• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי קרנות ו-RSUs אחרי רילוקיישן

deannahum

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם, אני עובר לארה״ב על ויזה L1 בחברה שבה אני ויש לי 2 שאלות:

1. יש לי RSUs שהוענקו בארץ, עברו וסט ועברו שנתיים מרגע הגרנט. אני מנסה לחשב את המס שאשלם בשנה הבאה בהנחה ומכירת המניות יהיו הכנסתי היחידה בישראל. אני הגשתי בקשה לניתוק תושבות ומתכוון לדווח כתושב חוץ לישראל. האם זה הגיוני שאשלם מס שולי בישראל (במדרגת מס נמוכה) ומס רווחי הון שיתחלק בין ישראל לארה״ב? האם בכך יסתכם המס או שיש מס הכנסה רגיל גם בארה״ב?

2. קרן השתלמות וקופת גמל הונית ישנה (פטורה ממס) - במידה ואחליט למשוך את הכסף בעודי תושב מס בארה״ב, מה המס הצפוי?

תודה!

יש לי RSUs שהוענקו בארץ, עברו וסט ועברו שנתיים מרגע הגרנט. אני מנסה לחשב את המס שאשלם בשנה הבאה בהנחה ומכירת המניות יהיו הכנסתי היחידה בישראל. אני הגשתי בקשה לניתוק תושבות ומתכוון לדווח כתושב חוץ לישראל. האם זה הגיוני שאשלם מס שולי בישראל (במדרגת מס נמוכה) ומס רווחי הון שיתחלק בין ישראל לארה״ב? האם בכך יסתכם המס או שיש מס הכנסה רגיל גם בארה״ב?
אתה צודק בהערכה שלך, שים לב שתצטרך לדווח על מלוא הרווח בארה"ב ולשלם את מדרגת המס רווחי הון שלך שם (0, 15 או 20 ואולי גם תוספת של 3.8% מס אובמה).
לעומת זאת בישראל תשלם 25% אבל על החלק היחסי של זמן ההחזקה שלך שהיית בו תושב. זמן ההחזקה נספר ממועד ההענקה.

אין צורך לשלם לארה"ב מס רגיל, משום שהוסט קרה לפני שנהיית תושב ארה"ב.

קרן השתלמות וקופת גמל הונית ישנה (פטורה ממס) - במידה ואחליט למשוך את הכסף בעודי תושב מס בארה״ב, מה המס הצפוי?
רצחנית מאוד (גגל PFIC או תסתכל אצלי בפרופיל, יש שם פוסט על זה). אם יש כוונה לפדות, עדיף לפני שתהפוך לתושב או אחרי שתחזור לישראל.

בכל מקרה בתור תושב ארה"ב ובהנחה ויש שם לפחות $25,000 במצטבר, תצטרך לצרף דוח מידע כל שנה לדוח השנתי על הקופות הללו.

אתה צודק בהערכה שלך, שים לב שתצטרך לדווח על מלוא הרווח בארה"ב ולשלם את מדרגת המס רווחי הון שלך שם (0, 15 או 20 ואולי גם תוספת של 3.8% מס אובמה).
לעומת זאת בישראל תשלם 25% אבל על החלק היחסי של זמן ההחזקה שלך שהיית בו תושב. זמן ההחזקה נספר ממועד ההענקה.

אין צורך לשלם לארה"ב מס רגיל, משום שהוסט קרה לפני שנהיית תושב ארה"ב.

תודה רבה! יש לי פולוו-אפ קטן:
1. אשמח אם תעזור לי להבין (מספרים עגולים לצורך הדוגמא): נניח וקיבלתי מניה בשווי 1000 דולר בעודי תושב ישראלי (כשהמחיר ששילמתי עליהם בישראל הוא כמובן 0 כי זה grant), הוסט קרה בשווי 2000, כשעזבתי את ישראל השווי היה 3000, ונניח שאמכור בארה״ב בשווי 4000 - על פי מה שאתה אומר, ״כל הרווח״ בארה:ב הוא מ-0, השווי בוסט או הרווח השולי מאז שנהייתי תושב מס בארה״ב?
2. איך אני ״מספר״ למס הכנסה על החלק היחסי של זמן ההחזקה שלי כתושב? דרך דו״ח למס הכנסה?

מודה לך שוב על העזרה!

אשמח אם תעזור לי להבין (מספרים עגולים לצורך הדוגמא): נניח וקיבלתי מניה בשווי 1000 דולר בעודי תושב ישראלי (כשהמחיר ששילמתי עליהם בישראל הוא כמובן 0 כי זה grant), הוסט קרה בשווי 2000, כשעזבתי את ישראל השווי היה 3000, ונניח שאמכור בארה״ב בשווי 4000 - על פי מה שאתה אומר, ״כל הרווח״ בארה:ב הוא מ-0, השווי בוסט או הרווח השולי מאז שנהייתי תושב מס בארה״ב?
מהשווי בווסט.
על השווי בווסט אמנם לא תצטרך להשלים מס רגיל, כי זה אירוע שקרה כשלא היית תושב ארה"ב, אבל מבחינתם כל מה שאחרי זה רווח הון, והם ממסים לפי האירוע, לא לפי כמה זמן הוחזק לפני או אחרי תושבות.

איך אני ״מספר״ למס הכנסה על החלק היחסי של זמן ההחזקה שלי כתושב? דרך דו״ח למס הכנסה?
אתה צריך להגיש דוחות באופן רציף עד שתמכור את כל ההחזקות שלך.

אין לי מושג אם זה נאכף בפועל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
flower תקנות חדשות - מיסוי קרנות NTR,צוברות, מדדי חו"ל ישראליים מיסים 2
E קרנות בלאקרוק שקליות בחשבון הממוסה, מיסוי רווח הון ביחס לערך המטבע מיסים 0
F מיסוי קרנות סל בחו"ל מיסים 3
A שאלת מיסוי על קרנות ריט אירופאיות מיסים 0
S מיסוי קרנות Blackrock מיסים 5
D מיסוי - קרנות ריט מיסים 49
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
E מיסוי אופציות מיסים 12
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4

נושאים דומים

Back