• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלום מס מנופח במכוון

יוספ

משתמש סולידי
דירוג
53
שלום

יש לי שאלה קצת מוזרה. ממה שאני מבין, על החזר מס משנים קודמות מס הכנסה מוסיף הצמדה וריבית של 4% פטורים ממס. כלומר 4% ריבית ריאלית נטו לחשבון, או 8.33% (או 9.33% אני לא בטוח אם החישוב של המס הון הוא אחרי או לפני ההצמדה) ריבית נומינלית (בהנחה של 25% מס הון ואינפלציה של 3%).

מה אתם חושבים על זה כאפיק השקעה לתקופה קצרה? של עד שש שנים?

דוסדס בעבר. תשתמש בחיפוש למצוא את זה

((4+3)*4)/3, או ((4*4)/3)+3

אילו פקידי מס הכנסה היו אנשים נחמדים והוגנים אשר יודעים את החוק ופועלים על פיו בלי בעיות, אז זה היה יכול להיות משתלם.
מכיוון שהם לא כאלו, המשמעות של תשלום מס עודף היא שאחר כך תצטרך להאבק בהם בשביל לקבל בחזרה את מה שמגיע לך, ויכול להיות שאפילו בסיוע של רואה חשבון בתשלום לא תצליח להציל את כל הכסף. כך לפחות מנסיוני בשנים קודמות מול סניף מס הכנסה בחדרה.

דוגמה פשוטה: לא ביצעתי תיאום מס ואמרתי למעסיק שהוא מעסיק משני. כתוצאה מכך המעסיק גבה ממני מס גם עבור הפקדות המעסיק לקרן השתלמות. כאשר ביקשתי החזר מס, לא הצלחתי לשכנע את מס הכנסה להחזיר לי את המס ששילמתי על הפקדות המעסיק לקרן ההשתלמות.

אילו פקידי מס הכנסה היו אנשים נחמדים והוגנים אשר יודעים את החוק ופועלים על פיו בלי בעיות, אז זה היה יכול להיות משתלם.
מה הכנסה לא אמור לעודד אנשים לשלם בכוונה מס עודף כהשקעה לטווח בינוני.
ליהפך, רעיונות כאלו גורמים לפקידים להתייחס לכל בקשה להחזר בחשדנות וכך גם מי שמגיש בקשה מוצדקת, כמוך, נתקל בקשיים.

מה הכנסה לא אמור לעודד אנשים לשלם בכוונה מס עודף כהשקעה לטווח בינוני.
ליהפך, רעיונות כאלו גורמים לפקידים להתייחס לכל בקשה להחזר בחשדנות וכך גם מי שמגיש בקשה מוצדקת, כמוך, נתקל בקשיים.
לחפש את הפסיקה שאומרת שתכנוני מס זה לגיטימי?

וודאי שכן. זה תכנון מס לכל דבר.

אם למדינה מותר לדרוש מס לפי הערכות (מנותקות מהמציאות) דבר שלעיתים מאוד מקשה על עצמאיים ובעלי עסקים. למושאי הגבייה האגרסיבית הזאת מותר לנצל אותה לטובתם

מה אתם חושבים על זה כאפיק השקעה לתקופה קצרה? של עד שש שנים?

מצטרף לדבריי @shirbi
באחד העסקים שלי, בשנת 2015 שילמתי מקדמות של 35K על דוח שהיה בסופו של דבר בהפסד
בגלל רצף ההגשות, כי אני חייב להגיש כל שנה, תוך שנה הכסף חזר אלי אז לא הצטברה ריבית "מספקת"
פחדתי שלא אקבל את ההחזר כי הם רצו לגלגל את ההחזר לטובת מקדמות של 2016, הייתי חייב ל"שכנע" אותם שגם ב 2016 יהיה הפסד כדי שיחזירו לי את המקדמות

כל הנסיון הזה להתחכם יתכן ולא יצליח לשכיר פשוט שעושה זאת ב"כוח", אלא אם באמת לא היה לו רצף הגשות של כמה שנים ואז מגלים את ה"טעות"
כאשר מדובר על סכומים שהמדינה בטוח מפסידה בהם, אל תצפה שלא ירימו לך גבה כשתרצה לגבות את הריבית

את הריבית דווקא אין בעיה לגבות, כי המחשב של מס הכנסה מחשב אותה באופן אוטומטי. כך לפחות מנסיוני.
הבעיה היא שהפקידים לא מכירים את החוק, ואז כל מני פטורים ממס שבדרך כלל תוכנת חישוב השכר של המעסיק מכניסה באופן אוטומטי - צריך להילחם מולם כדי לקבל את ההחזר עבורם כראוי, ולא תמיד זה מצליח.
אין לי מושג איך זה אצל עצמאים.

