• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית קרן של בלאקרוק בסכום גבוה

• פותח הנושא danl
  • פורסם בתאריך

danl

משתמש רגיל
דירוג
52
היי,
אבא שלי פתח חשבון באחד מבתי ההשקעות ורוצה להכניס סכום של כ3 מיליון ש"ח בתיק מנייתי בלבד בגלל תשואת האגח הנמוכה.
הוא בכיוון של לקנות בכל הסכום את acwi של בלאקרוק שלאחרונה עלתה כאן בכותרות בעקבות ירידת דמי הניהול.
קראתי כאן כמה פעמים שצריך להזהר בקנייה של קרן שקלית של בלאקרוק כי מחזור המסחר הנמוך עשוי להביא למחיר לא הוגן. מכיוון שמדובר בסכום גבוה מאוד, החשש הזה עלה לי ואשמח אם מישהו יעשה לי סדר בעניין לפני שאבא שלי עושה את הקנייה. ממה בדיוק צריך להזהר, ואיך נמנעים מזה?

קודם כל הייתי מבקש מהברוקר הנחה בעמלות הקנייה בגלל הסכום הגבוה.
דבר נוסף - ההנחה בפורום היא שבשעות החפיפה בין הבורסות אפשר לקבל מחיר קרוב לשווי ההוגן.

הנ''ל הוא לא ייעוץ.

• אהבתי
Reactions: HHH
בגלל תשואת האגח הנמוכה

סיבה קצת מפוקפקת לסכן 3M ש"ח.

לעצם העניין, להבנתי אפשר לבקש מחדר המסחר להגיד לך בזמן אמת מה ההפרש בין bid,ask ולהתרשם שהספרד סביר.
אפשר גם לבצע את הקנייה בכמה חלקים כדי לצבור ניסיון בתהליך.

סיבה קצת מפוקפקת לסכן 3M ש"ח.

מותר לי לשאול איזה תיק היית יוצר במקומו עם סכום דומה (לטווח של כ-20 שנה בלי שום כוונה לגעת בכסף)?
המסקנה שלי מקריאה אינטנסיבית בפורום הייתה שהאגח בימים אלה מניב תשואה מגוחכת לחלוטין, אם בכלל.

מותר לי לשאול איזה תיק היית יוצר במקומו עם סכום דומה (לטווח של כ-20 שנה בלי שום כוונה לגעת בכסף)?

בפורום אסור להמליץ.

אני לא אומר שהבחירה גרועה, אבל מהשאלה אני מקבל את הרושם שלא לך ולא לאביך יש ניסיון רב בשוק ההון.
אנשים לא מנוסים עלולים לקחת קשה תוצאות של החלטה שנראתה רציונלית.

דבר נוסף - ההנחה בפורום היא שבשעות החפיפה בין הבורסות אפשר לקבל מחיר קרוב לשווי ההוגן.
זה נכון לקניות קטנות יותר. בסכומים כאלה גבוהים יש סיכוי שתעבור את שכבת הASK התחתונה של עושה השוק אם תקנה הכל במכה אחת.

בפורום אסור להמליץ.

אני לא אומר שהבחירה גרועה, אבל מהשאלה אני מקבל את הרושם שלא לך ולא לאביך יש ניסיון רב בשוק ההון.
אנשים לא מנוסים עלולים לקחת קשה תוצאות של החלטה שנראתה רציונלית.
אני בהחלט מודע לכך שלא ממליצים פה ולכן רק התעניינתי מה אתה היית עושה.
זו בהחלט התלבטות כי לשים כזה סכום במניות זה ריסקי, מצד שני באמת לא עולה לנו בראש אלטרנטיבה לכסף. אשמח אם תעמיד אותי על טעותי לגבי האגח.

זה נכון לקניות קטנות יותר. בסכומים כאלה גבוהים יש סיכוי שתעבור את שכבת הASK התחתונה של עושה השוק אם תקנה הכל במכה אחת.
אז מה כדאי לעשות? לפצל לכמה מכות?

ישנה קרן אג"ח שקלית של בלאקרוק על אג" ח קונצרני בדירוג גבוה, שמקבילה לקרן SDIA בלונדון. לא ממליץ ולא מייעץ!

קרוב משפחה שלי רכש אותה בסכום דומה לפני הקורונה. במהלך המשבר היא צנחה ואותו קרוב איבד עשתונות, מכר ועבר לאג"ח ממשלתי של ארה"ב.

הלקח: אם לא מבינים עד הסוף, עדיף לא לעשות דבר. בטח שבסכומים כאלה.

דיסקליימר: לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות על כל או על חלק מהכתוב.

תסתכל מה שכבת הASK הנמוכה של עושה השוק, אם הקניה שלך יותר גדולה מההיצע אז יכול להיות שיהיה משתלם לפצל לכמה רכישות.

אשמח אם תעמיד אותי על טעותי לגבי האגח.
אין טעות.

אין היום השקעות חסרות סיכון.

יש אנשים שיותר מתחברים לנדל"ן מסיבות מגוונות. לא חסרות השוואות בפורום.

אני בהחלט מודע לכך שלא ממליצים פה ולכן רק התעניינתי מה אתה היית עושה.
זו בהחלט התלבטות כי לשים כזה סכום במניות זה ריסקי, מצד שני באמת לא עולה לנו בראש אלטרנטיבה לכסף. אשמח אם תעמיד אותי על טעותי לגבי האגח.
האלטרנטיבה היא לסכן פחות.
אם אין לו ניסיון בהפסד של סכומים גבוהים, לא הייתי חולם להציע לו השקעה כל כך מסוכנת.
אם יש לו ניסיון, שיחשוב בכנות איך ירגיש אם בתוך מספר שבועות יפסיד מליון ש"ח ואם אין בעיה, שילך על זה.

האלטרנטיבה היא לסכן פחות.
אם אין לו ניסיון בהפסד של סכומים גבוהים, לא הייתי חולם להציע לו השקעה כל כך מסוכנת.
אם יש לו ניסיון, שיחשוב בכנות איך ירגיש אם בתוך מספר שבועות יפסיד מליון ש"ח ואם אין בעיה, שילך על זה.
חשבנו על כך, אבל מצד שני להכניס רק שליש או חצי מהסכום ואת השאר לשמור במזומן זה גם ריסקי, כי סכום משמעותי של כסף ישאר חסר מעש (ובסופו של דבר סביר שהשוק יעלה בהרבה עד ש"נקבל אומץ" ונקנה ביוקר)

חשבנו על כך, אבל מצד שני להכניס רק שליש או חצי מהסכום ואת השאר לשמור במזומן זה גם ריסקי, כי סכום משמעותי של כסף ישאר חסר מעש (ובסופו של דבר סביר שהשוק יעלה בהרבה עד ש"נקבל אומץ" ונקנה ביוקר)

אם עד עכשיו הוא עמד חסר מעש, מה הלחץ?

אם עד עכשיו הוא עמד חסר מעש, מה הלחץ?
הוא לא, הוא החזיק תיק מנוהל ואקטיבי דרך הבנק עם דמי ניהול של 0.6 ותשואה נמוכה יותר מהsnp עד שהבין את טעותו...

תשואה נמוכה יותר מהsnp עד שהבין את טעותו...
זה בדיוק העניין, שזו לא טעות. אם התיק המנוהל היה מגוון יותר מבחינת סיכונים (נניח, הכיל אג"חים) אז זה איפשר לכם לעבור את הירידות החדות של הקורונה בלי יותר מדי לחץ. כלומר, ייתכן שאתה עובר מתיק שמתאים לפרופיל הסיכון שלו לתיק... אחר.

עם דמי ניהול של 0.6
פה אכן ניתן לשפר, אבל חשוב לשמור גם על רמת הסיכון.

זה בדיוק העניין, שזו לא טעות. אם התיק המנוהל היה מגוון יותר מבחינת סיכונים (נניח, הכיל אג"חים) אז זה איפשר לכם לעבור את הירידות החדות של הקורונה בלי יותר מדי לחץ. כלומר, ייתכן שאתה עובר מתיק שמתאים לפרופיל הסיכון שלו לתיק... אחר.

פה אכן ניתן לשפר, אבל חשוב לשמור גם על רמת הסיכון.
מעניין, אבל גם עכשיו נוכל לרכוש אגחים אם נחשוב שזה מתאים לנו, לא? אין צורך במנהלי תיק שיגנבו לנו את הכסף על הדרך וימכרו ויקנו בוקר וערב רק בשביל להפסיד לתשואת השוק הממוצעת. זה מה שהוביל אותו לצאת.
עכשיו השאלה איך ניתן לשמור על סיבולת סיכון נורמאלית בלי לקנות נכסים חסרי תשואה בתוחלת.

הוא לא, הוא החזיק תיק מנוהל ואקטיבי דרך הבנק עם דמי ניהול של 0.6 ותשואה נמוכה יותר מהsnp עד שהבין את טעותו...

הייתי בודק מה מחזיק התיק המנוהל וחושב איך להשקיע ביחס לזה.

עכשיו השאלה איך ניתן לשמור על סיבולת סיכון נורמאלית בלי לקנות נכסים חסרי תשואה בתוחלת.
מה הבעיה? שים מליון וחצי במניות ותהנה כל יום ללכת לישון בידיעה שגם מחר אתה יכול להפסיד אלפי שקלים ועד החודש הבא מאות אלפים.
עוד מליון וחצי תשים בפקדון שקלי לכמה שנים שיתן לך כנראה בין אחוז לשניים וכשתגמר הקורונה תוכלו ליסוע כל שנה כל המשפחה לחו"ל רק מהריבית וללכת לישון ברחבי העולם בידיעה שגם מחר אתה יכול להפסיד כסף במניות.

1. תחכה לשעות המסחר החופפות.
2. תפצל לכמה הוראות, לא יותר מכמה מאות אלפי שקלים בכל פעם ותנסה להתקרב לאמצע הספרד.

אבל הכי טוב:
בסכומים כאלה תתקשר לחברה המנפיקה בארץ, תנסה להגיע לאנשים הרלוונטיים ותבקש שיתנו לך ציטוט בכמה שיותר קרוב לשווי הוגן בסכום שציינת (אל תתבייש להתמקח), או לארגן עסקה מחוץ לבורסה או עסקת ג'מבו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L קניית קרן סל של בלאקרוק דרך חשבון בIBI שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
T קניית קרן שנסחרת במטבע אחר שוק ההון 6
N למה אחרי קניית יחידות קרן בקרן כספית, ממשיך לרדת לי כסף מהעו"ש? שוק ההון 5
R קניית קרן מחקה בבורסת ת"א שוק ההון 33
shlomi171 קניית קרן מוגבלת- השלכות פוסטים מאיכות נמוכה 0
ס קניית קרן מחקה שוק ההון 2
ס קניית קרן מחקה S&P בלאקרוק שוק ההון 14
R קניית קרן ETF שנסחרת באירופה שוק ההון 2
T שאלה לגביי קניית קרן בלאקרוק שוק ההון 9
bsod קניית קרן סל ואנגארד - עמלות בית השקעות ישראלי מול IB שוק ההון 101
E קניית קרן חלופית לאגח שוק ההון 38
A קניית קרן מחקה ב Spark שוק ההון 4
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
ס קניית אותו נייר ערך (קרן אירית) בזמנים שונים במספר בורסות, דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
Et1 קניית קרן סל אמריקאית בספארק שוק ההון 8
Oziris מס' שאלות לגבי מסך הרכישה- קניית קרן אג"ח במערכת ספרק שוק ההון 13
G קניית קרן מחקה שרק נפתחה שוק ההון 10
Sesquiterpene מגן מס בעת קניית קרן? שוק ההון 0
Lio קניית קרן סל אירופאית באירו או בדולר שוק ההון 7
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
L עלויות בעת קניית קרן מחקה שוק ההון 13
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 20
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13