במחיר (אני לא ידעתי עד שכתבו כאן).

אני טוען שכל המוצרים האלה (טוב, למעט בגדים ודברים מתכלים בסגנון) לא שונים מזהב וביטקויין.
ברור, זאת אותה אמונה משותפת (ע"ע נח הררי בספרו הידוע).
מי שקונה מקורי ולא מזוייף (זהה) רק בגלל שהוא אוהב את המוצר/יצירה - זה כבר שייך לקטגוריה פסיכולוגית אחרת :)

בובות פופ.
לא מבין מאיפה הגיע הטרנד הדפוק הזה. כמעט 100 שקל על בובה קטנה שלא עושה כלום. ועוד יש מבוגרים שקונים את זה... פשוט בלתי מובן בשבילי.
חכה. רק התחלנו. עוד נתגעגע לבובות פופ.

בובות פופ.
לא מבין מאיפה הגיע הטרנד הדפוק הזה. כמעט 100 שקל על בובה קטנה שלא עושה כלום. ועוד יש מבוגרים שקונים את זה... פשוט בלתי מובן בשבילי.
אך שלי (22) מחזיק אוסף עצום שלהם‍ (סמיילי יד לראש).

בשנים האחרונות התרגלתי שחלק גדול מהחברים שלי קונים רכבים יד ראשונה "זולים" או סתם איזו אודי יד שנייה רגע אחרי השחרור.
אבל שום דבר מזה לא הכין אותי לרגע שחבר סטודנט סיפר לי שהוא הזמין טסלה במעל 200K, באמת שנגמרו לי המילים :|
רק לחשוב איפה אותם חברים יכלו להיות בעוד עשר שנים אם במקום לקנות מוצרים של טסלה, אפל, נייק וכו' הם היו משקיעים במניות של אותן החברות...

יש קהילה בReddit של אנשים שקונים זיופים סינים של שעוני "יוקרה" Rolex, Patek וכו'. הזיופיים ברמות הגבוהות יכולים להגיע אף ל700 דולר ויותר.
לחלקם יש ממש אוסף של שעונים רבים.
מצד אחד אני תוהה אם הם נחשבים סולידיים כיוון שבמקום לבזבז פי 10/20 על מקוריים הם קונים את החיקוי, מצד שני זה עדיין תחביב בזבזני ודי טיפשי.
מודה שחשבתי להזמין לעצמי גם
ברור שהם לא סולידיים. הם מבזבזים מאות דולרים על שעון מזויף. רולקס מקורי צפוי לשמור על ערכו או לעלות בערכו.

למה כשהארי בראון קונה זהב הוא סולידי, אבל כשצחי לוי קונה שרשרת זהב הוא צרכניסט?

יש שעוני יוקרה שגם עושים x10 על הערך שלהם.

אבל ככה גם יכולים לשלם לו כשימכור. להפוך זהב גולמי לתכשיט עולה כסף אין מה לעשות.
יש גם מניות כנ"ל אבל מה הסיכון? מה התוחלת? מה הקורלציה למכשירי השקעה אחרים? נזילות ונוחות מכירה?

יש גם מניות כנ"ל אבל מה הסיכון? מה התוחלת? מה הקורלציה למכשירי השקעה אחרים? נזילות ונוחות מכירה?
הדיון הוא לא על כדאיות ההשקעה בשעוני יוקרה אל מול מכשירי השקעה נוספים, את זה כל אחד יחליט בעצמו על פי מידת ההבנה שלו בתחום.

אני עשיתי הבחנה בין מי שקונה שעון יוקרה (משקיע) לבין מי שקונה שעון מזויף (צרכניסט).

לטענתי אי אפשר להשוות ביניהם ובוודאי שלא להגיד שמי שקנה שעון מזויף הוא יותר סולידי, גם אם קניית שעון יוקרה זו לא ההשקעה הכי נבונה לדעתך.

