• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחה של תיק השקעות ראשון

רועישגיא

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברים,

בזמן האחרון עברתי פה בפורום וקראתי המון. אני לא יודע אם אני סתם עצלן ולא קראתי מספיק, או שאני באמת מבולבל.
אבל לאחר כל היום החלטתי שאני רוצה השקעה פאסיבית לחלוטין ללא שום התעסקות וצורך במחקר.
רציתי לדעת האם יש חברה או כמה חברות שאני יכול ללכת אליהן ללא ידע מקדים (רק אם מה שהצלחתי להבין פה) ולהשקיע אצלן את הכסף שלי, כאשר הן עושות הכל?
שאני אומר הכל אני מתכוון- ניהול של התיק , בחירה של מה להכניס לתיק \ סל, כלומר שאני לא אצטרך לגעת כלל בכסף ובתיק.
בנוסף אם יש כמה כאלו אתן יכולים להמליץ לי על אחת מהן עם אחוזי העמלה הנמוכים ביותר?

סליחה על הבורות בתחום, במידה ויש כזה שרשור אשמח אם תתיגו אותו פה כי לא הצלחתי למצוא בעצמי.
תודה רבה!

תתאם פגישה עם הנציג הפנסיוני של מקום העבודה שלך ותציב לו את הדרישה. הוא ישמח לקשר אותך לגוף כזה שגובה דמי ניהול גבוהים ולא מגלה לך איך הוא משקיע את הכסף שלך.

כל בית השקעות שתפנה אליו יציע לך אפשרות של ניהול תיק, ברובם סכום המינימום הוא 300-350K.

תתאם פגישה עם הנציג הפנסיוני של מקום העבודה שלך ותציב לו את הדרישה. הוא ישמח לקשר אותך לגוף כזה שגובה דמי ניהול גבוהים ולא מגלה לך איך הוא משקיע את הכסף שלך.
ואו תודה על התגובה המהירה אבל אני לא חושב שהבנת את השאלה שלי, או שענית בציניות מוחלטת חחח.
אשמח לתשובות ענייניות או לשלילה מוחלטת של הבקשה במידה ואני פוגע פה בחוקי הפורום או במישהו ספציפי.

אני לא חושב שהבנת את השאלה שלי,
אז תסביר את השאלה שלך. אמרת שאתה לא רוצה לדעת/לעשות כלום. הדרך היחידה שבה אתה יכול לקבל "לא לדעת/לעשות כלום" היא לשלם (בד"כ הרבה) למישהו שלא מגלה לך מה הוא עושה.

השקעה פאסיבית לחלוטין ללא שום התעסקות וצורך במחקר
זה שוב הערבוב בין פאסיבי במובן של השקעה (בעיקר) במדדים לטווח ארוך (בלי ניהול אקטיבי = קניה ומכירה בנסיון להכות את השוק), לבין פאסיבי במובן של לשבת בכורסה ושמישהו יעבוד בשבילי.
במקרה, השקעה במדדים לא דורשת הרבה התעסקות ולכן היא די פאסיבית בשני המובנים, אבל זה במקרה. יש פה משקיעים פאסיביים שלא מפסיקים לנסות לייעל את תיק המדדים שלהם (ולכן הם פאסיביים רק במובן הראשון), בזמן שאתה רוצה להיות פאסיבי רק במובן השני (שמישהו ינהל עבורך).
אז או שאתה תבחר איך אתה רוצה להשקיע או שמישהו אחר יבחר, אבל אי אפשר גם וגם (או בעצם לא זה ולא זה).

עריכה/הבהרה:
משקיע פאסיבי בעיניי זה משקיע שעיקר הרווחים שלו מגיעים מזה שהכסף שלו עובד בשבילו, ולא מהמרה של המאמץ/כישורים פיזיולוגיים/קוגניטיביים שלו לכסף. גם קניה של מניית דיבידנד חדשה לפורטפוליו פעמיים בשנה עונה בעיניי על ההגדרה הזו.

נערך לאחרונה ב:
שמע אחי
אין לך סיבה להתייאש,

בוא תכתוב מה אתה כבר (חושב ש) אתה יודע בוודאות
מה אתה רוצה בוודאות
ומה אתה לא מבין ונתקדם

שמע אחי
אין לך סיבה להתייאש,

בוא תכתוב מה אתה כבר (חושב ש) אתה יודע בוודאות
מה אתה רוצה בוודאות
ומה אתה לא מבין ונתקדם
וואו מעורר השראה. דבר ראשון תודה, כיף שיש אנשים כמוך פה זו בדיוק הסיבה שלשמה פתחתי את ההודעה!

ממה שאני חושב שהבנתי עד עכשיו-
*פיזור זה שם המשחק, ככל שהפיזור יהיה גדול יותר כך יהיה סיכון קטן יותר אך גם התשואה תהיה בהתאם.
*ככל שבתוך הסל יהיו יותר אחוזי מניות כך רמת הסיכון תהיה גבוהה יותר וגם התשואה תהיה גבוהה יותר.
*תיק טוב זה תיק שמניב בסביבות 6 אחוזים נומינליים בשנה (לאוך מספר שנים)

מה שאני רוצה בוודאות-
שהכסף שלי לא ישב בבנק ויצבור אבק (בנוסף לכך שיעבד מערכו עקב 2-3 אחוזי אינפלציה שנתיים), אלא שיניב לי תשואה של כ-5-10 אחוזים שנתיים עם דמי ניהול של הקרן הנמוכים ביותר.

מה שאני לא מבין-
מאיפה להתחיל, איך להתחיל, האם יש איש מקצוע שאני פונה אליו או שאני עושה את זה בצורה עצמאית?
השוק הזה נורא מפחיד, בתור אדם שמעולם לא השקיע את כספו במשהו זה מפחיד בפעם הראשונה ולכן עד היום פחדתי להכנס לתחום הזה.

*במידה ויש הבדלים מהותיים בין המושגים שבלבלתי בניהם (קרן, סל, תיק השקעות) אשמח להסבר קצרצר או להפנייה לעמוד המתאים.

שוב תודה רבה על העזרה המהירה והתמיכה המדהימה!

אני גם לא מומחה ומבין לכן בחרתי בנתיים לשים את הכסף (הלא רב שלי) בתעודות סל וקרנות מחקות.
חמותי גם רצתה לשים את הכסף שלה בחברה כזו וצירפה אותי לפגישה כדי שאגשר בין השפות.
במשך כל הפגישה ניסיתי לקבל מהם כיצד הם משקיעים את הכסף ללא הצלחה. (חלוקה ישראל/חו"ל, סוגי מניות, מניבי דיבידנד או לא וכו')
בסוף הצלחתי לקבל מהם שבפרופיל כמו של חמותי ההשקעה היא בעיקר בתעודות סל וקרנות נאמנות וקצת אג"חים.
בשביל זה לא צריך אותם.. אפילו חמותי הבינה את זה

מה שאני לא מבין-
מאיפה להתחיל, איך להתחיל, האם יש איש מקצוע שאני פונה אליו או שאני עושה את זה בצורה עצמאית?
השוק הזה נורא מפחיד, בתור אדם שמעולם לא השקיע את כספו במשהו זה מפחיד בפעם הראשונה ולכן עד היום פחדתי להכנס לתחום הזה.

כאן

כמה תיקונים קטנים, המלצת קריאה והערה:
*פיזור זה שם המשחק, ככל שהפיזור יהיה גדול יותר כך יהיה סיכון קטן יותר אך גם התשואה תהיה בהתאם.
לא. פיזור לא מקטין תשואה. קרא בקישור הזה תחת הכותרת כמויות של סיכון רע.
*ככל שבתוך הסל יהיו יותר אחוזי מניות כך רמת הסיכון תהיה גבוהה יותר וגם התשואה תהיה גבוהה יותר.
היסטורית, תוחלת התשואה גבוהה יותר עבור סיכון גבוה יותר. שיהיה ברור שאף אחד לא יכול להבטיח לך שתרוויח יותר אם תסתכן יותר. זו כן הנחה סבירה שאם תסתכן יותר (במובן של יותר מניות, יש עוד סיכונים כמובן), אז אם תחזיק מעמד לזמן ארוך התשואה שלך תהיה גבוהה יותר.
*תיק טוב זה תיק שמניב בסביבות 6 אחוזים נומינליים בשנה (לאוך מספר שנים)
שהניב, בעבר. לא ניתן לצפות קדימה, ובכל מקרה זה בטח לא נכון למספר שנים מצומצם יחסית, אלא רק על טווח של עשורים.

ברמה הטכנית- מאיפה להתחיל ומה לעשות-
למזלך, הסולידית כתבה על זה פוסט מסודר ומפורט. ובחינם!
איך להשקיע בבורסה: מדריך למתחילים
והערה, אחרי שתקרא את זה- ככל שתבחר בקרן רחבה יותר, כך תצטרך פחות לעסוק באיזונים ובהתעסקות בתיק. לדוגמה, בחירה של קרן סל שמשקיע בכל העולם, כמו VT, "תסגור לך את הפינה" של המניות באופן מלא ולא תצטרך להתעסק בזה בכלל. במידה ותרצה להשקיע חלק מהתיק באג"ח, ניתן למצוא קרנות שיספקו את הצורך הזה בפשטות, ואז האיזון היחיד שתצטרך לעשות זה לוודא שאם קרן אחת עלתה יותר מדי (צרות של עשירים), למכור ממנה קצת ולקנות מהשניה, ולהיפך.
בחירה של אג"ח מורכבת (לדעתי) יותר ממניות, וגם על זה יש הרבה חומר קריאה בבלוג ובפורום, אבל תתחיל ממה שצירפתי בינתיים. זה יעזור לך להתמקד, להבין מה אתה רוצה לעשות ואיך, ואז תוכל לבחור את האג"ח (הפורום יחכה לך...).

דרך הכי פשוטה וזולה להשקיע בלי לקבל החלטות זה פוליסה פיננסית (פוליסת חסכון) בבתי השקעות. יש המון חומר בפורום שאתה יכול לחפש ולקרוא, גם ברשת. דמי ניהול של עד 1%, ואתה מקבל קופסא די שחורה.

אבל אתה לא צריך לפחד. הדרך להתגבר על הפחד היא להתחיל. אפילו בקטן. תשקיע 1000 שח במשהו, ותהיה פי כמה יותר חכם.

השוק הזה נורא מפחיד
השוק זה רק מקום מסחר, אל תפחד להכנס לעשות קניות
הפחד שלך הוא שאתה לא יודע מה לקנות ואיך "לשלם" עליהם, זה כבר נושא אחר
אז השאלה הראשונה שעליך לענות לעצמך: מה אני קונה בשוק?
לפי מה שכתבת אתה רוצה סיכון שמתלווה למניות כדי לנסות להשיא תשואה בהתאם (לרמת הסיכון)
כתבת שאתה צריך פיזור, כי לא תמיד תוכל לבחור מוצרים בודדים
קרן שאוספת מניות של כלל השוק זה המוצר שאתה כנראה צריך (לא ממליץ), אפשר למצוא קרן סל (ETF) שעושה את העבודה בכל העולם (VT) או שילוב של ארה"ב +העולם (VTI+VXUS) או קרנות נאמנות ישראליות ש"מחקות" את השוק
השלב השני אחרי שבחרת מה אתה רוצה לקנות, זה איך ואיפה אתה עושה זאת
הדעות הממוצעות טוענות, תיק קטן לפתוח בבנק, תיק יותר גדול בבית השקעות
המיקום הגיאוגרפי של בית ההשקעות כרגע לא רלוונטי, ברצוני להסביר את הלוגיסטיקה
לקחת שקלים מהעו"ש ולשלוח אותם לתיק השקעות
למצוא את המוצר שרצית לקנות במטבע שהוא נמכר
אם המטבע שלך הוא לא המטבע שבו המוצר נמכר יש לבצע המרת מט"ח
לשלם את הכמות בהתאם למזומן הקיים
לקבל את המוצר ו"לשכוח" עד ההפקדה הבאה

תודה על ההערה.
עד כמה שהבנתי משם (מעבר להמלצות שלהם לשלם ליועץ השקעות או לבחור בקרן מנוהלת), זה מתייחס בעיקר לכביכול פיזור, שבעצם משקיע באותם דברים בדרכים שונות, או בהטיות לא מוצדקות.
מתוך הקישור שלך:
Diworsification can occur in a number of ways. Some factors include impulse investing, style drift and generally favoring a particular sector. With impulse investing and sector overweighting, investors overweight their portfolios based on impulse investing tips or high expectations for a specific sector.
מעוד קצת גוגל, Patrick Duggan מאתר Investec טוען ל-3 מקורות של diworsification
1. You own too many unit trusts within any single investment style category.
2. You own an excessive number of individual stock positions.
3. You own privately held "non-traded" investments that are not fundamentally different from the publicly traded ones you already own.
בקיצור, ממה שראיתי זה נראה כמו נסיון להפחדת משקיעים קטנים, מתובל באזהרות מוצדקות ממשקל יתר לתחום מסויים (שלא הבנתי איך זה נכנס תחת פיזור).
אז כן, אני מסכים שלהשקיע גם ב-S&P500, גם בנאסד"ק, גם בסקטורים שירותי אינטרנט, תקשורת, IoT וגם להחזיק FAANG זה לא פיזור שמקטין סיכון.
אם אתה חושב כך גם על פיזור מסוג S&P500 או VTI או VT וכו' (פיזורים ברמות שונות אבל מאוזנים), אשמח אם תרחיב.

מבחינתי
sp500 = VTI > VT.
הפיזור של כל העולם מוסיף סיכון ופוגע בתשואה.

מבחינתי
sp500 = VTI > VT.
הפיזור של כל העולם מוסיף סיכון ופוגע בתשואה.
יתכן. אתה פשוט מאמין בשוק האמריקאי יותר מבשוק העולמי. אם אני לא טועה אתה גם מאמין בבחירה של מניות מתוך המדד, כלומר, לא סומך על תמחור השוק. אני לא חושב שזה קשור לקישור שצירפת.

וורן באפט: "פיזור נועד להגן על אנשים שלא יודעים מה הם עושים".
אתה פשוט מאמין בשוק האמריקאי יותר מבשוק העולמי.
אתה פשוט מתבסס על מחקרים שבוצעו על השוק האמריקאי וכתוצאה מהמסקנות שלהם משקיע בשוק היפני ובשוק הרוסי.

דרך הכי פשוטה וזולה להשקיע בלי לקבל החלטות זה פוליסה פיננסית (פוליסת חסכון) בבתי השקעות. יש המון חומר בפורום שאתה יכול לחפש ולקרוא, גם ברשת. דמי ניהול של עד 1%, ואתה מקבל קופסא די שחורה.

אבל אתה לא צריך לפחד. הדרך להתגבר על הפחד היא להתחיל. אפילו בקטן. תשקיע 1000 שח במשהו, ותהיה פי כמה יותר חכם.
מסכים. אבל אולי דרך קלה יותר להתחיל בקטן היא לקנות קרן מחקה ישראלית בבנק ?

לדעתי זה הפוסט המתאים ביותר מהבלוג ("25 תיקי השקעות להרכבה עצמית")
https://www.hasolidit.com/25-תיקי-השקעות-להרכבה-עצמית
התיק הפופולרי ביותר בפורום זו גירסה של "תיק מס’ 4: מרגריטה" (VTI+VXUS בחלק המנייתי+ אגח).
בפוסט יש גם גירסאות ישראליות של התיקים (עם קרנות מחקות ישראליות בלבד).

וואו מעורר השראה. דבר ראשון תודה, כיף שיש אנשים כמוך פה זו בדיוק הסיבה שלשמה פתחתי את ההודעה!

שוב תודה רבה על העזרה המהירה והתמיכה המדהימה!

אני אסביר בקיצור מה אני עשיתי בחמישה חודשים שאני בשוק ולמה (ואני באמת צריך לעדכן את הפוסט האישי שלי בקרוב):

תיק: 100% מניות. הנייר היחיד אותו אני קונה: VTI.
אופן השקעה: דרך אינטרקטיב ישראל ("הנציגים" של IB)
מהלך השקעה: הפקדתי כסף בהעברה בנקאית רגילה לחשבון שלי בIB, שם המרתי את המטבע לדולר ורכשתי את הנייר (סה"כ שלוש רכישות של הנייר)

אז בקיצור:
במהלך הלמידה שלך את הנושא (וזו לא!, אני חוזר- לא! למידה ארוכה. לי לקח כשלושה חודשים לקבל את ההחלטות שלי, ועוד שלושה חודשים עד שזה בא לידי ביצוע. חוזר לנושא) אתה עומד בפני כמה צמתים:

א. האם אתה מעוניין שיקבלו את ההחלטות בשבילך לגבי ההשקעות שלך?
התשובות לשאלה הזו יכולות לנבוע מכל מיני מקורות, אפילו כלכליים גרידא - לדוגמה- אני לא מוכן שיקבלו את ההחלטות בשבילי, ולו בגלל העלות-תועלת של זה.

ב. האם אני מבין את הגישה המוצגת כאן שעל פיה אני כפרט לא מעוניין לבחור מניה של חברה ספציפית, האם אני מוכן לקבל את הנחת המוצא של השוק היעיל, האם אני מבין מה זה דורש ממני בהיבט ארוך הטווח על מנת לראות פירות, ומצד שני מה זה מאפשר לי (השלמה עם התיק, אין תחושת לחץ סביב מחיר המניה)

ג. מה אופן ההשקעה בו אני רוצה לפעול. עבורי, החלטתי ללכת כמעט עד לקצה, ז"א - אני בתור מתחיל לגמרי ללא שום ניסיון בשוק, ועם תיק קטן, החלטתי לעבוד באופן ש"יוצר כאב ראש" - אני משקיע דרך ברוקר זר, ואני לוקח על עצמי את האחריות המלאה להבין את אופןהדיווח למס הכנסה, ולעמוד בזה.
מצד שני, אני מודע ליתרונות של הדרך שבחרתי בה.

ד. בהנחה שסעיף ב' מוסכם- מה התיק בו אני מעוניין.
1. השקעה במדד מניות רחב. כמה רחב? איזה שווקים? כמה ניירות?
2. מה רמת הסיכון בה אני מעוניין. יעני - כמה אחוזים מהתיק יהיו מניות וכמה אג"ח.
אני החלטתי שבשלב בו אני נמצא מה שנכון עבורי הוא מה שכתבתי למעלה.

יש כמובן עוד סעיפים ונושאים, אבל זה משהו להתחיל איתו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
O פתיחה באינטראקטיב אמריקה שוק ההון 0
P פתיחה ברשויות המס - האם גם בימינו צריך ללכת פיזית? צרכנות פיננסית 2
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ג זינוקים במחירי אופציות בשלבי פתיחה עם שקלים בודדים שוק ההון 2
yossik הפרשי שערים בין שער נעילה ושער פתיחה שוק ההון 7
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 2
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33

נושאים דומים

Back
למעלה