• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

VT או בלאקרוק - מתקשה להחליט

esng.33

משתמש רגיל
דירוג
43
היי,

אני מנסה למצוא את הבחירה האופטימלית להשקעה במדד רחב.
אני מודע לכך שאני לא משווה תפוחים לתפוחים (מדד אמריקאי מול עולמי), אבל אשמח בכל זאת לשמוע לדעתכם.
לחלק המנייתי בתיק אני מתלבט בין 2 אפשרויות:
1. iShares Core S&P500 של בלאקרוק
2. VT

היתרונות לבחירה בבלאקרוק -
1. קניה בשקלים בבית השקעות ישראלי
2. אין צורך להתעסק עם מיסוי
3. קרן צוברת
4. אין מס ירושה

היתרונות -
1. מדד רחב יותר
2. דמי ניהול זולים יותר

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי בחירה בין השתיים.

שקלת לשלב s&p500 של בלקרוק עם עוד קרן כמו VXUS בשביל הפיזור מחוץ לארה"ב?
*לא חושב או יודע מה עדיף, סתם מתעניין ..

ככלל, שתי האופציות מאוד פשוטות והגיוניות. אופציה 1 היא קצת יותר "לעצלנים" (פשוטה יותר לתפעול, אבל פחות "איכותית" מבחינת פיזור ואולי גם דמי ניהול). אופציה 2 מעולה אבל דורשת טיפה יותר מאמץ.
3. קרן צוברת
4. אין מס ירושה
אפשר לקנות vt בבית השקעות ישראלי. אין צורך להתעסק עם מיסוי, ויש אולי פחות סיכון למס ירושה (?), אבל עמלות המרה גבוהות יותר.

כדאי גם לחשוב על האופציה של בלקרוק s&p+Europe+emerging markets. שלושת הקרנות נסחרות בשקלים בארץ, אבל פיזור יותר רחב. מצד שני, אתה מפסיד את יפן, שאר אסיה, וקנדה.

אפשר לשלב את האופציה עם קניה של vpl(ואנגרד אסיה) בבית השקעות בארץ, ואז יש פיזור עולמי טוב, אין בעית מיסוי, ו 90% מהתיק בשקלים. מצד שני, יש החזקה של 4 קרנות במקום 1.

לואנגרד יש קרן extended market שמשלימה את s&p 500 ל vti. תוסיף לזה vxus כמו שהציעו וסגרת את כל העולם.
לדעתי פותש דווקא הציג את האופציות יפה. אם קונים vxus ב ib ומתעסקים עם כל הנושא של מיסים, כבר עדיף לקנות vt. מה גם שיש פטור מדמי ניהול ב 100000$ ויותר קל להגיע בלי לפצל הפקדות לשניים. על פי הסימולציה של @דור דורים, היתרון של האירית זה רק אחרי 39 שנים.

מצד שני, גם מאוד מסכים עם
הכלל הכי מוצלח לקבלת החלטה במקרים בהם מאוד מתלבטים: זה לא משנה, פשוט תבחר אחד

הכלל הכי מוצלח לקבלת החלטה במקרים בהם מאוד מתלבטים: זה לא משנה, פשוט תבחר אחד.

זו הסיבה שאני פתחתי חשבון בבית ההשקעות ישראלי ורכשתי תמהיל של קרנות black rock spx, europe , em. בסכומים הקטנים שלי לפצל לחשיפה לתחומים אחרים, מניות קטנות \ שווקים נוספים פשוט לא משתלם ( בגלל האחוזים הנמוכים)

החלטתי ללכת על משהו פשוט כי נמאס לי להתלבט גם אם זה לא אופטימלי זה עדיין עדיף לאין שיעור על לא לעשות כלום.

כמובן שאיני ממליץ על רכישה של כל נייר ערך. פשוט חולק איתכם את התהליך שאני עברתי.

הפיתרון שלי הוא לקנות את בלאקרוק s&p500 בחשבונות הפטורים ולתת העדפה לVXUS בחשבון הממוסה על מנת לשמור על היחס העולמי.

• אהבתי
Reactions: XpH
הפיתרון שלי הוא לקנות את בלאקרוק s&p500 בחשבונות הפטורים ולתת העדפה לVXUS בחשבון הממוסה על מנת לשמור על היחס העולמי.
לדעתי טעות. עדיף לקנות בלאקרוק Europe+em בפטור ו vti+vpl בממוסה.
מבחינת מיסוי דיוידנדים, עדיף לכסות את ארהב באמריקאית ואת אירופה באירופאית. בנוסף, זה מכסה את כל השוק האמריקאי ולא רק s&p.

לדעתי טעות. עדיף לקנות בלאקרוק Europe+em בפטור ו vti+vpl בממוסה.
מבחינת מיסוי דיוידנדים, עדיף לכסות את ארהב באמריקאית ואת אירופה באירופאית. בנוסף, זה מכסה את כל השוק האמריקאי ולא רק s&p.

אפשר הסבר על ההבדל במיסוי דיבידנדים? שאני אוכל לחשב אם האופטימיזציה שווה את השינוי ואת ההתעסקות ביותר ניירות.

אפשר הסבר על ההבדל במיסוי דיבידנדים? שאני אוכל לחשב אם האופטימיזציה שווה את השינוי ואת ההתעסקות ביותר ניירות.
ראה כמה חישובים כאן: https://www.hasolidit.com/kehila/threads/blackrock-vs-vanguard-שווקים-מתפתחים.12633/

בקצרה, בכיסוי אמריקה, האמריקאית לא משלמת דיוידנדים, ואתה משלם 25%. האירית משלמת 15%, אבל אתה לא משלם. במכירה, אתה משלם כפל מס על הדיוידנדים. עפי סימולציה, האמריקאית מובילה ב 38 שנים ראשונות, אח''כ האירית.
בכיסוי אירופה, על סמך נתונים שהבאתי מהדוחות השנתיים (אבל לא בטוח שכדאי לסמוך עליהם), האמריקאית משלמת כ 9% מס, ואז אתה משלם עוד 25%. האירית משלמת רק כ 7%, אבל אתה לא משלם. עפי סימולציה, יתרון לאירית החל משנה ראשונה.

על פי הסימולציה של @דור דורים, היתרון של האירית זה רק אחרי 39 שנים.
אפשר לקבל רפרנס לסימולציה?
אז בעצם, אם אני מוריד את היתרון של הצבירה, ונניח שנושא המיסוי פחות בעייתי מבחינתי.
זה משאיר אותי עם היתרון של המס עזבון לבלאקרוק, לעומת היתרון בפיזור העולמי ודמי הניהול הנמוכים של vt.
אני נוטה כרגע ל vt (במקרה הכי גרוע עם ביטוח על סך המס ירושה).

אפשר לקבל רפרנס לסימולציה?
ראה לינק לשירשור הודעה מעליך. יש שם לינק לסימולציה. ממליץ בחום (אסור להמליץ :>) לקרוא את כל השרשור כדי להבין את ההנחות והמגבלות שלהם.

בקצרה, בכיסוי אמריקה, האמריקאית לא משלמת דיוידנדים, ואתה משלם 25%. האירית משלמת 15%, אבל אתה לא משלם. במכירה, אתה משלם כפל מס על הדיוידנדים. עפי סימולציה, האמריקאית מובילה ב 38 שנים ראשונות, אח''כ האירית.
דווקא זה אומר שעדיף להשקיע בארה"ב דרך קרן אירית בחשבון פטור. זו האופציה היחידה עם 15% מס על הדיבידנד.
אלא אם כן אתה מניח שיש מגבלת סכום בפטור ומעדיף את האירופאית בגלל שהדיבידנד שם גדול יותר?

דווקא זה אומר שעדיף להשקיע בארה"ב דרך קרן אירית בחשבון פטור. זו האופציה היחידה עם 15% מס על הדיבידנד.
אלא אם כן אתה מניח שיש מגבלת סכום בפטור ומעדיף את האירופאית בגלל שהדיבידנד שם גדול יותר?
לא ממש.

נניח שאתה 30 שנים מהפרישה, ונניח ש״העולם״ כולל רק סנופי ואירופה, ושהביצועים שלהם זהים.
עפ״י הסימולציות, תיק חייב צריך להכיל VOO + BlackRockEurope. (כי VOO מרוויחה 1.2% יותר מ CSPX אחרי 30 שנה).
עכשיו צריך להחליט מה להכניס לחשבון פטור. אם תכניס את האירופאית, זה תוספת רווח של בערך 27% על החשבון הפטור.
אם תכניס את BlackRockS&P, אז הרווח הוא עדיין באיזור 27%, אבל הפסדת 1.2% כי החלפת VOO ב CSPX.

אם אתה 45 שנים מהפרישה, אז תיק חייב יכיל BlackRockS&P + BlackRockEurope.
מכיוון שההנחה היא שהרווחים TR זהים, השאלה היא איזה מהחלקים ירוויח יותר, ואותו כדאי לשים בחשבון פטור.
עבור BlackRockS&P, יש עלות של 0.07% דמי ניהול + 15% * 2% מס דיוידנדים = 0.3% + 0.07% = 0.37%.
עבור BlackRockEurope, יש עלות של 0.12% דמי ניהול + 7% * 2% מס דיוידנדים = 0.14% + 0.12% = 0.28%.
מכיוון שהנחנו שהקרן האירופאית והקרן האמריקאית מרוויחות בנטו אותו דבר, אז BlackRockEurope קצת מובילה, ולכן עדיף לשים אותה בחשבון פטור.

תיק חייב צריך להכיל VOO + BlackRockEurope. (כי VOO מרוויחה 1.2% יותר מ CSPX אחרי 30 שנה).
פספסתי את ההנחה הזו. יש גם שיקול של מס ירושה בנוסף לכך.
אם לוקחים קרן אירית כמו CSPX עדיף להחזיק אותה בחשבון פטור.

מכיוון שהנחנו שהקרן האירופאית והקרן האמריקאית מרוויחות בנטו אותו דבר, אז BlackRockEurope קצת מובילה, ולכן עדיף לשים אותה בחשבון פטור.
בלי לחשב זה מרגיש לי כבר מאוד מאוד זניח. אבל אתה צודק.

הבעיה עם השיטה הזו שיש 3 ניירות (או 4 כולל אסיה) לעומת 1-2 בשיטות אחרות.
אני יכול להבין את היתרונות, אבל זה טיפה מבאס ככל שהשיטה מסובכת יותר.

עד היום החלופות המובילות היו VT או VTI+VXUS או IWDA+EIMI - כלומר 1-2 קרנות סל.
עכשיו עם הקרנות האיריות-ישראליות, אין מקבילה ל-IWDA וה"קירוב" עם S&P500+Europe מרגיש לי פחות נוח, אם בגלל שהוא לא מדויק ואם בגלל שהוא מורכב יותר לתחזוקה.

אגב אתה לקחת בחשבון תשלום מס כפול (15% + 25%) על CSPX?
כי זה לא מחייב המציאות. אם בפרישה אין לך הכנסות נוספות תוכל למכור ללא תשלום מס עד ניצול נקודות זיכוי כל שנה.

ובכללי אני יכול להבין את פות"ש, הוא מתלבט בין שתי אפשרויות "קלות" להשקעה - קרן אחת, שלכל אחת מהן יש חסרונות משלה. לתת לו 3-4 קרנות אולי יתן ביצועים טובים יותר, אבל זה הרבה יותר מורכב.

הבעיה עם השיטה הזו שיש 3 ניירות (או 4 כולל אסיה) לעומת 1-2 בשיטות אחרות.
אני יכול להבין את היתרונות, אבל זה טיפה מבאס ככל שהשיטה מסובכת יותר.

עד היום החלופות המובילות היו VT או VTI+VXUS או IWDA+EIMI - כלומר 1-2 קרנות סל.
עכשיו עם הקרנות האיריות-ישראליות, אין מקבילה ל-IWDA וה"קירוב" עם S&P500+Europe מרגיש לי פחות נוח, אם בגלל שהוא לא מדויק ואם בגלל שהוא מורכב יותר לתחזוקה.
מסכים בהחלט. בפרט, האופציה של VT מצויינת, זולה, ונוחה לתפעול, אלא אם אתה גיק שרוצה לסחוט שברירי אחוז ומוכן לנהל שעות של דיונים בפורום על הנושא ;)
גם האופציה של BlackRockS&P + BlackRockEurope + BlackRockEM + קרן אסיתית דרך בית השקעות ישראלי (נניח VPL) היא מצויינת, ונוחה לתפעול מבחינת טופסי מס (כי הכל מתבצע דרך ברוקר ישראלי).
ועדיין, גם לא צריך להבהל מ 4 קרנות שונות - לשמור על אחוזי ההקצאה (בערך!) אמור לקחת לא יותר מ 5 דקות בחודש/רבעון. לחלוטין לא מתכוון לפצל את החסכון ל 42 קרנות שונות, גם אם אוכל לחסוך כך עוד כמה שברירי אחוז. [אגב, אם רוצים כיסוי של כלל השוק האמריקאי צריך בנוסף ל CSPX גם את VFX, ואז זה 4 קרנות מול 3.]
בלי לחשב זה מרגיש לי כבר מאוד מאוד זניח. אבל אתה צודק.
הבדל של 0.09 לשנה מסתכם לבערך 4% אחרי 40 שנה. כמובן שביחס לקרן המקורית זה בערך 40% (אם הקרן המקורית הכפילה את עצמה פי 10). ההבדל בביצועים של הקרנות יהיה כנראה משמעותית יותר גדול - אבל אי אפשר לדעת מראש לטובת איזה קרן :roll:
אגב אתה לקחת בחשבון תשלום מס כפול (15% + 25%) על CSPX?
כי זה לא מחייב המציאות. אם בפרישה אין לך הכנסות נוספות תוכל למכור ללא תשלום מס עד ניצול נקודות זיכוי כל שנה.
אכן לקחתי בחשבון משיכה מלאה בסוף התקופה עם מס כפול. בפרישה החישוב נעשה מסובך (ואינדיוידואלי) כי על האיריות אפשר לקבל זיכוי מס. מנגד, היתרון של צבירת דיוידנדים נעלם (כי באמריקאיות אפשר להשתמש בדיוידנדים ובאיריות צריך למכור), וההפרש בדמי הניהול נשאר לטובת האמריקאיות. לא יודע להעריך מה האימפקט (או אפילו איזה הנחות צריך לעשות. המקרה היחיד שברור לי יחסית הוא שבמצב שאין פטור ממס ויש משיכת כספים במשך כמה עשורים נוספים, האמריקאיות מובילות).
אגב - ההנחה של המשיכה המלאה בסוף התקופה הופיעה בשרשור המקורי: https://www.hasolidit.com/kehila/threads/blackrock-vs-vanguard-שווקים-מתפתחים.12633/, חלק מהמגבלות שצריך להבין לפני שמסתמכים על המספרים כאן.

נערך לאחרונה ב:
לואנגרד יש קרן extended market שמשלימה את s&p 500 ל vti. תוסיף לזה vxus כמו שהציעו וסגרת את כל העולם.
זה שווה את הטרחה בשביל 0.04% וצריך לאזן כל תקופה... אם היה פתרון טכנולוגי לאיזון אוטומטי שקונה כל חודש היה שווה... מה דעתך? לדעתי עוד אלפיים מניות בשילוב של שניים לא משנה משמעותית את הפיזור

3. קרן צוברת
4. אין מס ירושה

אז לך על בלקרוק! יש לך מספיק טיעונים למה כן ו-KISS זה צריך להיות העיקרי אחרי דמי ניהול טובים.
אם אני לא טועה, הקרן הזאת מחזיקה בנכסים אמריקאיים ולכן חבות מס הירושה תכול עליך אם תגיע לסף הקובע (60K$).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y SPY או בלאקרוק? השקעה ארוכת טווח בSP500 שוק ההון 27
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
כ וואנגרד או בלאקרוק למשקיע בדולרים? שוק ההון 23
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
ברזילרו לפני השקעה ראשונה - בלאקרוק בארץ או ואנגארד באירלנד? שוק ההון 37
G ב ira עדיף קרן בלאקרוק החדשה או cspx ? שוק ההון 19
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 18
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה