• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

@המהנדל
לא מכיר את השיקולים שציינת לגבי שכירות. לגבי רכישה, יש בזה הגיון עקב מחירי הדיור שעולים כל הזמן וקושי כללי של רוב האוכלוסיה לחסוך. אצל ציבור רחב הדירה נתפשת כסוג של ביטחון.

לגבי הצדקת מחיר, זאת מערבולת. מוסיפים X לתקציב ומצפים ל 2X. כשמתאכזבים, מעלים ל 2X אבל אז מצפים ל3X וכו.
בתור רוכש\משכיר (רכב, דירה..) המחירים המבוקשים תמיד מופרכים אך הפוך בתור מוכר\משכיר.

@המהנדל
לא מכיר את השיקולים שציינת לגבי שכירות. לגבי רכישה, יש בזה הגיון עקב מחירי הדיור שעולים כל הזמן וקושי כללי של רוב האוכלוסיה לחסוך. אצל ציבור רחב הדירה נתפשת כסוג של ביטחון.
ואכן כך במשפחות שלנו, אנשים שחיסכון והתייעלות בשבילם הן מילים גסות, שוק ההון זה הימרים, מינוס זה משהו שלכולם יש והכי חשוב זה לקנות דירה למגורים ושתהיה כמה שיותר שופונית. אלה אנשים שלדעתי צריכים לקחת משכנתא עד 120 כי רק כך הם "ישקיעו" מבחירה בעתיד שלהם במקום לשרוף כל שקל שנקלע לחיקם.

הטענה העיקרית שלהם זה שתשלום שכירות זו זריקת כסף לפח, וספציפית חמי חוזר על השטות הזו שוב ושוב ומציק לנו הכי הרבה בנושא, בו בזמן שהכסף literally בורח לו מבין האצבעות והוא משלם 100-200₪ בחודש רק על הריבית על המינוס. ניסיתי להסביר לו בהגיון שזה לא תקף אלינו ושאין לו מה לדאוג וכו' ואפילו הראתי לו את האקסולידית שלנו. הוא היה בשוק מרמת ההוצאה הקטנה אבל זה לא עזר.
גם לא עזר שעברתי איתו ביד2 מודעות באיזור וחישבנו במחשבון את העלות האסטרונומית.

ספציפית אנחנו גרים במרכז העיר, איזור שאנחנו יודעים שבעוד שנה כשתתרחב המשפחה לא נרצה לגור בו יותר, מה גם שאחרי השנה האחרונה שוק העבודה התגמש ואם נצטרך להגיע רק יום יומיים למשרד, אין לנו בעיה לנצל את זה כדי לגור בישוב פריפריאלי/מזכה מס ובכלל אנחנו עדיין לא יודעים איפה (ואם) נרצה להשתקע.
הרחבה אפשר למצוא כאן.

אבא שלי הוא עצמאי ובמינוס כרוני / הלוואות שנעות בדרך כלל בסביבות 100K ש"ח.
ניסיתי מספר פעמים לא מבוטל להסביר לו שעדיף להתנהל בלי מינוס ולעזור לו בכך.
הוא חי מהלוואה להלוואה, משלם ריביות רצחניות ובעקשנות האופיינית לו גאה להגיד שהריבית על המינוס זו הוצאה מוכרת במס, אז זה לא ממש משנה o_o
רק המחשבה על כמה הוא שילם על ריביות מיותרות בחייו גורמת לי בחילה...
יש באפשרותי לתת לו כסף בכדי לעזור לו לחסל את המינוס, אבל ברור לי שזה לזרוק כסף לרוח. עדיף שאוכל לעזור במקרה שהוא באמת יצטרך.

אבא שלי הוא עצמאי ובמינוס כרוני / הלוואות שנעות בדרך כלל בסביבות 100K ש"ח.
ניסיתי מספר פעמים לא מבוטל להסביר לו שעדיף להתנהל בלי מינוס ולעזור לו בכך.
הוא חי מהלוואה להלוואה, משלם ריביות רצחניות ובעקשנות האופיינית לו גאה להגיד שהריבית על המינוס זו הוצאה מוכרת במס, אז זה לא ממש משנה o_o
רק המחשבה על כמה הוא שילם על ריביות מיותרות בחייו גורמת לי בחילה...
יש באפשרותי לתת לו כסף בכדי לעזור לו לחסל את המינוס, אבל ברור לי שזה לזרוק כסף לרוח. עדיף שאוכל לעזור במקרה שהוא באמת יצטרך.
עצוב... לתת כסף באמת לא יהיה הפיתרון כי לא פתרנו את הגורם למינוס.
גם העובדה שהוא מתגאה בזה לא עוזרת. תן לי לנחש, הוא גם זרק משהו בסגנון "הפקידה בבנק לא ישנה בזכותי"?

השם של השרשור הזה מאד מוזר בעיני.
למה שיציאה צרכניסטית תטריף אותי?
שכל אחד יעשה מה שטוב לו
מוסיף ומעלה.
חג שבועות זה אחלה זמן לסגור את השרשור הזה לאלתר.

ימים שקטים לכולם וחג שבועות שמח!

תן לי לנחש, הוא גם זרק משהו בסגנון "הפקידה בבנק לא ישנה בזכותי"?
דומה, משהו בסגנון "גם הבנק צריך להרוויח" ועל כך הוספתי "על הגב שלך"...

מוסיף ומעלה.

אחרי שסגרו ככה את "האם הקריסה הגדולה הגיעה?"
אי אפשר להפרד מעוד שרשור נוסטלגי כזה :)

השם של השרשור הזה מאד מוזר בעיני.
למה שיציאה צרכניסטית תטריף אותי?
שכל אחד יעשה מה שטוב לו
פלוס 1.
דרך אגב, האם זה הופך את החיים של ה״בזבזנים״ לפחות מאושרים ? כל אחד חי את חייו בדרך שלו. אתה רוצה לחסוך לעתיד ושאיפת חייך היא לפרוש בגיל 50 ? מגניב. אתה רוצה לחיות את הרגע ולהנות עכשיו מהחיים וכשהעתיד יגיע, נדאג ? גם טוב.
כל עוד חי את חייו מבלי לעבור על החוק. שיהיה לו בהצלחה.

מוסיף ומעלה.

שלומי, זה שרשור מתגלגל ומתעדכן וגם בקטנה - הומוריסטי
אתה מוזמן לפרוש מהשרשור הזה [לאלתר].
חג שמח ושקט.

ואכן כך במשפחות שלנו, אנשים שחיסכון והתייעלות בשבילם הן מילים גסות, שוק ההון זה הימרים, מינוס זה משהו שלכולם יש והכי חשוב זה לקנות דירה למגורים ושתהיה כמה שיותר שופונית. אלה אנשים שלדעתי צריכים לקחת משכנתא עד 120 כי רק כך הם "ישקיעו" מבחירה בעתיד שלהם במקום לשרוף כל שקל שנקלע לחיקם.

הטענה העיקרית שלהם זה שתשלום שכירות זו זריקת כסף לפח, וספציפית חמי חוזר על השטות הזו שוב ושוב ומציק לנו הכי הרבה בנושא, בו בזמן שהכסף literally בורח לו מבין האצבעות והוא משלם 100-200₪ בחודש רק על הריבית על המינוס. ניסיתי להסביר לו בהגיון שזה לא תקף אלינו ושאין לו מה לדאוג וכו' ואפילו הראתי לו את האקסולידית שלנו. הוא היה בשוק מרמת ההוצאה הקטנה אבל זה לא עזר.
גם לא עזר שעברתי איתו ביד2 מודעות באיזור וחישבנו במחשבון את העלות האסטרונומית.

ספציפית אנחנו גרים במרכז העיר, איזור שאנחנו יודעים שבעוד שנה כשתתרחב המשפחה לא נרצה לגור בו יותר, מה גם שאחרי השנה האחרונה שוק העבודה התגמש ואם נצטרך להגיע רק יום יומיים למשרד, אין לנו בעיה לנצל את זה כדי לגור בישוב פריפריאלי/מזכה מס ובכלל אנחנו עדיין לא יודעים איפה (ואם) נרצה להשתקע.
הרחבה אפשר למצוא כאן.
הקישור המצורף לא נפתח לי, תוכל לקשר שוב?

אני אגיד את זה...
"דיור למשתכן" זה חרא דבר וכל מי שמחפש מגיע לו.
מספר המשפחות שפונות אלינו תוך כדי מגורים ב"דיור למשתכן" הוא לא פרופורציונלי לכמות הבניה.
נתנו להם 90% משכנתה, לשלם לפני כניסה לדירה מה שגורר אותם לתשלום משכנתה + שכירות בדרך.
וכן, אני יודע שאפשר תמיד למצוא את מי שדווקא כן הצליח ברכישה ותפס מחיר... כנראה שהיה יכול לקנות דירה בלי זה.
אולי פחות חדר, אולי קומה ~ שתיים נמוך יותר.

אני אגיד את זה...
מספר המשפחות שפונות אלינו תוך כדי מגורים ב"דיור למשתכן" הוא לא פרופורציונלי לכמות הבניה.
נתנו להם 90% משכנתה, לשלם לפני כניסה לדירה מה שגורר אותם לתשלום משכנתה + שכירות בדרך.
וכן, אני יודע שאפשר תמיד למצוא את מי שדווקא כן הצליח ברכישה ותפס מחיר... כנראה שהיה יכול לקנות דירה בלי זה.
אולי פחות חדר, אולי קומה ~ שתיים נמוך יותר.
פונות אליכם בתור מה?

אני מסכים איתך שזה נכון שזה יכול להפיל הרבה משפחות
אבל לא הם אשמות אלה המדינה

בסוף האדם הממוצע (לא מי שגולש פה כמובן) רוצה דירה בבעלות, ולא יודע באמת למצוא "מציאות" לבד
באה המדינה ואומרת לו - אני מסבסדת לך הנחה של 20-30 אחוז
כדאי לך לקנות את הדירה הזאת גם במחיר, גם בתנאים וגם ברשת ביטחון/ פיקוח של המדינה
וזה כמובן רק לך בכלל הסטאטוס שלך ולא פתוח לכל האוכלוסיה / כרישי נדל"ן
בנוסף התענוג הזה תכיו יסגר בממשלה הבאה
מחירי הדיור רק ממשיכים לעלות אם כתבות על בסיס יומי כמה זה צפוי להמשיך

אני חושב שהמדינה היתה צריכה להעמיד שירותי יעוץ בחינם/ לחייב לייעוץ לפני קניה
או מנגד לא לאפשר משכנתא 90 אחוז (מה שבפעול מייצר משכאנתאות ב100-110 אחוז מימון)

פחות חדר זה לא עניין של מה בכך, אתה לא מסכים?
השאלה אם המשפחה צריכה כיום 3 חדרים וקופצת ל-4~5 חדרים, לעתיד, או שצריכה 5 חדרים ומצטמצמת ל-4 חדרים.
ואם במקום קומה 3, עולים לקומה 12.
וכשנכנסים לדירה, צריך להחליף מטבח? צריך. ומה עם המזגן? גם.
וצריך לקנות ריהוט חדש...

אז עדכון קטן...
רק התחלתי עם המשפחה והם כבר עמוק בתהליך של מחזור הלוואות, על מנת להוריד עלויות מימון.
הסברתי להם ש-פעמונים מטפלים בגודל החזר רק אחרי כמה חודשים, כשרואים שהמשפחה אכן מחוייבת לתהליך, אבל הם כבר התחילו לפני שפגשתי אותם והם יודעים שיורידו עלות של 1,000 שח בהחזר החודשי - ניחא.
התקשרו היום לומר שקיבלו את ההלוואה הגדולה (X) וסגרו את ההלוואה הגדולה (0.6X) ואת ההלוואה השניה ימשיכו לגרור (0.3X) כי היא רק ל-3 שנים ויש להחליף סלון...
לא... אנשים.
חייבים לצחוק, כי כואב לשמוע את השטויות.

אז עדכון קטן...
רק התחלתי עם המשפחה והם כבר עמוק בתהליך של מחזור הלוואות, על מנת להוריד עלויות מימון.
הסברתי להם ש-פעמונים מטפלים בגודל החזר רק אחרי כמה חודשים, כשרואים שהמשפחה אכן מחוייבת לתהליך, אבל הם כבר התחילו לפני שפגשתי אותם והם יודעים שיורידו עלות של 1,000 שח בהחזר החודשי - ניחא.
התקשרו היום לומר שקיבלו את ההלוואה הגדולה (X) וסגרו את ההלוואה הגדולה (0.6X) ואת ההלוואה השניה ימשיכו לגרור (0.3X) כי היא רק ל-3 שנים ויש להחליף סלון...
לא... אנשים.
חייבים לצחוק, כי כואב לשמוע את השטויות.
שאלה רצינית, למה אנשים כאלה פונים מראש לפעמונים
מניח שאם הם יודעים למחזר הלוואות אז יש להם מספיק ידע
ואם הם מחליפים סלון אז כנראה מהמצב כללי גם טוב יחסית
וככל הנראה הם לא רוצים לשנות דפוסים
אז למה הפניה - זה לא טרחה גדולה יחסית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה