• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אג"ח קונצרני בצל קורונה - יש תחתית?

בן-אברהם

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם (חדש פה).
מזה שבועיים, שערי אגרות החוב (ובעקבותיהם שערי קרנות הנאמנות שמשקיעות באג"ח) יורדים חזק.
נכון שהדימוי של אג"ח כהשקעה סולידית לא מדויק, אבל בכל זאת - לא מדובר פה במניות, ועדיין כעשרה אחוזים מהתיק התאדו.
אותי תמיד לימדו (ואני מודה שאני לא מבין גדול): ריבית בתהליך עלייה - מחירי אג"ח עולים. ריבית בתהליך ירידה - מחירי אג"ח עולים. ככל שמחיר האג"ח יורד - התשואה עולה ויותר כדאי להשקיע בה.
אני אשמח לשמוע דעות:
איך ייתכן שהריבית על פיקדונות נושקת לאפס, התשואות נטו על האג"חים גבוהות בהרבה מאשר לפני שבועיים ובהחלט גבוהות יותר מהריבית על פיקדונות, ועדיין התל-בונד מאבד כל יום יותר מאחוז?
האם בהנחה שבעוד שלוש שנים הקורונה לא תהיה פה והריבית תישאר נמוכה, מחירי האג"ח אמורים לחזור למה שהיו ערב הנפילה?
והאם יש איזושהי תחתית לדבר הזה, או שכמו במניות (אני זוכר מאז היותי ילד את המשברים: המניות הבנקאיות, שיינין, הדוט-קום, הסאב-פריים וכיו"ב), זה עשוי לרדת גם 30 עד 40 אחוז לפני שיתחיל תיקון, כך שעדיף פשוט לברוח?
ערב נעים לכולם.
עריכה - קראתי הרגע את החוקים, אין כאן כוונה לבקש ייעוץ פרטי, רק תהיות לגבי איך שאני "מבין" אג"ח.

איך ייתכן שהריבית על פיקדונות נושקת לאפס, התשואות נטו על האג"חים גבוהות בהרבה מאשר לפני שבועיים ובהחלט גבוהות יותר מהריבית על פיקדונות, ועדיין התל-בונד מאבד כל יום יותר מאחוז?
תשואה, לפני הכל, משקפת סיכון. הריבית חסרת הסיכון משנית פה. אל תתבלבל עם אגח ממשלתיות (חסרות סיכון) שם הריבית היא שם המשחק. בקונצרניות אתה מתמחר את הסיכוי שתיפרד מהכסף שלך לתמיד.
אם התשואות עלו (מחירים ירדו), כנראה שהשוק מאמין שהסבירות לחדלות פירעון עלתה.

כך שעדיף פשוט לברוח?
מה עם לחכות לפדיון?

היי, קראת את הפורום של הסולידית? היא מתייחסת שם בין היתר לאג"ח קונצרני.

תבדוק מה קרה לאגח קונצרני ב-2007-2008 בתור התחלה. זה ייתן לך מושג לגבי התנהגות במשבר, קורלציה עם הריבית (רמז: לא כמו שציפית), וקורלציה עם שוק המניות (רמז: לא מה שציפית וממש לא מה שהבטיחו לך).

ועדיין התל-בונד מאבד כל יום יותר מאחוז?
כי הוא מדד בועתי לחלוטין בו הסיכון לא בא לידי ביטוי בתשואה.
בנוסף יש בעיית נזילות קשה במיוחד בארץ.
האם בהנחה שבעוד שלוש שנים הקורונה לא תהיה פה והריבית תישאר נמוכה, מחירי האג"ח אמורים לחזור למה שהיו ערב הנפילה?
לא, כי יתכן ויהיו הרבה חדלות פירעון בדרך.
והאם יש איזושהי תחתית לדבר הזה, או שכמו במניות (אני זוכר מאז היותי ילד את המשברים: המניות הבנקאיות, שיינין, הדוט-קום, הסאב-פריים וכיו"ב), זה עשוי לרדת גם 30 עד 40 אחוז לפני שיתחיל תיקון, כך שעדיף פשוט לברוח?
הכל יכול להיות, כל השוק מתפרק.

אשמח להפניות ספציפיות בנושא. יש ברשותי לא מעט אג"ח קונצרניות ישראליות שלא אני בחרתי לקנות אבל עכשיו אני צריכה להחליט אם להחזיק או למכור. אני מבינה את העיקרון של יחס סיכון/תשואה ושהסיכון הוא חדלות פרעון או פרעון חלקי של הקרן - כלומר הפסד ממשי וכואב גם אם אבחר לחכות לפרעון. אבל אני לא מבינה איך אני יכולה להעריך את הסיכון ובהתאם לכך לקבל החלטות (יש לי ייעוץ, אבל זה לא מספיק בימים טרופים אלו ומעוניינת גם ללמוד להבין בעצמי).

אבל אני לא מבינה איך אני יכולה להעריך את הסיכון ובהתאם לכך לקבל החלטות
בשורה התחתונה - את לא צריכה לעשות בעצמך את ההערכה. יש הרבה אנשים חכמים שזאת העבודה שלהם במשרה מלאה, ומחיר השוק משקף את ההסכמה שהם הגיעו אליה.
או במילים אחרות - הסיכוי שלך להשיג ביצועים עודפים על ידי תזמוני שוק הוא די נמוך.

אשמח להפניות ספציפיות בנושא. יש ברשותי לא מעט אג"ח קונצרניות ישראליות שלא אני בחרתי לקנות אבל עכשיו אני צריכה להחליט אם להחזיק או למכור. אני מבינה את העיקרון של יחס סיכון/תשואה ושהסיכון הוא חדלות פרעון או פרעון חלקי של הקרן - כלומר הפסד ממשי וכואב גם אם אבחר לחכות לפרעון. אבל אני לא מבינה איך אני יכולה להעריך את הסיכון ובהתאם לכך לקבל החלטות (יש לי ייעוץ, אבל זה לא מספיק בימים טרופים אלו ומעוניינת גם ללמוד להבין בעצמי).
בשגרה, יש נתונים חשבונאיים אשר על בסיסם אנשי מקצוע פיתחו מדדים לסיכון. זה לא מדע מדוייק כמובן.
אבל עכשיו זו לא שגרה ולדעתי לנתוני העבר רלוונטיות נמוכה כמנבאים נתוני עתיד (עדיין יש נתונים חשובים כדי לדעת מה כרית הבטחון איתה נכנסה החברה למשבר).

מילא קונצרני, פ**ינג קרן אג"ח צמוד מדד 2-5 שנים יורדת כמעט ב6% מתחילת החודש, הפסד גדול בהרבה ממה שחלמתי למוצר כזה...שוקל כבר לממש הפסד, ולהחזיר אותו בעתיד בקניה של סנופי זול (או לפחות זה התירוץ שלי להרגיש טוב עם מימוש הפסד כזה).

נערך לאחרונה ב:
קרן אג"ח צמוד מדד 2-5 שנים יורדת כמעט ב6%
אני מוכן להמר שזו הזדמנות פנטסטית לשונאי סיכון. תשואה בטוחה של 6% אלא אם כן תהיה תספורת של המדינה, מה שלא קרה מעולם.
הסיבה היחידה שאני לא מכניס לשם כסף עכשיו היא שבמניות יהיה בקרוב פוטנציאל גדול יותר.

1337justme@
איזה קרן ספציפית?
https://maya.tase.co.il/fund/5121686

אני מוכן להמר שזו הזדמנות פנטסטית לשונאי סיכון
אתה מהמר שזה יעלה חזרה? השאלה מתיי? כי עם איך שהמצב והדברים מתגלגלים במציאות שלנו כרגע, כנראה גם אשאר ללא עבודה בקרוב, ולא בא לי להפסיד אלפי ועוד מעט עשרות אלפי שקלים בפלח הסולידי שלי.

הסיבה היחידה שאני לא מכניס לשם כסף עכשיו היא שבמניות יהיה בקרוב פוטנציאל גדול יותר.
אם ככה, אולי עדיף לממש עכשיו (אפילו שזה יותר קטע פסיכולוגי) ולהכניס למניות בעתיד?

אני מוכן להמר שזו הזדמנות פנטסטית לשונאי סיכון. תשואה בטוחה של 6% אלא אם כן תהיה תספורת של המדינה, מה שלא קרה מעולם.
ירד ב6%, לא תשואה של 6%.

מה זאת אומרת? האם זה בגלל שהוא מבוסס על התנהגות המשקיעים?
כי הסיכון שלו הוא נתון, התשואה שלו היא בהתאם למחיר בשוק, המחיר בשוק לא שיקף את הסיכון, עכשיו הוא כן. אולי.

אפשר לינק?
איך אני מוצא אגח של המדינה עם 6 אחוז צמוד מדד?

אפשר לינק?
איך אני מוצא אגח של המדינה עם 6 אחוז צמוד מדד?
חפש בגוגל אג"ח מדינה צמוד. תמצא למשל את זה.
אבל כמו ש- @אורי ג. תיקן אותי, זה שהייתה ירידה של 6% לא אומר שהתשואה היא 6% (כי צריך לחלק במח"מ, למשל)
אבל אם אתה מאמין כמוני שבסוף המשבר האג"ח יעלה בחזרה, יש כאן הזדמנות מעניינת.

אתה יכול להסביר לי איך זה מסתדר עם זמן לפדיון של 2.5 שנים? בהנחה שהמחיר חוזר לערך המקסימלי שלו (כלומר עלייה של 6% מתישהו).
התשואה לפדיון של האג"ח הזה הייתה שלילית עד לא מזמן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אג"ח קונצרני שוק ההון 1
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
א האם יש קרן אג"ח קונצרני במח"מ קצר ודירוג גבוהה ? שוק ההון 2
G אלטרנטיבה לפיקדון ומק״מ - אג״ח קונצרני עם מח״מ קצר שוק ההון 3
א קרן מחקה אג״ח קונצרני ארה״ב שוק ההון 0
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
נ אג"ח קונצרני חול שוק ההון 1
ע איך לספור אג"ח קונצרני באלוקציית מניות/אג"ח שוק ההון 6
E שאלה על מיסוי אג"ח קונצרני ארה"ב לאזרח ישראלי מיסים 5
ה אג"ח קונצרני: בודדות? קרנות? קרנות מחקות? שוק ההון 10
I אג"ח קונצרני של בנק דיסקונט שוק ההון 1
Basics קרן נאמנות אג"ח קונצרני שוק ההון 5
S שאלה בסיסית לגבי קרנות אג"ח קונצרני שוק ההון 3
ה אג״ח קונצרני ארה״ב ומס ירושה אמריקאי שוק ההון 0
unrealx קרנות אג"ח קונצרני ארה"ב שלא הבנתי אחרי מה הן עוקבות שוק ההון 4
ע קניית אג"ח ממשלתי\קונצרני זר ללא ETF שוק ההון 14
Barak_hed אג"ח קונצרני ארה"ב האם מומלץ שהדולר נמוך או שאין קשר ? שוק ההון 3
milx קרנות לחלק הסולידי של התיק - מק"מ , אג"ח קונצרני וממשלתי שוק ההון 13
שניצלוינאי ״הפלח השמרני״ [אג"ח קונצרני או ממשלתי? | ישראל או זר?] שוק ההון 33
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
עש לילה הסבר על אג"ח קונצרני שוק ההון 41
Cfy קרן על אג"ח קונצרני בארה"ב שוק ההון 0
CarpeDiem אג״ח קונצרני בחו״ל - כן או לא? שוק ההון 13
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
M אג"ח ג, ד, ה? שוק ההון 9
נ אג״ח לשלוש שנים כהשקעה? שוק ההון 12
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12