• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לנהל את הפיננסים שלי בארץ כשגרים בחו״ל?

nataliep

משתמש רשום
דירוג
1
כרגע אני גרה ועובדת בגרמניה, מדינה עם אמנת מס עם ישראל, כלומר אני משלמת בערך 100 ש״ח לחודש בארץ כי את המס אני משלמת מהמשכורת הגרמנית. יש אנשים במצב דומה?
איך אתם מנהלים את הפיננסים שלכם בארץ - משלמים את המס הזה וזהו?
אולי עדיף להרשם כפרילאנסרית ולעשות עבודות קטנות מדי פעם?
אני לא בטוחה מה השאלות הנכונות לגגל, אשמח לטיפים ממי שכבר חקר.
תודה!

מקווה שזה הפורום הנכון.

אני לא מומחה גדול בנושאים הללו אבל למיטב הבנתי אם את לא מתגוררת בישראל בפועל אז את לא צריכה לשלם מס בישראל בכלל בלי קשר לאמנת המס.
אני חושב שכדאי שתבדקי את זה.

מה שדעת כתב. אם אינך מתגוררת בישראל אינך חייבת בתשלום מס הכנסה על המשכורת הגרמנית שלך בארץ.

בניגוד למשיבים מעלי אני חושב שלא ניתן לענות בפסקנות שכזו, וגם לא נכון לענות כך בנושאים סבוכים כמו מיסוי בינלאומי.
יש כאן משתנים שונים בגינם יתכן ומי שמתגורר בחו״ל כן יהיה חיב בתשלום בארץ: תלוי מה התושבות שלך לפי מס הכנסה, מה בדיוק כתוב באותה אמנה בין המדינות, האם את מפיקה הכנסה גם בישראל, ועוד. לא ניתן לענות לשאלתך ללא פרטים נוספים וגם אז יש להתייעץ עם רו״ח שמבין במיסוי בינלאומי.

מצטרף לאורי, הנושא של הגדרת התושבות גם משנה בזכויות עתדיות בביטוח בריאות ממלכתי(רק תושבים מבוטחים לא כול אזרח)
ועוד נושאים, הקביעה של תושבות גם לא קשיחה ויש עורכי דין שמתמכים בתחום.

אני אקלל אותך כמו שנהוג לקלל אותי -
שתשלמי 100,000 שח בחודש מס הכנסה.

מציעה שתשאלי רוא"ח מומחה לעניין הזה. ברגע שיש אמנת מס, הכללים טיפה משתנים.לפי דעתי שלא מלומדת, יש ל אפשרות לקבל exemption מתשלום מס בישראל אם את מצהירה על מקום מגורים קבוע שעולה על X ימים בשנה מחוץ לגבולותיה. שוב, זו שאלה חוקית ועדיף להייעץ עם מישהו שיש לו הסמכה לענות לך.

כיוון שיש אמנת מס את משלמת את המס על פרנסתך בגרמניה ולא בישראל, במידה ויש לך הכנסה בארץ את חייבת במס בארץ, במידה ולא אז את פטורה. ה100 ש"ח שאת משלמת בארץ זה כנראה ביטוח לאומי וזה המינימום, במידה ותותרי על התושבות בארץ אז גם לא תשלמי את זה, אבל, קחי בחשבון שאם תחזרי לארץ פחות מחמש שנים בחו"ל את תאלצי לשלם כופר על מנת לקבל את זכויותך בארץ, כל הנושא מוסבר יפה באתר של ביטוח לאומי. בכל מקרה עדיף להתייעץ עם מומחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
Liron2035 האם אפשר לנהל את קרן ההשתלמות דרך IB? שוק ההון 5
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
צ איך לנהל תקציב ביתי כשהמשכורת נכנסת פתאום מאוחר צרכנות פיננסית 23
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
N איך לנהל עובדים ומשימות בצורה יעילה? אוף טופיק 10
S משתמשי ספארק - האם אפשר לנהל תתי תיקים באותו החשבון? (לילד ושלנו) שוק ההון 3
E מחפש המלצות לאפליקציות שאפשר לנהל בהם השקעות וקריפטו שוק ההון 6
ס איך לשקלל, לנהל ולאזן תיק השקעות משולב דירה (נדל''ן) שוק ההון 4
ה איפה עדיף לנהל תיק השקעות שוק ההון 73
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
P איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ג פורשים לפנסיה יוכלו לנהל כספי פרישה בעצמם מעבר לקצבת הבסיס בקופת גמל פטורה ממס צרכנות פיננסית 0
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה