• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיצויי פיטורים - רצף קצבה או רצף פיצויים

@קפה שחור לא מכיר מניעה כזאת. צריך לשים לב שהוא באמת סיים את הקשר עם החברה ולא רק החליף כיסא ומשרד

@קפה שחור לא מכיר מניעה כזאת. צריך לשים לב שהוא באמת סיים את הקשר עם החברה ולא רק החליף כיסא ומשרד
סיים את הקשר = סיום העסקה + בלי משיכות שכר יותר + משכורת ממקום אחר (חברה בשליטה אחרת)
מספיק?

הסדרת מעמד הפיצויים צריך להתבצע עד 3 חודשים מסיום עבודה, נדירים המקרים שמאפשרים גם לאחר מכן.

@solidix2
ככל ובחרת ברצף פיצויים לא תוכל למשוך פיצויים פטורים עד לסיום הרצף פיצויים

אז אם ב 05/2018 עשיתי רצף פיצויים עבור מענק פרישה שהופקד לקופ"ג, ובאותה שנה התחלתי עבודה חדשה, אבל ב 05/2020 עזבתי שוב, האם אני צריך "לחדש" את הרצף עבור מענק הפרישה מהעבודה הקודמת?
אם כן, ועברו כבר 7 חודשים..מה אני יכול לעשות עכשיו כדי לוודא שיישמר הרצף?
תודה

בסיום העבודה ב - 5/2020 היית צריך לבחור שוב בטופס 161א ברצף פיצויים.
אפשר לרוץ לרשות המיסים ולבקש מהם להתחשב בבקשה שלך לרצף פיצויים (יתכן ולאור הנסיבות - קורונה וכד' לא תהייה בעיה)

רצף פיצויים נשמע לי כאופציה המועדפת כאשר:
1 - מתכננים פרישה מוקדמת
2 - לא זקוקים לכסף של הפיצויים הפטורים
3 - ישנם פיצויים לא פטורים
4 - הפיצויים הם חלק מIRA ומפנסיה עוקבת סנופי

אני מנסה למצוא חסרונות מהותיים באופציה הזו וקצת מתקשה, באילו מקרים עובד יעדיף לבחור ברצף קצבה על פני רצף פיצויים לאור הנתונים שכתבתי למעלה?

רצף פיצויים נשמע לי כאופציה המועדפת כאשר:
1 - מתכננים פרישה מוקדמת
2 - לא זקוקים לכסף של הפיצויים הפטורים
3 - ישנם פיצויים לא פטורים
4 - הפיצויים הם חלק מIRA ומפנסיה עוקבת סנופי

אני מנסה למצוא חסרונות מהותיים באופציה הזו וקצת מתקשה, באילו מקרים עובד יעדיף לבחור ברצף קצבה על פני רצף פיצויים לאור הנתונים שכתבתי למעלה?
@נדב אודה להתייחסותך

@נדב אודה להתייחסותך
רצף פיצויים טוב כאשר מתכננים למשוך את הפיצויים כסכום חד פעמי ואז צריך להגדיל את הוותק לצורך פריסת ההכנסה.
או -
רצף פיצויים טוב, כאשר אין ברירה ומקבלים הרבה פיצויים ורוצים לדחות את התחשבנות עליהם למועד מאוחר יותר.

האם ניתן למשוך את הפיצויים הפטורים בכל שלב ולהפנות את החייבים לרצף קצבה?
לא, הבחירה כאן ברצף פיצויים היא לאחר שנוצלה התקרה לרצף קצבה.
זה רלוונטי במקרה של מענקי פרישה מוגדלים (מאוד) בסיום עבודה.

האם יש הגבלות על קופת הגמל בה מופקדים הכספים לרצף פיצויים מבחינת מסלול, העברה בין בתי השקעות וכו'?

לא, הבחירה כאן ברצף פיצויים היא לאחר שנוצלה התקרה לרצף קצבה.
לא הבנתי, אני אתן דוגמא, עזבתי את מעסיק א' וביקשתי לנייד את הפיצויים לרצף פיצויים והתחלתי לעבוד אצל מעסיק ב'. האם בעת עזיבת מעסיק ב' אני יכול להחליט למשוך את כל הפיצויים הפטורים ממעסיק א + ב?

אוכל לקבל הבהרה (אשמח אפילו אם מישהו יכתוב על זה פוסט מסודר):
התפטרתי (או פוטרתי לצורך העניין) - אני מובטל למשך כמה חודשים ואז מוצא עבודה חדשה. מה צריך לעשות עם קרנות ההשתלמות\גמל\פנסיה\פיצויים שהופרשו ע"י המעסיק ועל ידי?

