• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רילוקיישן - כן או לא?

הסולד

משתמש סולידי
דירוג
31
היי,
אני שוקל הצעת עבודה במדינה מפותחת בדרום-מזרח אסיה.
הרעיון הוא מעבר לפחות ל3 שנים לטובת ניתוק תושבות.
בצד היתרונות, בין היתר, שכר גבוה מהיום, מס הכנסה נמוך משמעותית, אפס מס רווחי הון, מדינה שעולה על ישראל ברוב, אם לא כל, המדדים הבינלאומיים (HDI\תל"ג לנפש וכ"ו וכ"ו), אוכל טוב (?), דוברת אנגלית יחסית.
בצד החסרונות, כל החסרונות הברורים של לעזוב מדינה, חברים ומשפחה. הקורונה עוד מכה שם חזק. תרבות אסייתית יותר מנוכרת ונוקשה.
בסוף לא מדובר על אחד היעדים הפופולרים לרילוקיישן - אירופה\ארה"ב.

חיפשתי בפורום דיונים אבל לא התרשמתי שיש מספיק דיוני עומק בנושא באופן כללי.
אשמח לשמוע חוויות מחברי פורום שעשו\נמצאים כעת ברילוקיישן או שהיגרו מישראל על ההשלכות הפחות טריוויאליות של העניין ו\או מכל חבר פורום, על זווית ההסתכלות שלו על צעד יחסית דרסטי שכזה.

נערך לאחרונה ב:
היי, לא ציינת האם בני משפחה יצטרפו אליך, ואם כן אז כמה ובאילו גילאים. זה יכול לשנות את התמונה כולה.

היי, לא ציינת האם בני משפחה יצטרפו אליך, ואם כן אז כמה ובאילו גילאים. זה יכול לשנות את התמונה כולה.
בת הזוג שלי תצטרף אליי. אני בן 28 והיא עוד מעט 27. שנינו מסתכלים על זה כהרפתקה אבל יש חששות ברורים (גם בין היתר כי אנחנו לא נשואים וביחד כשנה וחצי בלבד).

אז הנה העצות שלי, מניסיון:
- רצוי מאוד שגם בת הזוג תעבוד. זה טוב לנפש, לזוגיות, לשגרה ולכיס כמובן.
- נחמד להבין את השפה, אבל לא שווה השקעה רבה.
- צריך די מהר ועדיף מראש להתפקס על כוח הקנייה, דהיינו האם השכר יכול להספיק למגורים ברווחה סבירה וכן הלאה.
- לא לתרגם את המטבע המקומי לשקלים ואז לחשוב שמשהו יקר/זול. כדאי להבין האם זה יקר/זול ביחס להכנסה ולמקום בו אתה נמצא.
- לוודא כי המעסיק מטפל מראש בויזות, אשרות, ביטוחים, הובלה מקצה לקצה.
- להתיעץ עם יועץ מס ישראלי לגבי ניתוק תושבות. הרבה נכתב בפורום אך זה נושא שעדיף לפנות לאיש מקצוע בתחום.
- לשקול האם לגור בדירה מרווחת שניתן לארח בה או שהאורחים מישראל יאלצו לשלם על מלון.
- לפתוח חשבון בנק מוקדם ככל הניתן ולדעת כיצד לבצע העברה מישראל במידת הצורך.
- לשקול התחייבויות ארוכות: רכישת בית לעומת שכירות, רכישת רכב למול ליסינג וכדומה
- להצטייד בביגוד מתאים למזג האוויר המקומי
- להצטרף לקבוצת פייסבוק של ישראלים מקומיים, לטיפים קטנים
כנראה ששכחתי הרבה פרטים ... זה מה שיש לי כרגע

מעבר לכל ההיבטים הפרקטיים שציינתי, רילוקיישן הוא מבחן זוגיות. זה לפעמים נגמר בפרידות, ואם לא אז כנראה שזו זוגיות להמשך החיים.

אני שוקל הצעת עבודה במדינה מפותחת בדרום-מזרח אסיה.
מאחר ויש מדינה אחת מפותחת בדרום מזרח אסיה, אני מניח שמדובר בסינגפור. אני חושב שאתה ובת הזוג שלך בגיל וסטטוס אידיאלי לרילוקיישן, ככל שהזמן יעבור, יווצרו חסמים שונים שימנעו את זה מכם.

הייתי ברילוקיישן בדרום מזרח אסיה כשהייתי בגילך, אבל הגעתי לבד. מניסיוני, הרבה אנשים חוויים את זה ככה: השנה הראשונה היא בד״כ חווייה מאוד חיובית, קל מאוד לרוב האנשים לצלוח אותה, דברים ניראים תמיד חדשים ומלהיבים והכל ניראה כמו טיול ארוך. השנה השנייה היא זאת בה אתה מרגיש את השיגרה, מתחיל להתגעגע לארץ, בסופו של יום אתה קם בבוקר, הולך לעבודה, חוזר. דברים כמו הזוגיות שלך ושל בת הזוג, העבודה והקריירה, אולי גם תחביב, יצתרכו למלא כאן את הריק.

אתה צריך להסתכל על הצעת העבודה בצורה מפוקחת, לבחון אותה לא מנקודת מבט של ישראלי שמתלהב מרילוקיישן אלא להשוות אותה לשכר והתנאים שנהוגים ברילוקיישן למדינה שאתה עומד לעבור אליה. מה נהוג שם בחברות ישראליות אחרות? איך היא תואמת את המחייה? וכו׳. גם אם כרגע הדברים האלה לא נישמעים לך משמעותיים, הם יראו רלבנטים כשתהיה שם.

בת הזוג שלי תצטרף אליי. אני בן 28 והיא עוד מעט 27. שנינו מסתכלים על זה כהרפתקה אבל יש חששות ברורים (גם בין היתר כי אנחנו לא נשואים וביחד כשנה וחצי בלבד).
מכיוון שאתם לא נשואים צריך לדעתי לבדוק מה יהיה הסטטוס של בת הזוג מבחינת ויזה (שהייה/עבודה). נראה לי שזה יכול להיות בעייתי…

תכלס, זה באמת נשמע הרפתקה מדהימה. חשוב לבחון את כל ההיבטים אבל מסכימה עם מי שכתב כאן שאתם בגיל אידיאלי לעשות את זה.

אז הנה העצות שלי, מניסיון:
- לא לתרגם את המטבע המקומי לשקלים ואז לחשוב שמשהו יקר/זול. כדאי להבין האם זה יקר/זול ביחס להכנסה ולמקום בו אתה נמצא.
- לשקול האם לגור בדירה מרווחת שניתן לארח בה או שהאורחים מישראל יאלצו לשלם על מלון.
- לשקול התחייבויות ארוכות: רכישת בית לעומת שכירות, רכישת רכב למול ליסינג וכדומה
תודה רבה. על רוב הדברים האלה חשבנו באמת אבל העלית כמה נקודות שפחות.
מאחר ויש מדינה אחת מפותחת בדרום מזרח אסיה, אני מניח שמדובר בסינגפור. אני חושב שאתה ובת הזוג שלך בגיל וסטטוס אידיאלי לרילוקיישן, ככל שהזמן יעבור, יווצרו חסמים שונים שימנעו את זה מכם.

הייתי ברילוקיישן בדרום מזרח אסיה כשהייתי בגילך, אבל הגעתי לבד. מניסיוני, הרבה אנשים חוויים את זה ככה: השנה הראשונה היא בד״כ חווייה מאוד חיובית, קל מאוד לרוב האנשים לצלוח אותה, דברים ניראים תמיד חדשים ומלהיבים והכל ניראה כמו טיול ארוך. השנה השנייה היא זאת בה אתה מרגיש את השיגרה, מתחיל להתגעגע לארץ, בסופו של יום אתה קם בבוקר, הולך לעבודה, חוזר. דברים כמו הזוגיות שלך ושל בת הזוג, העבודה והקריירה, אולי גם תחביב, יצתרכו למלא כאן את הריק.
תודה על השיתוף. אנחנו גם חושבים שבעתיד יהיה לנו קשה הרבה יותר לעזוב את הארץ ככל שמתקדמים בחיים אז כנראה שבאמת אם מתישהו - אז עכשיו.
מכיוון שאתם לא נשואים צריך לדעתי לבדוק מה יהיה הסטטוס של בת הזוג מבחינת ויזה (שהייה/עבודה). נראה לי שזה יכול להיות בעייתי…

תכלס, זה באמת נשמע הרפתקה מדהימה. חשוב לבחון את כל ההיבטים אבל מסכימה עם מי שכתב כאן שאתם בגיל אידיאלי לעשות את זה.
תודה. אנחנו מודעים לבעייתיות וזה משהו שיטופל מראש, כלומר, תהיה לה ויזה וכנראה שגם אשרת עבודה ותעסוקה.

נתנו לך עצות מצויינות, אני רק אספר שאני הולך וחוזר מהארץ מאז שנות העשרים שלי, בסטטוסים שונים (תפרניסט, צרכניסט, הוריסט).

מאוד ממליץ על החוויה, וחשוב לשמור על ראש פתוח.
מעבר מדינה זו לא חתונה*, תמיד אפשר לחזור לארץ, או לעבור למדינה הבאה.

*תכלס, גם חתונה זו לא חתונה.

אם אין לך כוונה לחזור לישראל, לך על זה.
אם אתה יודע שבוודאות תחזור לישראל, אתה צריך לבדוק את המאזן של הרילוקיישן בשקלים, ולהתחשב לא רק בשכר ברוטו אלא בכל ההפרשות שתצבור לאורך השנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב רילוקיישן, שכר ועוד אוף טופיק 5
M רילוקיישן ומיסים מיסים 16
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
Wonko רילוקיישן יחיד לארהב דרך גאמפא יומני מסע אישיים 68
א פדיון קרנות השתלמות בשל רילוקיישן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
S רילוקיישן התפתחות אישית 2
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
D מיסוי קרנות ו-RSUs אחרי רילוקיישן מיסים 3
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
EverydayGuy איך נכון להשקיע עם רילוקיישן פוטנציאלי בעוד מספר שנים שוק ההון 2
F ניהול נכסים בזמן רילוקיישן, והבהרה על מיסוי נדל"ן 6
B התנהלות פיננסית סביב רילוקיישן לבריטניה צרכנות פיננסית 8
B רילוקיישן, השקעות ועלויות העברה שוק ההון 0
Y קרנות פנסיה בעת רילוקיישן זמני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
I השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 20
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4
F מיסוי RSU שקיבלתי בארץ אבל מכרתי בעת רילוקיישן מיסים 36
G פנסיה וביטוחים בעת רילוקיישן אוף טופיק 0
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
G מיסוי בזמן רילוקיישן לארה"ב מיסים 1
Y רילוקיישן לארה"ב אוף טופיק 22
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3

נושאים דומים

Back
למעלה