• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת עסק אפייה מהבית

Panic

משתמש רגיל
דירוג
84
היי,

אני רוצה להתחיל למכור עוגות/עוגיות/מאפים מהבית בהזמנה מראש.
כלומר לאפות בהתאם להזמנה, קהל היעד הוא בעיקר אימהות שרוצות עוגות ביתיות אבל לא להכין אותן בעצמן.
אני רוצה פשוט קצת להגדיל את ההכנסות שלי, עברתי למשרת אם ויש לי קצת זמן פנוי.

אבל.. אני לא מצליחה להבין אם צריך אישורים לדבר כזה, איזה אישורים, משרד הבריאות? איפה אני מוצאת מידע בנושא כי גוגל לא הועיל לי בכלל.
אולי מישהו כאן מבין בנושא?

תודה מראש :)

אנחנו מזמינים מכאן לפעמים. יאמי. זה אתר שמחבר בין בשלנים לבין לקוחות. אפשר להירשם שם כבשלן. אני משער ששם יוכלו להדריך אותך.

לפי מה שאני מבינה, נדרש אישור ממשרד הבריאות (כיצרן אוכל) ומהרשות המקומית (כמפעיל עסק) אבל הדרישה לא נאכפת בדרך כלל.
אני מניחה שגם צריך לפתוח עוסק פטור/מורשה וגם כאן לא בטוח שהרשויות מוצאות את העבריינים הקטנים בבתים.
יש סיכון של הרעלת מזון (קרמים, ביצים וקצפות למשל) ובעיות של איחסון לא נאות וכמובן אלרגנים שיכולים לגרום למוות.
כל עוד לא קורה לאף אחד שום נזק ואת לא נתבעת,כנראה שתוכלי לעשות זאת ללא פיקוח, אבל את באמת רוצה לקחת על עצמך סיכונים כאלה?

היי,

אני רוצה להתחיל למכור עוגות/עוגיות/מאפים מהבית בהזמנה מראש.
כלומר לאפות בהתאם להזמנה, קהל היעד הוא בעיקר אימהות שרוצות עוגות ביתיות אבל לא להכין אותן בעצמן.
אני רוצה פשוט קצת להגדיל את ההכנסות שלי, עברתי למשרת אם ויש לי קצת זמן פנוי.

אבל.. אני לא מצליחה להבין אם צריך אישורים לדבר כזה, איזה אישורים, משרד הבריאות? איפה אני מוצאת מידע בנושא כי גוגל לא הועיל לי בכלל.
אולי מישהו כאן מבין בנושא?

תודה מראש :)
לא מה ששאלת, אבל קשור. זה תחום שמאד קשה להתפרנס ממנו.

• אהבתי
Reactions: HHH
אאל''ט זה לא חוקי (לא יתנו לך כנראה רשיון עסק במשרד הבריאות).
מצאתי את הכתבה הזאת https://www.greeninvoice.co.il/magazine/home-office/
לפני שאת מתחילה לאפות, תבדקי מול העירייה ורשויות אחרות שבכלל ניתן להפעיל עסק כזה מהבית.

בהחלט יש סיכונים (כמו בהרבה עסקים, אבל כאן מדובר גם על בריאות הלקוחות).
עדיף שתבדקי קודם שיש התכנות עסקית, שיש קהל שמעוניין בעוגות שלך (התעניינות ראשונית) וכו'.
כמובן שאת צריכה לדעת שזה בכלל משתלם לך-חומרי גלם, עבודה ועוד.
יש גם את עניין הארנונה לעסקים (מוזכר בכתבה הנ''ל).
קודם תבררי את כל הדברים הקריטיים האלה (אולי יש עוד דברים שלא יודעת\שכחתי) ורק אז תחשבי אם זה כדאי בכלל.

• אהבתי
Reactions: may
חוץ מהפן הכלכלי/רגולטורי יש לדעתי לתת משקל גם לחלק החברתי. אם את רווקה בשנות העשרים הייתי מייעץ לך לעבוד בעבודה יותר דינמית. זה נשמע מגניב בתור התחלה, אבל לעבוד כל יום 9 שעות לבד עם עצמך במטבח זה קשה ושוחק נפשית.
@גרהם once אתה מוכר אפשר לעשות בתחום הרבה כסף. קשה כמו כל עסק, אבל אפשרי.

תודה לכולם.
אין לי כוונה לעשות דברים בניגוד לחוק, זו גם לא אמורה להיות משרה עיקרית מבחינתי, מדובר על אפייה בהזמנה מראש בהתאם לכמות שאני קובעת שאני מוכנה לאפות בשבוע.. אבל נשמע שאם אני רוצה לעשות את זה חוקי אז זה לא כזה פשוט. אחשוב על זה.

מדובר על אפייה בהזמנה מראש בהתאם לכמות שאני קובעת שאני מוכנה לאפות בשבוע..
עברתי למשרת אם ויש לי קצת זמן פנוי.
אם יש לך קשר עם אמהות ואבות בסביבה שלך, דרך מעונות הילדים או הגינה, את יכולה לספר להם שאת מכינה עוגות ביתיות ואפשר לקבל תמורת תשלום. ככה זה מקבל פנים של פחות עסק ויותר משהו על הדרך שקורה הרבה בין שכנים ומכרים. אנחנו, למשל, קונים דבש נהדר מחבר שלנו במחיר שובר שוק (קופצים אליו הביתה ולוקחים) והחברים האחרים שלנו באים לקנות מאיתנו מדי פעם במחיר טיפה יותר גבוה.
עוד מחשבה לגבי זה: להעדיף עוגות אפויות יבשות ופשוטות יחסית (בחושות, שמרים), לא עוגות קרם ובלי אגוזים. זה פחות פתח לסכנות.

נשמע שאם אני רוצה לעשות את זה חוקי אז זה לא כזה פשוט. אחשוב על זה.
זורקת רעיון- אם יש לך מוכנות לקצת חשיפה- צלמי את עצמך אופה ומתארגנת ותפתחי ערוץ יוטיוב להדרכת אפיה למתחילים. (ההערה של @בת העמק לענין האלרגנים רלוונטית גם כאן) את המאפים שהכנת תוכלי להביא למסיבות גן או בי"ס וכשישאלו "מאיפה הקיש ההורס??"תעני- מאתר היוטיוב של "#שוברת ביצים"! אין לי מושג כמה מרוויחים ברשת אבל לכאורה מדובר בסכומים לא מבוטלים כשאתה נהיה ויראלי.

שלום
לפני שאפרט - אני לא רואה חשבון/יועץ ולא מוסמך לשום דבר, כל מה שאני כותב הוא מנסיוני האישי (חקירה רבה באינטרנט ושיחות עם אנשים עם עסקים דומים)
בלבד ואינו המלצה
אישתי מכינה קינוחים ואנחנו מוכרים אותם ביישוב בו אנחנו גרים.
מבחינת החוק אפשר לחלק את הבעיה ל2:
א. מס הכנסה (וגם ביטוח לאומי) - הכנסה של כסף אמורה להיות מדווחת..
ב. רשיון עסק - עסק מסוג זה דורש אישור עסק מהרשות המקומית. כמו שכבר הוזכר למעלה, על מנת לייצר אוכל כחוק דרוש אישור/רשיון ייצרן ממשרד
הבריאות. על מנת לקבל אישור יצרן יש צורך במטבח שעומד בהנחיות משרד הבריאות.
אי אפשר לעמוד בהנחיות אלה במטבח ביתי (בתור התחלה המטבח חייב להמצא במבנה תעשייתי (לא תב"ע של מגורים) וישנם דרישות
רבות שלא מתקיימות במטבח ביתי).
מסקנה - קשה עד בלתי אפשרי להתחיל עסק ומקומי שמכין מזון ויעמוד בדרישות החוק.

מבחינה מעשית - אשתי עובדת במשרה מלאה++ והקינוחים הם רק תחביב/תוספת. אנחנו מרשים לעצמנו למכור
וכרגע מתעלמים מהבעיות החוקיות. ביום שהעסק יגדל קצת יותר אני מאמין שנפתח תיק במס הכנסה.
לגבי אישור היצרן, האופציה ההגיונית היחידה שאני חושב עליה היא בכיוון של שימוש במטבח מאושר של מישהו אחר.
אבל, בתור התחלה (בהנחה שמדובר במשהו "מהצד" ובמכירה לסביבה הקרובה לך) הייתי פשוט מתחיל.
מן הסתם את תגלי שמה שאנשים רוצים לקנות הוא לא תמיד מה שחשבת וישנו תהליך בניה גם של המוצרים שתמכרי
וגם של השיווק והיכולת למכור אותם בפועל.

זהו.
אשמח לפרט עוד אם יש רצון לכך

נערך לאחרונה ב:
מהיכרות עם כמה יצרני מזון קטנים התשובה היא ברורה

המדינה לא רוצה יצרני מזון ארטיזנלים

מי שאני מכיר מייצר בביתו בהיקף קטן

אין ולא יהיה אישור משרד הבריאות לזה

צריך להקפיד על טריות וניקיון.

לגבי ההכנסה ניתן לפתרון בקלות עם עוסק פטור

ג.נ. בעברי בעלים של עסק מזון עם רישיון יצרן

תהליך שלא נגמר בזמן אנרגיה כסף ודרישות שמשתנות ללא קשר ליום או למציאות

חלקן מתנגשות אחת עם השנייה

משרד הבריאות(יותר נכון לקרוא לו מטרד הבריאות) דורש דברים שמתנגשים עם כיבוי אש או רשות מקומית

או סתם עם ההיגיון.

לדוגמא גובה מד החום על המקרר או גודל האות בשילוט

סיוט אחד גדול!

יכולים לחפש על יערה קלמנוביץ' ויער הקקאו אם אתם רוצים לשמוע את הסיפור ההזוי של מי שבחרה ללכת לפי החוק.

אם יש לך קשר עם אמהות ואבות בסביבה שלך, דרך מעונות הילדים או הגינה, את יכולה לספר להם שאת מכינה עוגות ביתיות ואפשר לקבל תמורת תשלום. ככה זה מקבל פנים של פחות עסק ויותר משהו על הדרך שקורה הרבה בין שכנים ומכרים. אנחנו, למשל, קונים דבש נהדר מחבר שלנו במחיר שובר שוק (קופצים אליו הביתה ולוקחים) והחברים האחרים שלנו באים לקנות מאיתנו מדי פעם במחיר טיפה יותר גבוה.
עוד מחשבה לגבי זה: להעדיף עוגות אפויות יבשות ופשוטות יחסית (בחושות, שמרים), לא עוגות קרם ובלי אגוזים. זה פחות פתח לסכנות.
לגמרי חשבתי בעיקר על עוגות ועוגיות יבשות (חוץ מאלפחורס), אבל הבנתי שזה לא ישים.. אולי אם אני אקנה פוד טראק ובו אאפה, אבל אז זה לגמרי מפספס את הכיוון של הכנסה נוספת בקטנה, ואני לא בכיוון של לעשות מזה משרה מלאה כרגע.

זה לא מעלה חששות? או שפשוט לא חשבתם על סיכונים?
אצלי אישית אין חששות
אני לא בטוח לאיזה חששות את מתכוונת, אבל מבחינת מס הכנסה/ביטוח לאומי - מדובר כיום בסכומים מאוד נמוכים
מבחינת משרד הבריאות - באמת שהייתי מעדיף לשעות הכל כחוק, אבל כמו שכבר הזכרתי וגם אחרים, זה בלתי אפשרי (לעסק ביתי)
בשורה התחתונה - לשמחתי/לצערי אני לא באמת מאמין שהרשויות יחפשו אותי או מישהו אחר שעוסק בהיקף כזה במשהו,
אולי בגלל זה אני לא חושש. אולי אני סתם אופטימי, ואולי אני טיפש.. :)

אולי אם אני אקנה פוד טראק ובו אאפה
אם את מתכוונת לרשיון רוכלות (עגלה נגררת וכדומה) - אז צר לי לבשר לך אבל גם אם יש לך רשיון למכור מעגלה זה עדיין לא אומר שמותר לך
לבשל שם מבחינת משרד הבריאות..

בשורה התחתונה - לשמחתי/לצערי אני לא באמת מאמין שהרשויות יחפשו אותי או מישהו אחר שעוסק בהיקף כזה במשהו,
אולי בגלל זה אני לא חושש. אולי אני סתם אופטימי, ואולי אני טיפש.
ברגעים אלו ממש יחידת הסייבר במשרד הבריאות הגישה בקשה לקבלת נתוני תקשורת על מנת לחשוף את הip שלך ולפנות לספקית האינטרנט שלך על מנת לתבוע אותך. אה, סליחה, לא סביר שמשרד הבריאות יודע מה זה ip

ברגעים אלו ממש יחידת הסייבר במשרד הבריאות הגישה בקשה לקבלת נתוני תקשורת על מנת לחשוף את הip שלך ולפנות לספקית האינטרנט שלך על מנת לתבוע אותך. אה, סליחה, לא סביר שמשרד הבריאות יודע מה זה ip
הסיכון מהגופים האלו הוא בעיקר מהלשנות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
A פתיחת עסק והלוואות אוף טופיק 3
A בתהליך של פתיחת עסק אוף טופיק 1
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
המהנדל פתיחת עסק להתעסקות עם ספקי שירות התפתחות אישית 8
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
שמנת חמוצה פתיחת עסק ללא הכנסות בשביל IRA שוק ההון 2
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
A פתיחת עסק ייבוא שוק ההון 2
unrealx שכיר עם עבודה נוספת ללא פתיחת תיק עסק אוף טופיק 0
E פתיחת עסק כעצמאי ללא הכנסה מהעסק אלא לצורך פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 33
A פתיחת עסק -קטין שוק ההון 2
Wonko פתיחת עסק לצורך קרן השתלמות צרכנות פיננסית 25
Daniel_Levi_12 פתיחת עסק אינטרנטי בארץ צרכנות פיננסית 6
H פתיחת עסק עצמאי - רגע לפני צרכנות פיננסית 8
ת פתיחת חשבון ב IB לילד שוק ההון 9
G פתיחת עוסק פטור מיסים 11
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 1
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7