• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

נשמע לי ממש ממש פתטי ועלוב. מילא להוציא כסף על רולקסים, אבל על זיופים שלהם להוציא סכומים כאלה?? הזיה
המשפט הכי צרכניסטי שקראתי פה (אלא אם זה נאמר בציניות) :)

שוב עדכון מעלילותיו של אבא שלי:
הוא קנה רכב חדש ולקח הלוואה של 120 אלף ש"ח מהבנק על רכב שעולה בערך 200 אלף ש"ח.
הרכב הנוכחי שלו בקושי בן 5 שנים, ובמצב סביר לחלוטין.
אמא שלי מיואשת ואין לה מלים. הוא פשוט הציב בפניה עובדה שהרכב יימסר עוד שבועיים - ממש טרור התאבדות כלכלי.
כשדיברתי איתו, הוא ניסה לספק שלל תירוצים שאף אחד מהם לא קשור למציאות o_o
אין לי מושג איך להסביר את מעשיו או למה הוא חושב שזו עסקה כדאית, חוץ מלשער שהוא שמע ממני לפני כמה חודשים שקניתי רכב חדש והחליט שגם לו שוב מגיע.

חבר שעובד בחברת אלגו טריידינג ב SF סיפר שבעבודה מתלוננים שהדלק למטוס הפרטי נורא יקר.
נשמע יותר כמו צרות בהייטק...
ואני לא אתפלא אם הם מצאו שיותר זול לגור מחוץ לעיר ולהגיע לשם במטוס כל בוקר, זה בעצם סולידי :)

אמא שלי מיואשת ואין לה מלים. הוא פשוט הציב בפניה עובדה שהרכב יימסר עוד שבועיים - ממש טרור התאבדות כלכלי.
אין לי מושג איך להסביר את מעשיו או למה הוא חושב שזו עסקה כדאית, חוץ מלשער שהוא שמע ממני לפני כמה חודשים שקניתי רכב חדש והחליט שגם לו שוב מגיע.
מטורף. מי שלא יכול לקנות רכב ב 200k ישירות מהעו"ש, עדיף שלא יקנה רכב כזה בכלל.

זאת הוכחה לכך שאין לך סיבה להתערב בחיים הכלכליים של הוריך, יש מתחת לפני השטח בין אבא שלך לאמא שלך משקעים וסיבות למעשים שלהם, לדוגמא אמא שלך שפגעה/לא הקשיבה לאביך בעבר, הוא בתמורה פועל בדרכו כדי "להחזיר" ואלפי דברים כאלה. כשאתה לוקח בעצם "צד" או מתערב ביניהם זה רק פוגע בך ובדינמיקה בין הוריך ולא יועיל לך בטווח הרחוק. זה גם לא הוגן מצד אמא שלך להפוך אותך ל"בן ברית" ולחזית מול אבא שלך, כדאי לטובתך לשנות את הדינמיקה הזאת, תראה לאביך שאתה רואה בו חבר ואיש עצה, שלא ירגיש שאתה רואה בו תינוק ומנסה לקבוע לו איך לחיות, תעשו דברים משותפים רק שניכם שלא קשורים לכסף, יש לך רק אבא אחד ואתה תצטער שלא עשית איתו יותר דברים כשהוא לא יהיה איתך.

האמת היא שכבר שנתיים לא ראיתי את ההורים כי אני גר באירופה ולא יכולתי לטוס לישראל בגלל הקורונה.
בכל מקרה, יש צדק מסויים בדבריך. כבר שנים אבא שלי לוקח החלטות כלכליות הרסניות, בלי להתייעץ עם אף אחד.
ייתכן שהכי בריא זה להתנתק מסוגיות כאלו בעתיד, כי גם ככה הוא תמיד עושה מה שהוא חושב לנכון.
אמא שלי בדרך כלל מזכירה את הדברים האלו כדי לשחרר קיטור, כי רק איתי היא מרגישה בנוח לפרוק את תסכולה מההרפתקאות שלו.
מן הסתם, הנושא רגיש מדי בשביל לשוחח עם קרובי משפחה אחרים, קרובים ככל שיהיו.

