• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך
אני מבין שזה מה שנקרא פיקדון מובנה.
מה שיעור המס על פיקדון מובנה? וכיצד ניתן לראות את המדרגות השונות של התשואה על פי נכס הבסיס?
פיקדון זה פיקדון
אם הוא צמוד למדד אז המס הוא 25% מהרווח הריאלי.
אם הוא צמוד למטבע זר, אז המס הוא 25% מהרווח הריאלי כשבסיס המדד הוא שער המטבע הזר.
אם הוא לא צמוד אז 15%.

כמה בטוח זה פיקדון ב one zero? מה קורה אם הוא יקרוס או ייסגר?

בדיוק האזנתי לראיון עם מנכ"ל הבנק בפודקאסט גיקונומי. בארץ אין ביטוח פקדונות, אבל עד כה המדינה דאגה לפעול להצלת הפקדונות בבנקים שקרסו. האם הוא פחות בטוח מבנקים אחרים? אין לי מושג, אולי בכל ההפך.

פיקדון זה פיקדון
אם הוא צמוד למדד אז המס הוא 25% מהרווח הריאלי.
אם הוא צמוד למטבע זר, אז המס הוא 25% מהרווח הריאלי כשבסיס המדד הוא שער המטבע הזר.
אם הוא לא צמוד אז 15%.
אם הפקדון הוא ברירה כלומר המקסימום צמוד מדד או ריבית קבועה (סטייל תות או קרמבולה של מזרחי) אז המס הוא 15% ואם הוא צמוד מדד מלא אז זה 25%?

אם הפקדון הוא ברירה כלומר המקסימום צמוד מדד או ריבית קבועה (סטייל תות או קרמבולה של מזרחי) אז המס הוא 15% ואם הוא צמוד מדד מלא אז זה 25%?
אם הוא ברירה אז המס הוא לפי האפשרות שמומשה בסוף

חושב לשים את הקרן חירום שלנו בפיקדון בנקאי, הריבית של one zero נשמעת אטרקטיבית עבורינו (נזילה תוך 30 יום עם ריבית משתנה של p-1.6=1.9) יותר מבנק ירושלים אבל הבנק חדש וקטן מבחינת פיקדונות ונכסים. חושבים שיש סיבה לחשוש?

חושב לשים את הקרן חירום שלנו בפיקדון בנקאי, הריבית של one zero נשמעת אטרקטיבית עבורינו (נזילה תוך 30 יום עם ריבית משתנה של p-1.6=1.9) יותר מבנק ירושלים אבל הבנק חדש וקטן מבחינת פיקדונות ונכסים. חושבים שיש סיבה לחשוש?
אני לא יודע מה גודל הקרן, ואין לי מושג איפה יותר מסוכן, אבל בהתחשב בפקטור השינה העריבה, מה הפער בין זה לבין פיקדון שתרגישו בנוח לגביו מבחינת הסכום אחרי מס?

אני לא יודע מה גודל הקרן, ואין לי מושג איפה יותר מסוכן, אבל בהתחשב בפקטור השינה העריבה, מה הפער בין זה לבין פיקדון שתרגישו בנוח לגביו מבחינת הסכום אחרי מס?
כן צודק, הפער לא כזה גדול. חשבתי על זה ותכלס אף בנק לא מוגן בפני קריסה פשוט מניח שבירושלים יש יותר כסף בפיקדונות ואולי שם המדינה תעזור יותר (סתם הימור שלי)

כן צודק, הפער לא כזה גדול. חשבתי על זה ותכלס אף בנק לא מוגן בפני קריסה פשוט מניח שבירושלים יש יותר כסף בפיקדונות ואולי שם המדינה תעזור יותר (סתם הימור שלי)
איזה בנק דומה יותר לבנק למסחר לדעתך, מבחינת הגורמים שיכולים לאפשר קריסה - ירושלים או הדיגיטלי?

מעניין מה הפקדונות שהצלחתם לקבל הצעות דרך בנקים ישראלים כרגע, (לאחר העלאת הריבית האחרונה).

בנק ירושלים:
1) תוכניות צמודות מדד:
תוכנית א
: מאדים למשך שנה, הצמדה למדד + 0% שנתי
תוכנית ב: שבתאי למשך שנתיים וחצי עם תחנת יציאה לאחר שנתים: הצמדה למדד +0.2% לשנה.
תוכנית ג: שבתאי למשך 8 שנים עם תחנות יציאה מתוך שנתיים, הצמדה למדד +0.3% שנתי.

2) תוכניות שקליות:
תוכנית א:
שבתאי ל5 שנים, 3% ריבית שנתית.
תוכנית ב: שבתאי ל3 שנים, 2.6% ריבית שנתית.
תוכנית ג: שמש ל5 שנים, עם תחנת יציאה לאחר שנתיים, ריבית מדורגת 2.5% עד 3.7%.
תוכנית ד: צדק לשנתיים, תוכנית מעורבת, 2.5 אחוז שנתי או P-1.2% הגבוהה מביניהם. כך שכרגע זה: 2.5 אחוז שנתי קבוע, או 2.3% צמוד פריים.

הצעות אתר בנק פועלים:
חיסכון מנצח ל 2 שנים:
1.8% למשך שנתיים בלי תחנות יציאה.
תוכנית ל 4 שנים וין וין : 2.236% קבוע למשך 4 שנים בלי תחנות יציאה.
*שמעתי שאפשר לקבל הצעה של 4 אחוז על סכום של מעל מיליון שקל, לא הצלחתי לשים את היד שלי על הצעה כזו. אבל שמעתי מבנקאי שניתן לקבל הצעה כזו.

בנק פפר:
1) חיסכון WOW למשך שנתיים, ריבית 2.5% לשנה.
2) חיסכון DIY ריבית צמודה פריים, כרגע 1.45% למשך 5 שנים, הפקדה גמישה, יציאה ללא הגבלה. (אני פתחתי תוכנית כזו בחודש יוני ולכן כרגע זה 1.95% צמוד פריים) כך שזו יכולה להיות תוכנית טובה מאוד לכסף נזיל (נזילות מלאה).

בנק מזרחי טפחות:
1) תוכניות היו טובות, אבל עכשיו יש בנקים אחרים עם הצעות טובות יותר. לפי העדכון האחרון הכי טוב שיכלו להציע כ 3-3.4 אחוז לשנה. בלי יכולת יציאה.
2) הצמדה לפריים - פקדונות רימונים למשך שנתיים, תחנות יציאה כל 3 חודשים, ניתן למשוך הכל או חלק. כרגע הצמדה של כ 2 אחוז.
לי כרגע יש שם 2 תוכנית עד שאחליט אם לנעול לתקופות ארוכות, אחד 2.35% צמוד פריים, אחד 1.85% צמוד פריים.
יש לי גם פיקדון אננס ל6 שנים, יציאה לאחר 3 שנים, 3.4 אחוז לשנה - 3.6 אחוז לשנה תלוי לכמה זמן אני נשאר.

איזה בנק דומה יותר לבנק למסחר לדעתך, מבחינת הגורמים שיכולים לאפשר קריסה - ירושלים או הדיגיטלי?
אני אומנם פאונדר בדיגיטלי אבל אני לא חושב שיש היתכנות לבנק הזה (לא יודע מי יסכים לשלם 49₪ חודשי לבנק). אני גם נוטה לבנק וותיק יחסית עם הרבה יותר לקוחות וכסף בפקדונות. פשוט חושש שהבנק הזה ייסגר מתישהו.
לגבי המקרה של הבנק למסחר, אני בטוח שבעקבות המקרה יש רגולציה על הבנקים בניהול פיקדונות כך שמקרה כזה לא יוכל לחזור שוב

אני אומנם פאונדר בדיגיטלי אבל אני לא חושב שיש היתכנות לבנק הזה (לא יודע מי יסכים לשלם 49₪ חודשי לבנק). אני גם נוטה לבנק וותיק יחסית עם הרבה יותר לקוחות וכסף בפקדונות. פשוט חושש שהבנק הזה ייסגר מתישהו.
לגבי המקרה של הבנק למסחר, אני בטוח שבעקבות המקרה יש רגולציה על הבנקים בניהול פיקדונות כך שמקרה כזה לא יוכל לחזור שוב
בפודקאסט שהזכרתי קודם הוא מספר איך היו צריכים להמציא את הרישיון לבנק אצל הרגולטור כי כבר עשרות שנים לא נתנו אחד. אני יותר שקט לגבי בנק חדש שנמצא בכותרות ושבדקו בשבע עיניים לעומת בנק ותיק פצפון שמי יודע איזה פינות כבר התרגלו לעגל בו. מחזיק או החזקתי פקדונות בשניהם, דעתי האישית בלבד, לא ממליץ וכו'.

• אהבתי
Reactions: CAI
אני גם נוטה לבנק וותיק יחסית עם הרבה יותר לקוחות וכסף בפקדונות. פשוט חושש שהבנק הזה ייסגר מתישהו.
1+
השם דיגיטלי אולי מנסה לתת לו תדמית חדשנית (עם כי זה כמובן לא מעיד על כלום, והוא גם לא ממש מציע שום חידוש משמעותי לעומת הבנקים הלא דיגיטליים).
להערכתי הסיכון שבעלי פקדונות לא יקבלו את כספם הוא אפסי בשני המקרים (וגם בשאר הבנקים), ועדיין הסיכון שהבנק הדיגיטלי ייקלע לקשיים גדול יותר מאשר הסיכוי שבנק ירושלים יקרוס.

נצל"ש - אני משער שתוך מספר שנים הבנק הדיגיטלי יירכש על ידי אחד הבנקים הוותיקים - דיסקונט או הבינלאומי

• אהבתי
Reactions: CAI
כל מי שמתלבט לגביי פקדונות עם ריבית שקלית...עד כמה ש״מפתה״ להשים שם כסף לחירום/לתקופה הקרובה עקב עלית הריבית, לא מטריד אותכם אופציה של התפרצות אינפלציונית שתמחק לכם את ההון? לא מעדיפים פקדון צמוד במחיר של נעילה לשנה-שנה וחצי כמו בבנק ירושלים או מזרחי למשל?

כל מי שמתלבט לגביי פקדונות עם ריבית שקלית...עד כמה ש״מפתה״ להשים שם כסף לחירום/לתקופה הקרובה עקב עלית הריבית, לא מטריד אותכם אופציה של התפרצות אינפלציונית שתמחק לכם את ההון? לא מעדיפים פקדון צמוד במחיר של נעילה לשנה-שנה וחצי כמו בבנק ירושלים או מזרחי למשל?
למיטב ידיעתי הכי קצר זה שנה וחצי במזרחי. בירושלים זה שנתיים.

הבנק הרגע הוקם, גייסו 120 מליון דולר, גם אם הוא יהיה כשלון מוחלט ויצליח להשיג מעט מאוד לקוחות משלמים, אני מניח שיש כמה שנים עד שהוא באמת יקרוס.

אני אומנם פאונדר בדיגיטלי אבל אני לא חושב שיש היתכנות לבנק הזה (לא יודע מי יסכים לשלם 49₪ חודשי לבנק).
למסלול ה49 אני גם לא צופה הצלחה רבה, אבל יהיה לו גם מסלול חינמי ומסלול עם שוק ההון ששם אולי יצליח למשוך לקוחות

למסלול ה49 אני גם לא צופה הצלחה רבה, אבל יהיה לו גם מסלול חינמי ומסלול עם שוק ההון ששם אולי יצליח למשוך לקוחות
או סתם רעיון מופרך - יעשו שת״פ עם חברות הייטק שיתנו חשבונות בנק חינם לעובדים שלהם

לא מצאתי פקדון צמוד נזיל
סתם מחשבה שלי לא תופסת מציאות - ככל שהאינפלציה תעלה כך גם הריבית תעלה איתה ונרוויח את זה בפקדון המשתנה

לא מצאתי פקדון צמוד נזיל
סתם מחשבה שלי לא תופסת מציאות - ככל שהאינפלציה תעלה כך גם הריבית תעלה איתה ונרוויח את זה בפקדון המשתנה
לא אם האינפלציה תהיה דו או תלת ספרתית (אשמח לדעת שאני טועה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17

נושאים דומים

Back
למעלה