כן. הדוגמה שלי היא קרן השתלמות.
עבדתי בשני מקומות עבודה. רק המקום השני הפריש לי לקרן השתלמות. אך מכיוון שאמרתי לו שהוא מקום שני, אז הוא גבה ממני מדרגת מס מקסימלית מהשקל הראשון, וגם גבה ממני מס על הפרשת המעסיק לקרן השתלמות.
להצליח לחזור למדרגת המס הנכונה באמצעות טפסי ה-106 - לא היה בעיה בכלל. להצליח להבהיר לפקידי מס הכנסה שהמעסיק גבה ממני מס גם על ההפרשה שלו לקרן ההשתלמות - לא הצלחתי. הם פשוט לא יודעים לקרוא נכון את טופס ה-106 ולהבין זאת ממנו.

דוגמה אחרת: פריסה לאחור של פדיון ימי חופשה, ומימוש של רצף פיצויים. את זה הצלחתי לבצע רק בעזרתו של רואה חשבון לא זול בכלל.

כן. צירפתי טופס 134. זה לא עזר.
הרעיון הכללי הוא כזה: נניח שהמשכורת השנתית היתה 100K ברוטו ובנוסף המעסיק שילם לי 7.5K לקרן השתלמות.
אז מכיוון שאמרתי לו שהוא מעסיק משני, אז הוא גבה ממני מס על כל הסכום של 107.5K. בטופס ה-106 זה נקודה עדינה: בסעיף שבו הוא רושם את שכר הברוטו, הוא רושם 107.5K, אך בסעיף של קרן ההשתלמות, הוא רושם שעל כל ה-7.5K הוא חייב במס.
הפקידים של מס הכנסה אמורים להסיק מזה שהשכר ברוטו בפועל היה 100K בלבד, אך הם טיפשים או רעים או עצלנים מדי בשביל לעשות זאת. הבעיה היא ששכר הברוטו של 100K לא מופיע בטופס ה-106 בשום צורה. אפשר להסיקו אם מסתכלים על כלל תלושי המשכורת, או אם מבינים שצריך להפחית את ה 7.5K של הפרשת המעסיק לקרן השתלמות.

לגבי רואה החשבון - גם הוא לא הצליח באופן ישיר ופשוט והיה צריך להאבק בהם ולהיפגש איתם מספר פעמים, ואף לנסוע לירושלים כדי לדבר עם מחלקה אחרת, כדי שיגרמו למחלקה בחדרה להסכים לעשות את העבודה שלה.

אך הם טיפשים או רעים או עצלנים מדי בשביל לעשות זאת
נשמע כמו מקרה קלאסי לתביעות קטנות (או תביעה כלשהיא).
אני בזמנו (2015) מילאתי את 134, פשוט החסרתי עצמאית את הסכום העודף וזה מה שרשמתי בסעיף 158 בהחזר מס.

אבל אתה צודק שהיה מצופה לפחות מפקידי שומה לדעת שכך מתנהל גביית המס במקור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
ר תשלום מס מיסים 5
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
פיטר גריפין מכירת דולרים ברווח ומשיכה - תשלום מס? מיסים 1
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
K מיסוי נומינלי על קרן זרה - האם יתכן תשלום מס בהפסד שנובע משער המטבע? שוק ההון 7
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
D תשלום מס על אירוע מס יחיד מיסים 4
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 14
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
M תשלום מס רווחי הון באיחור מיסים 10
מ תשלום מס - ברוקר בחו״ל מיסים 3
ע מועד תשלום מס שוק ההון 2
R תשלום מס דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 15
M תשלום מס שולי על רווחי הון? שוק ההון 2
O תשלום מס הכנסה שוק ההון 1
ה תשלום מס על מכירת מגרש נדל"ן 2
T תשלום מס הכנסה כשאיני גר בארץ אוף טופיק 12
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
N תשלום מס רווח הון שלא נוכה במקור - ברוקר אמריקאי צרכנות פיננסית 7
S משהו לא מסתדר לי עם תשלום מס הכנסה צרכנות פיננסית 3
Squirrel תשלום מס הכנסה (!) בעת הפקדה רגילה ל-IB? צרכנות פיננסית 2