• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תבנית טופס 1325 עם דוגמאות

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
יצרתי לאחרונה טופס 1325 בגוגל שיט (זה הטופס שבו מסכמים רווח והפסד ממכירות), ויצרתי טמפלייט שלו לפרסום.

אשמח אם המומחים בפורום יוכלו לאשר שמילאתי את הטופס באופן נכון.

זה הטופס.

הנתונים בו הם לא אמתיים (אני לא מחזיק VT בכלל), פשוט הנחתי שהייתי קונה בתאריך מסוים יחידה אחת בודדת של VT, ומוכר אותה בתאריך אחר. הנחתי גם שיש עמלה של דולר על קנייה ועמלה של דולר על המכירה. המחירים מתאימים למחיר הסגירה באותו תאריך.

יצרתי שם 6 דוגמאות:
- הנכס עלה וגם הדולר עלה, הרווח מחושב "ריאלית" ויש רווח לשלם עליו מס (שורה 3 באקסל, 1 בטבלה)
- הנכס עלה "הרבה" והדולר ירד "קצת", יש עדיין רווח לשלם עליו מס, אבל הרווח מחושב נומינלית (שורה 6 באקסל, 4 בטבלה)
- הנכס ירד, וגם הדולר ירד, יש הפסד עבור מגן מס, ההפסד מחושב "ריאלית" (שורה 5 באקסל, 3 בטבלה)
- הנכס ירד "הרבה" והדולר ירד "קצת", יש הפסד עבור מגן מס, ההפסד מחושב נומינלית (שורה 4 באקסל, 2 בטבלה)
- הנכס עלה "קצת" והדולר ירד "הרבה", "ריאלית" זה רווח, נומינלית זה הפסד, לא מחושב לא רווח ולא הפסד (שורה 8 באקסל, 6 בטבלה)
- הנכס ירד "קצת" והדולר עלה "הרבה", "ריאלית" זה הפסד, נומינלית זה רווח, לא מחושב לא רווח ולא הפסד (שורה 7 באקסל, 5 בטבלה)
אלו דוגמאות שיכולות להדגים גם איך עובד מס רווחי הון על נכסים במט"ח באופן כללי.

אני מניח שהוא יכול להיות שימושי לעוד אנשים, גם למילוי דוחות, וגם ללימוד ולהבין את המנגנון.
אשמח להערות וביקורת.

חשוב להדגיש. אני לא מייעץ ולא ממליץ. אני לא רו"ח, ולא יועץ מס. אני לא בעל רישיון בשום מקצוע בתחום. כדאי שתקחו מה שעשיתי בערבון מוגבל ותאמתו אותו מול גורמים מוסמכים ממני לפני שתשתמשו בו.

ערך נקוב במכירה, זה לא השווי של הנייר ביום המכירה.

זאת כמות הניירות שמכרת במכירה הזו.
אם לדייק יותר אז כמות המניות כפול ערך הנקוב של כל מניה, שלרוב הוא 1$

טיפ:
את כל הif/or בחישובי רווח אתה יכול להחליף בmedian פשוט
Median(M3-K3,M3-F3,0)
תודה.

אני מבין איך זה יכול להחליף לי את הmax והmin, אבל לא איך זה יכול להחליף לי את הif והor.
הif נועד כדי שלא יופיעו לי רווחים (או אפס) בעמודה של ההפסדים, ושלא יופיעו לי הפסדים בעמודה של הרווחים.

אם יש דרך שזה יכול לעזור לפתור את זה, אשמח לשמוע.

ערך נקוב במכירה, זה לא השווי של הנייר ביום המכירה.

זאת כמות הניירות שמכרת במכירה הזו.
אם לדייק יותר אז כמות המניות כפול ערך הנקוב של כל מניה, שלרוב הוא 1$
רק להבהיר: פה זה דוגמה, כאילו הכמות שמכרתי/קניתי כל פעם היא בדיוק יחידה אחת, וש"במקרה" קניתי/מכרתי במחיר הסגירה של אותו יום, ולא לפי מה שקרה במהלך היום. אולי באמת הייתי צריך להכפיל את זה ב10 (לפני העמלה) שיהיה ברור.

במציאות, אני מפיק דוח מIB, ואז בשביל הנתון של "ערך נקוב במכירה" אני לוקח את הערך בעמודה של Proceeds (שהוא עצמו מכפלה של T. Price בQuantity), ומפחית ממנו את הComm/Fee, ושם אותו כערך נקוב במכירה. לפעמים אני מפצל את הערך הזה באופן פרופורציונלי למספר שורות, אם המכירה מופיעה כקשורה לכמה קניות.

זה תהליך לא נכון?

ערך הנקוב של כל מניה, שלרוב הוא 1$
מה זה הערך הנקוב של כל מניה? זה לא המחיר שלה בזמן המכירה?
רוב המניות הן לא 1$, זה לא אג"ח ישראלי. מה זה ערך נקוב?

תודה

@דור דורים אפשר להשאיר את הIF, זה יותר נוח לטעמי (ככה לא צריך לבדוק ידנית אם זה רווח או הפסד כל פעם).

בנוסף אם בא לך להתקטנן קצת, בעמודה של רווח הון אפשר להוריד קונדישן אחד ולהסיר את הAND\OR לחלוטין - אתה בודק AND\OR על התמורה בשקלים אל מול המחיר המתואם והמקורי בשקלים. במקום זאת, תבדוק קונדישן אחד על התמורה בדולרים אל מול המחיר המקורי בדולרים, ללא AND\OR. אפשר לעשות זאת כיוון שבהינתן רווח דולרי, שינוי שע"ח לעולם לא יכול להפוך אותו להפסד שקלי. כנ"ל הפוך, הפסד דולרי לא יכול להפוך לרווח שקלי. אתה מכניס את הניואנס הזה בעצמך בעמודת רווח הון בתוך הMIN\MAX כשאתה מחזיר 0.

למדתי את הנ"ל כמובן מהבלוג\הודעות של @FIYaacov התותח.

שבהינתן רווח דולרי, שינוי שע"ח לעולם לא יכול להפוך אותו להפסד שקלי.
הוא יכול. זו הדוגמה של שורה 8 (ממוספרת 6).

הפסד דולרי לא יכול להפוך לרווח שקלי.
גם הוא יכול. זה בשורה 7 (ממוספרת 5)

אתה מכניס את הניואנס הזה בעצמך בעמודת רווח הון בתוך הMIN\MAX כשאתה מחזיר 0.
אכן צריך להכניס 0 במקרים האלו. אבל ייתכן שהיה רווח או הפסד שקלי.

בנוסף אם בא לך להתקטנן קצת, בעמודה של רווח הון אפשר להוריד קונדישן אחד ולהסיר את הAND\OR לחלוטין - אתה בודק AND\OR על התמורה בשקלים אל מול המחיר המתואם והמקורי בשקלים. במקום זאת, תבדוק קונדישן אחד על התמורה בדולרים אל מול המחיר המקורי בדולרים, ללא AND\OR.
זה בעצם שקול לאחד התנאים, זה שבו אני משווה את עמודה M לעמודה K (מחיר מתואם לתמורה). זה ממש אותו תנאי (כל עוד שער הדולר חיובי, אבל זה כבר אני מניח שתמיד יקרה).

בכל מקרה שאחד התנאים מתקיים, והשני לא, אני צריך להציג 0. אתה בעצם טוען שאני צריך להציג את ה0 הזה בהפסד ולא ברווח. העדפתי את כל האפסים האלו לשים בעמודה של הרווח.

אם אשמע לך, ואוותר על התנאי השני, אצטרך להעביר את ה0 בשורה 7 (ממוספרת 5) עמודה אחת שמאלה מהרווח להפסד (ואצטרך להוסיף שם איזה MIN בהפסד, אבל זה לא האישיו).

היה נראה לי יפה לשים את כל האפסים ברווח. זה לא משנה בשום צורה למס בפועל. יש איזה כלל חשבונאי (או מוסכמה) שאפסים צריכים להיות דווקא בהפסד או דווקא ברווח?

הוא יכול. זו הדוגמה של שורה 8 (ממוספרת 6).
בדוגמא הזו הרווח הדולרי התאפס בשקלים, לא הפך לשלילי.

גם הוא יכול. זה בשורה 7 (ממוספרת 5)
כנ"ל.

אבל ייתכן שהיה רווח או הפסד שקלי.
אבל לא לצרכי מס.

יש איזה כלל חשבונאי (או מוסכמה) שאפסים צריכים להיות דווקא בהפסד או דווקא ברווח?
לא שאני מכיר, אני החלטתי לשים את זה העמודה לפי אם זה רווח או הפסד דולרי. אבל חסר משמעות.

תודה על הקובץ דוגמאות :) אשמח להסבר איך למלא את הטופס שלך כאשר יש קניה בתאריך אחד ומכירה בחלקים בתאריכים שונים ? @דור דורים

תודה על הקובץ דוגמאות :) אשמח להסבר איך למלא את הטופס שלך כאשר יש קניה בתאריך אחד ומכירה בחלקים בתאריכים שונים ? @דור דורים
שורה לכל שילוב תאריך קנייה עם תאריך מכירה.

נערך לאחרונה ב:
אני אנצל את השאלה שלך להסביר איך אני ממלא (בתקווה שאם אני טועה, יתקנו אותי המומחים).

אני מנפיק דוח מIB, בו יש לכל מכירה (לפעמים פקודת מכירה מפוצלת לכמה מכירות בפועל) שורה או כמה שורות של קנייה.
אם יש כמה שורות, אני מפצל תיאורטית גם את המכירה באופן יחסי לפי כמות היחידות.

מהעמודה של הProceeds אני מפחית (או מוסיף במינוס) את מה שמופיע בעמודה של הComm/Fee, ואת התוצאה אני (מפצל אם צריך לכמה שורות ואז אותה אני) שם בעמודה של "ערך נקוב במכירה".

את העמודה של הBasis אני שם בעמודה של "Cost".

את תאריך המכירה אני שם בתאריך המכירה, ואת תאריך הרכישה בתאריך הרכישה, ובסימול אני שם את הסימול של הנייר.

בעיקרון כל השאר אמור לעבוד אוטומטית עם הנוסחאות, אבל לפעמים צריך להאריך או לקצר וכאלו, אז צריך להתאים את האקסל בהתאם (בפרט מספרי השורות).
בנוסף, אם המכירה או הקנייה הייתה ביום של חגים או משהו כזה, שאין שער יציג לדולר, אז צריך לשחק עם זה קצת כדי לקבל את השער האחרון שכן יש.

ומה לגבי כאשר זה שורט ?
לא ביצעתי שורטים. אני לא בטוח איך זה עובד במקרה כזה.

וכרגיל:
חשוב להדגיש. אני לא מייעץ ולא ממליץ. אני לא רו"ח, ולא יועץ מס. אני לא בעל רישיון בשום מקצוע בתחום. כדאי שתקחו מה שעשיתי בערבון מוגבל ותאמתו אותו מול גורמים מוסמכים ממני לפני שתשתמשו בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F שאלה לגבי תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 6
A תבנית מתעדכנת לניהול תיק השקעות שוק ההון 38
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
עומר תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 394
ז טופס 103 מיסים 0
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
A טופס 1042 נדל"ן 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 30
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
O טופס 134 מיסים 2
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
מ בענין טופס W8-BEN מיסים 16
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
A טופס 4 בעיריית ירושלים נדל"ן 8
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
N קיבלתי טופס W9 לכתובת האמריקאית מיסים 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
S טופס 1301 מיסים 4
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
Z תאריך אחרון להגשת טופס 1301 מיסים 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 124
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה