• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עתיד הרפורמה במערכת המשפט

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
ראיון עם תמיר פרדו בעובדה
על הרבה שאלות הוא לוקח רגע לחשוב, אבל על השאלה הכי קריטית הוא עונה מיד ובביטחון:
אילנה דיין: האם נתניהו יודע לחשב מסלול מחדש?
תמיר פרדו: לא.

אתם יודעים, יש קטע מעניין עם הרפורמה. נניח והממשלה הייתה מצליחה להעביר את כל הרפורמה בלי בעיות. ישראל הייתה הופכת לדיקטטורה. מבחירות חופשיות אפשר לשכוח בשלב הזה. כמו בכל דיקטטורה, שמכבדת את עצמה, יהיו בחירות, אבל הממשלה תמיד תנצח בהם. עכשיו תחשבו מה קורה עם החרדים. למה לחרדים יש כ"כ הרבה כוח? בגלל מבנה הכנסת. עכשיו אם הממשלה שולטת בבחירות, מה היא צריכה את החרדים? מה שהיא צריכה זה משטרה וצבא כדי לשמור על כוחה. מה עוזרים לה החרדים, כמו שהם היום? הדבר הבא שהיה קורה הוא שהממשלה הייתה מנסה להשתלט על הנהגת החרדים ולשנות את הנראטיב החרדי לכך שחובה להתגייס, והייתה מגייסת את החרדים ומשתמשת בהם כנאמני המשטר. או שלחילופין מישהו אחר היה תופס את השלטון, נגיד בהפיכה צבאית. גם הוא ממש לא היה צריך את החרדים. איך בעצם החרדים היו יכולים לשמור על כוחם אם הרפורמה הייתה עוברת?

ישראל הייתה הופכת לדיקטטורה.
הכיוון הוא יותר דמוקרטיה חלולה, ואז אתה עדיין צריך את החרדים.

בכל מקרה אף אחד בממשלה לא חושב על ההשלכות מסדר שלישי כפי שתארת, אצל כולם זה "חטוף ככל האפשר עכשיו".

אתם יודעים, יש קטע מעניין עם הרפורמה. נניח והממשלה הייתה מצליחה להעביר את כל הרפורמה בלי בעיות. ישראל הייתה הופכת לדיקטטורה. מבחירות חופשיות אפשר לשכוח בשלב הזה. כמו בכל דיקטטורה, שמכבדת את עצמה, יהיו בחירות, אבל הממשלה תמיד תנצח בהם. עכשיו תחשבו מה קורה עם החרדים. למה לחרדים יש כ"כ הרבה כוח? בגלל מבנה הכנסת. עכשיו אם הממשלה שולטת בבחירות, מה היא צריכה את החרדים? מה שהיא צריכה זה משטרה וצבא כדי לשמור על כוחה. מה עוזרים לה החרדים, כמו שהם היום? הדבר הבא שהיה קורה הוא שהממשלה הייתה מנסה להשתלט על הנהגת החרדים ולשנות את הנראטיב החרדי לכך שחובה להתגייס, והייתה מגייסת את החרדים ומשתמשת בהם כנאמני המשטר. או שלחילופין מישהו אחר היה תופס את השלטון, נגיד בהפיכה צבאית. גם הוא ממש לא היה צריך את החרדים. איך בעצם החרדים היו יכולים לשמור על כוחם אם הרפורמה הייתה עוברת?
הם כבר מבינים את הטעות שנבעה משכרון הכוח.
אם הממשלה הבאה תהיה ליברלית היא תנסה לשנות הסדרים שהחרדים לא האמינו שישתנו אי פעם, שלא לדבר על סירוס בית המשפט העליון שחסם בעבר יוזמות שלדעתם פגעו בהם.
וכל זה כששיא המחאה נגדם עוד לפנינו, כי באווירה הנוכחית חוק האי גיוס יגרום למהומת אלוהים.

אם הממשלה הבאה תהיה ליברלית
הם ישתלטו על ערוצי הטלביזיה. (ומערכת החינוך, וועדת הבחירות ועוד)
לא תהיה ממשלה ליברלית.

וגם אם תהיה עוד אחת לשנה היא ״לא תפגע בציבורים רגישים״ ולא תשנה הרבה

הם כבר מבינים את הטעות שנבעה משכרון הכוח.
אם הממשלה הבאה תהיה ליברלית היא תנסה לשנות הסדרים שהחרדים לא האמינו שישתנו אי פעם, שלא לדבר על סירוס בית המשפט העליון שחסם בעבר יוזמות שלדעתם פגעו בהם.
וכל זה כששיא המחאה נגדם עוד לפנינו, כי באווירה הנוכחית חוק האי גיוס יגרום למהומת אלוהים.
אם.

היי חברים, יש לי שאלה.
איך הרפורמה המשפטית עשויה להשפיע על טוהר הבחירות? או אף עלולה להוות סיכון לטוהר הבחירות?

היי חברים, יש לי שאלה.
איך הרפורמה המשפטית עשויה להשפיע על טוהר הבחירות? או אף עלולה להוות סיכון לטוהר הבחירות?
בצורה הישירה ביותר - פסילת מפלגות ערביות כ"תומכות טרור"

באופן עקיף יותר - שליחת בריונים לקלפיות כ"משקיפים"
הצבת קלפיות במקומות לא נוחים ובזמנים לא נוחים
וכו וכו.

כל הדברים האלה שיכולת להגיד שהם לא סבירים - כבר אין יותר סבירות.

בצורה הישירה ביותר - פסילת מפלגות ערביות כ"תומכות טרור"

באופן עקיף יותר - שליחת בריונים לקלפיות כ"משקיפים"
הצבת קלפיות במקומות לא נוחים ובזמנים לא נוחים
וכו וכו.

כל הדברים האלה שיכולת להגיד שהם לא סבירים - כבר אין יותר סבירות.

אך עדיין לא תישלל מהם ההצבעה.

לגבי הבריונים, מה הכוונה?

היי חברים, יש לי שאלה.
ההפיכה לא התחילה עכשיו. היא מתרחשת כבר שנים. כבר כיום הבחירות בישראל אינן דמוקרטיות. זאת ממספר סיבות.
1) מערכת אכיפת החוק הושחתה. מועמדים מרכזיים בבחירות בישראל כלל לא היו יכולים לרוץ בבחירות במדינה מתוקנת כי הם היו יושבים בכלא.
2) בעבר התקשורת בישראל הייתה חופשית. כיום זה ממש לא המצב. התקשורת בישראל היא כרגע באמצע בין מצב של תקשורת חופשית למצב של צפון קוריאה.
3) במערכות הבחירות האחרונות פורסמו טענות לזיופים, שנראו אמינות בהחלט. השאלה היא מה היקף התופעה.

ברגע שההפיכה(רפורמה) תושלם, אפשר לשכוח מבחירות חופשיות. בחירות יהיו, כמו שיש בחירות ברוב הדיקטטורות המודרניות, אבל יש אינספור דרכים להפוך את תוצאתן לידעוה מראש. אפשר להמשיך את ההשתלטות על התקשורת, מה שאכן קורה. אפשר לפסול רשימות ומועמדים, וגם על זה מדברים, ואפשר פשוט לזייף את התוצאות. ויש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות.

נערך לאחרונה ב:
נערך לאחרונה ב:
כשועדת הבחירות תהיה שלוחה של הליכוד...

מאפיין עיקרי של דמוקרטיות חלולות זה שליטה של הממשל בכל תחנות הטלביזיה - מהללים את הממשל, מסיתים נגד מישהו ובעיקר נגד האופוזיציה ושידורי החדשות הם שידורי תעמולה. ערוץ 14 כבר עונה על כל זה ושר התקשורת כבר הודיע שהוא יפקח על השידורים גם בתחנות האחרות.

עיוות של אינפורמציה יכול להיות גם בדיווחים מעווותים מהלמ״ס - וכבר היה נסיון למנות מקורב לראש הממשלה לראש הלמס

בנוסף גם היה נסיון למנות את ראש ועדת הבחירות כממונה מטעם הממשלה במקום שופט. הצעת החוק הזו נמשכה אבל זה לא אומר שלא יחזירו אותה. ועדת בחירות שכפופה למפלגה השלטת זה כבר לא טוהר בחירות.

ההפיכה לא התחילה עכשיו. היא מתרחשת כבר שנים. כבר כיום הבחירות בישראל אינן דמוקרטיות. זאת ממספר סיבות.
1) מערכת אכיפת החוק הושחתה. מועמדים מרכזיים בבחירות בישראל כלל לא היו יכולים לרוץ בבחירות במדינה מתוקנת כי הם היו יושבים בכלא.
מה?
2) בעבר התקשורת בישראל הייתה חופשית. כיום זה ממש לא המצב. התקשורת בישראל היא כרגע באמצע בין מצב של תקשורת חופשית למצב של צפון קוריאה
מה?
מאיפה אתה מקבל את השטויות האלה?

