• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תצוגת תיק מטעה בפלטפורמת השקעות +לקח קטן בנוגע לניהול תיק במשבר

אורן ל

משתמש רשום
דירוג
3
שאלה ולקח-

1. סביב המפולת עכשיו החלטתי לעשות סדר בתיק ולמכור כל מיני קרנות ישנות שהיו בעלות דמי ניהול גבוהים ולקנות קרנות זולות יותר. הקרנות הישנות היו מסומנות בהפסד אז הנחתי שזה זמן טוב כי אני לא אצטרך לשלם עליהן מס, ואפילו אוכל לקזז את המגן מס בהמשך השנה כשהכל יעלה. אגב
אלא שכעבור חודש הסתבר לי שדווקא כן שילמתי עליהן מס. אני קצת איבדתי מעקב בעצמי (זו הסיבה שעשיתי סדר), אבל חלקן היו קרנות מאוד ישנות, שעברו מהבית השקעות הקודם, וביחס לקנייה המקורית שלי הן דווקא כן היו ברווח. עכשיו, נכון שיש לי אחריות לעקוב אחרי הקרנות שלי בעצמי, אבל מרגיז אותי שהפלטפורמה מציגה מידע מוטעה, שלפיו קיבלתי החלטות איזה קרנות למכור. זה מרגיז במיוחד כי *יש להם את המידע הזה*- כשניסיתי להבין למה שילמתי מס, הם שלחו לי פירוט היסטורי מסודר של מחיר עלות מקורי מול שווי סופי, מהתקופה של בית ההשקעות הקודם. אני תוהה אם אני פשוט לא ידעתי להסתכל על הדברים הנכונים, או שהם באמת מציגים מידע חלקי, ואם כן, האם יש משהו לעשות בנידון.

2. סביב הסידור מחדש של התיק למדתי לקח קטן ומאוד ספציפי, אבל גם מכאיב שבעיקר גרם לי להרגיש מאוד טיפש. סביר להניח שהוא יהיה מובן מאליו להרבה אנשים פה, אבל לטובת אלה שלא-
מכרתי את כל הקרנות היקרות בבת אחת, ובו זמנית גם שלחתי הוראות קנייה לקרנות החדשות. אלא שבאותו יום בדיוק כל הבורסה קפצה בכמה אחוזים, ומאחר שאלו היו הוראות לימיט, הרוב הגדול לא נקנה. אוקיי, באסה, אבל קורה. אלא שזה היה יום לפני פסח, והבורסה פשוט לא עבדה כל הפסח, פחות או יותר... לונג סטורי שורט, נשארתי עם התחת בחוץ קצת יותר משבוע, עוקב בחרדה אחרי המדדים ומתפלל שהם לא יקפצו יותר מדי. בסוף זה לא היה קטסטרופה מוחלטת (אני מעריך את הנזק בכמה אלפי ש"ח), אבל זה היה מאוד מאוד מיותר.
לקחים-
1. כשמסדרים את התיק, בעיקר בתקופה של נפילת שווקים, לא למכור את הקרנות הישנות בבת אחת, אלא למכור ולקנות בחתיכות קטנות, כדי לא להיחשף יותר מדי לקפיצות פתאומיות.
2. לבדוק את לוח השנה לפני שעושים דברים דרמטיים...

אבל מרגיז אותי שהפלטפורמה מציגה מידע מוטעה
ככה זה גם אצלי מאז שעברתי בנק.

לא למכור את הקרנות הישנות בבת אחת, אלא למכור ולקנות בחתיכות קטנות, כדי לא להיחשף יותר מדי לקפיצות פתאומיות.
זה נכון באופן כללי גם משיקולי שער הדולר וכו. ומאפשר לך לראות אם אין הפתעות מס על הפעולות הקטנות.

ככה זה גם אצלי מאז שעברתי בנק.
אין אפשרות לראות מחירים שבהם קנית כול נייר?
איך אתה בעצם אמור לדעת? לשמור אצלך רשימה?לבקש מהם שישלחו לך?
נשמע ממש מוזר........

*אצלי בברוקר אמריקאי שהעברתי אליו מברוקר אחר יש רשימה מלאה כולל תאריכים ומחירים.

אין אפשרות לראות מחירים שבהם קנית כול נייר?
יש אפשרות אם נכנסים ל"סימולציית מס" או לאיזה תפריט עמוק יותר.
אבל את ה"רווח מעלות" הם מראים מהתאריך שהתיק עבר אליהם (ואפילו אם עבר בין סניפים של אותו בנק זה מתאפס). עקום אבל התרגלתי.

אבל את ה"רווח מעלות" הם מראים מהתאריך שהתיק עבר אליהם
הבנתי,אז אצלי זה דומה. במסך הראשי מופיע רווח הפסד מהיום שהנייר עבר.
אבל ב2 קליקים מגיעים לרשימה של כול התאריכים והמחירים שבהם נקנה,אפשר גם כמובן לבחור בדיוק איזה נייר למכור אבל זה כבר נטחן בשירשורים אחרים :)

הפלטפורמות בארץ הן בדיחה... יום אחד העברתי לחשבון שלי בספארק(IBI) מהחשבון בנק שלי סכום יחסית גדול והמערכת של ספארק הוסיפה לו 0 בסוף(כלומר הכפילה את הסכום פי 10) הם אפילו לא פנו אלי לתקן את הטעות אני הייתי צריך להתקשר אליהם שלושה ימים אחרי כדי שיקחו את הכסף בחזרה.

טיפ - אל תסמוך על הפלטפורמות מסחר בארץ, תערוך רישום מדוייק באקסל לעצמך ותשמור אותו על ענן עם סיסמה על הקובץ. רק ככה תמנע מהטעויות שלהם.

אבל את ה"רווח מעלות" הם מראים מהתאריך שהתיק עבר אליהם (ואפילו אם עבר בין סניפים של אותו בנק זה מתאפס). עקום אבל התרגלתי.
אני פשוט מרימה טלפון ועושה סימולציה יחד עם הברוקר לגבי הני"ע שרוצה למכור.

אני פשוט מרימה טלפון ועושה סימולציה יחד עם הברוקר לגבי הני"ע שרוצה למכור.
*פשוט*

גם לי היה משהו דומה עם המכירה שהתגלגלה עד אחרי פסח, למזלי כן עשיתי אותה בחלקים

*פשוט*

גם לי היה משהו דומה עם המכירה שהתגלגלה עד אחרי פסח, למזלי כן עשיתי אותה בחלקים
???
לי לא היתה מכירה שהתגלגלה אז מה הפואנטה? מדובר על הסימולציה כדי להחליט איך לחלק את המכירה בין ני"ע שונים לצורך הפחתת המס ככל שניתן.

אני תוהה אם אני פשוט לא ידעתי להסתכל על הדברים הנכונים, או שהם באמת מציגים מידע חלקי, ואם כן, האם יש משהו לעשות בנידון.
כנראה שלא, אתה כנראה מדבר על מערכת האורדרנט שידועה לשמצה בכך שהיא מציגה מידע לא נכון לגבי מחירי עלות וכמה אתה ברווח/הפסד.
אם אתה רוצה מידע מדויק תבקש מהברוקר "דו"ח מס מכירה רעיונית".

???
לי לא היתה מכירה שהתגלגלה אז מה הפואנטה? מדובר על הסימולציה כדי להחליט איך לחלק את המכירה בין ני"ע שונים לצורך הפחתת המס ככל שניתן.
לא היה קשר בין חלקי ההודעה שלי. החלק השני התייחס למקרה של פותח השרשור, בעיקר בהבעת הזדהות. מתנצל על הבלבול.

החלק הראשון - הצחיק אותי שלהתקשר לברוקר ולעשות איתו סימולציות על הקו נחשב ל"פשוט" מבחינתך.
מהניסיון שלי זה מוגבל לשעות מסויימות, לחכות לנציג, הוא לא מבין מה אתה רוצה, מברר כל פרט שלוש פעמים, טועה, אתה צריך לשבת עם דף להתחיל לכתוב את כל המספרים שרצים, לוודא שזה בכלל הגיוני וכו'. הפשוט הוא שזה יהיה מונגש כמו שצריך במערכת האינטרנטית.

מהניסיון שלי זה מוגבל לשעות מסויימות, לחכות לנציג, הוא לא מבין מה אתה רוצה, מברר כל פרט שלוש פעמים, טועה
למה סתם להכפיש? הנציגים בחדר מסחר מבינים טוב מאוד את המטריה. שלחתי מייל, צילצלתי ואמרתי ששלחתי שאילתה וקיבלתי תשובה תוך שעה [מדבר על מיטב דש].
אכן, אורדרנט זה חרא, אבל יש גישה לנתונים [לא זוכר איך] ואפשר לראות את כול הטירים של כל ני״ע.
הבעייה היא שבדף הראשי רואים את המחיר הממוצע וכשמוכרים אז זה בשיטת ה fifo וזה מה שמטעה.
אולי אני טועה, אני משתמש במערכת רק 4 פעמים בשנה...

הצחיק אותי שלהתקשר לברוקר ולעשות איתו סימולציות על הקו נחשב ל"פשוט" מבחינתך.
מה לעשות ואצלי זה היה פשוט?
ראשית אני מחליטה איזה סכום אני רוצה למכור (מסיבות שקשורות לצרכיי ולא מסיבות של תשואה). אני משוחחת איתו איך לחלק את המכירה כך שיהיה מינימום של מס ואז הוא גם מבצע ושולח לי דו"ח. אני שונאת את התוכנה שלהם...
יכול להיות שזה פשוט כי מספר הקרנות שלי מצומצם להפליא אז אין התברברויות.

מה לעשות ואצלי זה היה פשוט?
אני חושב שהכוונה יחסית לברוקרים בחו"ל שאפשר לעשות את כול זה בכמה קליקים במחשב.
ראשית אני מחליטה איזה סכום אני רוצה למכור (מסיבות שקשורות לצרכיי ולא מסיבות של תשואה). אני משוחחת איתו איך לחלק את המכירה כך שיהיה מינימום של מס ואז הוא גם מבצע ושולח לי דו"ח. אני שונאת את התוכנה שלהם...
יכול להיות שזה פשוט כי מספר הקרנות שלי מצומצם להפליא אז אין התברברויות.
מעניין איך זה עובד בתיק כזה, את מוכרת רק לפי מינימום מס?
הרי באופן כזה תמיד תמכרי את הניירות המופסדים או הפחות מרווחים והאיזון של התיק ישתנה.

הביקורת כמובן לא הייתה על בת העמק או הנציגים - אני מצפה מהם לוודא כל דבר, המגבלות הן של המדיום עצמו - טלפון או שעות המסחר.
הביקורת היא על מי שאחראי על המערכות האלה שלא מאפשר לעשות את הבדיקות האלה בזמן החופשי שלנו, כשאפשר בשקט לראות את הנתונים מול העיניים, לשחק איתם כרצוננו ולנתח את זה, בלי להרגיש לא נעים שאני משגע נציג או לפנות לזה זמן דווקא בשעות העבודה שלי.

יכול להיות שאת אוהבת לדבר עם אנשים בטלפון, נהנת מהתחושה שיש מישהו מקצועי להתייעץ איתו, יש לך יכולת להקדיש לזה זמן בשעות היום ואת מסתדרת עם קבלת החלטות בזמן אמת.
אני ועוד רבים אחרים לא מחשיבים את הסיטואציה הזו כפשוטה, והיינו לכל הפחות רוצים את יכולת הבחירה.

יוסי חיפשתי עמוק אתמול בספארק, לא מצאתי את המידע - אשמח להסבר. בינתיים שלחתי מייל לברוקר בבקשה למידע המדובר.

יוסי חיפשתי עמוק אתמול בספארק, לא מצאתי את המידע - אשמח להסבר. בינתיים שלחתי מייל לברוקר בבקשה למידע המדובר.
אתה צודק, לא מראה את כל הקניות לנייר מסויים.
תיק -> יתרות בוקר
מראה 'עלות משוקללת' ו 'עלות FIFO'

מעניין איך זה עובד בתיק כזה, את מוכרת רק לפי מינימום מס?
לא, אני מוכרת לפי סכום כסף שהחלטתי עליו לצרכיי. בשלב השני בוחרת איך לשלב מכירה מהניירות כדי למקסם הפחתת מס. יותר ברור עכשיו?

לא, אני מוכרת לפי סכום כסף שהחלטתי עליו לצרכיי. בשלב השני בוחרת איך לשלב מכירה מהניירות כדי למקסם הפחתת מס. יותר ברור עכשיו?
האמת שלא.
את החלק שאת קודם מחליטה כמה לפי הסכום שאת רוצה הבנתי מהתחלה.
מה שאני לא מבין זה איך המיקסום של הפחתת המס עובד תוך כדי שמירה על היחס שקבעת בין הניירות שלך?
אני מבין איך זה עובד כשאפשר למכור שכבות שונות מאותו נייר או שיש ניירות מקבילים על אותו מדד אבל לא מצליח להבין איך זה עובד כשלא.

מה שאני לא מבין זה איך המיקסום של הפחתת המס עובד תוך כדי שמירה על היחס שקבעת בין הניירות שלך?
לא קבעתי יחס מיוחד :)
זה כסף שהכנסתי בבת אחת, אני לא מוסיפה כרגע ואין לי צורך באיזונים (בסך הכל 2 קרנות).
אבל בכל מקרה, גם אם הייתי מאזנת אז פשוט היה נוסף עוד שיקול למערכת מעבר לכמות הכסף למכירה

זה כסף שהכנסתי בבת אחת, אני לא מוסיפה כרגע ואין לי צורך באיזונים (בסך הכל 2 קרנות).
אז בעצם היחס בין הקרנות לא מעניין אותך ולאורך זמן את תמכרי בשיטה הזאת תמיד את הקרן שיש בה פחות רווח,זה מה ששאלתי בשאלה הראשונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שזוהר אופן תצוגת תיק השקעות בבנק שוק ההון 4
F תצוגת אשכול היררכית אוף טופיק 0
amidar שאלה לגבי תצוגת התשואה בתיק שלי שוק ההון 8
ס האם ניתן לנייד תיק מבנק לבית השקעות בלי קנייה ומכירה? כמו ניוד בין בנקים? שוק ההון 4
א הרכב תיק לטווח הקצר שוק ההון 2
מ סגירת תיק עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 1
G תיק השקעות בגובה שלוש מיליון שח שוק ההון 56
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה