• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בין רצף קצבה לרצף פיצויים

ElRabito

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
עובד סיים לעבוד בחברת חשמל לאחר 2.5 שנים, והחל לעבוד אצל מעביד חדש.
הפרשות הפיצויים בחח"י היו 6% לקרן פנסיה מבטחים ו-2.33% לקופת גמל מבטחים לפיצויים ותגמולים.
השכר היה נמוך והשכר המבוטח נמוך מאוד.
העובד זכאי לפיצויי הפיטורין (מכח סעיף 14) אך אינו מעוניין למשוך אותם.
ההתלבטות היא מה כדאי לו לעשות: רצף קיצבה או רצף פיצויים?
לשם כך מנסה להבין יותר לגבי הרצפים:
1. שאלה כללית לגבי מי שעשה רצף פיצויים: האם לאחר סיום העבודה אצל המעביד הבא הוא יהיה חייב ליעד גם את הפיצויים החדשים לרצף פיצויים? או שניתן יהיה ליעד לקצבה או למשוך פיצויים של המעביד האחרון ללא קשר לרצף פיצויים של מעביד קודם?
2. אם עושים רצף קצבה מספר פעמים (כל פעם שמסיימים עבודה) ובעתיד עושים חרטה מרצף קצבה –
א) האם החרטה היא על הפיצויים מכל המעסיקים או שניתן לבחור בפיצויים שח מעסיק/ים ספציפי/ים לחזרה מרצף קצבה?
ב) האם התחשבנות המס בחזרה מרצף קצבה היא על כל הסכומים מהמעסיקים השונים או כל מעסיק בנפרד (לדוגמה אם אצל מעסיק אחד צבירת הפיצויים היתה על שכר של 4000 ש"ח לשנה ומעסיק אחר 14,000 לשנה -האם כשהממוצע השנתי נמוך מהתקרה הפטורה אז שני הסכומים יהיו פטורים או שהסכום השני שגבוהה מתקרת המס יהיה חייב בכל מקרה?)

בתודה מראש

לגבי מי שעשה רצף פיצויים: האם לאחר סיום העבודה אצל המעביד הבא הוא יהיה חייב ליעד גם את הפיצויים החדשים לרצף פיצויים?
כן, בחירה ברצף פיצויים מחייבת התחשבנות בסיום עבודה אצל המעסיק השני או המשך רצף והתחשבנות אצל המעסיק הבא או התחשבנות בפרישה.
א) האם החרטה היא על הפיצויים מכל המעסיקים או שניתן לבחור בפיצויים שח מעסיק/ים ספציפי/ים לחזרה מרצף קצבה?
חרטה מכל מעסיק בנפרד.
ב) האם התחשבנות המס בחזרה מרצף קצבה היא על כל הסכומים מהמעסיקים השונים או כל מעסיק בנפרד
התחשבנות לגבי כל מעסיק בנפרד

העובד זכאי לפיצויי הפיטורין (מכח סעיף 14) אך אינו מעוניין למשוך אותם.
ההתלבטות היא מה כדאי לו לעשות: רצף קיצבה או רצף פיצויים?
האם הוא רוצה למשוך אותם בעתיד לפני פרישה או לקבל מהם קצבה?
האם הוא מתכנן בשלב כלשהו לפני פרישה לא לעבוד?

אם בעתיד תהיה תקופה שלא יעבוד יוכל אז לבצע חרטה והתחשבנות ולנצל את המס שולי הנמוך ונקודות הזיכוי בתקופה ההיא ולא לבזבז את הפטור של כספי הפיצויים.
אגב, אם המשכרות כל כך נמוכה ווהעובד לא הגיע לסף המס בשנת הפיטורים יוכל לבצע התחשבנות מיידית ללא ניצול הפטור.

ייתכן ויש בדברי טעויות או אי דיוקים, אל תסתמך עלי כתחליף לבעל רישיון
@נדב @יוסי

כן, בחירה ברצף פיצויים מחייבת התחשבנות בסיום עבודה אצל המעסיק השני או המשך רצף והתחשבנות אצל המעסיק הבא או התחשבנות בפרישה.
כיוון שניתן לפצל בין רצף קצבה לפיצויים -האם כשקיים רצף פיצויים ממעסיק קודם, ניתן בסיום עבודה אצל מעסיק נוכחי ליעד את רוב הפיצויים ממנו לקצבה וסכום סימלי (1 שקל) לרצף פיצויים ובכך לשמר את רצף הפיצויים ממעסיק קודם +לשריין ותק ברצף פיצויים?

חרטה מכל מעסיק בנפרד.
כלומר אם יש רצף קצבה מ-5 מעסיקים, ניתן לחזור מרצף קצבה רק עבור מעסיק 2 למשל?
האם זה לא מותנה בכך שההפרשות נמצאות בקופות שונות??

האם הוא רוצה למשוך אותם בעתיד לפני פרישה או לקבל מהם קצבה?
האם הוא מתכנן בשלב כלשהו לפני פרישה לא לעבוד?
אם בעתיד תהיה תקופה שלא יעבוד יוכל אז לבצע חרטה והתחשבנות ולנצל את המס שולי הנמוך ונקודות הזיכוי בתקופה ההיא ולא לבזבז את הפטור של כספי הפיצויים.
אגב, אם המשכרות כל כך נמוכה ווהעובד לא הגיע לסף המס בשנת הפיטורים יוכל לבצע התחשבנות מיידית ללא ניצול הפטור.

ייתכן ויש בדברי טעויות או אי דיוקים, אל תסתמך עלי כתחליף לבעל רישיון
@נדב @יוסי
ברור שהסכום הנמוך מאפשר למשוך את כולו ללא מס אך אין לו צורך מיידי בפיצויים ומשיכתם תפגע בפנסיה.
קשה לנבא את העתיד. למרות הגידול בשכר זה עדיין רחוק משכר שיכול לאפשר פרישה מוקדמת... במידה ויזדקק לכספים אלו בעתיד, רצוי שיוכל למשוך אותם בכמה שפחות מס. רצף פיצוייים מבטיח זאת ואף מאפשר "מיצוע" של הפיצויים לאורך השנים ממעסיקים שונים.
בהסתמך על תשובתך ("התחשבנות לגבי כל מעסיק בנפרד") מיצוע זה אינו מתאפשר ברצף קצבה.
כמו כן להבנתי הרווחים ברצף פיצויים מהווים חלק מהפיצויים (ולכן בחזרה מרצף פיצויים ניתן להנות גם עליהם בניצול פטורים ממס על פיצויים) בעוד שברצף קיצבה רווחים אלו כנראה נחשבים כתגמולים וממוסים בשיעור של 35% בחזרה מרצף קצבה-טופס 161ג

@נדב @יוסי אשמח מאוד לקבל גם את התייחסותכם

נערך לאחרונה ב:
השרשור הזה עשוי להועיל לך
הסבר על פיצויים

כיוון שניתן לפצל בין רצף קצבה לפיצויים -האם כשקיים רצף פיצויים ממעסיק קודם, ניתן בסיום עבודה אצל מעסיק נוכחי ליעד את רוב הפיצויים ממנו לקצבה וסכום סימלי (1 שקל) לרצף פיצויים ובכך לשמר את רצף הפיצויים ממעסיק קודם +לשריין ותק ברצף פיצויים?
שאלה מעניינת, נמתין ונדב או יוסי
כלומר אם יש רצף קצבה מ-5 מעסיקים, ניתן לחזור מרצף קצבה רק עבור מעסיק 2 למשל?
האם זה לא מותנה בכך שההפרשות נמצאות בקופות שונות??
להבנתי, רק ברצף פיצויים יש קשר בין המעסיקים, ברצף קצבה כל מעסיק הוא יחידה בפני עצמה וניתן לחזור רק ממעסיק 2 @נדב @יוסי
בכל מקרה הקופה אמורה לצבוע את הכספים ולדעת לשייך כל סכום למעסיק הרלונטי, אישית פתחתי קופה חדשה כדי לחסוך את הבלבול הזה
ברור שהסכום הנמוך מאפשר למשוך את כולו ללא מס אך אין לו צורך מיידי בפיצויים ומשיכתם תפגע בפנסיה.
כנראה התווכנת שמאפשר למשוך ועדיין לא להגיע לתקרת הפטור, בעוד שאני התכוונתי למשוך/להתחשבן ללא משיכה ולא לנצל את הפטור אלא לבחור לשלם מס, אפקטיבית לא צריך לשלם מס כלל לפעמים בגלל המס שולי הנמוך, ואז מרוויחים משיכה בלי ניצול הפטור וללא תשלום מס
רצף פיצוייים מבטיח זאת ואף מאפשר "מיצוע" של הפיצויים לאורך השנים ממעסיקים שונים.
בהסתמך על תשובתך ("התחשבנות לגבי כל מעסיק בנפרד") מיצוע זה אינו מתאפשר ברצף קצבה.
מצד שני רצף פיצויים הוא בלתי הפיך (לאחר שנה-שנתיים) ברגע שהתחלת אותו תהיה חייב להתחשבן בשלב כלשהו ולנצל את הפטור או לשלם מס.
רצף קצבה לעומת זאת אם שנה אחת היית מובטל אתה יכול לקפוץ על העגלה ולנצל את נקודות הזיכוי "המבוזבזות" לצורך חרטה מרצף קצבה והתחשבנות.
משך תקופה חשבתי כמוך ולאחר דין ודברים עם נדב הבנתי שבמרבית המקרים בחירה ברצף פיצויים אינה מומלצת.
הרווחים ברצף פיצויים מהווים חלק מהפיצויים (ולכן בחזרה מרצף פיצויים ניתן להנות גם עליהם בניצול פטורים ממס על פיצויים) בעוד שברצף קיצבה רווחים אלו כנראה נחשבים כתגמולים וממוסים בשיעור של 35% בחזרה מרצף קצבה-טופס 161ג
למה אתה חושב כך? להבנתי גם בחרטה מרצף קצבה הרווחים מסופחים ונחשבים פיצויים.

נערך לאחרונה ב:
כנראה התווכנת שמאפשר למשוך ועדיין לא להגיע לתקרת הפטור, בעוד שאני התכוונתי למשוך/להתחשבן ללא משיכה ולא לנצל את הפטור אלא לבחור לשלם מס, אפקטיבית לא צריך לשלם מס כלל לפעמים בגלל המס שולי הנמוך, ואז מרוויחים משיכה בלי ניצול הפטור וללא תשלום מס
נראה לי שאני עדיין לא מבין למה אתה מתכוון: אם לא מייעדים את הכספים לרצפים אז זה אירוע מס. סכום זה פטור כיוון שהוא מתחת לתקרה הפטורה ולכן מדרגת המס שאתה נמצא בה לא משנה.

אני לא בטוח בזה, אבל תסתכל בטופס 161ג (חזרה מרצף פיצויים/קיצבה): "חזרה מרצף קיצבה גוררת חיוב במס על מרכיב התגמולים שנצבר מהפקדות לאחר 1.9.2000."

זה נושא כל כך מסובך שללא יעוץ אוביקיקטיבי אתה עלול להזיק או לפטור בקצבה או למשיכת הפיצויים.
אני באופן אישי החלטטי ללכת רק על רצף קצבה, פשוט וקל.

נראה לי שאני עדיין לא מבין למה אתה מתכוון: אם לא מייעדים את הכספים לרצפים אז זה אירוע מס. סכום זה פטור כיוון שהוא מתחת לתקרה הפטורה ולכן מדרגת המס שאתה נמצא בה לא משנה.
כספי פיצויים חייבים במס היות ולא שולם בגינם מס במעמד ההפקדה.
בסיום עבודה ניתן לבחור האם לבצע התחשבנות מיידית או דחיית ההתחשבנות (במידה ומושכים חייבים התחשבנות מיידית)
דחיית התחשבנות אפשרית ע"י רצף קצבה או רצף פיצויים, מרצף קצבה ניתן להתחרט עד הפרישה מרצף פיצויים תוך שנה-שנתיים (אם נמצא מעסיק או לא) חרטה יוצרת התחשבנות מידיית.
בעת ביצוע ההתחשבנות בין אם בסיום עבודה, בחרטה מרצף או בסיום רצף פיצויים נדרש לשלם מס שולי על הכספים שגינם ההתחשבנות.
ישנו פטור מיוחד על כספי פיצויים בגובה השכר האחרון כפול שנות עבודה או 12K~ כפול שנות עבודה (הנמוך מביניהם) אלא שמימוש הפטור פוגע משמעותית בפטור הקצבה בפרישה.
במועד ההתחשבנות ניתן לבחור האם וכמה לנצל את הפטור, או לשלם מס שולי, על הסכום שמעל תקרת הפטור בכל מקרה נדרש לשלם מס (וניתן גם איכשהו לבצע פריסה לכמה שנים)
מה שאמרתי שאם יש תקופה מסוימת שלא מגיעים לרף המס ניתן לשקול להתחשבן אז על כספי הפיצויים וכך להינמע ממימוש הפטור המיוחד (ולנצל את ה 2.25 נקודות זיכוי שלא נעשה בהם שימוש באותם שנים)

אנסה לענות על השאלות, מקווה שהבנתי אותן נכון, ועוד יותר מקווה שאני מצליח לענות נכון לכל ציטוט...
בוודאי שאפשר וזהו אכן תרגיל נחמד כדי להבטיח את הוותק הכולל של כל תקופות העבודה. כמובן שיש לעמוד בתנאים של רצף פיצויים כגון מציאת מקום עבודה חדש תוך הזמן האמור ואי משיכת כספי פיצויים.

שאלה מעניינת, נמתין ונדב או יוסי

להבנתי, רק ברצף פיצויים יש קשר בין המעסיקים, ברצף קצבה כל מעסיק הוא יחידה בפני עצמה וניתן לחזור רק ממעסיק 2 @נדב @יוסי
בכל מקרה הקופה אמורה לצבוע את הכספים ולדעת לשייך כל סכום למעסיק הרלונטי, אישית פתחתי קופה חדשה כדי לחסוך את הבלבול הזה
.
אכן ברצף קצבה כל מעסיק הוא יחידה בפני עצמו אבל זה לא אומר שאתה יכול לעשות חרטה מרצף קצבה על הספים של המעסיק הלפני אחרון שלך בלי לעשות חרטה על כספי המעסיק האחרון.

אכן - גם בחרטה מרצף קצבה הרווחים והצמדות כאלה ואחרות מוכרות כמענק פרישה

תודה על התשובות! יש כמה דברים שלא הבנתי ואשמח אם תוכלו להבהיר:

אכן ברצף קצבה כל מעסיק הוא יחידה בפני עצמו אבל זה לא אומר שאתה יכול לעשות חרטה מרצף קצבה על הספים של המעסיק הלפני אחרון שלך בלי לעשות חרטה על כספי המעסיק האחרון.
לא הבנתי. אם לדוגמה יש לי רצף קיצבה על פיצויים מ-5 מעסיקים (מעסיק1 הכי ישן, מעסיק5 הכי חדש מבניהם) -אילו אפשרויות עומדות בפני לחרטה מרצף קצבה: האם אני חייב לחזור מרצף קצבה על הפיצויים מכל 5 המעסיקים או שניתן לבצע חרטה רק על חלק מהמעסיקים?
אם לא חייבים לבצע חרטה על כל המעסיקים אז האם יש אילוצים? האם חרטה מרצף של מעסיק3 גוררת בהכרח חרטה גם על מעסיקים 1 ו-2 שהיו לפניו? או מעסיקים 4 ו-5 שהיו אחריו?

במועד ההתחשבנות ניתן לבחור האם וכמה לנצל את הפטור, או לשלם מס שולי, על הסכום שמעל תקרת הפטור בכל מקרה נדרש לשלם מס (וניתן גם איכשהו לבצע פריסה לכמה שנים)
מה שאמרתי שאם יש תקופה מסוימת שלא מגיעים לרף המס ניתן לשקול להתחשבן אז על כספי הפיצויים וכך להינמע ממימוש הפטור המיוחד (ולנצל את ה 2.25 נקודות זיכוי שלא נעשה בהם שימוש באותם שנים)
הבנתי שאתה בעצם אומר שבמשיכת הפיצויים אני יכול לבחור לא לנצל את תקרת הפטור (ובכך לא לפגוע בפטור העתידי מהקצבה) ולבחור תחת זאת לשלם את המס השולי שלי על הפיצויים. @נדב @יוסי אשמח אם תוכלו להבהיר עד כמה זה נכון?

אכן - גם בחרטה מרצף קצבה הרווחים והצמדות כאלה ואחרות מוכרות כמענק פרישה
אשמח להבין למה הכוונה בטופס 161ג (חזרה מרצף פיצויים/קיצבה): "חזרה מרצף קיצבה גוררת חיוב במס על מרכיב התגמולים שנצבר מהפקדות לאחר 1.9.2000." וכמו כן בדברי ההסבר לטופס (14) שרשום שהמס החל על סכום זה לא יפחת מ-35%.

נערך לאחרונה ב:
אבל זה לא אומר שאתה יכול לעשות חרטה מרצף קצבה על הספים של המעסיק הלפני אחרון שלך בלי לעשות חרטה על כספי המעסיק האחרון.
לא יצאתי ברור.
יש הנחיה שנדרש להתחרט מרצף קצבה דוקא לפי סדר המעסיקים?

זה נושא כל כך מסובך שללא יעוץ אוביקיקטיבי אתה עלול להזיק או לפטור בקצבה או למשיכת הפיצויים.
אני באופן אישי החלטטי ללכת רק על רצף קצבה, פשוט וקל.
ואיך ללא יעוץ אובייקטיבי הגעת למסקנה שברצף קצבה אתה לא עלול להזיק או לפטור בקצבה או למשיכת הפיצויים?

הבנתי שאתה בעצם אומר שבמשיכת הפיצויים אני יכול לבחור לא לנצל את תקרת הפטור (ובכך לא לפגוע בפטור העתידי מהקצבה) ולבחור תחת זאת לשלם את המס השולי שלי על הפיצויים. @נדב @יוסי אשמח אם תוכלו להבהיר עד כמה זה נכון?
הבנת מצוין.
@נדב התייחס לזה בתגובה לפוסט חרטה מרצף קצבה באתר שלו

לא הבנתי. אם לדוגמה יש לי רצף קיצבה על פיצויים מ-5 מעסיקים (מעסיק1 הכי ישן, מעסיק5 הכי חדש מבניהם) -אילו אפשרויות עומדות בפני לחרטה מרצף קצבה: האם אני חייב לחזור מרצף קצבה על הפיצויים מכל 3 המעסיקים או שניתן לבצע חרטה רק על חלק מהמעסיקים?
אם לא חייבים לבצע חרטה על כל המעסיקים אז האם יש אילוצים? האם חרטה מרצף של מעסיק3 גוררת בהכרח חרטה גם על מעסיקים 1 ו-2 שהיו לפניו? או מעסיקים 4 ו-5 שהיו אחריו?[/QUOTE
אוסיף לשאלה שלו האם יש משמעות אם הכספים של המעסיקים השונים נצברו בקופה אחת או בקופות נפרדות?
@נדב @יוסי

נערך לאחרונה ב:
ואיך ללא יעוץ אובייקטיבי הגעת למסקנה שברצף קצבה אתה לא עלול להזיק או לפטור בקצבה או למשיכת הפיצויים?
אני הבנתי שעצם הבחירה ברצף פיצויים מיצרת פגיעה בפטור של הקצבה (ואולי הבנתי לא נכון)
מאחר ואין לי כוונה למשוך פיצויים ויש לי הון ממוסה+ קרהש כדי לממן אותנו כד הפרישה , החלטתי לאמץ את רצף הקצבה, מי שאין לו את זה ומתכנן למשוך פיצויים לפני הפרישה יעשה טוב אם ילמד או יתיעץ מראש.

מאחר ואין לי כוונה למשוך פיצויים ויש לי הון ממוסה+ קרהש כדי לממן אותנו כד הפרישה , החלטתי לאמץ את רצף הקצבה
אכן. מצאתי שזה הפתרון הפשוט והקל ביותר גם עבורי, ששומר על כל הטבות המס וגם הכי פחות התעסקות.

מתכנן למשוך פיצויים לפני הפרישה
אתקן אותך: גם מי שמתכנן למשוך פיצויים בפרישה יפגע בפטור, יוצא מן הכלל מי שמתכנן לקבל את הפיצויים בצורת קצבה
כנראה שטעיתי, היוון כספי פיצויים בפרישה יפגע בפטור כנראה פחות מאשר משיכה לפני הפרישה.

מצאתי שזה הפתרון הפשוט והקל ביותר גם עבורי,
ששומר על כל הטבות המס​
+1
הכי פחות התעסקות.
אממ לא יודע.
אני גם בחרתי כעת רצף קצבה, אם זאת צריך לא לסמוך על המעסיק כי עלול לעשות טעויות במילוי טופס 161
9 תקלות נפוצות בטופס 161 (וטעויות מסוימות יכולות גם לפגוע במי שמייעד לקצבה)

נערך לאחרונה ב:
@מתכנת @ElRabito איך שאני רואה את זה, רצף פיצויים הוא רע הכרחי. נבחר באפשרות הזאת רק שיש פיצויים שלא ניתן להחיל עליהם רצף קצבה, הפקדות לפני 2008 או מענק פרישה מוגדל. חתימה על הרצף היום יאלץ אותנו לתחזק אותו עד למועד המשיכה.
בכל מקרה אחר אני סבור שעדיף לבצע רצף קצבה.
אשמח לשמוע אם מישהו רואה יתרונות אחרים ברצף פיצויים.

אשמח להבין למה הכוונה בטופס 161ג (חזרה מרצף פיצויים/קיצבה): "חזרה מרצף קיצבה גוררת חיוב במס על מרכיב התגמולים שנצבר מהפקדות לאחר 1.9.2000." וכמו כן בדברי ההסבר לטופס (14) שרשום שהמס החל על סכום זה לא יפחת מ-35%.
@נדב מה זה באמת? גם בטופס 161א מופיע שחרטה מרצף קבצה משמעותה משיכה שלא כדין הגוררת 35% זה אכן כך? משום מה חשבתי שמשלמים מס שולי בעת החרטה, טעיתי?

@מתכנת לא ברור לי מדוע בחרו לציין זאת שם. משיכה של כספים אלו נחשבת כמשיכה שלא כדין וחייבת בכל אופן במס של 35% לפחות ואינה קשורה לחרטה מהרצף.
יכל להיות שפחדו שמישהו יגיד בעתיד שהוא לא ידע שיש מס על אותם כספים.

@נדב
כאשר עובד מושך כספי פיצויים מעל תקרת הפטור או בוחר לשלם מס ולא לנצל כלל את תקרת הפטור, ככל הידוע לי ישלם מס שולי
כאשר עובד לא מושך כספי פיצויים אלא בוחר רצף קצבה, לאחר מכן מבצע חרטה מרצף קצבה, הוא ישלם מס שולי או 35% ? אם זה נחשב משיכה שלא כדין החייבת ב 35% אז בהחלט זה קשור לחרטה מהרצף.

@מתכנת @ElRabito איך שאני רואה את זה, רצף פיצויים הוא רע הכרחי. נבחר באפשרות הזאת רק שיש פיצויים שלא ניתן להחיל עליהם רצף קצבה, הפקדות לפני 2008 או מענק פרישה מוגדל. חתימה על הרצף היום יאלץ אותנו לתחזק אותו עד למועד המשיכה.
בכל מקרה אחר אני סבור שעדיף לבצע רצף קצבה.
אשמח לשמוע אם מישהו רואה יתרונות אחרים ברצף פיצויים.

מה לגבי אדם שכסטודנט עבד במשרה חלקית (1000 ש"ח בחודש), ומיד לאחר סיום הלימודים עבר למשרה מלאה (15,000 ש"ח בחודש). לאדם כזה, לא עדיף להמשיך ברצף פיצויים, גם בין עבודות, עד שהוא מגיע לממוצע של 12,230 לשנת עבודה?

@מתכנת הכוונה היא לכספי תגמולים לא לפיצויים

@רחרחני רק במידה והוא מתכנן למשוך בעתיד את כספי הפיצויים כסכום חד פעמי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8