• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפשע כנראה משתלם במדינת ישראל !!!

• פותח הנושא Roi
  • פורסם בתאריך

Roi

משתמש בכיר
דירוג
4,891
משה פרץ הורשע וקיבל 4 חודשי עבודות שרות בבית אבות, מסכן באמת, זה מה שדורין עושה בהתנדבות !
פשוט מקומם לראות את אוזלת היד של השופטים במתן גזר הדין, יש ראיות, יש הרשעה, אני ממש לא מבין למה מקלים בעונשים כל הזמן, אשמח להסבר מנומק ממישהו מבאי הפורום ?

זו דוגמא אחת מני רבות.

מצויין. אני מתנגד להפעלת אלימות או שלילת חירות של מי שכל פשעו היה שהחליט שהרכוש שלו הוא...שלו.

מצויין. אני מתנגד להפעלת אלימות או שלילת חירות של מי שכל פשעו היה שהחליט שהרכוש שלו הוא...שלו.
ואם הוא מחליט שהרכוש שלך הוא שלו? גם מצויין?

@מתכנת הגם אתה אנרכיסט?
אני פרופורציוניסט, ענישה צריכה להיות בהתאם לחומרת העבירה, (בעיני) אם אדרג את רשימת העבירות לפי סדר אי-מוסריותן, העלמת מס תופיע די בתחתית מכמה סיבות, בעיקר כי:
1. המס הוא הלאמה בריונית של רכוש פרטי על ידי הרגולטור.
2. נטל המס כבד מדי וחוזר לאזרחים בצורה לא שיוויונית (לדעתי).
3. נישום שמעלים מס פוגע בכלל ולא בפרט.

** אלימות, גזילה, ניצול, הונאה, שוחד = פגיעה בפרט.

נ.ב. למען הסר ספק, אני שומר באדיקות גם חוקים שהפרתם מוסרית בעיני, בין היתר אני משלם מס כחוק.

נערך לאחרונה ב:
ואם הוא מחליט שהרכוש שלך הוא שלו? גם מצויין?
לא, זוהי תוקפנות. רכוש האדם שייך לאותו האדם. לא לאדם אחר, ולא לריבון.

אגב, מתגובתך השניה אני מבין שהנחת שאני אנרכיסט (בגלל המילה גם), או שלא הבנתי נכון?

היות ולפי החוק הקיים, יש לשלם מס הכנסה, הכסף שהוא לא דיווח שייך בין השאר לרכוש הכלל, אתה נכלל בכלל, לכן כאילו גנב הוא ממך.

התכוונתי לגולם הטונה, לגבי נתן אני לא יודע, שאלתי רק את מתכנת.
חשבתי לתומי שאתה מזהה "אנרכיסטים" לפי לייקים שלהם.. :)

• אהבתי
Reactions: Roi

אגב, מתגובתך השניה אני מבין שהנחת שאני אנרכיסט (בגלל המילה גם), או שלא הבנתי נכון?
הנחתי שאתה נגד שלטון החוק, היתכן וזו טעות, מבחינת החוק העלמת מס היא גנבה.
אבל לא חייבים להיתפס על המקרה הזה, זו הייתה דוגמא לאופן שבו השופטים לרוב מקלים עם הנאשמים, ישנן כל מני עיסקאות טיעון מוזרות, אפילו במיקרים שיש ראיות מוצקות, את זה אני לא מבין.

היות ולפי החוק הקיים, יש לשלם מס הכנסה, הכסף שהוא לא דיווח שייך בין השאר לרכוש הכלל, אתה נכלל בכלל, לכן כאילו גנב הוא ממך.
לא, כספו שייך לו. הוא לא גנב ממני דבר. עצם זה שהוא לא שילם יותר לקופת המדינה לא אומר שהוא גנב מקופת המדינה, בטח ובטח - שהוא לא גנב ממני, או ממך.

גם אם היה משלם עוד 50 מיליון שקל מס - לא היית משלם שקל פחות. אולי כמה פקידים לא היו מרויחים תוספת והטבות עקב גביית יתר של מס, זה הכל. מיותר לציין שזה לא אומר שהוא גנב מהם כלום, או שמא?

נערך לאחרונה ב:
אלימות, גזילה, ניצול, הונאה, שוחד = פגיעה בפרט.
ראה תגובתי
אבל לא חייבים להיתפס על המקרה הזה, זו הייתה דוגמא לאופן שבו השופטים לרוב מקלים עם הנאשמים, ישנן כל מני עיסקאות טיעון מוזרות, אפילו במיקרים שיש ראיות מוצקות, את זה אני לא מבין.
אישית אני רואה בגנבה אחת העבירות החמורות ביותר
לרצוח=לגנוב חיים של מישהו אחר.
אני בעד ענישה הרתעתית, לדעתי אם הייתה כזו בארץ, אנשים היו חושבים פעמיים ושלוש לפני שהיו רומסים אנשים אחרים.

אישית אני רואה בגנבה אחת העבירות החמורות ביותר
+1
מצטרף אליך.
לרצוח=לגנוב חיים של מישהו אחר
טעות, אנלוגיה מעוותת, מבלי להפחית בחומרת הגניבה רצח עולה עליה מאות מונים ולו כי גניבה ניתנת להישבון וחיים לא (פשע בלתי הפיך כנגד אדם).
כספו שייך לו. הוא לא גנב ממני דבר. עצם זה שהוא לא שילם יותר לקופת המדינה לא אומר שהוא גנב מקופת המדינה, בטח ובטח - שהוא לא גנב ממני, או ממך.
+1
מצטרף גם אליך, העלמת מס =! גניבה, בוודאי ובוודאי לא גניבה פרטית, מקסימום גניבה ציבורית.
נראה שהתחלחלת מצרוף מקרים של חומרת הפשע וקלות העונש, כאשר תביא דוגמאות כאלו זה כבר סיפור אחר.

אני חולק עליך - כל עוד זה נקבע בחוק, והקופה היא קופה ציבורית, הוא כאילו גנב ממך
עצם זה שרוב מתוך חלק ארעי מתוך 120 אנשים שבחרו בהם כאופציה הכי פחות גרועה מתוך האלטרנטיבות, החליט על משהו (במילים אחרות - המשהו הזה נקבע בחוק), לא משנה הגדרות. לגנוב זה להשתלט על רכוש של מישהו אחר. אין פה השתלטות על שום דבר, יש פה לא לוותר על קניין פרטי שנצבר בדרכים לגיטימיות.
הטיעון שלך שקול לזה שתטען שמכיוון שאינני עובד יותר שעות ומשלם עוד מיסים, אני גונב ממך כסף מכיוון שהייתי יכול לשלם סכום גבוה יותר לקופה הציבורית אבל בחרתי לשלם פחות.
אז לשלם פחות לקופה הציבורית זו לא גניבה תחת אף הגדרה. זה לא חוקי, נכון. אבל גניבה אין פה. (תחת ההגדרה המילונית של גניבה, לא בהתאם למשמעות שפוליטיקאים ואחרים אנסו עליה).

אגב, אני מזהה את התופעה שהתכוונת להצביע עליה פעמים רבות בעבירות תנועה. לא פעם אני נתקל בנהג שנהג תחת השפעת סמים (לרוב מסוג אלכוהול) והביא להריגה וקיבל עונש מגוחך, פעמים רבות אכן במסגרת עסקאות טיעון. אני לא משפטן ולא יודע את הסיבות לכך. זה בהחלט מרתיח שאדם שפגע באחרים יוצא ללא עונש. פשוט בדוגמא שהבאת פספסת בגדול. אין כאן פגיעה באף אחד, הקורבן היחיד הוא הנאשם (ושאר האנשים שמוותרים על רכושם לטובת מיסוי כנגד רצונם רק כי הם מאויימים מענישה אלימה).

נערך לאחרונה ב:
נראה שהתחלחלת מחומרת הפשע וקלות העונש, כאשר תביא דוגמאות כאלו זה כבר סיפור אחר.
האמת שפתחתי את הדיון הזה כי הנושא הזה קפץ לי בזוית העין היום וגרם לתיקים בילתי רצוניים מעצבים :'(
מעניין אותי לשמוע מאנשים אם הם חושבים שינה בעיה בבתי המשפט או במערכת בארץ?
האם ענישה מחמירה תפחית את הפשיעה?
אין לי תשובות לזה וישנם מחקרים שאפילו אומרים שהחמרת ענישה לא תורמת ואיפו מכבידה על המערכת....o_o

יש פה לא לוותר על רכוש פרטי שנצבר בדרכים לגיטימיות.
עשכיו אני מבין אותך יותר טוב,ההדגשה היא שלי למטה:
בישראל השתמטות ממס היא עבירה פלילית שעונשה מאסר, אך רבים מתייחסים אליה כנורמטיבית. (ציטוט מויקיפדיה)
הטיעון שלך שקול לזה שתטען שמכיוון שאינני עובד יותר שעות ומשלם עוד מיסים, אני גונב ממך כסף מכיוון שהייתי יכול לשלם סכום גבוה יותר לקופה הציבורית אבל מצאתי דרך לשלם פחות
ממש לא - במידה ואתה בוחר לא לייצר עבורך הכנסה נוספת, אין לך החובה לשלם מס הכנסה, אתה עדיין לא עבד של אף אחד מלבדך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 התגובות לחוק החמץ כנראה לא היו ברורות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 19
c881 עמידה ב-GDPR, כנראה שצריך להסיר את Google Analytics פוסטים מאיכות נמוכה 5
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
F Tradelines בכרטיסי אשראי אמריקאיים - האם משתלם? כנראה שלא ואולי מסוכן צרכנות פיננסית 10
A הפניקס הולכים כנראה לרכוש את הלמן (גמל&פנסיה) ): צרכנות פיננסית 6
waskindalost אבי כץ - עצוב אבל כנראה נכון ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
זאב המחאה החברתית כנראה שוב חוזרת, האם זה ישפיע על קהילת הסולידים ? אוף טופיק 97
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
H מועדון "ביחד בשבילך", האם משתלם להצטרף כעצמאי? צרכנות פיננסית 2
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
I קנסות במשכנתא - האם משתלם לפרוע? נדל"ן 5
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
המהנדל שטראוס+ - האם ריגול תעשייתי משתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
M האם משתלם לקנות מודם אינטרנט? צרכנות פיננסית 1
O אגח ממשלתי - האם משתלם? שוק ההון 2
I האם דווקא משתלם יותר לקנות רכב חדש ולא יד שנייה? צרכנות פיננסית 24
פדידה דירה שנייה האם משתלם? שוק ההון 2
K השקעה דרך חברה - האומנם יותר משתלם? שוק ההון 11
א לקפוץ למים ? / ! - ייזום בניה עצמית 'בנה ביתך' משתלם ? נדל"ן 2
E החלפה של קרנות במקבילות זולות יותר בתיק הממוסה, משתלם? שוק ההון 6
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
איש יקר האם משתלם להעביר את הכספים של קרן הפנסיה לקופת גמל? (ולהחזיק בשניהם) צרכנות פיננסית 4
ש האם ביטוח משלים כללית משתלם או מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
שמנת חמוצה מס בלאקרוק - האם זה משתלם? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
T האם VT לא משתלם כמו שהוא נראה? שוק ההון 12
מ השקעה בדירות ביוון? משתלם? יומני מסע אישיים 1
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
הדב האם בכלל משתלם להשקיע בסכומים נמוכים? שוק ההון 21
ר שכיר ועצמאי - מתי זה משתלם? התפתחות אישית 14
R משתלם לדחות החזרי הלוואה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R מה משתלם יותר בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
Yuvalbuz3 פיזיותרפיה - משתלם כלכלית ? התפתחות אישית 42
cypriano de rore ביטוח פלטינום להריון ולידה - האם משתלם? צרכנות פיננסית 29
Chase מתי יודעים האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 62
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ מזרון משתלם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
D איווקס /מובילאיי האם משתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27

נושאים דומים

Back
למעלה