האם בעת עזיבת מעסיק ב' אני יכול להחליט למשוך את כל הפיצויים הפטורים ממעסיק א + ב?
כן

מה המשמעות/ השלכות?
מבחינת רשות המיסים הכספים האלה נמשכו, למרות שאתה רואה אותם בקופה כולל כל הרווחים ואולי תכננת להפוך אותם לקצבת הזקנה שלך. רשות המיסים תדרוש את המס שנצבר על הרווחים.
כיום זה פחות בעייתי בקרנות הפנסיה, הן לא מבקשות אישורי מס שממירים את הכספים לקצבה. בביטוחי מנהלים יותר מקפידים על מעמד כספי הפיצויים בקופה.

מעניין מה יהיה בעתיד- האם יתנו פטור גורף לכאלה שיבחרו בקצבה.
מי שיכל לתקן, אז כדאי לבחור ברצף קצבה גם על מעסיקי עבר בהתאם לתנאים הבאים.

(מועתק מתוך האתר שלי)

סיימת לעבוד לפני 2017 ולא הגשת טופס 161א?
במידה וכספי הפיצויים שעומדים לרשותך בקופה לקצבה (לא סכומים בקוד 4 בקופת גמל או סכומים בביטוח מנהלים) נמוכים מהסכומים שנקבעו בתקרה.

• 366,510 ש"ח
  • משכורת עד 34,900 ₪ כפול שנות העבודה
יהיה באפשרותך בדיעבד לבחור ברצף קצבה וזאת בתנאי:

• לא פנית בעבר לרשות המיסים לגבי יתר כספי הפיצויים מהמעסיק
  • במועד הגשת הבקשה לרצף קצבה טרם הגעת לגיל 60
  • מספר שנות העבודה אצל המעסיק שהפקיד עבורך את הכספים לא עולה על 10 שנים
  • מקור הכספים בהפקדות שבוצעו לקופה לקצבה ובמקביל אליהם בוצעה הפקדה לרכיב התגמולים ולא מדובר בהשלמות פיצויים או כספי פיצויים שהופקדו בקופה הונית (קוד 4) ונוידו לקופה לקצבה.

האם יש הגבלות על קופת הגמל בה מופקדים הכספים לרצף פיצויים מבחינת מסלול, העברה בין בתי השקעות וכו'?
@נדב - כיום הכספים מופקדים בקופת גמל (רצף קיצבה). האם אוכל להעביר אותם ל IRA? האם יש הגבלות כלשהן על המסלול (מאחר ומדובר על רצף קצבה) מבחינת חשיפה למניות וכו?

איך אפשר לדעת מה סטטוס הפיצויים אצל מעסיקי עבר?
הנתון מופיע במסלקה הפנסיונית. אתה יכל לבדוק גם בחברה שבה מנוהלים הכספים.

האם אוכל להעביר אותם ל IRA? האם יש הגבלות כלשהן על המסלול (מאחר ומדובר על רצף קצבה) מבחינת חשיפה למניות וכו?
אין מגבלה

כן
מבחינת רשות המיסים הכספים האלה נמשכו, למרות שאתה רואה אותם בקופה כולל כל הרווחים ואולי תכננת להפוך אותם לקצבת הזקנה שלך. רשות המיסים תדרוש את המס שנצבר על הרווחים.
כיום זה פחות בעייתי בקרנות הפנסיה, הן לא מבקשות אישורי מס שממירים את הכספים לקצבה. בביטוחי מנהלים יותר מקפידים על מעמד כספי הפיצויים בקופה.
לאבא שלי יש כספי פיצויים בביטוח מנהלים ממעסיק שעזב לפני 2017 ולא מילא עבורם 161 (רשומים כ"פיצויים ללא יעוד"), חלקם בקוד 4 (מלפני 2008) וחלקם בקוד 6 (מאחרי 2008).
הוא כבר מעל גיל 60, מתכנן לפרוש לפנסיה בעוד כשנה.
הקצבה הצפויה שלו קטנה והוא מעוניין לייעד כל מה שאפשר לקצבה.
1.האם יש דרך להציל את המצב? לייעד בכל זאת לקצבה או לצמצם את המס?

2.המקדםהמובטח מאחרי 2001 ולא כזה מוצלח, האם ניוד לקרן פנסיה יעזור פה?

3.אם לא ניתן לייעד לקצבה ורשות המיסים תדרוש מס במשיכה, זה יהיה לפי מדרגות המס שלו בשנה שבה הכסף נמשך בפועל, או לפי מדרגת המס שלו בשנה שבה סיים את העבודה אצל המעסיק הנ"ל?

תודה

לאבא שלי יש כספי פיצויים בביטוח מנהלים ממעסיק שעזב לפני 2017 ולא מילא עבורם 161 (רשומים כ"פיצויים ללא יעוד"), חלקם בקוד 4 (מלפני 2008) וחלקם בקוד 6 (מאחרי 2008).
הוא כבר מעל גיל 60, מתכנן לפרוש לפנסיה בעוד כשנה.
הקצבה הצפויה שלו קטנה והוא מעוניין לייעד כל מה שאפשר לקצבה.
1.האם יש דרך להציל את המצב? לייעד בכל זאת לקצבה או לצמצם את המס?

2.המקדםהמובטח מאחרי 2001 ולא כזה מוצלח, האם ניוד לקרן פנסיה יעזור פה?

3.אם לא ניתן לייעד לקצבה ורשות המיסים תדרוש מס במשיכה, זה יהיה לפי מדרגות המס שלו בשנה שבה הכסף נמשך בפועל, או לפי מדרגת המס שלו בשנה שבה סיים את העבודה אצל המעסיק הנ"ל?

תודה
בלי להיכנס כאן לייעוץ, מעבר לקרן פנסיה יאפשר לקבל את הכספים כקצבה. אבל צריך לזכור שאם יש כאן פיצויים בקוד 4 - כנראה שיש גם כספי תגמולים הונים ואז צריך להחליט האם לקבל מהם קצבה או למשוך אותם כסכום חד פעמי בפרישה. במקרה הזה יהיה כדאי לנייד אותם לקופת גמל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פיצויי פיטורים - רצף פיצויים שוק ההון 7
S פיצויי פיטורים לאדם שהתפטר אוף טופיק 5
I פיצויי פיטורים צרכנות פיננסית 2
ל פיצויי פיטורים אוף טופיק 3
O משיכת פיצויי פיטורים לקופת גמל (נזילה) נפרדת צרכנות פיננסית 19
H הפקדות פיצויי פיטורים צרכנות פיננסית 1
F פיצויי פיטורים למורה בהסתדרות המורים שמתפטר צרכנות פיננסית 13
י משיכת פיצויי פיטורים והפקדתם בקופת גמל להשקעה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
A פיצויי פיטורין - יש חסרון בקבלה חודשית? צרכנות פיננסית 8
א משיכת כספיי פיצויי פנסיה - שאלות צרכנות פיננסית 0
oz1987 פיצויי פיטורין צרכנות פיננסית 11
M מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים, שאלה לגבי מיסוי והמשכיות א.כ.ע מיסים 14
י מה לעשות עם פיצויי פיטורין צרכנות פיננסית 42
ט האם למשוך פיצויי פיטורין מקרן הפנסיה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א כספי פיצוי פיטורים - פנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
לא חשוב שמות האם חלה חובה לקבל 161 א' בעת פיטורים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y מה עדיף ? פיטורים או חלת? או התפטרות כדין מפוטר אוף טופיק 2
Jasper קרן השתלמות לאחר פיטורים שוק ההון 2
M מיסוי של פיצוים בגין הודעה מוקדמת לאחר פיטורים מיסים 4
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
bayov רצף פיצויים - מה אני מפספס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M איך לנסות להימנע מסיכון רצף התשואות? שוק ההון 4
Body Solid החלת רצף קצבה אוטומטי כאשר סך הפיצויים גבוה מהתקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S איך מבצעים רצף פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S החלת רצף פיצויים - כאשר המעסיק שילם ישירות פיצויים "אקסטרה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הוזלת ביטוח רכב בלי רצף ביטוחי? צרכנות פיננסית 6
ר שאלת מתחיל בנוגע למסלול קרן/רצף שוק ההון 1
M רצף פיצויים אחרי מספר שנים צרכנות פיננסית 3
א רצף פיצויים וביטוח מנהלים הוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
J רצף פיצויים - מעסיק הבא צרכנות פיננסית 12
מ לא זוכרת האם בחרתי רצף פיצויים או רצף קצבה, איך לבדוק? אוף טופיק 22
B יש איזשהו API חינמי לנתוני רצף בבורסה הישראלית? שוק ההון 0
E התלבטות בין רצף קצבה לרצף פיצויים צרכנות פיננסית 20
H רצף קצבה או רצף פיצויים? צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה