• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עקיבת שוק עצמאית

עדכון:
אתמול הוצאתי הכל לפועל.
קניתי מניות של בערך 260 חברות שונות, שילמתי בערך 150 דולר עמלה על תיק בסדר גודל של 100K, כלומר סביבות 0.15% עמלה באופן חד-פעמי. בשוטף, אני מצפה לשלם סביבות 0.3% עמלת קניה.

ההתאמות האישיות שלי:
1. משקיע במדינות ארה"ב, בריטניה, שוויץ, גרמניה וקנדה.
2. פסלתי חברות dual class.
3. פסלתי חברות שלא מחלקות דיבידנדים כלל.
4. פסלתי קרנות ריט.

אעדכן בפעם הבאה כמה זמן+עמלות עולה לי לבצע עדכון שוטף בתיק.

פסלת בערך את כל הנאסד''ק פה (או כל חברת צמיחה) + קרנות ריט
אתה מנסה ליצור מדד של חברות ערך?

לאחרונה התחלתי לחשוב לעצמי, למה בכלל להשתמש בקרן סל ולא לעקוב אחרי השוק באופן עצמאי?
בכל חודש כשרוצים להשקיע פשוט מגרילים כמה מניות לפי ההתפלגות הנכונה, ומוסיפים אותן לתיק.
מהם החסרונות העיקריים חוץ מעמלת קניה/מכירה קצת יותר גבוהה? צאו מנקודת הנחה שסכום ההשקעה הראשוני גבוה מספיק כדי לאפשר קניה של מעל נניח 100 מניות אקראיות מה שלדעתי כבר מספיק כדי שההבדל מהמדד הכולל לא יהיה יותר מידי גדול.

יתרונות:
1. לדעתי זה כיף כל חודש להגריל כמה מניות, לקרוא את הדוחות שלהן וללמוד קצת עליהן ואז לקנות אותן. זה משחק מעניין שיוצר יותר עניין בהשקעה.
2. אתה אדון לעצמך ואם יש מניות מסוימות שאתה לא מעוניין להשקיע בהן, אתה יכול לשנות את התיק בצורה שרירותית כרצונך. אתה גם מחליט איך להצביע על המניות שלך במקום שהקרן תחליט במקומך. (למרות שכנראה לא ממש תשתמש בזכות הזו)
3. חוסכים עלויות ניהול. אני יודע שדמי הניהול די זניחים אבל אם מוסיפים גם ריבית השאלת מניות יכול להיות שיוצא קצת יותר, לא עשיתי את החישוב כי לא לגמרי ברור לי איך למצוא את הנתונים הרלוונטיים.

חסרונות:
1. יותר עמלות קניה ומכירה, אבל כתלות בברוקר זה יכול להיות שיקול די זניח.
2. יכול להיות שעומס המניות יוצר בעיות בדיווחים למס הכנסה?
3. מה עוד?

כמה נקודות שמעניין שתתייחס אליהן : כמה זמן אתה מעריך שייקח לך לקרוא את הדוחות הכספיים של כל חברה שתגריל בכל חודש? אם אתה מגריל מניות ואז מחליט שאתה לא מעוניין להשקיע בהן אתה אתה ממשיך להגריל עד שאתה מוצא חברה שאתה אוהב? אתה יכול שוב להסביר למה אתה לא קונה מדדים וזהו? מה אתה מנסה להשיג והאם אתה חושב שזה הגיוני להכיר וללמוד על מאות חברות?

ניסוי מעניין....

אגב, מסתבר שאפשר גם סוג של ההפך- לבוא לוואנגארד עם פוזיציה גדולה של מניות סנופי, ולהמיר ביחידות של voo:
“A large institution arrives with, say, 200 equities that are in the S&P. They work with a broker to get that morphed into a VOO position,” said Dave Nadig, chief investment officer at data provider ETF Trends. “The most likely reason for a trade like this is liquidity. All ETFs are much easier to manage, from a liquidity perspective, than any basket of individual securities.”https://finance.yahoo.com/news/mystery-trade-adds-almost-9-164016192.html

פסלת בערך את כל הנאסד''ק פה (או כל חברת צמיחה) + קרנות ריט
אתה מנסה ליצור מדד של חברות ערך?
אתה צודק שיצרתי הטיה לכיוון ערך, אבל אני לא משקיע רק בערך. יש גם חברות צמיחה שמפרישות 0.5% דיבידנד וזה בסדר מבחינתי.
אני מעריך שסביבות 50% מהחברות שמופיעות במדד VUG מפרישות דיבידנדים.

כמה נקודות שמעניין שתתייחס אליהן : כמה זמן אתה מעריך שייקח לך לקרוא את הדוחות הכספיים של כל חברה שתגריל בכל חודש? אם אתה מגריל מניות ואז מחליט שאתה לא מעוניין להשקיע בהן אתה אתה ממשיך להגריל עד שאתה מוצא חברה שאתה אוהב? אתה יכול שוב להסביר למה אתה לא קונה מדדים וזהו? מה אתה מנסה להשיג והאם אתה חושב שזה הגיוני להכיר וללמוד על מאות חברות?
בסוף לא קראתי דוחות בכלל, אבל כן לפעמים אני אוהב לחפש חברה ולראות מה היא עושה, גם אם זה לא משפיע על ההחלטה שלי להכניס אותה לתיק או לא. יכול להיות שאני אתקל באיזו חברה שאני ממש לא אוהב ואחליט לפסול, בנתיים זה לא קרה מעבר לכללים שכבר הגדרתי.
בעמוד הקודם פירטתי מה הכללים שלי.

בסוף לא קראתי דוחות בכלל, אבל כן לפעמים אני אוהב לחפש חברה ולראות מה היא עושה, גם אם זה לא משפיע על ההחלטה שלי להכניס אותה לתיק או לא. יכול להיות שאני אתקל באיזו חברה שאני ממש לא אוהב ואחליט לפסול, בנתיים זה לא קרה מעבר לכללים שכבר הגדרתי.
בעמוד הקודם פירטתי מה הכללים שלי.[/QUOTE]

אפשר שוב לשאול מה המטרה שלך? להשיג את תשואת המדד רק עם יותר שליטה במניות שאתה מחזיק?

אפשר שוב לשאול מה המטרה שלך?
זה מאוד פשוט, המטרה שלו היא
  • אם יש לך חשיפת יתר לקבוצת מניות מסוימת (למשל כי אתה עובד בסקטור מסוים, כי החברה שלך מפרישה לך מניות, כי קיבלת בירושה תיק לא מאוזן ואתה לא רוצה לבצע בו מכירות, כי קרן הפנסיה שלך מושקעת בסנופי ואתה רוצה פיזור עולמי) אז אפשר בקלות לתקן את ההטיה דרך שינוי המדד שעוקבים אחריו בהתאמה אישית.
  • ESG - אפשר להעיף חברות שאנחנו לא מעוניינים בהן מבחינה מוסרית.
  • במדד, עלולות למשל להיות חברות ששווי השוק שלהן נקבע לפי אחזת הביטקוין שלהן, או דברים בסגנון. אם אתם לא רוצים לקחת חלק במשחק הזה, תוכלו להעיף אותן.
  • זה מסחר אקטיבי, אבל אפשר להעיף חברות שנראות לנו ספוקליטיביות, מתומחרות יתר על המידה, או שפשוט לא מרגישים איתן בנוח מסיבה זו או אחרת.

והוא עושה את זה על ידי
1. משקיע במדינות ארה"ב, בריטניה, שוויץ, גרמניה וקנדה.
2. פסלתי חברות dual class.
3. פסלתי חברות שלא מחלקות דיבידנדים כלל.
4. פסלתי קרנות ריט.

את בחירת החברות הנכונות מבחינה מוסרית, הספוקליטיביות או מתומחרות יתר על המידה הוא עושה על ידי

בסוף לא קראתי דוחות בכלל

מה יש להגיד...

היא לא המלה הראשונה שקופצת בראש

אני פשוט לא מצליח להבין מה המטרה פה. אתה לא קורא דוחות ובכלל איך אפשר לעקוב אחרי 200+ מניות איך תדע מתי חברה צריכה לצאת מהמדד למשל? זה משהו שקורה באופן אוטומטי בתעודת סל ואתה לעומת זאת תצטרך להכיר כל חברה וחברה בתיק בשביל להיות מסוגל לקבל החלטה...
אני מצטער אבל זה פשוט לא רעיון טוב וחבל על הזמן והאנרגיה שלך. אם אתה מתעניין בהשקעות למה שלא תקנה תעודות סל (נניח, אין המלצה!!) ב85 אחוז מהכסף שלך ואז ב-15 אחוז הנותרים תקנה 5-10 חברה ובאמת תלמד עליהן, תקרא דוחות כספיים וכדומה? זה יקנה לך הרבה יותר ידע ועניין ממה שאתה כרגע עושה.

אני פשוט לא מצליח להבין מה המטרה פה.
המטרה זה להיות בעל השליטה בתיק שלי. אם לא בא לי להשקיע בחברה מסוימת, אני מעיף אותה. אם לא בא לי להשקיע במדינה מסוימת, אני מעיף אותה. כל שינוי שמתחשק לי לעשות, אני יכול לעשות.
אני פחות או יותר עוקב אחרי האינדקס, אבל לא מוכרח לעקוב אחרי כל האינדקס.

אתה לא קורא דוחות ובכלל איך אפשר לעקוב אחרי 200+ מניות איך תדע מתי חברה צריכה לצאת מהמדד למשל? זה משהו שקורה באופן אוטומטי בתעודת סל ואתה לעומת זאת תצטרך להכיר כל חברה וחברה בתיק בשביל להיות מסוגל לקבל החלטה...
אני מצטער אבל זה פשוט לא רעיון טוב וחבל על הזמן והאנרגיה שלך. אם אתה מתעניין בהשקעות למה שלא תקנה תעודות סל (נניח, אין המלצה!!) ב85 אחוז מהכסף שלך ואז ב-15 אחוז הנותרים תקנה 5-10 חברה ובאמת תלמד עליהן, תקרא דוחות כספיים וכדומה? זה יקנה לך הרבה יותר ידע ועניין ממה שאתה כרגע עושה.
מה זה משנה אם אני קונה קרן סל או את המדד ישירות?
מה שעשיתי זה בסך הכל לקנות את המדד ישירות ולהעיף מה שאני לא מעוניין בו, עד כדי שגיאות דיוק בעקיבה.

אבל איך תעקוב אחרי השינויים באינדקס? איך תדע מתי להוסיף ומתי למכור חברות שיצאו מהמדד?

אבל איך תעקוב אחרי השינויים באינדקס? איך תדע מתי להוסיף ומתי למכור חברות שיצאו מהמדד?
את הנתונים אני לוקח מהקרן URTH.
מוריד את הפורטפוליו, מכניס לאלגוריתם, והוא אומר לי מה לקנות.
החלטתי לא למכור מה שכבר קניתי, זה נראה לי מיותר, גם ככה אף אחת מהחברות הגדולות שאני קונה לא באמת הולכת לצאת מהמדד.

שמע, הרעיון הזה כל כך גרוע, שאם אתה מאמין בו עליך ללקט 100 מניות שאתה מאמין בהן ולהשקיע בכל האחרות.

למה לעזאזל שתרצה לעשות כזה דבר?
אין במהלך כזה שום יתרונות.
היתרונות שמנית הן חסרונות.
החסרונות שמנית הן חסרונות.
יש עוד הרבה חסרונות שלא מנית.

בסקאלה בין שחור ללבן, כשלבן זה טוב שחור זה רע, הרעיון הזה הוא Vantablack. הוא לא פולט אור בכלל.
הוא כל כך גרוע שאני אפילו לא יכול להתחיל לקטול איתו מרוב שהתפיסות שלנו הפוכות לחלוטין לגבי מה זה יתרון ומה זה חסרון.
זה ייקח לי יותר מדי אנרגיה אפילו להתחיל להסביר.

אני לא מייעץ לך לעשות דבר, אבל אם תבחר לפעול בדרך הזאת בבקשה תעדכן!!! זה כמו תאונת דרכים בפקק, אני פשוט אהיה חייב להסתכל.

אני באמת לא מצליח להבין את התגובות של אנשים פה. מילא אם תגידו שזה בזבוז זמן, את זה אני יכול להבין, אבל הזמן שהשקעתי בפרויקט הזה לא מפריע לי.

1. לעקוב אחרי החברות הכי גדולות בעולם זה בסדר, נכון?
2. ההבדל בין לעקוב אחרי האינדקס בצורה מושלמת לבין מה שיוצא מהאלגוריתם, בהינתן תיק מספיק גדול, הוא קטן.
3. אני פוסל מה שבא לי, אבל זה לא יוצא כזה הרבה. הכללים של dual class ושל הדיבידנדים פוסלים רק בערך 30% ממה שהייתי עוקב אחריו אחרת, כך שהביצועים שלי לא צפויים להיות מאוד שונים מהמדד, על כל אחוז שהתיק שלי מקבל פחות מהמדד, החלק שפסלתי צריך להכות את המדד ב-2 אחוז, כלומר פי 2.
כמובן שזה מסחר אקטיבי שאינו אהוד בפורום הזה, אבל לא ברור לי למה רואים את זה כאסון כ"כ גדול, אני לא רואה את עצמי משיג תשואה שונה משמעותית מהמדד, לטוב ולרע.

אני מסוגל להבין אם תטענו שאני לא צפוי להשיג תשואה עודפת ומבזבז את הזמן שלי, אבל אני לא רואה איך מדובר פה בקטסטרופה.

אני באמת לא מצליח להבין את התגובות של אנשים פה. מילא אם תגידו שזה בזבוז זמן, את זה אני יכול להבין, אבל הזמן שהשקעתי בפרויקט הזה לא מפריע לי.

2. ההבדל בין לעקוב אחרי האינדקס בצורה מושלמת לבין מה שיוצא מהאלגוריתם, בהינתן תיק מספיק גדול, הוא קטן.
3. אני פוסל מה שבא לי, אבל זה לא יוצא כזה הרבה. הכללים של dual class ושל הדיבידנדים פוסלים רק בערך 30% ממה שהייתי עוקב אחריו אחרת, כך שהביצועים שלי לא צפויים להיות מאוד שונים מהמדד, על כל אחוז שהתיק שלי מקבל פחות מהמדד, החלק שפסלתי צריך להכות את המדד ב-2 אחוז, כלומר פי 2.
כמובן שזה מסחר אקטיבי שאינו אהוד בפורום הזה, אבל לא ברור לי למה רואים את זה כאסון כ"כ גדול, אני לא רואה את עצמי משיג תשואה שונה משמעותית מהמדד, לטוב ולרע.

אני מסוגל להבין אם תטענו שאני לא צפוי להשיג תשואה עודפת ומבזבז את הזמן שלי, אבל אני לא רואה איך מדובר פה בקטסטרופה.

אתה צפוי להפסיד את הכסף שלך, לבזבז את הזמן שלך, להפסיד את הכסף שיכולת להרוויח בזמן הזה, לשלם הרבה דמי קניה ומכירה, לפספס חברות קטנות שיעלו, לכעוס על עצמך, לקנות אותן ביוקר, להתבאס שירדו, בפעם הבאה תחליט לא לקנות, זה יהפוך לדבר הבא, לאורך זמן תרוויח הרבה פחות ממי שכל משקיע פאסיבי שניצל את הזמן שלו לדברים מהותיים יותר כמו בהייה בקיר, תשקיע בצורה רגשית בשוק חסר רחמים שניזון ממשקיעים כמוך, ותחסוך דמי ניהול :)

אם זה קטסטרופה או לא רק אתה תגיד.

אני באופן אישי ממש לא חושב שמדובר בקטסטרטפה וסביר להניח שהתשואה שלך תהיה קרובה איכשהו לתשואת המדד (למרות שאתה לא משקיע בחברות טכנולוגיה שלא מחלקות דיבידנד אז בעצם אני לא בטוח לגבי זה). מה שאני חושב שלא ברור לאנשים (או לפחות לי) זה למה אתה חושב שאתה מקבל יתרון מסויים מצורת ההשקעה הזו? הרי בינינו רמת ההבנה שלך לגבי מה אתה קונה ומה יש לך בתיק היא לא גבוהה (לפחות לא ברמה שטענת בהתחלה). הרי אתה אומר שרמת השליטה שלך בתיק היא מה שמושכת אותך אבל אז אתה גם אומר שאתה במקרה הטוב קורא קצת על החברה ועל מה שהיא עושה בלי לקרוא דוחות כספיים וכדומה. זה שטחי וזה לא באמת נותן לך יתרון. אני מאמין שאתה חושב שיש לך שליטה בתיק אבל זה לא באמת המצב.
שוב, במקרה הטוב ביותר תצא לך את אותה תשואה כמו המדד אבל תצטרך להשקיע בזמן יחסית הרבה אנרגיה בלי לקבל שום תשואה עודפת. אז אני חושב שאנשים פשוט לא מבינים את ההיגיון במהלך הזה.

במקרה הרע, כמו שנכתב מעליי, אתה הולך להיות במצב תמידי של פקפוק עצמי לגבי האם ההחלטות שקיבלת הן נכונות או לא וסביר להניח שזה לא יתרום לך מבחינה כספית או נפשית בטווח הארוך.

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה כמובן!

אני באופן אישי ממש לא חושב שמדובר בקטסטרטפה וסביר להניח שהתשואה שלך תהיה קרובה איכשהו לתשואת המדד (למרות שאתה לא משקיע בחברות טכנולוגיה שלא מחלקות דיבידנד אז בעצם אני לא בטוח לגבי זה). מה שאני חושב שלא ברור לאנשים (או לפחות לי) זה למה אתה חושב שאתה מקבל יתרון מסויים מצורת ההשקעה הזו? הרי בינינו רמת ההבנה שלך לגבי מה אתה קונה ומה יש לך בתיק היא לא גבוהה (לפחות לא ברמה שטענת בהתחלה). הרי אתה אומר שרמת השליטה שלך בתיק היא מה שמושכת אותך אבל אז אתה גם אומר שאתה במקרה הטוב קורא קצת על החברה ועל מה שהיא עושה בלי לקרוא דוחות כספיים וכדומה. זה שטחי וזה לא באמת נותן לך יתרון. אני מאמין שאתה חושב שיש לך שליטה בתיק אבל זה לא באמת המצב.
שוב, במקרה הטוב ביותר תצא לך את אותה תשואה כמו המדד אבל תצטרך להשקיע בזמן יחסית הרבה אנרגיה בלי לקבל שום תשואה עודפת. אז אני חושב שאנשים פשוט לא מבינים את ההיגיון במהלך הזה.

במקרה הרע, כמו שנכתב מעליי, אתה הולך להיות במצב תמידי של פקפוק עצמי לגבי האם ההחלטות שקיבלת הן נכונות או לא וסביר להניח שזה לא יתרום לך מבחינה כספית או נפשית בטווח הארוך.

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה כמובן!

אני מאמין שהשוק יותר יעיל בתיקון מעלה של מניות undervalued מאשר תיקון מטה של מניות overvalued, בגלל חסרונות של שורט.
בגלל זה אני מנסה לפסול מה ש-overvalued ולא להפך.
אני רואה איך אנשים נכנסים לכל מיני תרמיות פירמידה כמו ביטקוין ומנסה להימנע מדברים דומים בשוק המניות.
חוץ מזה, לא הכל זה בדיוק סביב תשואה. למשל, מניות dual class או במדינות שאני לא סומך עליהן. אני לא יודע אם הן יתנו תשואה טובה או לא, פשוט מעוניין באופן כללי להתרחק.

@guesto , למה אתה רואה ערך ב״שליטה״?
נראה לי טבעי לרצות שליטה בתיק שלך. אני לא אוהב את זה שהכסף שלי מושקע אוטומטית בדברים שאני מעוניין להתרחק מהם.

נערך לאחרונה ב:
אני באמת לא מצליח להבין את התגובות של אנשים פה
אולי הבעיה היא בציפיות... אתה ממתין שיתפתח כאן איזה דיון כלכלי מרהיב על שיטה שכוללת הגרלה של מניות מרשימה, בחינת המניות האלו לפי רשימת קריטריונים על ידי קריאת הדוחות הכספיים של מאות חברות שמהר מאוד התחלפה בקריאת הדוחות של אפס חברות וברשימת תנאים שבינם לבין הקריטריונים הראשוניים אין דבר וחצי דבר, ולשום מה כל זה? בשביל
סבבה, תעשה מה שבא לך, אבל דיון כלכלי מעמיק לא יוצא מ"מה שבא לי".

אולי אפילו תצליח לא להפסיד את המכנסיים, גם תרנגולת עיוורת....

אני מאמין שהשוק יותר יעיל בתיקון מעלה של מניות undervalued מאשר תיקון מטה של מניות overvalued, בגלל חסרונות של שורט.
נשמע הגיוני (תחילתה של כל טעות מופלאה), יש לך נתונים לתמוך בזה?
בגדול זה מה שאני טוען. מינוס התשואה היחסית (חיובית או שלילית) הצפויה ממניות מהסוג שאתה פוסל.
בגדול זה מה שאנשים כמונו (משקיעים פסיביים) עשו לפני שהיו קרנות מחקות.
לא מבין למה אנשים חושבים שתאבד את התחתונים זה סטטיסטית לא הגיוני אלא אם תשתפן ותחליט למכור הכל בשפל אבל זה לא יותר סביר משיעשה זאת משקיע קרנות רגיל.

נשמע הגיוני (תחילתה של כל טעות מופלאה), יש לך נתונים לתמוך בזה?
לא ברור לי איזה נתונים יכולים לתמוך בזה.
אני מבסס את זה על ההיגיון הבא:
אם מניה היא undervalued, פשוט קונים אותה.
אם מניה היא overvalued, זה לא בהכרח משתלם לעשות עליה short, בגלל תנודתיות וריבית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
aminadav עקיבת שוק עצמאית לצורך חיסכון בעמלות. שוק ההון 20
כ עקיבת מדד עולמי בחשבון ממוסה ללא מס ירושה? שוק ההון 22
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D שוק הקנאביס השקעות אלטרנטיביות 11
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 5
N קשר בין שוק בעלייה לדולר יורד שוק ההון 43
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
ת דירה או שוק ההון נדל"ן 8
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
S שוק ההון כתחליף לעו"ש שוק ההון 15
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ג החזרי מס על רווחי שוק ההון שוק ההון 8
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
ש שוק ההון לצד נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 0
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
L מכירת RSU בזמן שוק דובי שוק ההון 11
N שוק הפקדונות - חלופות שוק ההון 3
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
ס ביג דאטה על שוק ההון והערכות אוף טופיק 0
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
Y פקדון תשואה בטוחה אל מול שוק המניות? שוק ההון 3
L כיצד ניתן להשוות את שוק ההון לנדל"ן? השקעות אלטרנטיביות 7
oferM כיצד יושפע שוק הנדל"ן משינויים גדולים בשוק העבודה ? נדל"ן 2
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
הסיני שוק המניות הסיני - שאנגחאי ושנז'ן שוק ההון 16
F הוצע לי להשכיר את דירתי ל-3 שנים מעל מחיר שוק, כולל שיפוץ הדירה על חשבונם. יש קאצ'? נדל"ן 1
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3

נושאים דומים

Back
למעלה