אני עשיתי הבחנה בין מי שקונה שעון יוקרה (משקיע) לבין מי שקונה שעון מזויף (צרכניסט).
כל (רוב גדול) ממי שקונה שעון יוקרה הוא משקיע בעוד שכל (רוב גדול) ממי שקונה שעון מזויף הוא צרכניסט?
לטענתי אי אפשר להשוות ביניהם ובוודאי שלא להגיד שמי שקנה שעון מזויף הוא יותר סולידי, גם אם קניית שעון יוקרה זו לא ההשקעה הכי נבונה לדעתך.
אין לי דעה כללית בנושא שעונים כהשקעה. מהמעט שאני יודע לי אישית זה לא מתאים ולכן לא התעניינתי מעבר. בהחלט יכול להיות שיש אנשים שעבורם זה בהחלט מתאים כחלק מתיק מגוון.

כל (רוב גדול) ממי שקונה שעון יוקרה הוא משקיע בעוד שכל (רוב גדול) ממי שקונה שעון מזויף הוא צרכניסט?
כן. קנייה של שעון יוקרה היא השקעה לעומת קנייה של שעון מזויף שהיא צרכנות.

אני לא מדבר על האישיות או על הכוונות של הקונה (יכול להיות ששניהם בזבזנים באותה מידה והאחד פשוט יותר עשיר מהשני), אני מדבר על הפעולה.

אני לא מדבר על האישיות או על הכוונות של הקונה (יכול להיות ששניהם בזבזנים באותה מידה והאחד פשוט יותר עשיר מהשני), אני מדבר על הפעולה.
אז לצורך העניין כל אספן (בולים, קלפי פוקימון, ברבי) הוא משקיע? גם אם תוחלת הרווח שלילית?

חברים, מטרת הדיון זה להביא את ה״פאנץ׳ ליין״ ולא לדסקס ולהאריך בדיונים אדות השעון...
תודה.

כל האנשים שמעמיסים בקבקוקי שתייה קלה בסופר
חוץ מזה שהשתייה מרובת סוכר ולא בריאה, היא יקרה 2 בקבוקי שתייה קלה בשבוע לבן אדם מגיע לאלפי שקלים ויש כאלו ששותים יותר.
רוצים לשתות ממותק תמיסו סוכר צבע מאכל, וסיפולוקוס בבקבוק ותשתו בזול,
עצלנים לכך שיקנו בקבוק של תרכיז מתוק ויכינו בבית.

ואחרי זה הם מתלוננים על המיסוי הצפוי לשתייה קלה

היא יקרה 2 בקבוקי שתייה קלה בשבוע לבן אדם מגיע לאלפי שקלים ויש כאלו ששותים יותר.
לא הבנתי את החישוב, אתה מדבר על אלפי שקלים בשנה? למשפחה? שתייה קלה לא בריאה, אבל זולה. שישיית בקבוקי קוקה קולה עולה 37 שקל. בקצב של שני בקבוקים בשבוע זה 645 שקל בשנה (365*37/21), לאדם (אולי הוצאות בריאות לטווח ארוך? אולי משפחה?).

אגב, אם כבר יציאה צרכניסטית אפשר לציין את בקבוקי המים המינרלים, מים יש גם בברז, במחיר זול משמעותית וללא זיהום כדור הארץ בבקבוקי פלסטיק.
רוצים לשתות ממותק תמיסו סוכר צבע מאכל, וסיפולוקוס בבקבוק ותשתו בזול,
עצלנים לכך שיקנו בקבוק של תרכיז מתוק ויכינו בבית.
יש הבדלים משמעותיים במוצר, בטעם ובקלות ההכנה (עם סירופ זה רק בטעם). אפשר גם להגיד על הרבה מוצרים מוכנים, למשל אוכל צמחוני מוכן (סטייל טבעול), שניתן להכין בבית, אבל זה פשוט מוצר אחר.

לא ממליץ כמובן על שתייה קלה (כן מחזיק/צורך מעט, בקיץ מכין בבית תה קר ממותק לפעמים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה