• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

נראה לי מתאים לכאן, מאמר היום,

הקטע הזה מעניין,

"במסגרת מחקר, נערכה סריקת מוח, שבדקה מה קורה במוח שלנו כשאנחנו רואים משהו מאוד נחשק כמו שוקולד גודייבה", מספרת לנו ד"ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי. "ראו בסריקה שיש עוררות של אזור הערך במוח. אבל אחרי כמה שניות מול המוצר, הראו לנבדקים את מחירו של השוקולד היוקרתי, ואז ראו בסריקה עוררות בחלק אחר במוח – מטריקת הכאב, אזור המתעורר בעת כאב. מכך הבינו החוקרים שתהליך קבלת ההחלטות על כל רכישה נעשה לפי רמת העוררות במוח - הנאה או כאב. אם הכאב של התשלום גדול יותר, לא נקנה את המוצר ואם נחוש שיש בכך ערך עבורנו – נקנה".

בהמשך, מספרת ד"ר מרגלית, בדקו את הקשר למצבם הכלכלי של הנחקרים. "שם ראו, שדווקא אצל אנשים בעלי ממון, כאב יותר האזור של התשלום וכך הבינו שאין קשר לכמות הכסף שיש לקונה אלא לערך של המוצר עבורו".

"בשנים האחרונות, ובעיקר בשנתיים האחרונות, רוב הרכישות של אנשים ממעמד כלכלי גבוה, מסתמנות כרכישות שאינן ראוותניות. משהו השתנה ובעלי ממון העדיפו את ערך המוצר על ערך המותג וקנו מוצרים איכותיים יותר, ערכיים יותר – הם רכשו תארים, עשו יוגה ופילאטיס, צרכו מזון אורגני או בקיצור, אימצו סמלי סטטוס בעלי ערך בריאותי או חברתי וברכישה שאינה ראוותנית. אלה סמלי הסטטוס של שכבה מבוססת שלמה. בין אלה לבין קוני המותגים הראוותנים יש רמות תעוב גבוהות".

נראה לי מתאים לכאן, מאמר היום,

הקטע הזה מעניין,

"במסגרת מחקר, נערכה סריקת מוח, שבדקה מה קורה במוח שלנו כשאנחנו רואים משהו מאוד נחשק כמו שוקולד גודייבה", מספרת לנו ד"ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי. "ראו בסריקה שיש עוררות של אזור הערך במוח. אבל אחרי כמה שניות מול המוצר, הראו לנבדקים את מחירו של השוקולד היוקרתי, ואז ראו בסריקה עוררות בחלק אחר במוח – מטריקת הכאב, אזור המתעורר בעת כאב. מכך הבינו החוקרים שתהליך קבלת ההחלטות על כל רכישה נעשה לפי רמת העוררות במוח - הנאה או כאב. אם הכאב של התשלום גדול יותר, לא נקנה את המוצר ואם נחוש שיש בכך ערך עבורנו – נקנה".

בהמשך, מספרת ד"ר מרגלית, בדקו את הקשר למצבם הכלכלי של הנחקרים. "שם ראו, שדווקא אצל אנשים בעלי ממון, כאב יותר האזור של התשלום וכך הבינו שאין קשר לכמות הכסף שיש לקונה אלא לערך של המוצר עבורו".

"בשנים האחרונות, ובעיקר בשנתיים האחרונות, רוב הרכישות של אנשים ממעמד כלכלי גבוה, מסתמנות כרכישות שאינן ראוותניות. משהו השתנה ובעלי ממון העדיפו את ערך המוצר על ערך המותג וקנו מוצרים איכותיים יותר, ערכיים יותר – הם רכשו תארים, עשו יוגה ופילאטיס, צרכו מזון אורגני או בקיצור, אימצו סמלי סטטוס בעלי ערך בריאותי או חברתי וברכישה שאינה ראוותנית. אלה סמלי הסטטוס של שכבה מבוססת שלמה. בין אלה לבין קוני המותגים הראוותנים יש רמות תעוב גבוהות".
"בשיתוף מפעל הפיס"
מתאים יותר לשרשור: "אילו מונופולים בחסות החוק הכי מטריפים אתכם?"

תחנות עצירה צרכניסטיות לנופשים ומטיילים.
בד"כ תחנת טעינת רכב, עם ארומה, מקדונלד, גולדה, סופרפארם ועוד כמה מסעדות.
העוברים שם מכירים יותר טוב את מבחר המשקאות שם ממי הירדן ואת הקניונים מאשר את קניוני הנגב.
לך תספר להם שפעם אנשים הביאו אוכל מהבית והשתמשו בציידנית עם קרח.

בשבתות וחגים התחנות הללו מפוצצות בצרכניסטים

- למגיבים שיגיעו - לא כל מי שטוען את הרכב ושותה קפה עם עוגה הוא צרכניסט
אלא מי שגם מוציא הרבה כסף וגם מבלה שם הרבה זמן במקום לטייל ולנפוש.

סיפור טרי מסטודנטיות בנות 20 וקצר בבר, שיחה שלמה על טיפוח פנים מוצרי טיפוח אופנה עדכנית ועוד עצות "יופי"
ודיון שלם על כך.
- לפחות הסכימו שחצאית מיני ממותגת מעל 1000 שקלים זה מוגזם אפילו לצרכניסטיות
- אמרו שללא קרם פנים יומי העור נראה זקן ביותר מעשור מעל גיל 40
- שלוש הצעירות מעשנות כבד וגם שותות לא מעט, כמובן שלא ציינו את ההשפעה על עור הפנים והמראה

ואולי זאת הדרך שלהם לברוח ולהרגע מהמצב.

- אמרו שללא קרם פנים יומי העור נראה זקן ביותר מעשור מעל גיל 40
בין אם זה נכון או שהן רק מאמינות בזה -
זו אינה יציאה צרכניסטית.
מדובר על פעולה שהן עושות בגלל סיבה רציונלית בעיניהן...

ואגב, זה לא כזו "יציאה" כמו שאתה חושב, זה דווקא די מקובל בחברה.
הנה למשל סקר מבריטניה שמראה שיותר מ80% מהנשים משתמשות במוצרים כאלו בצורה יומית או יותר מכך.

יש ארועים שבאמת משנים את העולם והופכים את החיים ואז זה באמת אחרת. אבל הם מיעוט מבין אלו שנראים כאלו אחרי כמה ימים מרגע שהתחילו.

סיפור טרי מסטודנטיות בנות 20
אמרו שללא קרם פנים יומי העור נראה זקן ביותר מעשור מעל גיל 40
זה רק בגלל שהן בנות 20. בגיל 25 הדיון יהיה על בוטוקס, ניתוחים וחומצות.
זו אינה יציאה צרכניסטית.
מדובר על פעולה שהן עושות בגלל סיבה רציונלית בעיניהן...
מאד רציונאלי לרצות להיות לנצח עם עור של בת 20. גם רציונאלי לרצות שדיים זקופים בגיל 60 ורציונאלי לשאוף להרגיש בן 30 בגיל 70.
האנושות מטומטמת, זאת הסיבה הכי רציונאלית שעולה על דעתי :roll:

זה רק בגלל שהן בנות 20. בגיל 25 הדיון יהיה על בוטוקס, ניתוחים וחומצות.

מאד רציונאלי לרצות להיות לנצח עם עור של בת 20. גם רציונאלי לרצות שדיים זקופים בגיל 60 ורציונאלי לשאוף להרגיש בן 30 בגיל 70.
האנושות מטומטמת, זאת הסיבה הכי רציונאלית שעולה על דעתי :roll:
לא רואה איך לרצות להיות יפה זה מטומטם, יופי זה דבר שיש לנו אינסטינקט אבולוציוני להעריך, ולרובנו גם אם לא נודה בזה תהיה נטייה לתת יחס טוב יותר לאנשים שנראים טוב יותר. פשוט צריך להשקיע בחיצוניות בדרכים לא הרסניות כמו לאכול בריא ולעשות ספורט, וגם אם יש לאדם משהו במראה החיצוני שלו שמאוד מפריע לו (נניח אף) לא רואה פסול בניתוח שיתקן את זה אחת ולתמיד. להיכנס ללופ של ניתוחים פלסטיים, הזרקות וחומצות זה כבר משהו אחר.

לא רואה איך לרצות להיות יפה זה מטומטם
יפה בן 60 זה לא יפה בן 20. מי שמנסה לשמר את צורתו החיצונית כאילו הוא שייך לגיל צעיר בהרבה - בעיניי זה מטומטם.
יתרה מזאת - הזמן, הכסף והסבל שנדרשים להתעסקות הזאת (על חשבון עיסוקים חשובים יותר בעיניי) מובילים להעמקת הטימטום.
יופי זה דבר שיש לנו אינסטינקט אבולוציוני להעריך,
לא נפתח פה בשיחה פילוסופית (יוסיק יכעס, ובצדק) אבל חכמי יוון טענו שהאמת היא יפה, הגבורה היא יפה, התבונה היא יפה.
יופי גופני חיצוני אולי נועד למשוך מבחינה אבולוציונית כדי להזדווג ולהביא ילדים, אבל זאת ממש לא הסיבה שמיליוני בני אדם מוכנים להרעיב את עצמם, לחתוך את גופם ולהכניס אליו חומרים משונים, ולמרוח על עצמם ממרחים משונים שאין להם מושג ממה הם מורכבים ואיך הם מיוצרים.
פשוט צריך להשקיע בחיצוניות בדרכים לא הרסניות כמו לאכול בריא ולעשות ספורט
ספורט ואכילה טובה (כמו גם נשימה נכונה, בהייה, אהבה מעשית לזולת, חשיבה יצירתית וכו') טובים לבריאות הגוף-נפש שלנו, לא לחיצוניות מדומיינת של אף סולד ועור חלק.

קניתי היום טלויזיה.
הדבר הראשון שהמוכר הסביר לי זה שהוא מציע לי את הדגם האחרון וחשוב להדגיש שהמודל בטלוויזיות הוא לא מינואר אלא מיולי...

לקח לי זמן לקלוט למה לדעתו זה רלוונטי לנושא.

קניתי היום טלויזיה.
הדבר הראשון שהמוכר הסביר לי זה שהוא מציע לי את הדגם האחרון וחשוב להדגיש שהמודל בטלוויזיות הוא לא מינואר אלא מיולי...

מזכיר לי כשעשיתי סקר שוק לקניית רכב, המוכר ניסה לשכנע אותי לקחת את המפרט המשודרג כי יש לו פתח בגג ופסי אורות ״אווירה״ בחלל הרכב.
אמרתי לו 3 פעמים שהדברים האלו ממש לא מעניינים אותי אבל הוא שוב ושוב חזר על נקודות השכנוע האלה שכנראה בעיניו מצדיקות פער של אלפי שקלים.

כשחזרתי הביתה וקראתי על המפרטים השונים התברר שהדגם שניסה למכור לי הוא גם הרבה יותר יעיל בצריכת דלק ומד פליטת זיהום האוויר שלו נמוך משמעותית - דברים שנראים לי קצת יותר חשובים ברכב, הוא לא הזכיר שום דבר מזה :roll:

כי יש לו פתח בגג
פתח בגג זו הגרסה הצנועה של רכב קבריולט. שניהם לא מתאימים לאקלים ישראלי.

הקונספט של קבריולט הומצא לאריסטוקרטיה של צפון אירופה, שיוכלו להתפנק מחצי יום שמשי בשנה.

וזה נראה כל כך מגוחך בישראל, לראות בחום של 40+ מעלות, רכב קבריולט פתוח בשווי של 500K ש"ח, ובפנים נהג מיוזע שנצלה בשמש, והכל בשביל להרשים לא ברור את מי. אותו סיפור עם פתחים בגג וגגות פנורמיים. בחורף מלוכלכים מכתמי גשם ואבק. ובקיץ...

קניתי היום טלויזיה.

אתה מגיע לחנות לקנות טלוויזיה בלי שאתה יודע דגם מדויק שאתה רוצה ?

דרך אגב יש דברים קטנים שמשתנים בין הדגמים, למשל ב LG של השנה הטלוויזיה כמעט זהה לשנה שעברה אבל בחדשה יש תמיכה בהזרמה של אודיו DTS למגבר חיצוני, מה שלא קיים בטלוויזיה משנה שעברה וכרגע אין עדכון תוכנה שיאפשר את זה. יענו, אם תקנה את זאת של ינואר לא תהיה אפשרות להזרים אודיו מהסוג הזה החוצה ללא המרה שלו.

זה למשל משהו שלא הרבה משתמשים בו, אבל למי שמזרים את האודיו למערכת קולנוע ביתית זה דיי חשוב ותכונה קטנה שכבר הרבה זמן משתמשים מבקשים ליישם.

נערך לאחרונה ב:
אותו סיפור עם פתחים בגג וגגות פנורמיים. בחורף מלוכלכים מכתמי גשם ואבק. ובקיץ...
ובקיץ רואים את חריוני היונים תצפית מלמטה :lol:

• אהבתי
Reactions: YPV
אתה מגיע לחנות לקנות טלוויזיה בלי שאתה יודע דגם מדויק שאתה רוצה ?
אם הוא היה יודע את הדגם אז למה לו להגיע לחנות ולא לקנות מרחוק עם משלוח? לדעתי (אשמח כאן לתיקון ממישהו שמבין התנהגות צרכנים), רב האנשים שקונים פיזית לא בטוחים בדיוק מה הם רוצים לקנות וזו הסיבה שהם מגיעים לחנות.

בעניין הטלוויזיות באמת שלא הבנתי את ההבדלים ולמה הם מצדיקים שינויים הזויים במחיר. 4K ו1080p נראים לי אותו דבר ובחיי שלא הצלחתי להבדיל (יש סרטונים בyoutube שצילמו כל מיני סצנות בכל מיני רזולוציות ואתה צריך לנחש מה זה מה. אפשר להתווכח שהדחיסה של youtube מורידה מהאיכות). בנוסף גם כל הסיפורים ההזויים על HDR10 או HDR10+ או Dolby vision, באמת שלי נראה שתמונה אחת נראית שונה מהאחרת בעניין התאורות, אבל זה לא שאני רואה איזה הבדלי שמיים וארץ, נראה כמו איזה פילטר באינסטגרם.

העניין זה שכשמגיעים למחיר ההבדלים הם לפעמים פי 2 ופי 3. בסוף קניתי טלוויזיה של איזה יצרן סיני/טאיוואני שבחיים לא שמעתי עליו ואני מאוד מרוצה כי זה עלה לי חצי מכל טלוויזיה של סמסונג או LG שבאמת לא הבנתי מאיפה החוצפה שלהם לבקש פי 2 מיצרנים אחרים (אני מבין שהם עושים quantum LED, אבל הראייה שלי גם ככה לא משהו שאני אראה את ההבדלים), אבל מה אני מבין.

אם הוא היה יודע את הדגם אז למה לו להגיע לחנות ולא לקנות מרחוק עם משלוח? לדעתי (אשמח כאן לתיקון ממישהו שמבין התנהגות צרכנים), רב האנשים שקונים פיזית לא בטוחים בדיוק מה הם רוצים לקנות וזו הסיבה שהם מגיעים לחנות.

בעניין הטלוויזיות באמת שלא הבנתי את ההבדלים ולמה הם מצדיקים שינויים הזויים במחיר. 4K ו1080p נראים לי אותו דבר ובחיי שלא הצלחתי להבדיל (יש סרטונים בyoutube שצילמו כל מיני סצנות בכל מיני רזולוציות ואתה צריך לנחש מה זה מה. אפשר להתווכח שהדחיסה של youtube מורידה מהאיכות). בנוסף גם כל הסיפורים ההזויים על HDR10 או HDR10+ או Dolby vision, באמת שלי נראה שתמונה אחת נראית שונה מהאחרת בעניין התאורות, אבל זה לא שאני רואה איזה הבדלי שמיים וארץ, נראה כמו איזה פילטר באינסטגרם.

העניין זה שכשמגיעים למחיר ההבדלים הם לפעמים פי 2 ופי 3. בסוף קניתי טלוויזיה של איזה יצרן סיני/טאיוואני שבחיים לא שמעתי עליו ואני מאוד מרוצה כי זה עלה לי חצי מכל טלוויזיה של סמסונג או LG שבאמת לא הבנתי מאיפה החוצפה שלהם לבקש פי 2 מיצרנים אחרים (אני מבין שהם עושים quantum LED, אבל הראייה שלי גם ככה לא משהו שאני אראה את ההבדלים), אבל מה אני מבין.
הכל תלוי בתוכן שאתה מקרין ומאיפה הוא מגיע. למי שצורך רק את הערוצים מישראל למשל, ממש ממש ממש אין צורך ב 4k או בטלויזיות OLED. הכל תלוי מה אתה מתעתד לעשות עם המכשיר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה