• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עקום התשואה?

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
שאלה של הדיוטה,
אני נהנית להאזין לפודקסטים שונים, ביניהם "מנועי הכסף".
לאחרונה התפרסם פרק בו דיברו על האינדיקטור הנ"ל, על כך שהצליח לחזות מיתונים כלכליים וכפי הנראה לשם הכלכלה האמריקאית צועדת כיום.

מישהו יכול להסביר קצת יותר על הנושא? האם זה אומר שמסוכן להכנס לשוק עכשיו בעקבות הצפי להתכווצות או שעדיף לחכות למיתון ואז להשקיע (מחירים נמוכים יותר)? האם זה בכלל משהו ששווה להתייחס אליו אם המטרה שלי היא השקעה לטווח ארוך (בקרנות מחקות בעיקר?).

אני יושבת על הגדר כבר המון זמן ותוהה האם זה זמן נכון "להתחיל".

בקצרה, במקום לתזמן את השוק, צריך לבחור הקצאת נכסים בין מניות ואג"ח (ויש שיגידו גם נכסים נוספים) שמתאימה לסיבולת הסיכון שלך ללא קשר לאינדיקטורים כאלה או אחרים.

באריכות, כל פוסט שני כאן בפורום מישהו שואל את אותה שאלה מ2013 בערך. תחפשי באמצעות גוגל "פורום הסולידית + רוצה להתחיל" או כל צירוף מילים דומה.

ספציפיצ לגבי התהפכות עקום התשואות:

1) זה רק אינדיקטור אחד, יש עוד הרבה אינדיקטורים, חלקם מעידים על מיתון מתקרב וחלקם מעידים הפוך.

2) ההתהפכות הייתה גם קטנה בגודלה וגם קצרת זמן בניגוד לפעמים הקודמות.

3) בפעמים הקודמות שהתהפכות עקום התשואות הקדים מיתון, עברו בין 8-18 חודשים עד שהגיע המיתון בפועל. אז גם אם הוא אינדיקטור טוב לזה שיגיע מיתון, הוא לא אינדיקטור טוב למתי יגיע מיתון (ובינינו לא צריך אותו כדי לדעת שהולך להיות במיתון ב1-10 שנים הקרובות).

באריכות, כל פוסט שני כאן בפורום מישהו שואל את אותה שאלה מ2013 בערך. תחפשי באמצעות גוגל "פורום הסולידית + רוצה להתחיל" או כל צירוף מילים דומה.
וגם "מי הפסיכי שמתחיל להשקיע עכשיו"

1. מה שיעקב אמר. במיוחד שני המשפטים הראשונים.
2. למה רשמת להתחיל במרכאות?
3.
האם זה בכלל משהו ששווה להתייחס אליו אם המטרה שלי היא השקעה לטווח ארוך (בקרנות מחקות בעיקר?).
את מבינה שהתשובה נמצאת כבר בשאלה נכון?

שימי לב שאני לא ממליץ לפעול לפי דעות של אנשים אנונימיים בפורום, אלא אך ורק לפי שיקול דעתך הבלעדי. אין לי מושג מה אני כותב ומה זה בכלל השקעה.

תקראי את הפוסט הבא, ורק אחרי שאת מסיימת תסתכלי מתי הוא נכתב.
https://www.hasolidit.com/מי-הפסיכי-שמתחיל-להשקיע-עכשיו

וכמו ש @FIYaacov אמר, זאת שאלה שעולה כל כמה ימים כבר כמה שנים. את מוזמנת לחפש בפורום ולמצוא עוד תשובות באותו סגנון :)

לא יודע אם התכוונת, אבל 2 מילים על העקום-
מחיר האיגרות לטווח ארוך גבוה יותר ממחיר האיגרות לטווח קצר. מי המשוגע שקונה אגח ארוך יותר במחיר גבוה יותר (ובתשואה נמוכה) מאגח קצר? מי שמאמין ש-
1. אנו עומדים בפני הורדת ריבית= רווח הון על האיגרות הארוכות
2. אם לא רווח הון, הוא חושב שלא יקבל כבר תשואה כזאת.

מה הסיבה שבגללה מורידים ריבית? כדי לתמרץ פעילות במשק, כנראה כי האטה או משבר כזה או אחר.
לכן, כל מה שהעקום ההפוך מייצג, זו ציפייה של השוק להורדת ריבית.
אין לדעת מה יגרום להורדת הריבית, כמה השפעה תהיה לזה, כמה זמן זה ימשך וכו.
הדבר היחיד שבשליטתך הוא הקצאת נכסים, לפי סיבולת סיכון, טווח השקעה וכו.

בנוסף למה שנאמר-
זה אינדיקטור שמבוסס על תמחור השוק (כלומר בשונה מכל מיני מדדים כלכליים של מה קרה בפועל, זה מסתכל על איך השוק מתמחר אג"ח שונות).
עכשיו, השוק הוא אינדיקטור מצויין אבל השוק הוא גם זה שמתמחר כרגע את שוק המניות במחירים הנוכחיים. אולי זה אומר שבלי חשש ממיתון הסנופי היה עכשיו 3400, אולי זה אומר שתמחור האג"ח לא משקף מיתון, אולי זה אומר שיש אי הסכמה בשוק ואולי דברים אחרים.
קשה (בלתי אפשרי) לנבא במדוייק, אבל לבחור להסתכל רק כל היבט אחד של השוק עלול להיות שגוי, או לפחות דורש הצדקה (אלא אם את עיתונאית, ואז כמובן שצריך להתמקד רק בשלילי).

תקראי את הפוסט הבא, ורק אחרי שאת מסיימת תסתכלי מתי הוא נכתב.
https://www.hasolidit.com/מי-הפסיכי-שמתחיל-להשקיע-עכשיו

וכמו ש @FIYaacov אמר, זאת שאלה שעולה כל כמה ימים כבר כמה שנים. את מוזמנת לחפש בפורום ולמצוא עוד תשובות באותו סגנון :)
אקרא את הפוסט (וסביר שאחזור עם עוד שאלות).
תודה!

@לאץ' אף אחד לא יודע מה יהיה. מסלול החיים בשוק ההון רצוף עליות וירידות.
ישנה פילוסופיה הדוגלת ב time in the market and not timing the market
מאידך רבים פה בפורום מדברים על המיתון והצורך למזער חשיפה.
ממליץ לקרוא את @adamshalev והחלטתו לצמצם חשיפה.
בסופו של דבר זה מאוד אינדיבידואלי ותלוי באלטרנטיבות.
אני חושב שהכל תלוי בסופו של דבר ב "יש לכם תיק אחד כולל" קביעת רמת סיכון, ואורך זמן בשוק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס משמעות היפוך עקום התשואות 2022 שוק ההון 2
A עקום התשואת\עקום ריביות שוק ההון 0
בורג היפוך עקום התשואות עובד רק בעבר שוק ההון 38
א אלוקציית אג"ח תחת עקום התשואות הנוכחי שוק ההון 19
H עקום התשואות - רווחיות הבנקים שוק ההון 4
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איך לייצר כלי שמבטיח את התשואה המקסימלית בין ריבית קבועה ומדד? שוק ההון 4
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
מ לגבי עניין התשואה, ו"תזמון" שוק ההון 12
כ התשואה השנתית של S&P 500 שוק ההון 31
adamshalev מה תהיה התשואה של ARKK חמש שנים מהיום שוק ההון 137
1 חישוב התשואה של מדד S&P 500 NTR כשההשקעה היא בשקלים שוק ההון 17
Z תהייה בנוגע לחישוב התשואה הממוצעת של המדדים שוק ההון 27
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
4 מה התשואה השנתית הממוצעת ממדים? שוק ההון 5
S איפה כתוב את התשואה הכוללת ב-portfoliovisualizer תוך זה שלוקחים בחשבון גם הפקדות תוך כדי? שוק ההון 11
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11
G התשואה שמוצגת באתרים כוללת דמי ניהול? שוק ההון 1
R למה התשואה בקרן הנאמנות נמוכה מהמדד (+דוגמא) שוק ההון 18
ע למה התשואה בETF אג"ח ארה"ב הרבה יותר נמוכה מהאג"ח עצמם שוק ההון 12
מ התשואה בגרפים של יאהו כוללת דיבידנדים? שוק ההון 1
sigler05 האם יכול להיות שמוצר עוקב מדד לא ישיג את התשואה של המדד? שוק ההון 9
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
ayeletavr חישוב התשואה על תיק השקעות שוק ההון 103
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה הכוללת שלכם לשנת 2016? שוק ההון 30
amidar שאלה לגבי תצוגת התשואה בתיק שלי שוק ההון 8
לירן קרן פנסיה - חשיבות דמי הניהול מול התשואה והאיזון האקטוארי צרכנות פיננסית 55
S ניהול פסיבי במבחן התשואה נטו שוק ההון 29

נושאים דומים

Back
למעלה