השאלה המרכזית היא מה הולך לקרות עכשיו?
האם נתניהו הולך לסגת מהרפורמה או שהוא הולך לקדם אותה בכל הכוח לא משנה מה קורה?
מצד אחד לנתניהו יש רוב בכנסת, והוא יכול להעביר מה שהוא רוצה, כך שהוא יכול להעביר את הרפורמה. מה שיקרה אחר כך זאת כבר השאלה הבאה. אבל כרגע בואו נתרכז בשלב הראשון. הבעיה של נתניהו היא שהוא לא הצליח להעביר את הרפורמה בשקט, בלי שאנשים ישימו לב. רבים, שהיו רדומים עד עכשיו, התעוררו וכל העיניים על הרפורמה. השקל נופל, ההשקעות עוזבות את ישראל ומשבר כלכלי בפתח. היה סקר באולפן שישי על מה הנושא הכי חשוב למצביעי גוש נתניהו, שלדעתם הממשלה צריכה לטפל בו. הנושא שניצח בהפרש גדול היה הורדת יוקר המחיה. הממשלה הזאת מטפלת ביוקר מחיה חבל על הזמן. פורסמו גם סקרים שהתמיכה בנתניהו יורדת. אם הרפורמה תעבור, נתניהו מסתכן בכך שבג"ץ עלול לפסול אותה וגם להוציאו לנבצורות. הוא מסתכן גם במשבר כלכלי קשה, שידבק בשמו. לכן הוא מנסה להגיע לפשרה בהידברות. אני מקווה מאוד שהוא לא ימצא אף טיפש באופוזיציה שהולך להידבר איתו על תנאי הדיקטטורה, ואם ימצא כזה, סביר שזה יאבד חלק גדול ממצביעיו ויזכר לדיראון עולם. ציבור המוחים גם לא יקבל דבר כזה. לכן ההנחה היא שלא תהיה פשרה. נתניהו עלול לעשות "פשרה" עם אנשים מטעמו, שלא מייצגים אף אחד וינסה למכור את זה. לא נראה לי שהמשקיעים יקנו את הבלוף הזה ואני מקווה שגם לא הציבור. ואז השאלה היא מה נתניהו יעשה. האם הוא יבטל את הרפורמה(לבינתיים) או שיעביר אותה? אני חושב שיש סיכוי טוב שהוא יתקפל, אבל אני לא באמת יודע.
מה אתם חושבים?

יותר מחצי שנה וכלום לא השתנה, ממשיך להסית ולפלג ת‘מדינה.
אני חושב שהכוונה המקורית הייתה להעביר אז את חוקי ההפיכה
אבל המחאה שיבשה להם את התוכניות ועכבה את ההפיכה.

אבל הרפורמה תהיה, הליכוד לא יכול לא לעמוד בהבטחה שלו, כי במידה ולא יעביר את הרפורמה, בבחירות הבאות ואולי גם אחרי זה, הציבור לא יאמין לו וכנראה תקום מפלגת ימין אחרת שתעביר אותה.
לפחות ממה שנראה כרגע תומכי הרפורמה הם חרדים וחרד"לים. תומכי הליכוד לא יוצאים בהמוניהם להפגנות ויש להם ביקורת רבה גם על המהפכה המשטרית וגם על המחאה בעד הדמוקרטיה.
אם יבטלו את ה"רפורמה" לא יצאו אלפים מנתניה בת-ים ובאר שבע למחות בזעם.

לפחות ממה שנראה כרגע תומכי הרפורמה הם חרדים וחרד"לים. תומכי הליכוד לא יוצאים בהמוניהם להפגנות ויש להם ביקורת רבה גם על המהפכה המשטרית וגם על המחאה בעד הדמוקרטיה.
אם יבטלו את ה"רפורמה" לא יצאו אלפים מנתניה בת-ים ובאר שבע למחות בזעם.
לא חושב שזה מדויק.
יש לי משפחה וחברים ליכודניקים, וכולם תומכים בלהט ב"רפורמה".
מעבר לזה, צפיתי כמה פעמים בערוץ 14, וגם שם ראיתי תמיכה בלתי מסוייגת.

אני מניח שאתה צודק בכך שהליכודניקים תומכים פחות,
גם בגלל שחלק ממצביעי הליכוד הם בכלל במרכז הפוליטי, ואנשים כאלו רוצים לשמור על אחדות העם, על צה"ל וכו',
ולדעתי בעיקר בגלל שאצל החרדים והחרד"לים, מעמדם של בתי המשפט נמוך יותר מלכתחילה -

בתי המשפט נחשבים בהלכה כ"ערכאות של גויים",
ואפילו רבנים חרד"לים מתונים יחסית (עבור הזרם הזה) מתנגדים להם בחריפות.
למשל ציטוט של הרב יעקב אריאל (מערך הויקיפדיה שקישרתי למעלה) -
יהודי דתי היודע על קיומו של משפט התורה ועל מציאותם של תלמידי חכמים יודעי דת ודין, ובכל זאת מעדיף להישפט לפני הדיוטות אלו, שמחמת אונסם כופרים בתורה, נחשב למחרף ומגדף ולמרים יד בתורת משה, ואיסורו חילול השם מדאורייתא

יש לי משפחה וחברים ליכודניקים, וכולם תומכים בלהט ב"רפורמה".
איך מישהו יכול לתמוך ב"רפורמה" שפוגעת ביכולת שלו לקבל סעד משפטי כנגד עריצות השלטון?
תראה לי אדם אחד מהשורה שהרוויח מביטול עילת הסבירות.

איך מישהו יכול לתמוך ב"רפורמה" שפוגעת ביכולת שלו לקבל סעד משפטי כנגד עריצות השלטון?
תראה לי אדם אחד מהשורה שהרוויח מביטול עילת הסבירות.
אתה שואל את האדם הלא-נכון :)
אני בוודאי מסכים איתך...

אם בכל זאת אנסה לייצג את הצד הליכודניקי,
יש כמה טענות שראיתי ושמעתי (ולא כולם מסכימים לכל הטיעונים) -

1. כבר שנים רבות שומעים בתקשורת האשמות של פוליטיקאים על כך שבג"צ חוסם את הצעדים שהם רוצים לעשות.
מי שמאמין לפוליטיקאים האלו - מתרגל לחשוב על בית המשפט כ"אויב העם".

2. יש בעיות אמיתיות במערכת אכיפת החוק.
אמנם ה"רפורמה" המוצעת אינה נותנת להן מענה, אבל אדם מן השורה לא תמיד מתעמק יותר מדי בפרטים.
מספיק ש"בית המשפט הוא רע" ו"ביבי הוא טוב" כדי שנתמוך בצעדים שמחלישים את בתי המשפט.

3. טיעון שחוזר שוב ושוב בערוץ 14-
בלי קשר לדעה שלנו על מערכת המשפט ולשיקולים ענייניים,
אם נתפשר לטובת "השמאל" (או אפילו "האנרכיסטים, הבוגדים, הBDS" וכו'),
אז איך בדיוק אנחנו "שולטים"?
חשוב להיות צודק ולא חכם, לכן אסור לוותר בנושא הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
גימפל עתיד ה"בולים" לאן? השקעות אלטרנטיביות 9
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ו עתיד התחבורה במרחב העירוני אוף טופיק 92
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
F יש עתיד עם קורסים ? התלבטות התפתחות אישית 10
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
T עתיד מקצועי ועודף זמן פנוי התפתחות אישית 36
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
B תיק ראשון עם עתיד מוזר שוק ההון 11
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
sogi תחזיות: עתיד התעופה, מלכודות שוורים/דובים וכו' אוף טופיק 16
I השקעה להשגת עתיד טוב יותר נדל"ן 3
B עתיד הדולר ואפשרויות השקעת דולרים שוק ההון 101
ברק א. עתיד השווקים העולמיים שוק ההון 85
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
Y הרפורמה\המהפכה המשפטית - אולי בכלל המחלוקת היא על מושגי יסוד. מה אני מפספס? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 305
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
P הרפורמה בביטוחי הבריאות 10/2021 פוסטים מאיכות נמוכה 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה. צרכנות פיננסית 43
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
Ben Dover הרפורמה בקרנות הסל - כבר כאן! שוק ההון 7
Z מה המשמעות של הרפורמה בבורסה (לינק בפנים) שוק ההון 0
דור דורים הרפורמה מתעודות סל לקרנות סל אושרה שוק ההון 50
פ הרפורמה החדשה בפנסיה של כחלון שוק ההון 16
ר ביטוח בריאות פרטי לאחר הרפורמה צרכנות פיננסית 7
breezblock הרפורמה בביטוחי הבריאות. צרכנות פיננסית 30
ה סקרן לגבי דעתכם על הרפורמה בדיור אוף טופיק 5
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
adamshalev השקעה במערכת סולארית על הגג השקעות אלטרנטיביות 64
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
O שאלה לגבי שימוש במערכת אינטראקטיב דרך אקסלנס שוק ההון 3
A חלוקת דיבידנדים Vanguard במערכת spark שוק ההון 1
OrZ בלבול בנושא חישובי מס בניירות זרים במערכת ספארק\אורדרנט שוק ההון 0
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
ר השקעה במערכת סולארית שוק ההון 8
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
א מיסוי + הפרשי מטח על מניות דולריות במערכת ספארק מיסים 14
לעניות דעתי תפעול ותצוגה במערכת המסחר של IB שוק ההון 6
א תקלות נשנות במערכת מסחר spark (ספארק) שוק ההון 68
גרהם סערה במערכת המשפט - הימורים אוף טופיק 129
totoguy רכישת ETF איריות במערכת של בנק מזרחי שוק ההון 3
J רכישת VTI במערכת TWS של IB שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה