1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תכנון מס בינלאומי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Dim, ‏4/9/19.

1. Dim

Dim משתמש רשום

שאלתי בעבר, אנסה את מזלי שוב..

אני רוצה לעבור לגור במדינה שבה יש פטור ממס רווחי הון (או מס מופחת). (בבקשה לא להיכנס לשיקולים שלי, למה אני רוצה לעזוב את ישראל)
    אני רוצה להפחית (או לא לשלם כלל) מס רווחי הון. התכנון לנתק תושבות ישראלית, לעבור להיות תושב מדינה אחרת או להיות נווד בעולם.
    האם אפשר לנתק תושבות ישראלית ולא להיות תושב מדינה אחרת?
    לאילו מדינות אוכל לעבור, ולשלם מס מופחת / פטור ממס?

לאיזה סוג יועץ עלי לפנות?

תודה רבה

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/19
  2. meinheigeleBelz

meinheigeleBelz משתמש ותיק

אתה צריך עו"ד ישראלי מומחה למיסוי בין לאומי , ולאחר מכן ככה"נ אותו דבר במדינה כלשהו .

דן ג. אוהב/ת את זה.
  3. דן ג.

דן ג. משתמש ותיק

נראה שלא קראת את התגובות לפוסט הקודם שלךD:

תיאורטית, נראה שזה אפשרי במקרים מסויימים. קרא את פסק הדין של העליון בעניין "אמית" (ע"א 17/476). אבל בשביל זה, תצטרך כנראה ממש ממש לנתק קשרים לישראל.
    כמו שכבר ענו לך שם, בלי עוד מליון פרטים, אי אפשר בכלל להתחיל.
    לדעתי, בשלב הראשון, מישהו שיכול לעזור לך להגדיר מה הצרכים והרצונות שלךD: אחר כך, להשתמש בגוגל.
    קשה לי להאמין שתמצא יועץ שמתמחה במיסוי, שירותי בריאות, שוק מגורים, עלויות מחייה אחרות ב -20 מדינות שונות (נראה לי פעם כתבת שכל מדינה באירופה באה בחשבון מבחינתך. עכשיו הוספת אפילו את האפשרות להיות נווד)...

אחרי שתדע פחות או יותר מה אתה רוצה, תוכל לקבל חוות דעת ספציפית לגבי ניתוק תושבות, מיסוי במדינות ספציפיות וכדומה. אבל את התשובות בגדול, אתה אמור לדעת לפני שתגיע למומחה לעניין ספציפי.

4. YPV

YPV משתמש ותיק

זה עלול לגרור אותך לצרה אחרת. ראה לדוגמה כאן. בכלל, מדובר בבלוג מצוין ומומלץ בנושא.

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/19
    yossik אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.