• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך זה עובד? LMLP

life

משתמש רגיל
דירוג
53
שלום לכולם,
קראתי על http://seekingalpha.com/symbol/LMLP ולא הצלחתי להבין איך זה עובד.
בעיקרון, הרעיון של ETF על החברות PE שנוטות להיות עם דיבידנד וסיכון גבוה הוא נחמד, שמים חלק מאוד קטן בתיק על זה, מקבלים פיזור מנפילה אינדיבידואלית ומתפללים לטוב.
איך המינוף עובד? המיסוי? מישהו מכיר את זה?

ETN (ולא ETF!) ממונף במינוף חודשי של פי 2 על מדד של MLPים.
עשה לעצמך טובה ותתרחק מזה.
אם אתה רוצה להחשף לתחום יש לך את AMLP או עוד ETFים פה:
http://etfdb.com/etfdb-category/mlps/
קח בחשבון שבאחזקת MLP בETF או ETN יש לך מיסוי כפול על ההכנסות ודמי ניהול גבוהים, תקרא:
http://etfdb.com/master-limited-partnerships-mlp-etfs/tax-treatment-of-mlp-etfs-etns/

איך המינוף עובד?
בתחילת כל חודש התעודה "לווה" 100% בריבית ידועה, ו"רוכשת" מניות בכמעט 200%. בסוף החודש התעודה "מוכרת" ו"פורעת".
המדד אחריו עוקבת התעודה מתנהג כאילו הפעולות במרכאות, בוצעו.

מקבלים פיזור מנפילה אינדיבידואלית
מקבלים רגישות למחיר של סקטור אחד (מצומצם מאוד), שבהחלט עשוי לרדת לאפס (אם יש ירידה תוך חודשית של 50%).

שנוטות להיות עם דיבידנד
בדוק אם המדד מכיל דיבידנדים.

עשה לעצמך טובה ותתרחק מזה
ההחלטה האם להתמנף צריכה להיות בלתי תלויה בנייר או בכלי. משנבחר שיעור המינוף, יש לבחון את האפשרויות הבאות:
  1. הלוואה מהברוקר.
  2. הלוואה חיצונית.
  3. נגזרים.
  4. נירות ערך ממונפים.
לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות שנדונו בשרשורים אחרים.

ETN (ולא ETF!)
!

אם אתה רוצה להחשף לתחום יש לך את AMLP או עוד ETFים
1+

קח בחשבון שבאחזקת MLP בETF או ETN יש לך מיסוי כפול על ההכנסות ודמי ניהול גבוהים
1+

תודה על התגובות @אורי ג.
נראה לי שעכשיו אני מבין יותר טוב. אכן אני הולך להתרחק מזה :)

נראה לי שעכשיו אני מבין יותר טוב. אכן אני הולך להתרחק מזה :)
דווקא הסקטור נראה לי על פניו מעניין רק שצריך להבין את כל ההשלכות המיסוי והחוקיות שבאחזקה של זה.
אני אישית מוצא יתרון דווקא בלהחזיק ישירות (בברוקר בחו"ל) ואף שמתי עין על אחת (EPD).

הבנתי שזה משהו בין שותפות לחברה בע"מ אבל איזה עסקים נמצאים בהגדרה הזו?
שותפות מוגבלת לכל דבר ועניין שמוגבלת לעיסוק של שינוע, אגירה ועיבוד מוצרי אנרגיה והמוצרים הנלווים להם.
דומה מאד ליה"ש בארץ.

המדד הזה הינו אקס אנרגיה.
הצדק עימך.
כלל לא ידעתי שישנם MLPים שאינם מתחום האנרגיה.
אז @life קבל תיקון.
זה ETN של חברות שאינן עוסקות בשינוע, אגירה ועיבוד מוצרי אנרגיה והמוצרים הנלווים להם.
מרפרוף מהיר נראה שזה בעיקר קרנות גידור וקרנות PE וLBO.
מצאתי גרסה לא ממונפת של הETN הנ"ל עם טיקר FMLP, גם פה דמי הניהול הם 0.85% מפולפלים אבל איני מוצא כל מידע עליו, יש סיכוי שהוא כבר נפדה.
יתכן מאד שגם פה יש מיסוי כפול, ויתכן מאד שיש פה יתרון גדול בלהחזיק את השותפיות האלה ישירות.

אז זה בדיוק חברה בע"מ ללא יכולת הצבעה או שליטה, ממה שהבנתי גם אם יתאגדו 51% מבעלי היחידות לא יוכלו לפטר את הדירקטוריון ללא בית משפט.
זה ממש לא חברה בע"מ ובכל מקרה אין קשר ישיר בין האחוזים בשותפות או החברה לבין היכולת למנות את חברי הדירקטוריון, כל זאת נקבע בתקנון השותפות או החברה.

זה ממש לא חברה בע"מ
זה בעירבון מוגבל כי אם השותפות תפשוט רגל, מחזיק ביחידת השתתפות לא יצטרך להביא שקל מהבית, רק נכסי החברה משועבדים.

זה בעירבון מוגבל כי אם השותפות תפשוט רגל, מחזיק ביחידת השתתפות לא יצטרך להביא שקל מהבית, רק נכסי החברה משועבדים.
לא השותף הכללי וגם המיסוי שונה לחלוטין.

לא השותף הכללי וגם המיסוי שונה לחלוטין.
אם אני לא טועה השותף הכללי הוא בד״כ ישות ריקה. הבעלים מוגנים בחברת ניהול בע״מ שמקבלת רישיון לנהל את כספי השותפות עבור השותף הכללי.

אם אני לא טועה השותף הכללי הוא בד״כ ישות ריקה. הבעלים מוגנים בחברת ניהול בע״מ שמקבלת רישיון לנהל את כספי השותפות עבור השותף הכללי.
השותף הכללי יכול להיות חברה בע"מ אבל אין חובה שכזו ובכל מקרה השותף הכללי אינו ישות ריקה, אין שום "מסך" בינו ובין השותפות ואפשר לתבוע אותו ישירות על מחדלים וכו', אני חושב שיש גם תקדימים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
ramiv עובד בארץ והמעסיק מחו"ל איך זה עובד? התפתחות אישית 4
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א מיסוי חשבונות בחו"ל, איך זה עובד ? מיסים 8
M קרן מחקה עם הפרשי שעות במסחר - איך זה עובד? שוק ההון 3
ה קרן מחקה 500 S&P ואיך זה עובד שוק ההון 6
unrealx ESPP - מה זה U.S. Qualifying Date ואיך המיסוי עובד? שוק ההון 3
A קרן מחקה אג"ח - איך זה עובד בפרקטיקה שוק ההון 3
N אג"ח - כיצד זה עובד ? שוק ההון 9
A המרת מטח, הטבת שער ומכרזי מכירת מטח - איך זה עובד? צרכנות פיננסית 12
כימאי קרנות מנוהלות - זה לא ממש עובד... שוק ההון 0
אשר קרנות מחקות אג"ח ממשלתי - איך זה עובד? שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה