• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr?

Panic

משתמש רגיל
דירוג
84
היי,

למישהו יצא להתנסות בעבודה דרך פייבר?
לאחרונה התחלתי לתת שם שירותים, לרוב זה יוצא לי שכר ממש מגוחך על לא מעט עבודה.. אבל אני מקווה להשתפר ולהתייעל, בד"כ אני גם מאוד נהנית אז פחות מפריע לי להשקיע טיפה. אבל נפלתי על משהו שקיבלתי עליו 10$ (8$ בפועל) ועבדתי עליו יותר מ-10 שעות במצטבר ובנוסף הלקוח היה קרצייה בלתי נסבלת וחששתי שישים לי פידבק שלילי.
אבל מה שמטריד אותי כרגע הוא ענייני המיסים.
אני עוסקת מורשה. מה זה אומר לגבי ההכנסות מפייבר? מה-4$ שאני מרוויחה אני צריכה עוד להוריד מע"מ? הם חברה ישראלית (ולכן אם אני מזמינה דרכם משהו אני צריכה להוסיף מע"מ). אם כל הלקוחות שלי שם אינם ישראלים, אז אני לא צריכה להפריש מע"מ? האם מספיק שאוציא חשבונית רק כשאני מושכת כסף או שאני צריכה להוציא חשבונית על כל 4$ שאני כביכול הרווחתי.
באופן כללי לא אתנגד לקבלת עצות לעבודה עם הדבר הזה..
שאלה שלא קשורה לכסף - אם אני לא נותנת בגיג אופציה של תיקון, אז למה ללקוח יש אפשרות לדרוש שוב ושוב תיקונים?? אני אשאל את פייבר על כך.. אבל אולי מישהו פה יודע. וגם - מתי לעזאזל אני אוכל להעלות את מחיר הבסיס?

תודה :)

ראשית, את חשבונית המס (עם או בלי מע"מ- ראי בסעיף הבא) עלייך להוציא מייד עם העברת הכספים לזכותך. אין קשר לשאלה באם משכת את הכסף או לא. ממה נפשך- את יכולה כלל לא למשוך את הכסף במשך שנים! נראה לך שמס הכנסה ימתין?

לגבי המע"מ: בדרך כלל אם הלקוח ישראלי, את חייבת להוציא חשבונית מס הכוללת מע"מ (יש דרך לבקש ממנו להוסיף את המע"מ לסכום?). אם הלקוח מחו"ל, ברוב המקרים אין שם מע"מ (ליתר דיוק: מע"מ בשיעור אפס).

אגב, שימי לב שהכנסותייך הן 10$ וכנגד זה יש לך הוצאות של 2$

מהצד של הלקוח, אני רשום כישראלי ולא מקבל אף פעם סעיף מע״מ בחשבונית- יש את מחיר העבודה, עמלת פייבר וזהו.
בנוגע לתיקונים- ללקוח אין אפשרות לדרוש אינסוף תיקונים. אני רואה הרבה מוכרים שמגבילים במודעה את התיקונים ל2/3 פעמים, ויש כאלו שמופיע unlimited revision. תבדקי את זה.

זה נראה קצת כמו לעבוד עבור ממש מעט כסף מרפרוף קל באתר

זה נראה קצת כמו לעבוד עבור ממש מעט כסף מרפרוף קל באתר
תלוי מאוד כמה זמן לוקח לך לעשות משהו, ותלוי מאיפה אתה (הגיוני לראות יותר אנשים ממדינות מתפתחות מאנשים במדינות מפותחות, בעיקר בעבודות שהן יותר Time consuming).
פאניק, ממליץ לך לבדוק אם את יכולה להציע את השירותים שלך בפלטפורמה סבירה יותר, יש הרבה פלטפורמות ל-outsourcing.

ראשית, את חשבונית המס (עם או בלי מע"מ- ראי בסעיף הבא) עלייך להוציא מייד עם העברת הכספים לזכותך. אין קשר לשאלה באם משכת את הכסף או לא. ממה נפשך- את יכולה כלל לא למשוך את הכסף במשך שנים! נראה לך שמס הכנסה ימתין?

לגבי המע"מ: בדרך כלל אם הלקוח ישראלי, את חייבת להוציא חשבונית מס הכוללת מע"מ (יש דרך לבקש ממנו להוסיף את המע"מ לסכום?). אם הלקוח מחו"ל, ברוב המקרים אין שם מע"מ (ליתר דיוק: מע"מ בשיעור אפס).

אגב, שימי לב שהכנסותייך הן 10$ וכנגד זה יש לך הוצאות של 2$
אל תקשיבי לו.

דברי עם רואה החשבון שלך, אני חושב שאת יכולה בסוף תקופה מסויימת להוציא חשבונית אחת. אבל אני לא מייעץ כמובן. את הרי לא מושכת את הכסף ישר נכון? זה מצטבר הרי..

לפעמים יוצא לי להשתמש בפייבר בתור לקוח עבור עיצוב לוגו או משהו דומה, דעתי האישית היא שאם מישהו כבר ממש נודניק עדיף לשחרר אותו לדרכו ולשכוח ממנו. עדיף להתרכז (ברוב) הלקוחות שהם נורמלים. לא רק בפייבר, בכל עסק - הרבה יותר משתלם לאבד לקוחות זבל מאשר לנסות לרצות אותם.

לגבי מע"מ, דברי עם הרואה חשבון שלך, העסק שלי אמנם לא מקבל כסף מפייבר, אבל אני מקבל אותו מחו"ל. ואני לא משלם מע"מ (לצערי זה לא תורם לי בכלום). בגדול את צריכה להוכיח שההכנסות לא קשורות לישראל אני חושב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ איך לנהל תקציב ביתי כשהמשכורת נכנסת פתאום מאוחר צרכנות פיננסית 23
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
N איך לנהל עובדים ומשימות בצורה יעילה? אוף טופיק 10
S משתמשי ספארק - האם אפשר לנהל תתי תיקים באותו החשבון? (לילד ושלנו) שוק ההון 3
E מחפש המלצות לאפליקציות שאפשר לנהל בהם השקעות וקריפטו שוק ההון 6
ס איך לשקלל, לנהל ולאזן תיק השקעות משולב דירה (נדל''ן) שוק ההון 4
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
ה איפה עדיף לנהל תיק השקעות שוק ההון 73
Liron2035 האם אפשר לנהל את קרן ההשתלמות דרך IB? שוק ההון 5
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
N איך לנהל את הפיננסים שלי בארץ כשגרים בחו״ל? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ג פורשים לפנסיה יוכלו לנהל כספי פרישה בעצמם מעבר לקצבת הבסיס בקופת גמל פטורה ממס צרכנות פיננסית 0
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
G ענייני קיזוז מס מיסים 6
R סגירת עסק באמצע שנה ענייני מיסוי אוף טופיק 2
Galita ענייני מיסוי הקשורים להפקדה עצמאית לפנסיה בזמן מגורים בחו"ל מיסים 0
א ענייני פנסיה והתקשרות עם קרן פנסיה שלא דרך סוכן צרכנות פיננסית 8
S איך מדווחים מיסים מ IBKR מיסים 1
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
מ תשלומי מיסים לIRS מIB מיסים 15
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
D מיסים בinteractive. מיסים 8
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
deussex שאלה על החלפת דירות שניות - מיסים נדל"ן 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
D חומר קריאה על מיסים פוסטים מאיכות נמוכה 5
T חרדים-לא משלמים מיסים (?)/לא תורמים למדינה (?) צרכנות פיננסית 0
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
משתמש מחוק 9 מיסים ובפרט מס עזבון שוק ההון 7
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
Tsachi01 עובד כשכיר וגם כעצמאי במקביל - מיסים מיסים 4
א מיסים על דירה שניה נדל"ן 1
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה