שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Roi, ‏17/4/16.

1. Roi

Roi משתמש בכיר

בתור צרכניסט סולידי, אני לא יודע אם יש הגדרה כזו, שאני קונה מוצר חדש זה בדרך כלל נובע מצורך ולא מגחמה, אני מחפש מוצר איכותי, שיחזיק להרבה שנים ולא משנה המחיר.
    חשבתי לפתוח שרשור שעונה על הצורך הזה, בו ניתן להמליץ על מוצרים איכותיים שקניתם, או אתרים טובים וככה לתרום לקהילה.
    דוגמא שלי: משקפי שמש עם אופציה להוספת מסגרת פנימית לראיה של חברת rody project, הם איתי באש ובמים כבר מעל 10 שנים, נקנו בחנות היבואן בכפר נטר, שרות לקוחות מעולה!

2. Roi

Roi משתמש בכיר

Leatheman Supertool - כבר 20 שנה איתי, יש אחריות לכל החיים, לא החליד, לא נשבר. לדעתי חובה בכל בית, עזר לי בהמון הזדמנויות.
    @Smile @OnTheVerge @משה

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/16
    HHH אוהב/ת את זה.
  3. MMM

MMM משתמש ותיק

אני מעוניין לקנות טאבלט איכותי "10 שישמש אותי לגלישה באינטרנט, לקריאת מיילים ולשיחות סקייפ.
    אשמח אם מישהו שמבין או בעל ניסיון ימליץ.

4. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

אתה בטוח שאתה צריך? בין זוגי היקר מאד רצה ומאד היה צריך וכמובן הוא לא עושה בו כמעט שום שימוש. הוא משתמש בסמרטפון ובמחשב הנייד. גם לי היה אייפד שקיבלתי כפרס מהעבודה במסגרת "חבר מביא חבר" והשתמשתי בו רק עד שעברתי לסמרטפון עם מסך 5 אינטש. בקיצור ממליצה לוודא שתעשה בו שימוש. לנו בכל אופן יש Nexus 9 והוא סביר. זז לאט, אולי בגלל המקלדת Bluetooth שלו שגם הייתה מאד הכרחית לקניה... אולי למישהו תהיה המלצה על מכשיר אחר.

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/16
    wa11a, MMM ו-dror אוהבים את זה.
  5. שרון

שרון משתמש ותיק

מכונת כביסה של בוש אנלוגי עם פתח פילטר עגול. אצלי כבר שבע שנים ללא תקלה אחת (טפו)

6. מתכנת

מתכנת מודרטור

נקסוס 7 באיביי, שים לב שיש כמה "דורות"
    +1

wa11a, MMM ו-לומדת מההתחלה אוהבים את זה.
  7. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

גם לי ולאמא שלי יש כמה מוצרים של בוש: מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים. במכונת הכביסה אני משתמשת שנים ובשביעות רצון מלאה. ובשאר גם שביעות רצון מלאה. בוש לא מאכזבים.

8. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש ותיק

בתור בעל אייפד אייר, אני לא ממליץ.

חווית הגלישה לא טובה מכמה סיבות:
    1. משקל המכשיר - המכשיר שוקל למעלה מ-400 גרם ועל שאף שהוא נחשב קל-משקל, לא נוח להחזיקו לפרקי זמן ארוכים. באייפד מיני המשקל אמנם נמוך יותר אולם 7.9 אינץ' אינם מספיקים לדעתי עבור הצגת אתרים במצב "רגיל" (Desktop version).
    2. הצגה משובשת של אתרים - האתרים לא נטענים בצורה מושלמת כמו ב-PC.
    3. הקלדה לא נוחה - הקלדה על טאבלט משמעותית פחות נוחה בהשוואה להקלדה על מקלדת פיסית.

9. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש ותיק

בגזרת הסמארטפונים הייתי נזהר מ:
    1. אייפון - אין ספק שישנה האטה (ייתכן מכוונת) לאחר עידכון גירסאות.
    2. גלאקסי - תמיד כוללים את החומרה העדכנית ביותר אך הביצועים מדרדרים במהירות.

LG ו-Nexus, מצד שני, מתאפיינים ביציבות גבוהה לאורך שנים.

10. Jane Doe

Jane Doe משתמש ותיק

אני מקללת את היום שבו קניתי את הנקסוס שלי. מדובר בחתיכת דרעק.

whybe ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  11. Roi

Roi משתמש בכיר

על איזה נקסוס את מדברת? אני עם נקסוס 4 של LG מעל 4 שנים והוא עובד מצויין, חוץ מהחלפת סוללה לפני חצי שנה הכל פיקס

12. עש לילה

עש לילה משתמש בכיר

בהחלט:

13. Jane Doe

Jane Doe משתמש ותיק

נקסוס 4. לא נדלק ללא מאבק. הסוללה נגמרת תוך יום גם כאשר הוא ללא שימוש. ובלתי אפשרי להחליף סים כאשר נוסעים לחו"ל.

14. גל נ

גל נ משתמש ותיק

מטען USB איכותי עם 4 כניסות. למי שטס הרבה לחול המטען גם מגיע עם שלל מתאמים למדינות נוספות.
    בשימוש אינטנסיבי כבר שנתיים. עובד מעולה ומאוד נוח להטעין מספר מכשירים מאותה נקודת חשמל.
    עלה לי 103 שח לפני שנתיים.
    ביקורת מלאה בעברית על המטען:
    http://www.htmobile.co.il/article05970.html

Roi אוהב/ת את זה.
  15. Roi

Roi משתמש בכיר

תחליפי סוללה, הוא יהיה גמו חדש, את יכולה לעשות את זה לבד כמוני, מצריך מעט מאוד ידע טכני, קצת מחקר וצפייה בסרטים ביוטיוב, או לשלם לבעל מקצוע לעשות זאת. לגבי הנקוד של החלפת הסים, לא הבנתי איפה הבעיה?

16. Jane Doe

Jane Doe משתמש ותיק

הבעיה היא התכנון המטופש להחריד של המכשיר כך שאפילו אנשי השירות בחנויות סים בחו"ל שכל היום מוכרים סימים לפרנסתם לא מצליחים לפתוח את המכשיר הארור אם במקרה שכחת להביא איתך סיכה בגודל המתאים.

שרון ו-Roi אוהבים את זה.
  17. Tin177an

Tin177an משתמש ותיק

הזדמנות מעולה לציין שבתחום מכונות הכביסה \ מייבשים \ מדיחי כלים אין מוצרים איכותיים וחבל לשלם אקסטרה על בוש,סימנס או קונסטרוקטה (בדיוק אותו יצרן רק שם שונה). אז נכון שיש כמה מקומות בהם מרכיבים אבל המכונות עצמן לא בנויות לשרוד. ליצרן יש סוג של מונופול על חלקי חילוף וכל תיקון של גוף חימום או כרטיס בקרה נושק לאלף שקל לא כולל עבודה.

18. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

בוש לא כזה יקר. מבדיקה מהירה בזאפ:

תנור אפייה בוש: החל מ-1,400 ש"ח. (נראה לי ששלי עלה כ-2,000 ש"ח בזמנו)
    כיריים בוש: החל מ-900 ש"ח (נראה לי ששלי עלו 1,500, עם משטח זכוכית).
    מכונת כביסה בוש: החל מ-1,600 ש"ח (שלי עלתה כ-2,600 אם אני זוכרת נכון)

אם ההפרש מחיר מול חברה לא ידועה הוא קטן, לא הייתי מסתכנת. זו הוצאה של פעם ב-5 שנים (פחות או יותר).
    אולי אם הייתי חווה על בשרי או מקבלת הרבה המלצות על פירמות אחרות, הייתי מנסה.

Johnny אוהב/ת את זה.
  19. amidar

amidar משתמש ותיק

אני לא כל כך מסכים.
    אני חושב שאם שומרים על רמת תחזוקה נאותה למוצרים האלו, אז הם בוודאי יחזיקו יותר שנים, ולחלוטין באותה רמה כמו שביום שנקנו.
    לראיה - אני קונה מכונות כביסה רק יד שניה. קניתי כבר כמה כאלו (בגלל מעברי דירה עם שותפים, לא בגלל שהתקלקלו). הטיפ הכי טוב שלי לנושא:
    1. להניח אותה על משטח ישר (ולהשקיע מאמץ בפילוס המכונה, חשוב מאד לסחיטה!).
    2. מדי כמה חודשים, להריץ שטיפה בטמפרטורה הגבוהה ביותר עם חצי כוס מלח לימון (מנקה לחלוטין כל זכר לאבנית).

היו לי כמה מכונות שנקנו לאחר 5 עד שנים, והחזיקו אצלי עוד 3 שנים לפני שעברתי דירה. אני משער שלגבי פריטים אחרים יש גם דרכים לגרום להם להחזיק שנים ארוכות.

ג"נ, יש לי את אותו רכב (ניסן אלמרה) כבר 15 שנה, נקנה יד שנייה, רואה מוסך (מורשה, שזה הסוד) פעם בשנה, ומתי שבא לי אני פשוט נכנס אליו וקופץ לאילת ללא כל חשש.

טל51, wa11a, שלי ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  20. Tin177an

Tin177an משתמש ותיק

הטיפ שאתה מציע נכון לכל מותג, ממותג טורקי וזול כמו BEKO ועד למוצר יקר כמו Miele.
    אני טוען שההבדל ברכיבים (בקר, משאבה, מנוע וגוף חימום) של מכונה של BEKO או מדבקה אחרת לבין הרכיבים שיש במכונה של בוש זניחים עד כדי לא קיימים. כאשר תיקון של בקר במכונה של בוש יעלה לך בסביבות ה-1000 שקל (במקרה של Miele מגיעים ל-2500).

אני זרקתי מדיח של סימנס (נקנה חדש בזמנו) שעבד פעם בשבוע במשך שנה וחצי כי הלך הכרטיס בקרה והתיקון פלוס הטכנאי היה מסתכם ב-1200 שקל.

מתקין שבא להתקין לי אותו כשהיה חדש הפציר בי לרכוש הרחבת אחריות למשך 5 שנים ב-1200 שקל כי לטענתו המכונות לא מחזיקות מעמד הרבה זמן והחלפים יקרים.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏15/5/15
שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏24/4/15
שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏1/3/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.