• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קורות חיים - אנגלית או עברית?

קורות חיים - אנגלית או עברית?

• סך הכל מצביעים
    41

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
374
תמיד יש את ההתלבטות אם לכתוב את הקורות חיים בעברית או באנגלית:
תניחו את הדברים הבאים:
1.מדובר על משרה בהייטק
2.המשרה היא בישראל

אז מצד אחד
1.אני מאמין שלרוב הישראלים קל יותר לקרוא בעברית גם אם הם יודעים מאוד טוב אנגלית, כך שאם לכל קורות חיים מוקדשים רק כמה שניות אז יותר מידע יעבור מהקורות חיים בעברית מאשר באנגלית
2.בחלק מהחברות האדם הראשון שקורא את הקורות חיים הוא לא בהכרח איש טכני אלא מגייסת כוח אדם ואולי הם יותר חלשות באנגלית

מצד שני
1.זה אולי נראה יותר טוב/רשמי/מקצועי אם הקורות חיים כתובים באנגלית?
2.אני מכיר שיש תוכנות שסורקות את הקורות חיים ומסננות אותם, אני לא יודע מה התמיכה של התוכנות האלו בעברית (אבל היא בטח קיימת באיזה שהיא רמה) - אולי לקורות חיים באנגלית יש פה יתרון?

מה אתם עושים ולמה? ומה דעתכם בנושא?

התראיינתי ללא מעט חברות הייטק, תמיד שלחתי קו"ח בעברית.
לא רואה יתרון בלתרגם את הקו"ח לאנגלית (אם המשרה היא בארץ, כמובן).

יכול להיות שזה יותר נוח לכתוב באנגלית כי ממילא אתה כניראה מכניס לשם כל מיני שמות של טכנולוגיות וכו' ואז נהיה בלאגן עם כיוון הכתיבה.

חברה ישראלית - קורות חיים בעברית.
דעתי שאם תכתוב באנגלית זה אולי ישתמע ויראה בקטנה כהתנשאות ובנוסף אם האנגלית שלך לא פרפקט וברמת שפת אם - אכלת אותה כי:
2.בחלק מהחברות האדם הראשון שקורא את הקורות חיים הוא לא בהכרח איש טכני אלא מגייסת כוח אדם ואולי הם יותר חלשות באנגלית
הנחה לא נכונה, ברוב המקרים הם מקצוענים ויודעים אנגלית על בוריה.
אולי ידלגו על הפרטים הטכנים ויעבירו הלאה למנהל.ת הטכני.ת. וכמו כן, הנחת מראש שהמגיסים.ות הן נשים, תשים את זה בצד...
בהצלחה.

עברית בהייטק? למשרות פיתוח - לחלוטין אנגלית (גם קל יותר לכתוב ולהסביר על התפקידים)

ללא ספק אנגלית. אל תשכח לתת לדובר אנגלית שפת אם או כמעט שפת אם לעבור לך על הניסוחים והשגיאות.

אני בעד לשלוח לפי השפה בה מנוסחת המודעה.
מי שמנסח הודעה באנגלית למשרה בישראל - שלח לו באנגלית. מי שמנסח בעברית - שלח לו בעברית.
מעניין, לא חשבתי על זה כך.

ואם אני שולח למיוזמתי לחברה שבה אני רוצה לעבוד (מבלי שראיתי מודעה שלה), איך הייתה שולח אז?

מעניין, לא חשבתי על זה כך.

ואם אני שולח למיוזמתי לחברה שבה אני רוצה לעבוד (מבלי שראיתי מודעה שלה), איך הייתה שולח אז?
בעברית. בגלל שבכל זאת, אנחנו בישראל. אתה לא יודע למי יגיע המסמך. הרבה ישראלים מניסיוני רק רואים בלוק של אותיות לטיניות וישר חוטפים קדחת - גם אם הם יודעים אנגלית.

העיקרון המנחה שלי הוא משהו כזה: אלא אם פנו אליך/לציבור בצורה מפורשת באנגלית, אל תשיב בחזרה באנגלית. מהרבה סיבות שהן בעיקר פסיכולוגיות.

ברמה האישית - זו הסיבה היחידה שאני מחזיק את קורות החיים שלי בשתי השפות. זה גם שימושי אם פונים אליך מגייסים זרים בלינקדאין, אם אתה בקטע.

עוד אופציה - לשלוח שני עמודים: אחד בעברית, אחד באנגלית...

מאז שההייטק בכנען נכבש ע"י כוחות ה""גאמפא"" , או הVCs בסיליקון וואלי, רק אנגלית.

ותיזהר מלכתוב בעברית ולתרגם.

ועוד משהו...
אם אתה רוצה לעבוד בחברות, מה שנקרא Top-Tier , אתה חייב לשלוט באנגלית ברמה גבוהה. זה תקף גם לחברות ישראליות. יש לזה מגוון של סיבות חברתיות שאת כולן אפשר לסכם ב "אנחנו חיים בפרובינציה". אבל זה מה יש.

מלבד גוגל, שאחד מהראיונות אצלהם מתבצע באנגלית, אני מכיר עוד כמה חברות ישראליות הרבה יותר קטנות, שמתעקשות לקיים ראיון באנגלית, ע"י מראיין, שדובר את השפה כשפת אם...

@Benjamin W אני סתם סקרן. היה והגיעו לאחת מחברות העלית האלה קורות חיים בעברית. האם זה יגיע משם לפח המחזור? (או אשפה, אם זה מק)
למרות שממה שאני זוכר פעם אחרונה שחיפשתי עבודה, המשרות שלהם מתפרסמות באנגלית ממילא. אז הכלל האישי שלי בכל מקרה לא מאפשר למצב הזה לקרות.

אנגלית נקודה.
אף פעם לא עיקמו לי אף כששלחתי קורות חיים באנגלית. לעומת זאת, אני יודע בוודאות שבהרבה מקומות לא נהוג לקבל קו"ח בעברית, כמו שלא נהוג לכתוב מיילים, מסמכי אפיון, מצגות או כל מסמך רשמי אחר בעברית.
יוצאי דופן אלו אולי משרות פיתוח בחברות ממשלתיות/תעשיות ביטחוניות/לא הייטק (חברות ביטוח, בנקים..) אבל אני באמת לא יודע, מעולם לא התראיינתי לתפקידים שם.

@Benjamin W אני סתם סקרן. היה והגיעו לאחת מחברות העלית האלה קורות חיים בעברית. האם זה יגיע משם לפח המחזור? (או אשפה, אם זה מק)
למרות שממה שאני זוכר פעם אחרונה שחיפשתי עבודה, המשרות שלהם מתפרסמות באנגלית ממילא. אז הכלל האישי שלי בכל מקרה לא מאפשר למצב הזה לקרות.
מעולם לא נתקלתי בחברה, שדורשת קו"ח באנגלית.
חלק קטן (שאני ראיתי) בודקים שליטה באנגלית ברמה גבוהה יחסית גבוהה.

בחברות המדוברות חלק ניכר מההתנהלות היומיומית הוא באנגלית : מיילים, ועבודה עם קולגות, כמובן. אבל, גם דברים כמו לדבר עם משקיעים, לקוחות, תערוכות, שותפים. כאילו במקום הקודם, לא ראיתי טקסט אחד כתוב בעברית. יש לי חבר טוב, שמגייס עכשיו. הם עובדים ברמה יומיומית עם לקוחות ומשקיעים מארה"ב.

בסיטואציה כזאת, ברור, שתהיה הטייה לא מודעת לטובת אנגלית, ונגד עברית. אם יש מדיניות מוגדרת לסנן, אני מניח, שזה לא יתבצע על בסיס קורות החיים, אלא על בסיס ראיון באנגלית.

כמו שהזכירו, אם מכוונים למגוון של חברות, ולא רק לטופ, אז ה HR זה באמת בעיה. הרבה פעמים הרמה שם לא גבוהה במיוחד.

בתחום התוכנה העבודה היא באנגלית(יש לי מספר מחשבים שלא טרחתי להתקין בהם מקלדת בעברית מרוב שאין לה שימוש). אין שום סיבה לתחזק קורות חיים ב-2 שפות, מספיק ה-linkedin הוא סוג של redundancy. יש ציפיות לרמה מסוימת מהחומר האנושי שעובד בהייטק(גם אם הוא לא עוסק בפיתוח). אישית לא הייתי רוצה לעבוד במקום שלא יודע להסתדר עם קורות חיים באנגלית.

בחברות המדוברות חלק ניכר מההתנהלות היומיומית הוא באנגלית : מיילים, ועבודה עם קולגות, כמובן. אבל, גם דברים כמו לדבר עם משקיעים, לקוחות, תערוכות, שותפים. כאילו במקום הקודם, לא ראיתי טקסט אחד כתוב בעברית. יש לי חבר טוב, שמגייס עכשיו. הם עובדים ברמה יומיומית עם לקוחות ומשקיעים מארה"ב.
כן, דווקא יצא לי לעבוד במקום כזה. בפעם הראשונה ששלחתי מייל לאחד מראשי הצוותים בעברית והוא השיב באנגית, הבנתי את הרמז.
אני מכיר את שיטת העבודה הזו. רק תהיתי מה קורה ברמת הגיוס, היה ו...
חלק קטן (שאני ראיתי) בודקים שליטה באנגלית ברמה גבוהה יחסית גבוהה.
ממני ביקשו מבחן רמה, פעם. (IELTS או TOEFL)
אבל זו היתה החברה היחידה. אני מניח שחלק מהמדיניות שלהם היא לראות גורם מוסמך חותם על זה שאתה שולט באנגלית ברמה מסוימת.

שולח תמיד בעברית

אם מבקשים במיוחד אני אשלח באנגלית
ואין לי בעייה לומר שהאנגלית שלי בינונית+-
אם חברה לא מוכנה לקבל מי שלא שולט שאנגלית שותפת מצידי שלא יזמין אותי לראיון.

כבר יצא לי לא פעם ששאלו אותי ואמרתי שהאנגלית שלי לא משהו וזה לבד פסל אותי והכל בסדר
כל אחד יכול למצוא מה שמתאים לו
לא כולם חייבים לשלוט באנגלית

אישית השקעתי דיי הרבה זמן לנסות לשפר את האנגלית שלי גם wallstreet גם ה לייט טוק תוך ניסיון לשפר בעצמי קריאה צפיה בסרטים באנגלית בלי תרגום בעברית ועוד...

כמעט ולא ראיתי שיפור. אני נכנעתי למצב ומבחינתי זה מה יש מה שיתאים יתאים ומה שלא לא

נערך לאחרונה ב:
עברית בהייטק? למשרות פיתוח - לחלוטין אנגלית (גם קל יותר לכתוב ולהסביר על התפקידים)
יותר קל? תלוי למי לי בטח לא

כבר כמה פעמים פנו אלי בהודעה ערוקה בלינקדאין באנגלית.. במצב כזה אני אפילו לא טורח לקרוא..

נערך לאחרונה ב:
אנגלית.
זה שהמשרה בארץ לא אומר שהמגייס/ת דובר עברית (קרה לי פעמיים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Shnizelia קורות חיים באנגלית או בעברית? התפתחות אישית 9
C קורות חיים התפתחות אישית 28
oz1987 עדכון ובנייה של קורות חיים אוף טופיק 4
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ריש-לקיש מיקם מקצועות לא רווחים כפילוסופית חיים לגיטימית ברוח הבלוג? פוסטים מאיכות נמוכה 135
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
מ הוכחת מרכז חיים ביישוב מזכה - מס הכנסה מיסים 17
S ביטוח חיים צרכנות פיננסית 9
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
ח ביטוח חיים קהילתי - חייבת לשתף צרכנות פיננסית 110
B משכנתא ללא ביטוח חיים פוסטים מאיכות נמוכה 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
unrealx התייעוץ - ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 8
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
M מאורח חיים של שורד ומהמר למשקיע איכותי יומני מסע אישיים 34
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
M ביטוח חיים פרטי - חובה או שקר? צרכנות פיננסית 31
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
A ערב משלם ללקיחת משכנתא לדירה- ביטוח חיים וכדאיות נדל"ן 5
I העברת הקלת מס (ביטוח חיים) בין בני זוג מיסים 7
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
ל ביטוח חיים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
שם משתמש בעייתי קרנות עם דמי ניהול אפסיים? ממה הם חיים? שוק ההון 10
M ביטוח חיים בחברה אמריקאית לישראלים צרכנות פיננסית 2
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
RumpSteak החזר מס (עקב ביטוח חיים פרטי) לזוג נשוי - הגשה ביחד או בנפרד? מיסים 1
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I ביטוח חיים פרטי וביטוח שאירים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
O הצעות לביטוח חיים לאישה כבת 45 פוסטים מאיכות נמוכה 5
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
פ פריקת חיים וקניית דירה התפתחות אישית 17
D מסלול חיים לטירון הפיננסי אוף טופיק 1
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
Michel ביטוח חיים במשכנתא כתחליף לביטוח חיים רגיל צרכנות פיננסית 15
E ביטוח חיים - ביטוח שארים קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה