• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות

@adamshalev זה לא שונה בהרבה משרשור המזומן שננעל
הפקדה לקרנות השתלמות מרובות דרך מעסיקים מרובים ועוד כעצמאי יכולה לקרות באמת ובתמים. דיון על ההשלכות של זה ועל הגבולות של החוק בנושא הוא בהחלט ראוי וסביר.
בייחוד שמטרת הפות״ש היא:
ואני דואג למס הכנסה כי חשוב לי שהוא ימצה את גביית המס מכל האזרחים באופן שווה
¯\_(ツ)_/¯

אין מצב ,המעגל חייב להיסגר..
אני אתקן - בהצהרת הון צריך לכלול רק את הכספים שאתה הפקדת.
לא כולל הפקדות מעסיק ולא כולל תשואה. (לפחות זה מה שהבנתי מהרו"ח שלי ומחיפושים באינטרנט)
הסיבה היא שמטרת הצהרת ההון היא למצוא גידול בהון שנובע מהכנסה שלא דיווחת עליה (שלא מופיע בדוחות השנתיים).
מאחר והפקדות המעסיק (עד התקרה) ותשואה של קרנות פנסיה/גמל/השתלמות לא מופיעות בדוחות השנתיים שלך, ומאחר שברגע שבשנה שאתה מושך אתה כן מדווח עליהן בדוח השנתי (בהנחה שאתה מגיש דוח שנתי), לא מדווחים על החלק הזה בהצהרת ההון.

*לא רו"ח וכו'. אין לי מושג על מה אני מדבר ואולי סתם לא הבנתי נכון את מה שקראתי/שמעתי.

מאחר שברגע שבשנה שאתה מושך אתה כן מדווח עליהן בדוח השנתי (בהנחה שאתה מגיש דוח שנתי)
על פדיון קה"ש מתחת לתקרה צריך לדווח? (בהנחה ואתה חייב בהגשת דוח שנתי)

על פדיון קה"ש מתחת לתקרה צריך לדווח? (בהנחה ואתה חייב בהגשת דוח שנתי)
על כל כסף שאתה מקבל צריך לדווח, במידה ואתה מגיש דו"ח שנתי.
זה כולל פדיון קה"ש וכולל משיכת פיצויים (גם פיצויים מתחת לתקרה) וכולל כל כסף שלא היה שלך (או בשליטתך המלאה) ונכנס אליך חזרה.

קריפטי משהו :) יש לך דוגמא?
קרן השתלמות, פיצויים, קצבה, משכורת, הכנסות מעסק, מכירה של נכסים וכו' וכו'.
בגדול, פחות או יותר כל מה שנכנס לך לחשבון בנק

*לא רו"ח וכו'. אין לי מושג על מה אני מדבר ואולי סתם לא הבנתי נכון את מה שקראתי/שמעתי.
לא הבנת באמת, זה לא נכון. מרגע שהמעסיק הפקיד לך את זה בקרן זה לא שלו זה שלך ואין הפרדה כלשהי בין הכספים.
יש לך X ש"ח בקה"ש וY ש"ח בקרן פנסיה אז זה מה שאתה מדווח, שיש לך X פה וY פה.

לא הבנת באמת, זה לא נכון. מרגע שהמעסיק הפקיד לך את זה בקרן זה לא שלו זה שלך ואין הפרדה כלשהי בין הכספים.
יש לך X ש"ח בקה"ש וY ש"ח בקרן פנסיה אז זה מה שאתה מדווח, שיש לך X פה וY פה.
חיפוש קצר בגוגל הביא אותי לפה בתוצאה השניה:
מקובל לכלול רק את הפקדות העובד ללא המעביד
אומנם זה סתם פורום, אבל מי שענה מציג את עצמו כרו"ח
ויש גם את זה:
העיקרון שעומד מאחורי הגשת הצהרת הון הוא שבוחנים את גידול ההון הנומינאלי, ומשווים אותו להכנסות שלך.
כך - בעוד הפרשות העובד לקופות גמל וקרנות השלמות הינה חלק מהכנסותייך (חלק מהמשכורת ברוטו), הפקדות המעביד אינן חלק מאותה הכנסה (אלא הן מעבר אליה) או מאותו ההון.

ואם תחפש בגוגל תמצא עוד הרבה דברים בסגנון הזה.

אומנם זה סתם פורום, אבל מי שענה מציג את עצמו כרו"ח
רו"ח אהבל. המטרה היא להשוות בין 2 הצהרות הון ואם יש גידול בלתי מוסבר ביניהם אז תאלץ לתת הסברים, יכול להיות לך גם גידול של מיליונים העיקר שיש הסבר לזה.
יש לך קופת גמל בת 30 שנה, מאיפה אתה בכלל יודע מה הוא חלק העובד וחלק המעביד? בתור מישהו שכבר מילה כמה כאלה, כותבים הכל כולל הכל, וזה גם האינטרס שלך, כי ההון שלך גדל ואתה רוצה להסביר איך וכיצד גדל...
גם מי בכלל נכנס לרזולוציות האלה!?! יש לך X בקרן, אתה מצהיר שיש לך X בקרן וזה מה שאתה רושם שם.

בתור מישהו שכבר מילה כמה כאלה, כותבים הכל כולל הכל,
גם אני (יותר נכון הרו"ח שלי) מילאתי כמה כאלה.
היה לי דיון איתו בדיוק על זה, וגם הרו"ח שלי טען שמצהירים רק על הפקדות העובד, בדיוק מאותן סיבות שהיו בלינקים שנתתי.

היה לי דיון איתו בדיוק על זה, וגם הרו"ח שלי טען שמצהירים רק על הפקדות העובד, בדיוק מאותן סיבות שהיו בלינקים שנתתי.
ואללה לא יודע, אולי בגלל שאני בעל שליטה זה שונה.
בכל מקרה באינטרס שלך לרשום כמה שיותר ולא כמה שפחות, ככה שתפדה את הקרנות לא ישאלו אותך שאלות.
גם תסתכל מה כתוב בטופס עצמו של רשות המיסים, לא רשום שם "חלק העובד" רשום "סה"כ בשקלים חדשים"
אני סומך על רשות המיסים.
שים לב מה אותו הרו"ח כותב פה:
http://www.amoskatz.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=897
1) לא מדווחים על הפקדות - אלא על יתרות. וכן - צריך לדווח גם על קרנות פנסיה.

בכל מקרה באינטרס שלך לרשום כמה שיותר ולא כמה שפחות, ככה שתפדה את הקרנות לא ישאלו אותך שאלות
נכון. מצד שני, אם אתה פודה את הקרנות אז נורא קל להסביר את הגידול בהון.
בכלל, כדי למשוך כספים צריך גם ככה אישור מפקיד שומה, אז המידע הזה נמצא אצלהם במערכת ולא ישאלו יותר מידי שאלות.

בכלל, כדי למשוך כספים צריך גם ככה אישור מפקיד שומה, אז המידע הזה נמצא אצלהם במערכת ולא ישאלו יותר מידי שאלות.
לא נכון. בשביל משיכת כספים מקה"ש לא צריך אישור מפקיד שומה. בשביל למשוך כספים מקופת גמל הונית נזילה גם לא צריך אישור וגם לקבל קצבה מקרן פנסיה לא צריך אישור.

היי
להפקיד למספר קרנות השתלמות מקבילות את התקרה באותה שנה זה לא תכנון מס זה יותר בתחום של עבירות מס.
יש דרכים לעלות על זה ובעיקר לאחר ביצוע המשיכה. אני לא חושב שלמס הכנסה יש 100% שם , אבל לא חושב שאדם נורמטיבי צריך בכלל להתעסק בזה.

אם יש לך כל כך הרבה כסף נזיל להפקדה... אולי קופת גמל להשקעה?

האם יש קופת גמל להשקעה במתווה ira ?כלומר כזו אני בונה את תמהיל ההשקעה,או לחלופין הכל מובנה ונקבע עי מישהו אחר?

האם יש קופת גמל להשקעה במתווה ira ?כלומר כזו אני בונה את תמהיל ההשקעה,או לחלופין הכל מובנה ונקבע עי מישהו אחר?
הכי קרוב זה של אינטרגמל שם תוכל לבחור בין 5-6 מדדים (סנופי, תא35, אגח ישראלי, שקלי, ולא זוכר מה עוד)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
U תכנון מס בהשכרת דירה מיסים 14
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
F תכנון מס על ידי פתיחת חברה צרכנות פיננסית 12
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
Dim תכנון מס בינלאומי שוק ההון 3
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7
c881 לכל האמריקאים שביננו בעלי 401K - תכנון מס בעתיד שיש להתייחס אליו שוק ההון 30
ס עסקה מחוץ לבורסה, בין חשבון ממוסה לIRA = תכנון מס לגיטימי? שוק ההון 16
זאב חוק חדש: חובת דיווח על קבלת ייעוץ לצורך תכנון מס צרכנות פיננסית 3
B תכנון מס ופתיחת חברה צרכנות פיננסית 24
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
A תכנון עתידי להסבה לתחום המחשבים התפתחות אישית 34
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
S תכנון פרישה בגיל 45, 100% VT שוק ההון 156
unrealx תכנון חופשת סקי באופן עצמאי צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה