• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

לתושב רגיל שיש לו משכורות או נכסים לא, לגבר שבור שהתווכח על המחיר , אין לו כסף, ויכול לקנות מזון יותר מזין וזול כן.
הבקיאות שלי בסלנג של צעירים הדרדרה מאוד מאז ימי נעוריי. מה זאת אומרת "שבור"? מסומם? הומלס?

יש לו בכלל איפה לבשל? בדיוק @Benjamin Willard (נדמה לי) הסביר לנו כמה זה מסוכן לאכול קטניות לא מבושלות.

לפעמים עניים נאלצים לאכול דברים פחות בריאים ויותר יקרים, למשל בגלל בעיה במקרר, חוסר יכולת להוביל קניות גדולות, מחסור באמצעי בישול וכו'.

דווקא זה שהוא מנסה להתמקח מראה שאיכפת לו מהמחיר והוא מנסה לחסוך.

לפעמים עניים נאלצים לאכול דברים פחות בריאים ויותר יקרים, למשל בגלל בעיה במקרר, חוסר יכולת להוביל קניות גדולות, מחסור באמצעי בישול וכו'.
A lesson I learned at a young age.
cm3yIwYEvpXuI3aIzG_oxLiEHSb-22EZaXSs74GIQe1Q4iW9a3HJ_ORh6JiRVX3Rutc1C4-5tUIyVK0XgJyrByYeXdIBpBKH_D-VQaJ95WOnQyu4LTJokanWh1OC5vg9--_N7o_M4DqPQUCia-uucA

נקניק ולחמניות בסופר בנושא "יציאות צרכניות שהכי מטריפות אתכם"?
שמע - כן. טוב, לא, נקניק ולחמניות זה אמנם יקר פי 3 למנה ממג'דרה, אבל עדיין די בסדר. בסדרות אמריקאיות כל הזמן מראים ילדים עניים הולכים לסופר ויוצאים עם קולה ודוריטוס וזה משגע אותי באמת.

בסדרות אמריקאיות כל הזמן מראים ילדים עניים הולכים לסופר ויוצאים עם קולה ודוריטוס וזה משגע אותי באמת.
ראיתי פעם דוקו על תזונת עניים באמריקה. אי זוכרת שהזדעזעתי איך נראית המכולת הסטנדרטית בשכונות העניות - מזכירה פיצוציה בישראל.
אין ירקות ופירות, יש המון ג'אנק.

התורים היום לחנויות בגדים ברחובות בארץ, לפעמים הם יותר ארוכים מהתור לביטוח לאומי.

ראיתי פעם דוקו על תזונת עניים באמריקה. אי זוכרת שהזדעזעתי איך נראית המכולת הסטנדרטית בשכונות העניות - מזכירה פיצוציה בישראל.
מדבריות המזון באימפריה האמריקאית הן דבר מדהים. ברגע שאתה יוצא לפריפריה של ערים גדולות כמו למשל LA אין לך מוצרים טריים - ירקות ופירות ברדיוס של קילומטרים. ואז האמא הממוצעת מה-HOOD תעדיף לקחת את כל ארבעת הילדים שלה למקדונדלס המקומי לקנות לכל אחד ארוחה בדולר וחצי לראש במקום לסחוב את עצמה לאיזה סופר מרוחק ולשלם על נסיעה עד אליו אחרי יום עבודה מתיש.
בבוקר כמובן ששוב אין אוכל טרי לאכול וקולה ודוריטוס זה אופציה זמינה וזולה ומקובלת ...
הזייה.

המדינה מסבסדת.
יוצא שמזון מעובד זול מ-טרי.

אוו,סוף סוף שרשור לחלוק בו את החוויות האלה!
יצא לי לנסוע לפני הקורונה לא מעט בקארפול עם בחור אחד נחמד.
לפני הקיץ/חגים הוא היה אומר "מקווה שאתה נוסע לאנשהו גם",כשאמרתי שלא ושאני צריך לחסוך "אבל אתה עובד בהייטק!! בקיץ הזה רק המזגן יעלה לך יותר מחופשה של כמה ימים ביוון!" (לצערי זה הלך הרוח שמשותף להרבה אנשים אצלי בחברה ואני כל פעם מרגיש המוזר שמעדיף לנהל תקציב לפי היכולת שלו)
לפני בלאק פריידיי וכאלה הוא לא היה מבין איך אני לא קונה משהו. "כל מי שאני מכיר קונה משהו.תראה איזה מחירים! אל תצא פראייר".
היה גם קולגה שישב איתי בחדר שההובי שלו (ככה הוא הגדיר את זה) היה קניות.כל שבוע הוא היה מדבר עם שליחים (אישית אני לא נהנה לעשות קניות ולו רק כדי לא לדבר עם שליחים :)). לזכותו יאמר שהוא לפחות השתדל שזה יהיה במחיר הכי זול שהוא מוצא.מה שכן אני לא יכול לספןר כמה פעמים הוא שאל אותי אם אני בטוח שאני לא צריך את הדבר הזה שיש פה עכשיו מה זה בזול.

נערך לאחרונה ב:
לזכותו יאמר שהוא לפחות השתדל שזה יהיה במחיר הכי זול שהוא מוצא
זול זה הכי יקר לכדור הארץ (חפצים זולים, טיסות זולות) :(
בקיץ הזה רק המזגן יעלה לך יותר מחופשה של כמה ימים ביוון!
אני מקווה שלא אמרת לו שאתה מתקלח במים קרים ומוותר על המזגן :)
אוו,סוף סוף שרשור לחלוק בו את החוויות האלה!
השרשור הכי ותיק כמעט בפורום, ברוך הבא!

משגע אותי שאנשים זורקים חפצים במצב כמעט מושלם.

מצאתי לאחרונה ארונית נעליים שמישהו זרק ברחוב. חלק מהגב האחורי שלה היה שבור והיה חסר לה גלגל.
לקח לי כחצי שעה לנסר גב מתאים מקרש שמצאתי ברחוב ועוד 2 דקות כדי להוריד את שלושת הגלגלים הנותרים.

אני ממש לא שיפוצניק מדופלם אבל כמה דקות על יוטיוב וציוד נגרות בסיסי אפשרו לי להשיג ארונית במצב נהדר

הרעיון הזה שעדיף לקנות משהו חדש במקום לתקן מוצר קיים משגע אותי כלכלית ואקולוגית.

משגע אותי שאנשים זורקים חפצים במצב כמעט מושלם.

מצאתי לאחרונה ארונית נעליים שמישהו זרק ברחוב. חלק מהגב האחורי שלה היה שבור והיה חסר לה גלגל.
לקח לי כחצי שעה לנסר גב מתאים מקרש שמצאתי ברחוב ועוד 2 דקות כדי להוריד את שלושת הגלגלים הנותרים.

אני ממש לא שיפוצניק מדופלם אבל כמה דקות על יוטיוב וציוד נגרות בסיסי אפשרו לי להשיג ארונית במצב נהדר

הרעיון הזה שעדיף לקנות משהו חדש במקום לתקן מוצר קיים משגע אותי כלכלית ואקולוגית.
יש קבוצות פייסבוק (נראה לי בשם ג'נקייה + שם העיר) שבהם אנשים מעלים מציאות שיש ברחוב ומי שרואה מגיע לקחת..
בעיקר מי שגר במרכז יכול לתפוס מציאות באמת מפתיעות.

*אישית אם מתעורר צורך ברהיט או מוצר אלקטרוני (תלוי במוצר) אני קודם בודק ביד 2.
למרות שבתחום הריהוט יש מציאות, בתחום האקלטרוניקה אנשים מבקשים סכומים גבוהים שמתקרבים למחירים של חדש, לא ברור למה, אני התחלתי לחפש גם במרקטפלייס בפייסבוק.

יש קבוצות פייסבוק (נראה לי בשם ג'נקייה + שם העיר) שבהם אנשים מעלים מציאות שיש ברחוב ומי שרואה מגיע לקחת..
מזל שלבעלי אין פייסבוק, הוא מכור לג'אנקיות כאלו. מצד אחד, למי שיש תבונת כפיים זה אחלה וחסכוני מאד. מצד שני, אנשים כאלה פשוט אוספים ואוספים כי מתישהו הם יעשו מזה משהו...

אנשים שמקדישים שעות ביום לפייסבוק, ערוצים מסחריים , ושירותי גוגל.
וחושבים שזה בחינם. כאשר אני אומר להם שהם משלמים על מוצרים בגלל הפרסומות
"הם אומרים שעליהם הפרסומות לא משפיעות" כן בטח (:

אנשים שמקדישים שעות ביום לפייסבוק, ערוצים מסחריים , ושירותי גוגל.
וחושבים שזה בחינם. כאשר אני אומר להם שהם משלמים על מוצרים בגלל הפרסומות
"הם אומרים שעליהם הפרסומות לא משפיעות" כן בטח (:
יש לי חבר טוב שאני מסביר לו על העניין של הפרסומות והוא עונה שלא אכפת לו, כי אם הטרגוט שלהם כל כך טוב אז הם מראים לו פרסומות של דברים שהוא באמת צריך וקונה אותם בסופו של דבר. אז מבחינתו עושים לו שירות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה