• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיזיותרפיה - משתלם כלכלית ?

Yuvalbuz3

משתמש רגיל
דירוג
172
אני עומד לפני שחרור ומתחיל לחשוב על כיוון בחיים.
מאז ומתמיד רציתי לעסוק במשהו שקשור לספורט, בריאות , רפואה , לעזרה לאחר וכו'
אך גם יש את השיקול הכלכלי
לאחרונה חשבתי על פיזיותרפיה כתחום שיכול מאוד לעניין אותי ולספק אותי ונראה שזה תחום מוערך דווקא.
רציתי לדעת מאנשים כאן שעוסקים / לומדים את זה או מכירים אנשים שעוסקים / לומדים את זה אך המקצוע והאם כלכלית הוא בסדר ? גם מבחינת עבודה במוסדות וקבוצות ספורט וגם מבחינה פרטית או שילוב של שניהם.
תודה רבה

לשמחתי למרות 8 שנים של ריצה/תחרויות/מרתונים וכו' לא נזקקתי לפיזיותרפיה למרות פציעות פה ושם.
ממה שאני מכיר באופן אישי מחברים שכן השתמשו בשירותים האלו אז פיזיוטרפיסט ספורט טוב (+נסיון בעיסוי ספורטיבי) יכול להיות ההבדל בין חזרה לריצה לבין פציעה מתמשכת. מניח שאפשר להשתכר בצורה מכובדת - השעות גמישות וכל מה שצריך זה קליניקה נגישה.
אני מציע שאם זה מעניין אותך תכנס לקבוצות ריצה בפייסבוק ותבקש הפניות מבעלי נסיון בתחום שינסו לכוון אותך.

בהצלחה!

לשמחתי למרות 8 שנים של ריצה/תחרויות/מרתונים וכו' לא נזקקתי לפיזיותרפיה למרות פציעות פה ושם.
ממה שאני מכיר באופן אישי מחברים שכן השתמשו בשירותים האלו אז פיזיוטרפיסט ספורט טוב (+נסיון בעיסוי ספורטיבי) יכול להיות ההבדל בין חזרה לריצה לבין פציעה מתמשכת. מניח שאפשר להשתכר בצורה מכובדת - השעות גמישות וכל מה שצריך זה קליניקה נגישה.
אני מציע שאם זה מעניין אותך תכנס לקבוצות ריצה בפייסבוק ותבקש הפניות מבעלי נסיון בתחום שינסו לכוון אותך.

בהצלחה!
תודה רבה על התגובה !

יש לי מספר ידידות פיזיותרפיסטיות.
רובן לא מצליחות להגיע למשכורת מינימום.
בתיאוריה ניתן לפתוח קליניקה פרטית ולעשות לא מעט כסף, אבל רק מעטים מצליחים.
יש גם בעיות עם תקנים להתנסות קלינית בסוף הלימודים.
בקיצור, השוק ממש מוצף ואם אתה מחפש כסף, או משכורת מינימום אפילו, זה ממש לא התחום.

תסתכל כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=64X5l1dC3R8

יש לי מספר ידידות פיזיותרפיסטיות.
רובן לא מצליחות להגיע למשכורת מינימום.
בתיאוריה ניתן לפתוח קליניקה פרטית ולעשות לא מעט כסף, אבל רק מעטים מצליחים.
יש גם בעיות עם תקנים להתנסות קלינית בסוף הלימודים.
בקיצור, השוק ממש מוצף ואם אתה מחפש כסף, או משכורת מינימום אפילו, זה ממש לא התחום.

תסתכל כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=64X5l1dC3R8
תודה רבה !

גיסתי הפיזיותרפיסטית עשתה הסבה מקצועית שנה אחרי סיום התואר

ואוו לא ידעתי שהמצב כזה גרוע לפיזיוטרפיסטים

ספרית, והיא יותר אוהבת את זה
ובספרות השוק לא מוצף?

הרי ההגיון אומר שאם ההכשרה הנדרשת נמוכה יותר, אז המקצוע אמור להיות מוצף יותר.

לה זה עבד. היא עובדת בישוב קטן ומבודד, ונוסעת לפעמים לספר בבתים בישובים אחרים. היא בעיקר רוצה להיות זמינה להיות עם הילדים כשהם חוזרים מהבית הספר וכאלה.

מכל מקצועות הבריאות, תוכל להסתכל על השביתות האחרונות בשביל להבין איך נראה שוק התעסוקה למקצועות הנ'ל. בגדול, סיעוד ורפואה עובדים בתנאים טובים (יחסית) ואילו דיאטניות / פיזיותרפיסטים/ פראמדיקים עובדים בתנאים די קשים..

מלבד מה שכבר אמרו כאן, קח בחשבון שפיזיותרפיה זה תחום שרווי בפסאודומדע* בכמויות היסטריות, בסדר גודל של מקצועות כמו מסג'יסטים.
ייתכן שיום אחד הדבר יתגלה לציבור וקרנו של המקצוע תרד מאוד, אפילו מעבר למצב כיום.

מקצוע מדהים. אשתי פיזיותרפיסטית. שכר בשנים הראשונות אכן לא טוב אבל ממש לא קשה למצוא עבודה כי יש מחסור אדיר. השכר עולה משמעותית כשמתחילים לעשות עבודות בפרטי.
לדעתי, בניגוד למקצועות רבים שייעלמו בגלל אוטומציה פיזיותרפיה לא תעלם לעולם כי זה מקצוע כל כך מורכב הדורש הרבה שיקול דעת בשילוב עם אלמנטים פיזיים. כשמוסיפים לכך את הטרנד של הזדקנות האוכלוסייה מקבלים מקצוע שקרמו עולה מיום ליום. כל מי שעובד במקצוע מבסוט מאוד.

מלבד מה שכבר אמרו כאן, קח בחשבון שפיזיותרפיה זה תחום שרווי בפסאודומדע* בכמויות היסטריות, בסדר גודל של מקצועות כמו מסג'יסטים.
ייתכן שיום אחד הדבר יתגלה לציבור וקרנו של המקצוע תרד מאוד, אפילו מעבר למצב כיום.
ממש לא נכון ובטח שלא יפה. איך אתה משווה מקצוע שנלמד באונבריסטה, דורש ידע משמעותי באנטומיה, ודורש הכשרה רצינית מאוד למישהו שעושה מסאז. לא יפה , לא נכון, מוציא שם רע לתחום מאוד מעניין וחשוב
יש ענפים ברפואה שחד משמעית לא יכולים להתקיים בלי פיזיותרפיסטים , יש להם מחקרים מאוד רצינים . זה שיש שרלטנים שכותבים שטויות לא מוכחות בכל מיני ג׳ורנלים זנחים לא אומר כלום. הנה יש לך ״מדענים לוגים ״ שחושבים שחיסונים זה בחירה מושכלת. לא חסר טמבלים בעולם.

ולפותח השרשור המקורי, זה מקצוע יפה אם אתה אוהב לעבוד עם אנשים ולעשות את אותו דבר כל הזמן. בנוסף זה אחלה סיפוק כי יש התקדמות מטורפת מול עינך של המטופל ולכן יש סיפוק מאוד גדול מהעבודה. מבחינת שכר לא יודעת לפרטים.

@efrat
לא טענתי שהמקצוע הוא פסאודומדע, אלא שיש בו הרבה מזה (יש בו == חלק, לא הכל)
הדבר נכון ביתר שאת לגבי איך שהוא מבוצע בפועל ובפרט בתחומים הקשורים לספורט.

מקצוע מדהים. אשתי פיזיותרפיסטית. שכר בשנים הראשונות אכן לא טוב אבל ממש לא קשה למצוא עבודה כי יש מחסור אדיר. השכר עולה משמעותית כשמתחילים לעשות עבודות בפרטי.
לדעתי, בניגוד למקצועות רבים שייעלמו בגלל אוטומציה פיזיותרפיה לא תעלם לעולם כי זה מקצוע כל כך מורכב הדורש הרבה שיקול דעת בשילוב עם אלמנטים פיזיים. כשמוסיפים לכך את הטרנד של הזדקנות האוכלוסייה מקבלים מקצוע שקרמו עולה מיום ליום. כל מי שעובד במקצוע מבסוט מאוד.
באמת יש מחסור ? כי נראה שההפך הוא הנכון, הכתבות נורא מפחידות אך ישנות אומנם, בכל אופן אשמח אם תוכל לקשר אותי לאשתך / איש מקצוע שהיא או אתה מכירים או לאיזשהו פורום של פיזיותרפיסטים שאוכל לשאול אותם לגבי הדברים הללו.

ממש לא נכון ובטח שלא יפה. איך אתה משווה מקצוע שנלמד באונבריסטה, דורש ידע משמעותי באנטומיה, ודורש הכשרה רצינית מאוד למישהו שעושה מסאז. לא יפה , לא נכון, מוציא שם רע לתחום מאוד מעניין וחשוב
יש ענפים ברפואה שחד משמעית לא יכולים להתקיים בלי פיזיותרפיסטים , יש להם מחקרים מאוד רצינים . זה שיש שרלטנים שכותבים שטויות לא מוכחות בכל מיני ג׳ורנלים זנחים לא אומר כלום. הנה יש לך ״מדענים לוגים ״ שחושבים שחיסונים זה בחירה מושכלת. לא חסר טמבלים בעולם.

ולפותח השרשור המקורי, זה מקצוע יפה אם אתה אוהב לעבוד עם אנשים ולעשות את אותו דבר כל הזמן. בנוסף זה אחלה סיפוק כי יש התקדמות מטורפת מול עינך של המטופל ולכן יש סיפוק מאוד גדול מהעבודה. מבחינת שכר לא יודעת לפרטים.
לגבי הסיפוק אין ספק שזה משהו שנורא מושך אותי, אין לי בעיה להרוויח שכר שהוא לא בשמיים כדי לעשות מה שאני אוהב ולעזור לאנשים, כמובן שגם מאמין שאתקדם ואצליח בסקטור הפרטי.
בקשר למה שכתבת : "לעשות את אותו דבר כל הזמן" מה הכוונה שלך ? כי דווקא נראה שפיזיותרפיה יש כל מיני סוגים של עבודות לדוגמה ספורטאים, קשישים, ילדים קטנים.
ובכל זאת, בכל מקצוע אנחנו עושים פחות או יותר את אותו דבר כל הזמן או שאני מפספס משהו ? חח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
H מועדון "ביחד בשבילך", האם משתלם להצטרף כעצמאי? צרכנות פיננסית 2
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
I קנסות במשכנתא - האם משתלם לפרוע? נדל"ן 5
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
המהנדל שטראוס+ - האם ריגול תעשייתי משתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
M האם משתלם לקנות מודם אינטרנט? צרכנות פיננסית 1
O אגח ממשלתי - האם משתלם? שוק ההון 2
I האם דווקא משתלם יותר לקנות רכב חדש ולא יד שנייה? צרכנות פיננסית 24
פדידה דירה שנייה האם משתלם? שוק ההון 2
K השקעה דרך חברה - האומנם יותר משתלם? שוק ההון 11
F Tradelines בכרטיסי אשראי אמריקאיים - האם משתלם? כנראה שלא ואולי מסוכן צרכנות פיננסית 10
א לקפוץ למים ? / ! - ייזום בניה עצמית 'בנה ביתך' משתלם ? נדל"ן 2
E החלפה של קרנות במקבילות זולות יותר בתיק הממוסה, משתלם? שוק ההון 6
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
איש יקר האם משתלם להעביר את הכספים של קרן הפנסיה לקופת גמל? (ולהחזיק בשניהם) צרכנות פיננסית 4
ש האם ביטוח משלים כללית משתלם או מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
שמנת חמוצה מס בלאקרוק - האם זה משתלם? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
T האם VT לא משתלם כמו שהוא נראה? שוק ההון 12
מ השקעה בדירות ביוון? משתלם? יומני מסע אישיים 1
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
הדב האם בכלל משתלם להשקיע בסכומים נמוכים? שוק ההון 21
ר שכיר ועצמאי - מתי זה משתלם? התפתחות אישית 14
R משתלם לדחות החזרי הלוואה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R מה משתלם יותר בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
cypriano de rore ביטוח פלטינום להריון ולידה - האם משתלם? צרכנות פיננסית 29
Chase מתי יודעים האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 62
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ מזרון משתלם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
D איווקס /מובילאיי האם משתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
C איפה הכי משתלם לפתוח חשבון מט"ח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
לא חשוב שמות האם משתלם לעשות הכל למען רכישת נכס והשכרתו? אוף טופיק 22
Roi הפשע כנראה משתלם במדינת ישראל !!! אוף טופיק 328
Jane Doe לפעמים לא משתלם להיות סולידית אוף טופיק 87
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32

נושאים דומים

Back
למעלה