אמא שלי בדרך כלל מזכירה את הדברים האלו כדי לשחרר קיטור, כי רק איתי היא מרגישה בנוח לפרוק את תסכולה מההרפתקאות שלו.
תרגיש בנוח, גם אנחנו עושים את זה :)
אני מקטרת על "האבא שלכם" והוא מקטר על "האמא שלכם", שנינו יודעים את זה וזה פתרון מצויין לפרוק תיסכולים אצל מישהו שאתם בוודאות יודעים שאוהב את שני הצדדים. מעבר לזה, אני יודעת שיש נושאים שבהם כל ניסיון שלי לדבר איתו הוא לשווא - ננעל ולא רוצה להקשיב. אם הבת שלנו מדברת איתו, הוא קשוב תמיד (ואותו הדבר גם לגביי). החוכמה היא להתנהל ככה בלי שזה מייצר מריבות/מתחים חדשים ולמזלנו הבת ניחנה בכישורי גישור נהדרים.

פישלתי. לאישה יש יום הולדת בקרוב. קניתי לה צמיד עם יהלומים של מותג ידוע ב-12 אלף ש"ח :roll:
לא סולידי בעליל, יקר בשביל פחם דחוס, אבל תורם למצב הרוח שלה ולכן גם לשלי...
אמיתי? אני הייתי עצובה אם היו זורקים כסף למתנה כל כך לא שימושית עבורי

יש קהילה בReddit של אנשים שקונים זיופים סינים של שעוני "יוקרה" Rolex, Patek וכו'. הזיופיים ברמות הגבוהות יכולים להגיע אף ל700 דולר ויותר.
לחלקם יש ממש אוסף של שעונים רבים.
מצד אחד אני תוהה אם הם נחשבים סולידיים כיוון שבמקום לבזבז פי 10/20 על מקוריים הם קונים את החיקוי, מצד שני זה עדיין תחביב בזבזני ודי טיפשי.
מודה שחשבתי להזמין לעצמי גם

משעשע מאוד בעיניי לראות מלצר בארומה עם זיוף של פאטק שעולה כ100K$. ממש מצחיק איך הוא מספר שזה אמיתי והוא קנה אותו בחו"ל.
הצורך לשופוני חוצה גילאים ומגזרים.

אגב, וכבר הגבתי בנושא הזה בעבר, יש מספר קטן של מותגים (רולקס ופאטק בעיקר) שחלק מהדגמים שלהם הם ממש השקעה.
עליה עקבית של 5-10% כל שנה במחירי יד שנייה. היצע מוגבל של יד ראשונה + הפסקת יצור של דגמים אחרי כמה שנים.

לגבי תכשיטים ומותגי שעונים אחרים, ברגע שיצאת מהחנות הלכו 50%.

מי שקונה כזאת מתנה כנראה מכיר את המקבל. אשתי שונאת תכשיטים. למדתי לקח בפעם הראשונה.

שעשע מאוד בעיניי לראות מלצר בארומה עם זיוף של פאטק שעולה כ100K$. ממש מצחיק איך הוא מספר שזה אמיתי והוא קנה אותו בחו"ל.
הצורך לשופוני חוצה גילאים ומגזרים.

זו סיטואציה מצחיקה, כי גם אם השעון אמיתי ושילם עליו 100K$ , אף אחד לא יאמין לו.

מצד שני, גם המקרה ההפוך קיים, עשירים שמסתובבים עם זיופים, כי הם עשירים ולכן כולם יניחו שזה המקורי,
וממילא אף אחד לא באמת מסוגל להבדיל בלי בדיקה מדוקדקת (ויש גם את נושא הביטוח)

נערך לאחרונה ב:
זה מה שהיא רצתה ובחרה. כל אחד ומה שעושה לו שמח בלב.
גם חודש אחרי אני עדיין רואה אותה מסתכלת על התכשיט בשמחה אז כנראה שבשבילה זו המתנה הנכונה.
אישית, המתנה הכי טובה בשבילי היא מתנת הזמן. לבלות זמן איכות ולחוות משהו עם מישהו שיקר ללבי הרבה יותר משמעותי מאשר מתנה חומרית.

יש מספר קטן של מותגים (רולקס ופאטק בעיקר) שחלק מהדגמים שלהם הם ממש השקעה.
אין.
הם לא מייצרים לך שום דבר בעל ערך, אז זו לא השקעה זה הימור.
אתה מהמר שמישהו יסכים לקנות את השעון שלך במחיר גבוה יותר מהמחיר ששילמת עליו, בדיוק כמו שאני מהמר שהמספרים שיעלו בהגרלת הלוטו יהיו תאריך יום ההולדת של סבתא שלי.

אוף טופיק.

תגידו, יש מצב שפייסבוק קוראים את כל מה שעובר על המסך שלי....?
שואל כי אחרי שהיו כמה תגובות פה על שעונים, ה פייסבוק התחיל להראות לי פרסומות על שעוני יד o_oo_oo_oo_o

פרנואידי או יש משהו?

אין.
אתה מהמר שמישהו יסכים לקנות את השעון שלך במחיר גבוה יותר מהמחיר ששילמת עליו, בדיוק כמו שאני מהמר שהמספרים שיעלו בהגרלת הלוטו יהיו תאריך יום ההולדת של סבתא שלי.
איך זה שונה מזהב או ביטקויין?

אוף טופיק.

תגידו, יש מצב שפייסבוק קוראים את כל מה שעובר על המסך שלי....?
שואל כי אחרי שהיו כמה תגובות פה על שעונים, ה פייסבוק התחיל להראות לי פרסומות על שעוני יד o_oo_oo_oo_o

פרנואידי או יש משהו?
הם לא עוקבים אחרי מה שיש לך במסך, אבל הם בהחלט יכולים לעקוב אחרי אתרים שביקרת בהם בכל מיני דרכים.
כלומר יכול מאוד להיות שפיסבוק יודעים שאתה קורא את השרשור הזה, ומכאן להגיע בקלות לשעונים.

• וואו
Reactions: Roi
איך זה שונה מזהב או ביטקויין?
תמונות וחפצי אמנות, תכשיטים, מותגים בכל תחום (כולל בגדים) ועוד שלל חפצים שחלק מהמחיר שאתה משלם עליהם נובע מהיותם סמל סטטוס

אין.
באופן משעשע זה לא שונה מהמון מוצרים שמרכיבים חלק מהתיקים.
יש דגמים שהם בהחלט השקעה ביחס להתנהגות השוק ב10 שנים האחרונות.

תמונות וחפצי אמנות, תכשיטים, מותגים בכל תחום (כולל בגדים) ועוד שלל חפצים שחלק מהמחיר שאתה משלם עליהם נובע מהיותם סמל סטטוס
אבל אלו לא מוצרים מתכלים (טוב, למעט הבגדים שהזכרת). כל עוד הם ימשיכו להיות "סמל סטטוס" הערך שלהם ישמר במכירה (ואולי אף יעלה).
בדיוק אותו דבר עם זהב וביטקויין, שחלק גדול מהמחיר לא נובע מהערך הפנימי שלהם אלא מאיך שהם נתפסים בציבור

אבל אלו לא מוצרים מתכלים (טוב, למעט הבגדים שהזכרת). כל עוד הם ימשיכו להיות "סמל סטטוס" הערך שלהם ישמר במכירה (ואולי אף יעלה).
בדיוק אותו דבר עם זהב וביטקויין, שחלק גדול מהמחיר לא נובע מהערך הפנימי שלהם אלא מאיך שהם נתפסים בציבור
נכון. כתבו על הרולקס ושאלת איך זה שונה מזהב וביטקוין אז הוספתי עוד כמה דוגמאות של מוצרים שאין להם שום ערך או שיש להם ערך קטן ובכל מחירם גבוה.
מצד שני, אפשר לטעון שסמל סטטוס מביא לך הטבות לא פחות מכל מוצר בעל ערך שימושי. יש אנשים שרוצים כבוד וכוח וסמלי סטטוס עוזרים להם להשיג את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה