• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רילוקיישן ומיסים

masterdk

משתמש סולידי
דירוג
77
לפני כחודש וחצי ביצעתי רילוקיישן לאירופה.

לאט לאט אני מגיע לעניין סידור המיסים. אני רוצה להבין מה אני חייב ולמי.
1. הייתה לי הכנסה בישראל
2. ההכנסה העיקרית שלי תהיה מאירופה
3. לפני המעבר הייתי מובטל, וכלן אני חייב ביטוח לאומי, למרות שבאתר שלהם מצויין שאין לי חוב. ידוע לי שיום אחד הוא יגיע. יש דרך לשלם את זה מראש?
4. אני ממשיך לשלם קופת חולים.
5. יש לי מניות אצל נאמן ישראלי דרך אחד ממקומות העבודה הקודמים. יש לי מניות ב IB אמריקאי.

בלאגן גדול. אשמח לטיפים כללים מבחינת מה אני חייב ולמי (נאמר לי שכנראה אצטרך להגיש דוח שנתי בישראל).
בבקשה אל תמליצו לי לנתק תושבות. אני כרגע בויזה זמנית. אשקול ניתוק תושבות בעוד שנה פלוס מינוס.

האם ניתן להסתדר בלי רואה חשבון או שעדיף למצוא אחד? האם יש רואי חשבון שרק נותנים יעוץ במקום לעשות הכל בשבילי?
אשמח גם להמלצה לרואה חשבון שמבין בדברים האלה. מישהו שעבדתם איתו ישירות ולא "חבר של חבר המליץ לי". אפשר גם בפרטי.

תודה!

ככל שלא תנתק תושבות תהיה חייב בכל המיסים בישראל, רשימה חלקית:
- תשלום קופת חולים
- תשלום על הכנסה מחו״ל כשתהיה
- תשלום ביטוח לאומי ודמי בריאות למי שאינו עובד
- תשלום מיסים על רווחי הון

להיות תושב בשתי מדינות זה לא יעיל כלכלית. ניתן לנתק תושבות במסודר ולחדש אותה בחזרה, יש לזה יתרונות וחסרונות.

שים לב שבמשך הזמן, ביטוח לאומי יכול להחליט על ניתטק תושבות גם מבלי שתבקש.

תודה.
אני משלם מס במדינה שאליה עברתי, ולהבתי יש אמנת מס בינה לבין ישראל. האם זה אומר שאני חייב לשלם מס גם בישראל? נשמע מגוכח

האם אני מבין נכון שאתה מציע לנתק תושבות בכל זאת? מה היתרונות והחסרונות?

תשלום קופת חולים
זה כבר בתוך דמי בריאות.
אין כל חובה להיות עם זהב או פלטינום.

האם זה אומר שאני חייב לשלם מס גם בישראל?
לא זה אומר שאתה צריך להגיש דוח מס בישראל, וככל שהאמנה מאפשרת תקבל זיכוי מס זר בגין המסים ששילמת בחו"ל.
אם חבות המס בישראל עולה על חבות המס בחו"ל תצטרך להשלים.

האם אני מבין נכון שאתה מציע לנתק תושבות בכל זאת?
זו שאלה די מורכבת, וכוללת החלטות נפרדות לניתוק מס הכנסה וניתוק ביטוח לאומי.
אם העזיבה היא לטווח ארוך זה תומך בניתוק תושבות. אם לטווח קצר, ממש תלוי מקרה.

@FIYaacov
הבנתי. יש אפשרות למלא את הטופס השנתי לבד או שזה מורכב? מה סדר גודל של עלויות אצל רואה חשבון?

לגבי הניתוק, בגדול אני לא מתכוון לחזור (חוץ מביקורים של המשפחה, אבל זה פחות מ 180 יום בשנה). אבל, הויזה כרגע תלוי במעסיק. ולכן כל העסק הוא דיי זעיר.

שאלה נוספת. יש אפשרות לנתק מס הכנסה בלי לנתק ביטוח לאומי על מנת להישאר בעל יכולת לקבל טיפול רפואי בישראל (בכל זאת, להבנתי ישראל אחת מהמובילות בעולם בתחום הרפואה)? כמובן מדובר ברפואה דחופה חלילה ולא טיפולי שיניים או ביקור שגרתי אצל רופא עור.

שאלה נוספת. יש אפשרות לנתק מס הכנסה בלי לנתק ביטוח לאומי על מנת להישאר בעל יכולת לקבל טיפול רפואי בישראל
ביטוח לאומי ינתק אותך כשהם ירצו. אם אני זוכר נכון אז אוטומטית אחרי 5 שנים, אבל יכול להיות לפני.

ביטוח לאומי ינתק אותך כשהם ירצו. אם אני זוכר נכון אז אוטומטית אחרי 5 שנים, אבל יכול להיות לפני.
אוקי. בעיה אחת נפתרה. אשלם להם את ה 160 ש"ח שלהם בחודש עד אז.

אכן, ככל שהמערכת נהיית יותר אוטומטית זה הולך ומתקצר ועד לפי הגדרת תושב ישראל ומרכז חיים. אז ביטוח לאומי עשוי לנתק גם תוך שנה.

2023 אתה בכל מקרה תושב ישראל, ולכן חייב דוח שנתי (בעילה של הכנסות זרות)
בקשר ל־2024, במידה ולא תשהה בארץ 30 יום מתוכה, ותנתק קשרים, אז יש לך עד הגשת הדוח של 2024 לבקש ניתוק תושבות עבורה

תקרא גם על חידוש תושבות, דהיינו תושב חוזר. ניתן לשלם במועד החזרה כמה אלפים ו״לקנות״ את שירותי מערכת הבריאות הציבורית בחזרה, או להמתין תקופת אכשרה.

אני תושבת חוץ, ניתקתי תושבות מראש עוד לפני יום המעבר לאחר ששקלתי את היתרונות והחסרונות והתרחישים. בקיצור, הבנתי שבמקרה של טיפול רפואי דחוף אעדיף לשמור על מקום העבודה שלי ואובדן כושר על פני לטפל בישראל. חלילה אם ממש נחוץ, אחזור לישראל ואקנה את הגישה לשירותי הבריאות. שנהיה בריאים.

2023 אתה בכל מקרה תושב ישראל, ולכן חייב דוח שנתי (בעילה של הכנסות זרות)
בקשר ל־2024, במידה ולא תשהה בארץ 30 יום מתוכה, ותנתק קשרים, אז יש לך עד הגשת הדוח של 2024 לבקש ניתוק תושבות עבורה
משכורת אחרונה בישראל נכנסה בדצמבר. מתחילת השנה אני לא נמצא בארץ.

אפשר TLDR של השלכות על ניתוק תושבות?

לא ציינת אם יש לך נכס בבעלות בישראל, ואם תקנה נכס במדינה הזרה ואז תרצה למכור בישראל תהיה חשוף למס שבח

אין נכנסים פרט למניות אצל נאמן.

@FIYaacov
הבנתי. יש אפשרות למלא את הטופס השנתי לבד או שזה מורכב? מה סדר גודל של עלויות אצל רואה חשבון?
תמיד אפשר, אבל בשנה של ניתוק תושבות זה יותר מורכב ממצב רגיל ששכיר מגיש עם קצת השקעות, או אפילו יותר מורכב מעוסק פטור.

רואה חשבון עשוי לקחת 1500-5000 על טיפול בניתוק תושבות כולל הדוח האחרון.

שאלה נוספת. יש אפשרות לנתק מס הכנסה בלי לנתק ביטוח לאומי
שים לב שניתוק תושבות מביטוח לאומי זה סהכ מילוי טופס. לעומת זאת ניתוק תושבות מס זה רק בדיעבד. ז״א שכשתחזור לארץ מס הכנסה יסתכל על כל מיני פרמטרים (מבחן מרכז החיים) ויחליט האם בשנים הקודמות היית תושב ישראל או לא. ככל שתנתק קשר עם ישראל כך יעלה הסיכוי שתוגדר לא תושב.

ז״א שכדי שיגדירו אותך כלא תושב אתה צריך לנתק תשלומי קופת חולים, לנתק ביטוח לאומי, יש שיגידו לנתק גם מנוי לעיתונים וכאלה. מעבר לכך ככל שאתה תשהה זמן רב יותר בחו״ל כך גם גדל הסיכוי שתוגדר לא תושב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב רילוקיישן, שכר ועוד אוף טופיק 5
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
Wonko רילוקיישן יחיד לארהב דרך גאמפא יומני מסע אישיים 68
א פדיון קרנות השתלמות בשל רילוקיישן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
S רילוקיישן התפתחות אישית 2
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
D מיסוי קרנות ו-RSUs אחרי רילוקיישן מיסים 3
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
EverydayGuy איך נכון להשקיע עם רילוקיישן פוטנציאלי בעוד מספר שנים שוק ההון 2
F ניהול נכסים בזמן רילוקיישן, והבהרה על מיסוי נדל"ן 6
ה רילוקיישן - כן או לא? אוף טופיק 9
B התנהלות פיננסית סביב רילוקיישן לבריטניה צרכנות פיננסית 8
B רילוקיישן, השקעות ועלויות העברה שוק ההון 0
Y קרנות פנסיה בעת רילוקיישן זמני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
I השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 20
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4
F מיסוי RSU שקיבלתי בארץ אבל מכרתי בעת רילוקיישן מיסים 36
G פנסיה וביטוחים בעת רילוקיישן אוף טופיק 0
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
G מיסוי בזמן רילוקיישן לארה"ב מיסים 1
Y רילוקיישן לארה"ב אוף טופיק 22
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
V קניה באמזון ומיסים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
O תעודות סל איריות ומיסים בברוקר זר מיסים 14
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
Dim חשבון מסחר בחול ומיסים מיסים 11
Y סידור מחדש של תיק השקעות ומיסים .... שוק ההון 96

נושאים דומים

Back
למעלה