• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להחליט איפה להשקיע

Strike

משתמש רשום
דירוג
0
היי!
השקעתי 20,000 בS&P מחקה וS&P מנוטרל מדד.
אני רוצה להמשיך להשקיע עוד כסף.
איך אני יכולה להחליט מה הצעד הבא שלי?
אם לשים עוד על אותו דבר? לשים על משהו דומה אחר? משהו אחר לגמרי?
איך אני מגיעה להבנה נכונה של פיזור? כמה מינימום כדאי לי לשים על משהו?
קצת כללי ומפוזר, ועדיין אשמח לתשובות.
תודה

קצת כללי ומפוזר, ועדיין אשמח לתשובות.
כל התשובות נמצאות בבלוג בצורה ברורה ומסודרת. מומלץ להשקיע את הזמן בקריאה של הפוסטים לפני שאתה רץ להחליט מה לשים איפה.

איך אני יכולה להחליט מה הצעד הבא שלי?
האסטרטגיה הפופולרית (נקרא לזה כך) בהשקעות פאסיביות ארוכות טווח מכונה הקצאת נכסים
דהיינו, ע"פ גישה זו -- את לא אמורה להחליט בכל פעם "מה הצעד הבא" - אלא את אמורה להחליט מראש מה יהיו כל הצעדים הבאים שתבצעי - והם כולם יגזרו מאותה "מדיניות השקעות" שהחלטת עליה בהתחלה. כל עוד לא החלפת מדיניות - הצעד "הבא" מוכתב לך על ידה.

כתוב על זה המון בבלוג (ובמקומות נוספים).

אם לשים עוד על אותו דבר? לשים על משהו דומה אחר? משהו אחר לגמרי?

כאמור, ברגע שתהיה לך מדיניות השקעות סדורה, לא תהיה לך התלבטות - ישאר לך רק לדבוק במדיניות הנ"ל (או להחליף אותה, אם תחליטי לעשות כן).

איך אני מגיעה להבנה נכונה של פיזור? כמה מינימום כדאי לי לשים על משהו?
בשביל זה את יכולה להשתמש בסימולטורים ובקריאה מקיפה על כל אחד מסוגי הנכסים הרלוונטים (מניות, אג"ח, זהב, סחורות, נדל"ן, מט"ח, מזומן, פקדות בנקאיים, מטבעות דיגטליים וכו').
הסימולטורים יכולים לעזור לך לראות כיצד הקצאה מסויימת של ניירות ערך - הייתה "מתנהגת" (בעבר) לו היית נוקטת בה -
הן מבחינת התשואה והן מבחינת התנודתיות והסיכון.

כמובן שהתנהגות עבר לא מעידה על העתיד, אבל נכסים מסוגים שונים (ASSET CLASSES) נוטים לשמור על התכונות הבסיסיות שלהם

עוד קונספט שחשוב להכיר הוא ה-קורלציה בין נכסים שונים. אחת הסיבות החשובות לפיזור נכסים היא שהקורלציה ביניהם היא לא מושלמת (ולפעמים אפילו מנוגדת). המשחק הזה עם הקורלציות יכול לאפשר לבנות תיק שיהיה (לפחות בתקווה, ע"פ ביצועים היסטוריים של עשורים אחורה) חסין יותר בפני קטסטרופות: ירידה חדה בחלק אחד של התיק לא בהכרח תלווה בירידה גם בחלקים האחרים (ואולי אף תהיה בהם עליה).

לא מייעץ / ממליץ / וכו' - רק משקף את הגישה שאותה הבלוג מקדם.

בהחלט השקעתי זמן בקריאה. בסך הכל מעוניינת בלשמוע מאנשים נוספים
תרשי לי להעיר שזה לא נשמע כך. את משתמשת בטרמינולוגיה של הימורים במקום בכזו של תכנון מראש והשקעה. ממליץ שוב לקרוא בצורה מסודרת.

האסטרטגיה הפופולרית (נקרא לזה כך) בהשקעות פאסיביות ארוכות טווח מכונה הקצאת נכסים
דהיינו, ע"פ גישה זו -- את לא אמורה להחליט בכל פעם "מה הצעד הבא" - אלא את אמורה להחליט מראש מה יהיו כל הצעדים הבאים שתבצעי - והם כולם יגזרו מאותה "מדיניות השקעות" שהחלטת עליה בהתחלה. כל עוד לא החלפת מדיניות - הצעד "הבא" מוכתב לך על ידה.

כתוב על זה המון בבלוג (ובמקומות נוספים).

כאמור, ברגע שתהיה לך מדיניות השקעות סדורה, לא תהיה לך התלבטות - ישאר לך רק לדבוק במדיניות הנ"ל (או להחליף אותה, אם תחליטי לעשות כן).

בשביל זה את יכולה להשתמש בסימולטורים ובקריאה מקיפה על כל אחד מסוגי הנכסים הרלוונטים (מניות, אג"ח, זהב, סחורות, נדל"ן, מט"ח, מזומן, פקדות בנקאיים, מטבעות דיגטליים וכו').
הסימולטורים יכולים לעזור לך לראות כיצד הקצאה מסויימת של ניירות ערך - הייתה "מתנהגת" (בעבר) לו היית נוקטת בה -
הן מבחינת התשואה והן מבחינת התנודתיות והסיכון.

כמובן שהתנהגות עבר לא מעידה על העתיד, אבל נכסים מסוגים שונים (ASSET CLASSES) נוטים לשמור על התכונות הבסיסיות שלהם

עוד קונספט שחשוב להכיר הוא ה-קורלציה בין נכסים שונים. אחת הסיבות החשובות לפיזור נכסים היא שהקורלציה ביניהם היא לא מושלמת (ולפעמים אפילו מנוגדת). המשחק הזה עם הקורלציות יכול לאפשר לבנות תיק שיהיה (לפחות בתקווה, ע"פ ביצועים היסטוריים של עשורים אחורה) חסין יותר בפני קטסטרופות: ירידה חדה בחלק אחד של התיק לא בהכרח תלווה בירידה גם בחלקים האחרים (ואולי אף תהיה בהם עליה).

לא מייעץ / ממליץ / וכו' - רק משקף את הגישה שאותה הבלוג מקדם.
תודה! עזרת לי לעשות עוד קצת סדר בדברים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך להתגבר על הפחד ועל חוסר היכולת להחליט? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
ה מתקשה להחליט מה ללמוד התפתחות אישית 7
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
כ התבקשתי להחליט האם להצטרף לפוליסה כלשהי ולא הבנתי כלום. אשמח לשמוע את דעתכם צרכנות פיננסית 11
P החלטתי לא להחליט :( שוק ההון 3
E VT או בלאקרוק - מתקשה להחליט שוק ההון 111
adamshalev איך להחליט אם נכס הוא מיותר בתיק או לא? שוק ההון 15
Stardust סניף בנק הקרוב לבית או לעבודה? עיזרו לי להחליט :) צרכנות פיננסית 8
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה