• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות

ארנסט

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אשמח להבין כיצד מבוצע בפועל תשלום עמלות ודמי ניהול. לא הצלחתי לגמרי להבין את זה מקריאת שאלות בפורום עד כה.

נניח וחסכתי 100,000 ש"ח שאני מבקש להשקיע היום באופן הבא-

70,000 ש"ח במסלול iShares MSCI ACWI UCITS ETF (דמי ניהול 0.2)
30,000 ש"ח- חצי ZPRV וחצי ZPRV (דמי ניהול 0.3)

מה הכוונה תשלום דמי ניהול ? על איזה חלק זה משולם מתוך הרכישה הראשונית ?
אני מבין שעל ה- ZPRV ו- ZPRV יש עמלת מינימום ברכישה של 25 יורו לכל קרן (ביחד 50 יורו). הכוונה שבכל מקרה, על כל סכום שאני שם בקרנות האלה אני משלם 25 יורו לקרן ? יש דרך למנוע את זה ?

האם בנוסף לעמלות האלה יש גם עמלת קנייה/מכירת ETF באירופה באופן קבוע (מדובר בקרנות איריות) ?

האם עבור הקרנות ZPRV ו- ZPRV יש לי גם עמלות מרווח SPREAD בהמרת מט"ח באופן קבוע בכל רכישה ?

בקיצור- אני קצת מבולבל עם עולם העמלות ודמי הניהול.

כמה יכנס נטו לקרנות שלי על השקעה של 100,000 ש"ח בחלוקה שהגדרתי ?

תודה מראש !

תבחין.

דמי ניהול של קרן הם משהו שמשתקף בתשואה שלה. כלומר, אם היא עוקבת אחרי מדד מסויים וגובה 0.2 דמי ניהול, והמדד עלה בשנה ב-5 אחוז, אז הקרן תעלה רק ב-4.8 אחוז (עד כדי טעות עקיבה). את זה אתה לא משלם ״ישירות״, אין סכום שיורד החשבון שלך.

מרווח בהמרת מט״ח ועמלות קניה ומכירה, זה משהו שתלוי בברוקר שלך. אם יש עמלת מינימום של 25 אירו אז אתה לא משלם אותה לקרן אלא לברוקר. ברוקרים ישראלים שהם לא בנקים הם הרבה יותר זולים מבנקים, ויש ברוקרים זרים שהם הרבה יותר זולים מהישראלים. יש על זה המון שרשורים, תחפש.

אם היא עוקבת אחרי מדד מסויים וגובה 0.2 דמי ניהול, והמדד עלה בשנה ב-5 אחוז, אז הקרן תעלה רק ב-4.8 אחוז
4.79%
זה אומנם נשמע קצת קטנוני, אבל חשוב להבין שאחוזים כופלים ולא מחברים.

4.79%
זה אומנם נשמע קצת קטנוני, אבל חשוב להבין שאחוזים כופלים ולא מחברים.

אם כבר להיות קטנוני, אז זה 4.79 רק בהנחה שעליית המדד מתפזרת באופן אחיד על פני השנה :)

אם כבר להיות קטנוני, אז זה 4.79 רק בהנחה שעליית המדד מתפזרת באופן אחיד על פני השנה :)
הנקודה העיקרית היא שזה כפל.

ברור שיש עוד דברים שמשפיעים על התשואה בסוף, כמו דיוק מעקב, השאלת מניות, מיסוי וכו'.

זה לא משנה אם המדד עלה 5% ביום אחד ובשאר 0%, או שהוא עלה בצורה אחידה, הכל כפלי ומתחלף.
מאחר ודמי הניהול מחושבים יומית ולא שנתית, זה בהחלט משנה.
דוגמת קיצון: השקעה 100, המדד ירד ב-90% ביום הראשון, נשאר כך כל השנה, ועלה ב-950% ביום האחרון (סכום סופי 105). שילמת (בקירוב) 364 כפול החיוב היומי של 10, ובנוסף חיוב יומי יחיד של 105 (עריכה: שזה בקירוב גס דמי הניהול השנתיים על 10).
לעומת זאת, אם המדד עלה ב-200% ביום הראשון, יורד ב-65% ביום האחרון, שילמת 364 כפול החיוב היומי של 300, בנוסף לחיוב יומי יחיד של 105 (עריכה: שזה בקירוב גס דמי הניהול השנתיים על 300, כלומר פי 30).
עריכה: לא משנה.

נערך לאחרונה ב:
מאחר ודמי הניהול מחושבים יומית ולא שנתית, זה בהחלט משנה.
דוגמת קיצון: השקעה 100, המדד ירד ב-90% ביום הראשון, נשאר כך כל השנה, ועלה ב-950% ביום האחרון (סכום סופי 105). שילמת (בקירוב) 364 כפול החיוב היומי של 10, ובנוסף חיוב יומי יחיד של 105 (עריכה: שזה בקירוב גס דמי הניהול השנתיים על 10).
לעומת זאת, אם המדד עלה ב-200% ביום הראשון, יורד ב-65% ביום האחרון, שילמת 364 כפול החיוב היומי של 300, בנוסף לחיוב יומי יחיד של 105 (עריכה: שזה בקירוב גס דמי הניהול השנתיים על 300, כלומר פי 30).
לא חישבת את הפרט הכי חשוב: כמה כסף נשאר לי בסוף השנה בחשבון.

צודק. האינטואיציה הכשילה אותי.

מדוע הוא צודק? בוא תציג את החישוב שמראה את זה?
עריכה: הבנתי. נכון, הצדק עם @guesto. אם שילמתי כאשר המחיר היה נמוך אז אמנם שילמתי מעט, אבל הפסדתי את הרווח הענקי על אותו המעט.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y אופן ההשקעה באג״ח ממשלתי בינוני/ארוך שוק ההון 2
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
P פינוי-בינוי בשכונות צמודי-קרקע / אופן מגורים מועדף? אוף טופיק 2
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מתלבט האם ובאיזה אופן לקנות דירה למגורים נדל"ן 71
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
I שאלה אופן חישוב רווח בתיק שוקולד מריר שוק ההון 7
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
T אופן השקעה נבון שוק ההון 10
B התייעצות לגבי אופן פתיחת התיק שוק ההון 1
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1
B תיק השקעות - אופן חישוב חלוקת הנכסים שוק ההון 15
שזוהר אופן תצוגת תיק השקעות בבנק שוק ההון 4
ל שאלת הבנה לגבי אופן צבירת דיבידנדים/קופון ע"י קרן נאמנות שוק ההון 15
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
B מס הכנסה ריאלי - אופן החישוב שוק ההון 8
E אופן התנהלות נכון עם תיק השקעות שוק ההון 0
V תשלום ריבית על מינוס דולרי/שקלי בIB שוק ההון 10
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
ר תשלום מס מיסים 5
D תשלום שובר ע"י ההורים נדל"ן 2
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
2 תנאי תשלום שהיו בעבר ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
I תשלום על מילואים ועבודה באותו יום אוף טופיק 3
T תשלום על שישי שבת במילואים אוף טופיק 1
R תשלום על מילואים בחצי משרה אוף טופיק 16
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
ה תשלום על מילואים אוף טופיק 19
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back