1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

התייעצות לגבי אופן פתיחת התיק

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Buffett3, ‏3/6/19.

1. Buffett3

Buffett3 משתמש רשום

התלבטות בין שתי אפשרויות, לא מצריך להבין מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ואשמח להכוונה.
    1)להשקיע במיטב דש דרך השקעה בבורסת תל אביב 0.09% עמלת קנייה/מכירה, קרן מחקה S&P 500 בדמי ניהול של 0.03% וקרן מחקה MSCI WORLD בדמי ניהול 0.34%.
    2) להשקיע במיטב דש דרך השקעה בוול סטריט עמלת קנייה 1 סנט למנייה-מינימום 8 דולר לפעולה, VTI לחקות את ארהב וVXUS לכלל עולמי. (ישנה גם עמלת המרת מטבע של 210 פיפס).
    התיק מיועד לטווח ארוך של 12-15 שנה, מטעמי נוחות לא מתכוון להעביר את התיק לIB (למרות העמלות המשמעותית זולות יותר). לא מתכוון למכור מהתיק בחיים, מאזן אותו פעם בחצי שנה על ידי קנייה בלבד.
    (בכל מקרה ישנו בתיק חלק של אגח ישראלי, לשואלים).

2. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

קח בחשבון שדמי הניהול כנראה יעלו. לא יהיה פשוט להחליף את הקרן אחרי שדמי הניהול יעלו, בגלל חבות המס. במקרה שתגיע לזה, תוכל להשתמש בזה כדי להבין אם כדאי בכלל להחליף.

יש כאן חפיפה. הקרן הראשונה חושפת אותך לשוק האמריקאי. הקרן השנייה חושפת אותך למדינות מפותחות. כידוע, ארה"ב היא מדינה מפותחת, ומבחינת שווי שוק, אפילו הגדולה שבהן, כך שהרבה מאוד מהמניות שנעקבות בקרן הראשונה, יהיו גם בשנייה.

קודם כל, אתה עוקב אחרי דברים אחרים בין האפשרויות, שזה שם אותן במצב מסובך להשוואה.
    השוואה טובה יותר תהיה בהנחה שאתה עוקב אחר השוק העולמי גם באפשרות הראשונה. אני חושב שניתן לעשות זאת ע"י הקרן שציינת של MSCI WORLD יחד עם קרן של MSCI Emergening Markets שתיתן לך חשיפה גם לשווקים מתפתחים. אני לא אומר שבהכרח תעשה את זה, אלא שזו השוואה יותר הוגנת, וככה יהיה פשוט יותר להשוות.

חסרונות באפשרות השנייה:
    - עמלות יותר גבוהות לברוקר
    - חשיפה למס ירושה אמריקאי
    - מס (קרוב ל) נומינלי בפדיון

חסרונות באפשרות הראשונה:
    - דמי ניהול הרבה יותר גבוהים
    - מיסוי כפול על דיבידנדים
    - תשלום דמי ניהול בשוק לא תחרותי (עשויים לעלות עוד)

זה מה שעולה לי כרגע. כמובן שכל חיסרון באפשרות אחת מיתרגם ליתרון בשנייה (למשל באפשרות הראשונה תשלם מס ריאלי בפדיון - שזה יתרון). אני בחרתי להשקיע דרך קרנות אמריקאיות, בחרתי גם להשקיע דרך IB, לא בטוח שזה טוב גם לך.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא אומר לך מה לעשות. התייעץ עם אנשי מקצוע. אל תסמוך עליי. דור הולך ודור בא, ודור דורים מדבר שטויות. לא יועץ השקעות. לא יודע על מה אני מדבר. טל"ח. אין החלפות. אין החזרות. אין אחריות. אין כמו יפו בלילות. יש יותר יש פחות.

OJD, לעניות דעתי ו-חתול לילה אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.