1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מיסוי בזמן רילוקיישן לארה"ב

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י gilo, ‏6/7/19.

1. gilo

gilo משתמש רשום

אני אישתי והבן שלנו יוצאים לרילוקיישן בעוד כחודשיים (לא אזרחי ארה"ב, נהיה על ויזות J1+2)
    רציתי לשאול בנוגע למיסוי בארה"ב על האפיקי השקעה הבאים:
    1. קופות גמל נזילות האם צריך לשלם מס בארה"ב? (האם נחשב PFIC?)
    2. קרן השתלמות נזילה האם צריך לשלם מס אם לא פודים אותה? ואם כן באיזה שיעור?
    3. אם יש לילד שלנו (בן השנה) קופת גמל להשקעה האם צריך לשלם עליה מס?
    4. מה הדרכים שאני יכול לעשות על מנת להמשיך להשקיע באופן פסיבי בזול. תיק השקעות שמורכב רק מקרנות סל \קרנות מחקות אני מבין שלא מומלץ להמשיך להחזיק בישראל כי יש מיסוי כבד (PFIC), האם הדבר הכי זול יהיה להעביר הכל לארה"ב ולהשקיע שם? או שיש דרך אחרת?

2. גונן1900

גונן1900 משתמש סולידי

ברשותך אקח טרמפ ואוסיף שאלה - אם מפריע לך אז אמחק:
    האם אפשרי בזמן הרילוקיישן להשאיר חלק מהמשכורת שתהיה מהחברה הישראלית ותשלם את המס הפנסיה הביט"ל והכל בארץ כרגיל? ולשלם בארה"ב מהחברה האמריקאית רק נגיד 30% מהמשכורת?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מיסוי RSU בעת סיום העסקה פינת המשקיעים ‏13/7/19
מיסוי קופת גמל פינת המשקיעים ‏4/7/19
מיסוי פנימי של ETF פינת המשקיעים ‏2/6/19
חישוב מיסוי בישראל משכירות עם משכנתא בארה"ב פינת המשקיעים ‏30/5/19
השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר פינת המשקיעים ‏21/5/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.