פיצויי פיטורין

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י oz1987, ‏29/5/19.

1. oz1987

oz1987 משתמש ותיק

אהלן חברים, בחברה שבה אני עובד פיטרו אותי.

נתנו לי הודעה מוקדמת של חודש עד 30.6 ונותנים לי פיצויים. איך אני יכול לחשב את דמי הפיצויים ?

התחלתי לעבוד ב-27.8.17. ניסיתי לבדוק במחשבוני פיטורין ברשת וזה עשה לי די סלט ככה שאשמח מאוד לעזרה.

כמו כן האם ישנה אסמכתא שאני יכול לבקש מהמעסיק לגבי הפיצויים ?

2. אחד שלא יודע

אחד שלא יודע משתמש ותיק

3. drom

drom משתמש רשום

היי
    במידה והפרישו לך לפיצויים 8.33%, את כל הכסף תקבל מקופה שבה שזה נצבר (החישוב הוא לפי שכר שעות רגילות, ללא נוספות וללא נסיעות כפול 8.33%),
    במידה הפרישו לך את המינימום לפי חוק 6%, תקבל השלמה של 2.33% כפול משכורת אחרונה (חישוב הוא 6% שכר שעות רגילות בכל המשכורות + 2.33% כפול שכר שעות רגילות משכורת אחרונה כפול תקופת העבודה).
    כל זאת במידה ועבדת משרה מלאה, ולא חלים עליך בתחום עבודתך צויי הרחבה שונים וכו.
    בכל אופן בסוף העסקה תקבל טופס 161 ממעסיק, ששם תראה את תקופת העבודה שלך, את שמות המשלמים ואת כל שאר הירקות..

נקודות חשובות בשבילך לסיום העסקה:
    לבדוק בקופות ובשכר, שהופרשו נכון והגיעו לקופה כל ההפרשות הסוציאליות (תגמולים + פיצויים).
    לעשות חושבים האם למשוך את הפיצויים או ליעד אותם לקצבה.. נושא חשוב תבדוק אותו טוב טוב ( להגיש טופס 161 א במידת הצורך).
    ללכת לביטוח לאומי עם צילומים של שכר מ 6 חודשים אחרונים, תיקח 7 במידה ועבדת בחודש אחרון רק חלקיות החודש, באותו היום ללכת להרשם ללשכת התעסוקה.
    לבדוק את כל תלושי השכר, שהכל חושב באופן נכון.
    לקבל טופס 106 משנת 2017+2018, בשנה הבאה לקבל טופס 106 על 2019.

בהצלחה בהמשך הדרך..

Yoss אוהב/ת את זה.
  4. yossik

yossik מודרטור

מצטער לשמוע שפוטרת, בהצלחה בחיפושי עבודה חדשה.
    אני לא מכיר את הטפסים החדשים כיום. כשאני התפוטרתי נתנו לי גם טופס שמאשר שכול מה שניכנס לקופות השונות שלי [ביטוח מנהלים, פנסיה או ווטאבר] שייך לי והחברה משחררת את הכספים. זה אולי לא טריוויאלי אבל פעם זה היה כך כי לפעמים ההפקדות של המעסיק היו מותנות במשך זמן העבודה במקום.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/19
  5. שלי

שלי משתמש ותיק

הי
    מצטערת לשמוע.
    חשוב להבין שהפיצויים הם חלק מהפנסיה שלך.
    אם תמשוך אותם, תפגע מאוד בקצבה העתידית שלך.
    ייתכן שלקוראי הפורום זה טריויאלי, אבל יש מספיק אנשים שחושבים שפיצויים זה הסכום שאתה מקבל בפיטורין לצורך מחיה, ושאין לזה שום השלכות.
    כדאי להסתמך על דמי אבטלה עד שמוצאים עבודה חדשה.

OnTheVerge, YPV ו-Roi אוהבים את זה.
  6. רומן.י

רומן.י משתמש סולידי

מעסיק לא נותן לך סכום פיצויים חד פעמי בסיום העסקה, זה עבד ככה פעם אבל משנת 2014 הפיצוים מופרשים לפנסיה מדי חודש. הדרך הכי פשוטה לבדוק את הסכום היא להכנס לאתר של הפנסיה שלך ושם יש את כל ההפרשות של המעסיק שלך, לפנסיה ולפיצויים.
    אגב, כדאי להכנס לאתר הזה ולבדוק את הדוחות מדי רבעון.
    לא מסכים עם אנשים מעלי, לדעתי כדאי למשוך את החלק של הפיצוים ללא מס.

7. Everything_Nice

Everything_Nice משתמש ותיק

לא בכל מצב זאת תהיה ההחלטה הכי נבונה. תלוי מאד בסכומים הצבורים , גיל , מטרות, נמשך/לא נמשך בעבר ועוד.

שלי אוהב/ת את זה.
  8. oz1987

oz1987 משתמש ותיק

אשמח להסבר פשוט של כל המבנה הזה של פיצויי פיטורין עם הפנסיה, כי זה ממש עשה לי סלט בראש.
    אם ידוע שפיצויים מופרשים כל חודש כמרכיב שהוא שליש מהפנסיה, אז לא הבנתי למה אני צריך לבקש רשות מן המעסיק אם הוא כבר הפריש לי את הכסף ?
    כמו כן אני מעוניין רק לבקש את הכסף הזה מהמעסיק ולא למשוך אותו, האם נדרש לכך הליך מיוחד כלשהו או שזה באופן אוטומטי ?
    החוזה שלי מאוד פשוט, על גבול המגוחך(באמת כאילו אם הייתי יכול להעלות את החוזה הייתם שמים לב שהוא כתוב ברמה נמוכה)אבל משום מה אין לי בו סעיף 14 אז אני מבין שגם זה נלקח בחשבון בחישוב הפיצויים שמגיע לי.

9. רומן.י

רומן.י משתמש סולידי

זה כבר נמצא אצלך בחשבון אין מה לבקש מהמעסיק, זה לא אמור להיות כזה קשה לכנס לאתר ולראות את זה.
    אתה צריך מכתב פיטורים בשביל למשוך את הכסף בלי מס, אחרת תשלם מסים, אבל הסכף הזה אצלך מזמן.

10. Yoss

Yoss משתמש בכיר

זה מאוד לא מדוייק. הפרשות חובה הן רק 6%. אם לא הופרשו כל חודש 8.33% המעסיק עדיין צריך לשלם פיצויים במקרה של פיטורים (לפי ההפרש), כמו שהגיב למעלה @drom

רומן.י ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  11. oz1987

oz1987 משתמש ותיק

יש יוצא מהכלל לזה שהוא לא ישלם את ה-2.33% הנוספים ?

12. Yoss

Yoss משתמש בכיר

בהתפטרות של העובד, ובמקרים ששוללים זכאות לפיצויים. זה מקום טוב למצוא מידע.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מה לעשות עם פיצויי פיטורין צרכנות פיננסית ‏15/9/15
פיצול (כול להעברת) פיצויים ותגמולים צרכנות פיננסית ‏ביום רביעי ב- 12:37
שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית ‏12/6/19
משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית ‏16/5/19
הלנת הפרשות פנסיוניות על חלק פיצויים? צרכנות פיננסית ‏26/3/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.