• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנון מס ופתיחת חברה

baysap

משתמש רשום
דירוג
1
היי

אני וזוגתי החלטנו לעבור מעבודה כשכירים למודל ֿשל חברה או עוסק מורשה.

כיוון שאנחנו נוסעים לחול בפברואר, נשארו לנו עוד כ 6 משכורות.

כשנהיה בחול אנחנו מתכננים לעבוד מהאינטרנט ( אבל לצורך הפשטות נניח שלא תהיה לנו הכנסה מפברואר.).

ב 6 חודשים הקרובים אנחנו צריכים לקבל כ 500000 שח.
אם היינו נשארים בחברה היה מגיע לנו נטו של 250000 + סוציאליות.

יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהם הכוונה.

1. האם כדאי לפתוח חברה בעמ או עוסק מורשה ?
2. מה העלות של פתיחת חברה/עוסק מורשה, אחזקה וסגירה שלה בסוף 2016 ?
3. איך כדאי למשוך משכורות ?
4. מה לעשות עם ההפרשות הסוציאליות ?
5. האם המהלך הגיוני ?

תודה!

שאלות בסכומים כאלה...

פנה לעו"ד.

לקבל דעה לא משוחדת
נשמע לי כמו לבקש עצה רפואית בפורום ולא מרופא מוסמך - כדי לקבל דעה ״לא משוחדת״...
עו״ד או רו״ח - זה אנשי מקצוע שזה ההכשרה שלהם ותמורת תשלום על השירות אתה אמור לקבל ייעוץ מקצועי.

אני יכול להזדהות עם החשש שעו"ד/רו"ח ישישו ללוות אותך בתהליך שדורש כמה שעות חיוב ולא בטוח שאם המהלך לא משתלם - זו אכן התשובה שתקבל.

מה שכן הייתי עושה זה מבקש המלצה מחברים וכד' על רו"ח אמין..

נשמע לי כמו לבקש עצה רפואית בפורום ולא מרופא מוסמך - כדי לקבל דעה ״לא משוחדת״...
עו״ד או רו״ח - זה אנשי מקצוע שזה ההכשרה שלהם ותמורת תשלום על השירות אתה אמור לקבל ייעוץ מקצועי.
סליחה שאני מתפרץ לדיון, אבל נראה לי שזה רלוונטי. אני כרגע בהליך של לבררו מול עו"ד לענייני מיסוי בנוגע לאופציות להשקיע בארה"ב ולחמוק ממס הירושה, ואני רוצה להגיד שבאופן מוזר אני מרגיש שהעורכי דין בורחים ממני :)
אחד, שלא אציין את שמו, אבל כבר הוזכר פה כמומחה למיסוי בינלאומי ואפילו כתב מאמר בנושא!! כתב לי חזרה שהוא לא מתעסק עם התחום הזה.
השני, כתב לי אחרי שדיבר איתי שהוא לא בטוח שמשתלם לי בגלל המחיר.
ככה שזה יותר מסובך להשיג ייעוץ מעורך דין (אם כי גם אני ממליץ על זה ואמשיך לעשות את זה עד שאמצא מישהו).
ואני אומר... WTF?

שאלה כבדה מדי לפורום הזה.
זו שאלה לעו״ד.
שאלת כבר בשרשור אחר ואמרת כי אתם תקפצו ממדינה למדינה.
זה מה שכתבת בשרשור של העברת כספים:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/מגורים-בחו״ל-ומשיכה-של-כסף.1410/
אני חושב שהגעת לפורום הלא נכון.
בהצלחה.
שאלתי שאלה אחרת, וזו התכנית.

אני עכשיו מנסה לתכנן איך כדאי להתנהל מבחינת מיסוי עד אז.

זו שאלה לעו״ד/רוא״ח עם ידע והסמכה במספר מדינות.
אמרת בשרשור הקודם שתקפוץ כול 3 חודשים למדינה אחרת בגלל בעיות ויזה.
אני קורא בין השורות שאתה תהיה ל תקן ״תייר״ בכל המדינות ללא אשרת עבודה.
חוקי המיסים והחברות שונים בכול מדינה.
אין לי מה להוסיף.

אני רוצה להגיד שבאופן מוזר אני מרגיש שהעורכי דין בורחים ממני :)
אחד...כתב לי חזרה שהוא לא מתעסק עם התחום הזה. השני, כתב...שהוא לא בטוח שמשתלם לי בגלל המחיר.
מתוך מה שכתבת אינני קורא את התגובות שקיבלת מעורכי דין כ״התחמקות״ בהכרח.
מומחה ישראלי למיסוי בינלאומי אינני בהכרח עורך הדין הנכון להקים לך Trust בארצות הברית. אולי אפילו אין לו רישיון לעשות זאת. כשהוא כותב שהוא לא מתעסק בזה הוא אומר את האמת ולא מעמיד פנים שהוא יכול לפתור לך את הבעיה, כי הוא לא.
עורך דין אחר הבין בזריזות מה אתה מבקש (או חשב שהבין אותך) ומכיוון שהוא חושב שהפתרון הוא, נניח שוב, להקים trust בארה״ב והוא גובה עבור כך $3,000 ועוד $500 בשנה כנאמן (המצאתי מספרים) אז זה לא פתרון כלכלי בשבילך כדי להגן על $80,000. או אולי היה לו פתרון אחר בראש ומספרים אחרים. שוב , תשובה הוגנת.
המסקנה היא שפנית לאנשים הלא נכונים. סביר ששני אלו יוכלו להפנות אותך לאדם הנכון. שווה לפחות לשאול.

@baysap אני מצטרף לדבורים שהתרחיש שלך כללי מדי ופרטי קולרי מדי, ולכן אין לו תשובות גנריות. עליך להתייעץ עם רואה חשבון לגבי הנסיבות הפרטיות שלך.

@baysap ,
חיפוש קטן בגוגל הוביל למספר תוצאות, למשל:
http://mymon-cpa.co.il/sim_one/
לפי זה הרווח הוא 89000 ש"ח, אבל זה לפני הוצאות הקמת חברה והניהול השוטף שלה ( רו"ח וכדומה )
לכן נראה לי שלתרחיש כמו שלך זה לא כדאי.

לפותח הפוסט: רק רו"ח, תשלם לפגישת יעוץ, בערך 800 שח לאחד תותח.
לגבי העיניין הזה של הירושה, אתם ממש הופכים עולמות בשביל להגן על מה שיקרה לכסף כשכבר לא תיהיו פה. תנו לצאצאים שלכם קצת אתגר ותנו להם לעשות את זה בעצמם, הם יצאו הרבה יותר מחוזקים מהתהליך.

תודה רבה לכולם.

אתייעץ עם רואה חשבון ויועץ מס

המסקנה היא שפנית לאנשים הלא נכונים. סביר ששני אלו יוכלו להפנות אותך לאדם הנכון. שווה לפחות לשאול.
תודה. האמת שאמרתי את זה חצי בצחוק. העניין שהגעתי לשני עורכי הדין הללו בתור כאלו שכתבו מאמרים מפורטים שמייעצים על איך ישראלים יכולים להתחמק ממס ירושה אמריקאי, ושניהם מתמחים במיסוי בינלאומי, אחד בעל משרדים כפולים- אחד בישראל ואחד בארה"ב, כך שאני אתפלא אם הם לא מבינים/מתעסקים בזה.
מה שכן, אולי קלטו שאני דג רקק שרק עלויות הייעוץ יעשו את כל המאמץ לא שווה עבורו. אני תוהה אם זה לא נכון :)

לגבי העיניין הזה של הירושה, אתם ממש הופכים עולמות בשביל להגן על מה שיקרה לכסף כשכבר לא תיהיו פה. תנו לצאצאים שלכם קצת אתגר ותנו להם לעשות את זה בעצמם, הם יצאו הרבה יותר מחוזקים מהתהליך.
כתב יפה @ע.מדי שאם אפשר, לא מתחשק לתרום את הכסף לממשלה, ועוד לממשלת ארצות הברית.
אני אישית בתור בן 29 (נ.ב. בן כמה אתה אם אפשר לשאול?), יודע שעוד כך וכך שנים, הנושא הזה כן יפריע לי. אני לא חש את זה כרגע, אבל אני מבין שלוותר על 35% מהכסף שלי יהיה מחשבה קשה ומבאסת כשכבר יהיו ילדים ומשפחה.
ובנוסף יש משהו כיף ומתאגר בתכנון מס.
ולסיום- נראה לי שזה חלק אינטגרלי מהתעסקות בהשקעות- לתכנן את המס בצורה מיטבית.
אבל כמובן כל אחד שיעשה מה שטוב לו!!

אם אפשר כן, אבל אם זה כרוך בהקמה ותחזוקה של חברות בינלאומיות ורואי חשבון בינלאומיים אז לפי דעתי הטרחה לא שווה את זה. אבל זו רק דעתי. אני בן 30.

אבל אם זה כרוך בהקמה ותחזוקה של חברות בינלאומיות ורואי חשבון בינלאומיים אז לפי דעתי הטרחה לא שווה את זה.
אז זו בדיוק המטרה, לראות מה האופציות שעומדות בפניי כדי להחליט אם זה משתלם או לא.

תכנון מס זה דבר חשוב והזמן הנכון לעשות אותו הוא אתמול. ככל שהתזמון מוקדם יותר וההון עדין קטן יותר תכנון המס קל ופשוט יותר. הרבה יותר קשה לתכנן מס כשכבר יש את הכסף ורווחים נצברו. את תכנון המס אין לעשות רק להווה, בו, נגיד, יש לפלוני מאה אלף שקלים בחיסכון, אלא לעשות אותו עכשיו תוך מחשבה איך הוא יראה עוד עשרים וארבעים שנה כשיהיו לך חמישה מליון ויותר.

אבל תגיד, @baysap , זה נשמע סופר-מעניין מה שאתם הולכים לעשות!
לנדוד בין מדינות? לעבוד מהאינטרנט?
נשמע סופר-חתרני! שתף אותנו קצת?

אני יודעת שמדינה יכולה לחייב אותך במס אם אתה חי שם יותר מ 150 ימים בשנה בערך, או שמרכז חייך שם.
אם אתם בכוונה מתכננים כך שלא יהיה לכם מרכז חיים בשום מקום, יכול להיות שגם לא תהיו חייבים מס בשום מקום?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
U תכנון מס בהשכרת דירה מיסים 11
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
F תכנון מס על ידי פתיחת חברה צרכנות פיננסית 12
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
Dim תכנון מס בינלאומי שוק ההון 3
N תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות שוק ההון 37
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7
c881 לכל האמריקאים שביננו בעלי 401K - תכנון מס בעתיד שיש להתייחס אליו שוק ההון 30
ס עסקה מחוץ לבורסה, בין חשבון ממוסה לIRA = תכנון מס לגיטימי? שוק ההון 16
זאב חוק חדש: חובת דיווח על קבלת ייעוץ לצורך תכנון מס צרכנות פיננסית 3
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
A תכנון עתידי להסבה לתחום המחשבים התפתחות אישית 34
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
S תכנון פרישה בגיל 45, 100% VT שוק ההון 156
unrealx תכנון חופשת סקי באופן עצמאי צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה