• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר ופרישה מוקדמת

@c881 מאמין שההוצאות שלי לא יעברו את ה 5k ואפילו פחות מכך. מה שאומר שאני אוכל לחסוך 10k.
לגבי האינפלציה, אני לא חושב שהיא מאוד משמעותית בעשר שנים, בכל מקרה אני מניח תשואה של 8% במקום 10% במחשבון ריבית דריבית. אבל שוב, הערכה היא 9-11 שנים.
השנתיים כאלה עושות הבדל עצום. כי לפי החישובים תוך 11 שנה אני יכול להגיע ל 2,100,000 לפני מס רווחי הון עם הפקדה של 8k ולא 10k כך ששוב, זה מכין אותי לבלטמים מסויימים.
בקשר לקרן השתלמות לצערי לא מקיימים את מה שכתוב בחוזה ואני צריך לבדוק עם החברה אבל תיאורתית אמורים להפקיד לי על כל השכר, בתכלס מפרישים לי עד למשכורת מינימום(עד 5k בערך)
מניות וכו כמובן שאין, אני עובד באבטחה לא בהייטק .
וחשבתי לקחת קורס לוחמים להייטק עוד לפני השחרור, כנראה שלא אדע אם זו הייתה טעות או לא אבל בכל מקרה אני לא בטוח שיש לי מספיק תשוקה לתחום והמליצו לי שלא להיכנס לתחום אם אני לא אוהב אותו ונשארתי על hold.

קרן השתלמות לצערי לא מקיימים את מה שכתוב בחוזה ואני צריך לבדוק עם החברה אבל תיאורתית אמורים להפקיד לי על כל השכר, בתכלס מפרישים לי עד למשכורת מינימום(עד 5k בערך)
קרן השתלמות על משרת אבטחה?
העולם התקדם מתקופתי.

אתה עובד 340 שעות. זה כל יום 12 שעות עם 2 ימי חופש בחודש.
שוחק בטווח הארוך, בזמן שיש מקצועות שמרוויחים יותר ועובדים שעות סבירות.
בדיוק.
בעבודות עם תואר אתה תרוויח פר שעה הרבה יותר.
בנוסף כמאבטח אתה עובד בתנאים פיזיים בדרך כלל לא פשוטים, בקור ובחום.
אני מניח שלאורך זמן יהיה גם חסר לך ההיבט של "להפעיל את הראש" ולתת ערך נוסף.
יש תפקידי אבטחה בחברות ממשלתיות שמרוויחים טוב אבל אחרי משהו כמו 8 שנים אומרים לך ביי.
תואר נותן סוג של יציבות תעסוקתית והשוק מתגמל אותך על ההשקעה שלך בתואר (תלוי בתואר).

אתחיל מהסוף:
פרישה מוקדמת זה לא יעד בפני עצמו, זה דרך להגשים מטרות בחיים
בחלק גדול מהמקרים שתגיע למצב שאתה יכול לפרוש אתה לא תעשה את זה כי אתה תיהיה מסופק מהיום יום שלך ותרצה לשמר אותו
(גילוי נאות אני די בשלב הזה עכשיו)

אני מבין את הליך המחשבה שלך על התואר, גם אני הייתי שם בכמה שלבים בחיי (זה אחת הסיבות גם שלא המשכתי לתואר שני)

אם זאת לדעתי החיים זה אוסף של חוויות והרגשת סיפוק
ה4 דברים שנותנים לי הכי הרבה מזה היום הם:
1. ילדים וזוגיות
2. טיולים (בארץ ובחול)
3. עבודה
4. התנדבות ותרומה
מהניסיון שלי חשוב לאזן בין הכל אחרת דברים קצת יוצאים מפרופורציה

*אני מהתואר שלי ומתקופת הלימודים מאוד מאוד נהנתי, ובנוסף כמעט כל תקופת התואר עבדתי בשכר של 6-12 למשרה חלקית
ועד היום מאוד נהנה מהעבודה שלי, ובוחר גם תחומים שיש להם תרומה קצת לעולם (בתחום הרפואי) ובחור תפקידים נוחים ומעניינים
לא כולם בחורים תחום שמעניין אותם ולפעמים באמת סובלים מהתואר
החוכמה זה לדעתי לבחור משהו שיתן לך תחושת סיפוק ועניין ולהשתמש בתיק השקעות בשביל לעזור לך להגיע ולשמר את העבודה שאתה אוהב

בנושא המספרים:

משפחה סולידית עם 3 ילדים מוציא בחודש סביב ה20 אלף, כמובן שאפשר יותר ואפשר פחות - אבל זה לפחות מה שאנחנו מרגישים איתו נוח
שמצד אחד לא מבזבזים כסף על צרכנות ומהצד השני כן נותנים לילדים חינוך טוב, טיול בטבע, אוכל בריא , סביבה ירוקה וכו
המשמעות היא שלכזה סכום תצטרך סביב ה7 מיליון בשביל לפרוש (6 מיליון לפי חוק ה300 היבש, אבל יש מיסוי, תיק ביטחון, וכו)
כמובן שאם תרצה יציבות בדמות דירה / בית פרטי בבעלותך (בעיקר בשביל לא לעבור כל כמה שנים דירה עם ילדים ומסגרות) אז תצטרך קצת יותר

זה בהחלט בר הגשה מעבודה פשוטה ללא תואר ראשון - די בטוח שמלצר טוב יכול להגיע לסכומים האלה תוך 12-15 שנה
השאלה אם תרגיש סיפוק תו"כ ומה יהיה היום שאחרי

קשה לי להכיל את הצורת חשיבה הזאת (ואני אומר את זה בתור מאבטח)
סליחה שאני בוטה אבל אתה לא מרגיש חסר חיים? אתה לא שחוק מלעבוד לילות? (אני ספציפית הבנתי שאין מחיר ללכת לישון במיטה שלך בבית בלילה, אם אין לך בעיה עם עבודה בלילה בורכת בברכת האל)
לעבוד בחגים? לוותר על תחביבים/יציאות עם חברים כי אתה באמצע משמרת או כי הרגע חזרת הביתה אחרי 12 שעות וואלה אין לך כוח ואין לך חשק?

ואני שם בצד את הנקודה הכי חשובה אתה מגיע כל יום לעבודה חסרת תכלית אתה לא לומד שום דבר חדש אתה סוג של רובוט במערכת
תקן אותי אם אני טועה אולי אתה נמצא באיזה משרה סופר מעניינת…..(ואני בספק - אני מניח שאתה יושב בטיקטוק/בכל רשת חברתי כזאת או אחרת או אפילו נטפליקס 10/12 שעות)

ובלי קשר יש אנשים היום שעובדים משרה מלאה ולומדים במקביל אף אחד לא עצר אותך מלעשות את זה, הרי אם אתה מסוגל לחיות מיומיים חופש בחודש מה עוצר אותך מלא לישון בכלל? אולי רק תעבוד ותלמד? למה שתטייל למה שתצא עם חברים למה שתעשה משהו בכלל חוץ מלעבוד?

ואם הכל כאן לגיטימי אז אני מניח שאתה נמצא בכלוב הזהב ואם אתה בסדר עם זה אז סחתיין עליך ותוציא לפועל את התוכנית המדוברת
(ואפילו לא נגעתי בכשל החישובי - אינפלציה, סטטוס משפחתי, שכירות, ביזבוזים, רכב, מצב בריאותי ועוד ועוד ועוד)

נערך לאחרונה ב:
איך מלצר טוב מגיע לחסכון של 7M תוך 12 שנה?
מלצר יכול להגיע לשכר של 20 אלף שקל בחודש
לפחות לפי הכתבה הזאת
וזה גם המספרים שאני מידי פעם שומע (לא בכל מקום וכמובן רק מי שעובד 182 שעות בחודש ולא רק כמה משמרות)

כלומר זוג הורים ששניהם מלצרים ומרווחים ביחד 40 אלף שקל, בו נניח שזה ברוטו ונשאר להם 30 אלף נטו
(למרות שבפועל לדעתי חלק גדול מהכסף הולך ישר לכיס, פחות תנאים סוציאלים אבל יותר נטו)

נניח שאותו זוג הוא סולידי - כלומר חוסך 50 אחוז מההכנסות ומשקיע אותם במדד רחב (תשואת שוק של 7 אחוז)
תוך 15 שנה הוא יגיע ל5 מליון
תוך 18.5 שנים הוא יגיע ל7 מיליון

אם נוסיף לזה עכשיו את החיסכון של קרן הפנסיה שהוא 21 אחוז על השכר ונניח רק על חצי מהשכר
אז תוך 16 שנה הוא יגיע ל7 מיליון שקל

לפחות לפי הכתבה הזאת
וזה גם המספרים שאני מידי פעם שומע (לא בכל מקום וכמובן רק מי שעובד 182 שעות בחודש ולא רק כמה משמרות)

כלומר זוג הורים ששניהם מלצרים ומרווחים ביחד 40 אלף שקל, בו נניח שזה ברוטו ונשאר להם 30 אלף נטו
(למרות שבפועל לדעתי חלק גדול מהכסף הולך ישר לכיס, פחות תנאים סוציאלים אבל יותר נטו)

נניח שאותו זוג הוא סולידי - כלומר חוסך 50 אחוז מההכנסות ומשקיע אותם במדד רחב (תשואת שוק של 7 אחוז)

אם נוסיף לזה עכשיו את החיסכון של קרן הפנסיה שהוא 21 אחוז על השכר ונניח רק על חצי מהשכר
המספרים האלו נשמעים מאד אופטימיים. גם אם יש פה ושם משמרות בהן מרוויחים 100 ש"ח לשעה, זה רחוק מהממוצע, ודאי אם מדברים על 15 שנות עבודה ברציפות.

לפחות לפי הכתבה הזאת

1. זה 16 שנים ולא 12.
2. מדובר בזוג הורים לילדים שעובדים בשעות הלילה ובסופ"ש (השכר הזה הוא לא על משמרות בוקר להבנתי) במשך שנים על גבי שנים, לא יודע כמה זה ריאלי.
3. ימי חופשה (ואפילו סתם חודש שיש בו חג ועובדים במהלכו פחות) וימי מחלה יורידו את השכר כי השכר על יום חופש/מחלה יהיה נמוך מהשכר בפועל.
לסיכום, אני לא יודע כמה ההערכות האלה ריאליות, לעניות דעתי ללמוד מקצוע משתלם באוניברסיטה זו כנראה אסטרטגיה בעלת סיכוי יותר גבוה להגיע לשווי הנ"ל.

מדובר בזוג הורים לילדים שעובדים בשעות הלילה ובסופ"ש (השכר הזה הוא לא על משמרות בוקר להבנתי) במשך שנים על גבי שנים, לא יודע כמה זה ריאלי.
מאנשים בתחום הבנתי שזה בדרך כלל לא אפשרי גם מבחינת המעסיקים. העובד לא יכול לקבל בדרך כלל רק משמרות ריווחיות.
הורים שעובדים שבת וחג יש לא מעטים וגם במקצועות מכניסים, אבל זה באמת מאד קשה כששני ההורים עובדים כך.

המספרים האלו נשמעים מאד אופטימיים. גם אם יש פה ושם משמרות בהן מרוויחים 100 ש"ח לשעה, זה רחוק מהממוצע, ודאי אם מדברים על 15 שנות עבודה ברציפות.

מדובר בזוג הורים לילדים שעובדים בשעות הלילה
אם לא היה ברור זה היה כמובן הצגת הנתונים בצורה צינית רק כדאי להבהיר את הנקודה

כן על הנייר זה בהחלט אפשרי
לא. זה בכלל לא יהיה פשוט לדבוק בזה ולשלם את המחיר האישי לאורך שנים

ברור שמלצר יכול להיות שם קוד לכל עבודת כפיים מתגמלת
גם נהג משאית זבל מרוויח מצוין
או שליח וולט
או גנן (גינות)
או עובד בניין
או נגד בצבא

אין בזה שום דבר רע וזה בהחלט ראוי העבודות האלה ואפשר להגיע איתם לחופש כלכלי

אני ואישתי חסכנו את כל ההון שלנו בלהרוויח פחות מהדוגמא שנתתי
פשוט חיסכון אגרסיבי. השקעות זולות
והרבה זנן פשוט

כלומר, אתה עובד על תקן של "מהנדס תוכנה"?
כי החלק של המהנדס/ הנדסאי זה החלק של התואר בשם התפקיד.
הטייטל שלי הוא ״מהנדס תוכנה״, לא ביקשתי אותו ספציפית. כל החבר׳ה בצוות נקראים מהנדסי תוכנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8