• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שנה וחצי של השקעות נדל״ן בחו״ל

@adamshalev תודה על השיתוף!

אני אשאל שאלה קצרה אבל אני מתנצל אם התשובה ארוכה ודורשת חשיבה..
אם אתה ניגש היום לגוף שמלווה משקיעים במציאה וקניית נכס, אילו בדיקות תבצע ואילו שאלות תשאל אותו?
שוב תודה
לא הייתי.
אבל הייתי מתחיל מהמלצות אמינות. בדיקת רקע. איתור/שלילת ניגוד אינטרסים. זה מה שעשיתי.

לא הייתי.
אבל הייתי מתחיל מהמלצות אמינות. בדיקת רקע. איתור/שלילת ניגוד אינטרסים. זה מה שעשיתי.
ומעבר לעניין אמינות? אני מתכוון מבחינה מקצועית

אגב, איך הגעת לשלך באמת?

ומעבר לעניין אמינות? אני מתכוון מבחינה מקצועית

אגב, איך הגעת לשלך באמת?
איך אתה יכול לאמוד מישהו מקצועית בתחום שבו אתה לא מבין ונעזר באיש מקצוע?
אמינות זה הדבר הכי חשוב בסיטואציה הזאת.
מהמלצות.

איך אתה יכול לאמוד מישהו מקצועית בתחום שבו אתה לא מבין ונעזר באיש מקצוע?
אמינות זה הדבר הכי חשוב בסיטואציה הזאת.
מהמלצות.
דוגמאות לשאלות שעולות לי לראש:
  • מציאת נכס אטרקטיבי - למה אלי ולא ללקוח וותיק או לקרן שלכם?
  • איך אתם מגיעים לנכסים?
  • מה מערכת היחסים ביניכם ובין המתווכחים שעובדים איתם?
  • במקרה של קרן נדל"ן- כמה מההון בקרן אתם שמים?
  • במקרה של קרן נדל"ן - מה קורה כשדברים משתבשים
  • דוגמאות לעסקאות מייצגות
  • דוגמאות לעסקאות שלא הלכו כשורה

@adamshalev תודה על השיתוף!

אני אשאל שאלה קצרה אבל אני מתנצל אם התשובה ארוכה ודורשת חשיבה..
אם אתה ניגש היום לגוף שמלווה משקיעים במציאה וקניית נכס, אילו בדיקות תבצע ואילו שאלות תשאל אותו?
שוב תודה

הבדיקה שמורידה את רוב הרמאים, או לפחות הפחות מתוחכמים שבהם, היא לבדוק בזילו מכירות של בתים ברחוב של הנכס שהציעו לך ולהשוות את המחירים שבהם הבתים נמכרו בפועל (נניח חצי שנה אחרונה) למחיר שהם מציעים.

כמובן להתאים לגודל הבית והמראה בתמונות (להשוות לבתים שכבר שופצו)

המחיר שהם מציעים חייב להיות נמוך מחלק משמעותי משאר הבתים, שכן אתה משקיע להשכרה (וכך גם רמת השיפוץ של הבית)

המכירות הגבוהות באזור,סביר שנרכשו על ידי דיירים עם משכנתא, שלא מתוך כוונה להרוויח

תוסיף את שער הדולר/פאונד לתמונה ולדעתי התשואה לעת עתה בחו"ל הרבה יותר נמוכה.

האמת ששער הפאונד הנמוך זאת לדעתי דוקא הסיבה שכדאי להשקיע באנגליה, שכן אם זאת השקעה לטווח רחוק,לפאונד יש הרבה לאן לעלות.
מצד שאני אם אתה ממונף אולי תצטרך לשלם על עליית הערך הזאת.

אני אישית שוקל להשקיע באנגליה בגלל המנעות ממס דירה שניה בארץ, ושארצות הברית עשתה את הראלי שלה ברוב המקומות.

@adamshalev איפה אתה רואה יותר את השפעת הקורונה על התשואה מהנכסים? ארה"ב או באנגליה?

האמת ששער הפאונד הנמוך זאת לדעתי דוקא הסיבה שכדאי להשקיע באנגליה, שכן אם זאת השקעה לטווח רחוק,לפאונד יש הרבה לאן לעלות.
מה הקשר למה שכתבת?
בלי קשר כנראה שאתה צודק, או שלא.... להזכירך גם הדולר נשק ל5 ש"ח והיום הוא ב3.5.

אתה תשלם אותו באנגליה

תוכל להסביר למה אתה מתכוון?
אם יש לי דירה ראשונה בארץ עלי לשלם מס דירה שניה על נכס באנגליה? אכפת לאנגלים אם זה נכס ראשון או שני שלי?

אם יש לי דירה ראשונה בארץ עלי לשלם מס דירה שניה על נכס באנגליה? אכפת לאנגלים אם זה נכס ראשון או שני שלי?
גם באנגליה יש מס רכישה.

תוכל להסביר למה אתה מתכוון?
באופן מוזר כן, כל נכס שיש לך, לא משנה איפה, מאלץ אותך לשלם מס על נכס שני שם. מה שכן, זה במדרגות שנעות בין 0 ל15 אחוז, משהו כזה.

אתה תשלם אותו באנגליה

נכון, אם יש לך דירה (לא משנה היכן בעולם) אתה משלם מס רכישה באנגליה. אבל לרוב (כתלות בעלות הנכס) זה יהיה פחות ממה שתשלם בארץ.
וזאת בגלל שתי סיבות עיקריות:
א. מס הרכישה עד למחיר של 125000£ זה 3% ובין 125000£ ועד 250000£ זה 5% (ולא 8% על הכל כמו בארץ)
ב. הדירות באנגליה (לפחות אלו שישראלים קונים להשקעה) זולות הרבה יותר מדירות דומות בישראל.

נכון, אם יש לך דירה (לא משנה היכן בעולם) אתה משלם מס רכישה באנגליה. אבל לרוב (כתלות בעלות הנכס) זה יהיה פחות ממה שתשלם בארץ.
וזאת בגלל שתי סיבות עיקריות:
א. מס הרכישה עד למחיר של 125000£ זה 3% ובין 125000£ ועד 250000£ זה 5% (ולא 8% על הכל כמו בארץ)
ב. הדירות באנגליה (לפחות אלו שישראלים קונים להשקעה) זולות הרבה יותר מדירות דומות בישראל.
+1

מס הרכישה הגבוה בארץ זו אחת הסיבות העיקריות למה משקיעים ישראלים בורחים לחו"ל לנכס שני ושלישי...
כמו שאנחנו רואים, משום מה זה לא גרם למחירי הדירות בארץ לרדת. אולי הקורונה תצליח.

כדאי לציין שהבנתי (אך לא בדקתי לעומק) שגם מי שרוצה לקנות עם שותף 2 דירות עם 50-50 בעלות, על החצי השני הוא ישלם מס רכישה.

לא יודע אם זה חוקי, או אם זה יכול ליצור בעיות משפטיות במקרה של פרידה מכוערת (מישהו יודע?), אבל אפשר לעקוף את זה ע"י כך שכל שותף רושם נכס על שמו ועושים חוזה בנפרד

כדאי לציין שהבנתי (אך לא בדקתי לעומק) שגם מי שרוצה לקנות עם שותף 2 דירות עם 50-50 בעלות, על החצי השני הוא ישלם מס רכישה.

לא יודע אם זה חוקי, או אם זה יכול ליצור בעיות משפטיות במקרה של פרידה מכוערת (מישהו יודע?), אבל אפשר לעקוף את זה ע"י כך שכל שותף רושם נכס על שמו ועושים חוזה בנפרד
לא בטוח שהבנתי. אתה רוצה שכל אחד יקנה לעצמו דירה בנפרד מהאדם האחר?
מה שותפות בזה?

לא בטוח שהבנתי. אתה רוצה שכל אחד יקנה לעצמו דירה בנפרד מהאדם האחר?
מה שותפות בזה?
רק רושמים אותם בנפרד.. בכל ההוצאות וההכנסות מתחלקים, ומציינים בחוזה שהנכסים משותפים

אהלן,
אם תוכל בבקשה לפרט את התהליכים של איתור הנכסים זה ממש יעזור לי כי אני מתעניין ואין לי מושג איך להתחיל.
איך מצאת? כמה פעמים טסת על מנת לראות את הנכס?
איך מצאת אנשי מקצוע אמינים?

אם תוכל בבקשה לפרט את התהליכים של איתור הנכסים זה ממש יעזור לי כי אני מתעניין ואין לי מושג איך להתחיל.

היי

יש מספר שלבים בתהליך איתור נכס מתאים להשקעה, אנסה לתמצת את התהליך:

* בחירת מדינה להשקעה על פי מצב הכלכלה כעת ולאורך ההיסטוריה.

* הבנה של נושא המיסוי באותה המדינה.

* לבדוק את מגמת שוק הנדל"ן המקומי.

* מגמת שער החליפין של המטבע המקומי אל מול השקל.

* להגדיר תקציב ראלי להשקעה.

* להגדיר את רמת סיכון של ההשקעה.

* ברמת המיקרו לאתר עיר שבה אתה מעוניין להשקיע (יש הבדלים בין הערים במגמת שוק הנדל"ן).

* לבחור אסטרטגיית השקעה.

* להגדיר סוג נכס להשקעה (דירה, בית פרטי, קומפלקס של דירות, חנות, משרד....)

* להגדיר קהל יעד של שוכרים פוטנציאליים בהם אתה מעוניין להתמקד.

* ללמוד את המיקום וההשקעה באמצעות מידע אונליין, מתווכים מקומיים, מנהלי נכסים, ומשקיעים מנוסים.

* אפשר לנסוע לבקר במקום המיועד להשקעה, באופן אישי אני לא זקוק לכך.

אני מתנצל על תשובה מקוצרת, מדובר בנושא נרחב, ולכן ציינתי נקודות עיקריות בלבד.

בהצלחה !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
י לא מוצא עבודה כבר שנה וחודשיים התפתחות אישית 16
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
S השקעה לטווח של מספר חודשים - שנה - קרנות כספיות שוק ההון 1
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
D מס הכנסה מאמצע שנה מיסים 7
D האם יש שם רשמי למפולת של החצי שנה האחרונה? פוסטים מאיכות נמוכה 17
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
E שינויים במסמכי ניכוי סוף שנה של הבנקים הישראלים מיסים 7
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
T קה"ש מנייתי או כללי - תקופה של 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
N תמהיל תיק ל 15 שנה לפחות מחקות מדד שוק ההון 0
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z משכנתא לתקופה קצרה שנה עד מקסימום שנתיים. נדל"ן 18
B הפקדת רטרו לקרן השתלמות עבור שנה שעברה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
גראהם שנה של למידה - מה עכשיו? יומני מסע אישיים 27
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה